Talsu Šarlote - kafejnīca ar īpašu šarmu

Autors: Linduchy, 2019. gada 19. marts, 14:33:46
Talsu Šarlote - kafejnīca ar īpašu šarmu

Latvijas pavasaris iepriekšējās brīvdienās pārsteidza ar gaužām nejaukiem laikapstākļiem, taču tas nespēja atturēt no došanās ceļā uz Kurzemes pusi. 

Pēdējo reizi Talsos viesojos ļoti, ļoti sen. Tie bija tālie skolas gadi, kad ar stopiem apceļoju Kurzemes pusi. Bet kaut kā no Talsiem man pat nebija saglabājušās īpašas atmiņas.

Lai arī šoreiz mana brauciena galvenais mērķis bija darba lietas, tomēr nelielai pastaigai un maltītes ieturēšanai tika atvēlēts savs laiks.

Pilsēta mani pārsteidza ar ļoti bedrainiem ceļiem, taču patiesībā lielākajā daļā Latvijas pilsētu ceļi un braukšana pa tiem izraisa pamatīgu stresu.

Pēc nelielas pastaigas pa Talsu ezera promenādi devāmies sasildīties un ieturēt pusdienu maltīti. Tā kā nebija īpašas vēlēšanās kaut kur braukt ar auto, tad nu meklējām kafejnīcu ezera tuvumā. Izstaigājot Lielo ielu, mūs uzrunāja neliela, romantiskā stilā noformēta kafejnīca "Talsu Šarlote".

Krāšņām rozēm rotātās tapetes, baltas mēbeles un porcelāna trauki romantiskā stilā - kafejnīcas interjers likās īpaši jauks un mājīgs, ja ņem vērā, ka ārā jau plosījās kaut kas pa vidu starp lietu, sniegu un viesuļvētru.

Dienas plānā bija arī Kuldīgas apmeklēšana, kurā noritēja restorānu nedēļa, tāpēc Talsu Šarlotes kafejnīcā nolēmu sasildīties vien ar kafiju un kādu kūciņu. Skaidra lieta, ka vīra kungam kūkas nebija ne prātā, tāpēc tika pasūtīta arī kārtīga maltīte - karbonāde ar kartupeļiem.

Kafejnīcu "Talsu Šarlote" noteikti varu ieteikt gan draudzeņu randiņam, gan kāda pasākuma svinēšanai. Ēdiens šeit ir gards, sātīgs un glīti noformēts, porcijas ir diezgan lielas, savukārt cenas ir pat ļoti demokrātiskas.

20190319142424-66027.jpg

Kamēr baudīju savu kafiju un siera kūku (kas bija, nudien, ļoti laba), vīrs cītīgi ēda karbonādi ar kartupeļiem. Mana apņemšanās iztikt vien ar kūku ātri vien kaut kur izčibēja, jo gaļas un kartupeļu smarža bija pārāk vilinoša. Ceptie kartupelīši šajā kafejnīcā bija vienkārši fantastiski - kraukšķīga virskārta un ideāli izcepts, mīksts vidiņš. Viens, divi...beigās pat neskaitīju, cik tieši kartupelīši tika nočiepti no vīra šķīvja. Labi, ka viņš man tāds saprotošs, pievēra acis uz šo "nelietīgo zādzību".

Tātad, ja viesojies Talsos un prāto, kur Talsos paēst, tad noteikti varu ieteikt šo vietu. Jauka, mājīga un ļoti romantiska atmosfēra. Laipna un ātra apkalpošana. Gards un sātīgs ēdiens.

Kafejnīca "Talsu Šarlote" - Lielā iela 16, Talsi.