Tāda es esmu

LosOjosVerdes
LosOjosVerdes 22. februāris 2016 12:36
1537

Nekad iepriekš nebiju bijusi uz tā saucamo stand-up komēdijas žanra izrādi, kas, nu jau rādās, pamatīgi iekarojis latviešu skatītāju sirdis. Ja runā pavisam godīgi, līdz šim biju diezgan skeptiski noskaņota, sak, kā gan viens aktieris spēs 2 stundu garumā izklaidēt publiku, pie tam tik sarežģītā un ""prasīgā" žanrā kā komēdija? Atcerēsimies taču mūsu, šķiet, pirmos komediantus Mildiņu un Krāniņu. Tas laikam uz daudziem gadiem bija atstājis nopsiedumu manā galvā, ka tāds, lūk, ir latvieša humors :D Bet, paldies Dievam, tā sen jau vairs nav, par ko pārliecinājos kādā darba dienas vakarā, ar draudzeni apmeklējot izrāžu apvenības "Panna" izrādi "Tāda es esmu".

Galvenajā un vienīgajā lomā izcilā un šarmantā aktrise Zane Daudziņa. Bet pirms kaut ko par izrādi atklāšu, pastāstīšu par vidējo izrādes apmeklētāju :) Kinoteātra "K.Suns" zāle bija gandrīz, gandrīz ļaužu pilna. Vidējais apmeklētāju vecums - 35-55 (ja mana vērīgā acs bija vērīga :D). Zālē pārsvarā sievietes, bet man par lielu izbrīnu netrūka arī vīriešu dzimtes pārstāvju, kaut izrādes apraksts nepārprotami vēstīja, ka izrāde ir par to, kas sievietēm svarīgs, par sievietes intīmo zonu un ķermeņa inventarizāciju.  Vismaz mans vīrs, izlasot anotāciju, atteicās mani pavadīt uz izrādi, un labi, ka tā, jo, manuprāt, manai draudzenei tā bija daudz noderīgāka nekā vīra kungam. Taču, iespējams, kādam kungam šī izrāde uz sievieti ļāva paskatīties citām acīm.

Aktrise jau ar pirmajām minūtēm mūs, skatītājus, ieved pavisam intīmā sievietes pasaulē, kur tiek atklātas šaubas, bailes par savu vecumu, izskatu. Mūžīgās mūsdienu sievietes problēmas ar lieko svaru. Izrādes laikā trāpīgiem izteicieniem un pat izaicinošām :D kustībām tiek pavēstīts, cik ļoti mēs nopūlamies, lai saglabātu jaunību, lai izskatītos, kā visas, lai turētos pie kat kādiem citu noteiktiem standartiem, cenšoties būt laimīgas. Tikai vai mēs tādas esam, kad ļaujam sevi asam skalpelim graizīt, lai it kā uzlabotu savu izskatu? Vai mēs tiešām esam laimīgas, kad atkal un atkal kārtējo reizi uzsēžamies uz diētas X, bet tad, absolūti ignorējot veselības stāvokli un veselo saprātu,- uz diētas Y? Vai mēs laimes sajūtu spējam noturēt, kad esam iztērējušas kaudzi naudas, lai  pielīmētu ragus, nagus un vēl asti? :D 

Izrādē tik tiešām caur asarām smieklīgi tiek pavēstīta mūsdienu sievietes ikdiena ar skuvekļiem, epilatoriem, push-up'iem, smiņķiem un krāsām utt., utjpr. Vai mūsu mammas, vecmāmiņas  bija neglītākas, jo viņām tā visa nebija? Vai tad sievietes skaistums ir meklējams tur, ārā? 

Aktrise mums, skatītājiem, šo stāstu stāsta atklāti, uzticoties, brīžiem salūztot, brīžiem esot pārāk pārliecināta par sevi-kā sarunā ar draudeni. Ik pa laikam sarunā tiek iesaistīti arī skatītāji (daži gan gribēja ļoti daudz runāt :D), piemēram, uzdodot jautājumu, vai zālē ir kāda sieviete, kas nekad nav skuvusi kājas. 100% esmu pārliecināta, ka kāda noteikti bija, tikai drosmes pietrūka to atklāt .

Noteikti esmu sajūsmā par Zanes Daudziņas spēju iejusties dažādos tēlos (kaut man dažbrīd krita uz nerviem tā runas izteiksme, ko viņa lieto slavenajā "Ugunsgrēkā" (man pat šķita, ka tā netīšām lauzās ārā, jo pieradums)). Viena uzlikta cepurīte, un Zane jau ir cita. Uzvilkts halātiņš un lieli gumijas cimdi-Zane ir Centrāltirgus pārdevēja. Super spēja likt mums noticēt katra tēla dzīvesstāstam, sāpēm, vēlmei būt mīlētai. Un, redz, es pat cienījamo aktrisi uzrunāju vārdā, jo viņa ļauj sevi uztvert kā savējo, liek noticēt, ka mēs visas esam vienādas.

Kaut arī visu izrādes laiku ir jāsmejas, beigas bija pat traģikomiskas. Un melanholiskas. Bet varbūt pareizāk pat būtu teikt, ka visa izrāde ir traģikomēdija, jo sievietes nespēj sevi mīlēt tādas, kādas viņas ir. Izrāde liek mums paskatīties uz sevi no malas. Ieklausīties sevī. Padomāt, vai tiešām mums vajag to visu, ko rāda pa tv, ko sludina glancētie žurnāli un "veiksmīgās sabiedrības dāmas".

No sirds iesaku iekļaut šo izrādi savā must-see listē. Ja arī neko no tās neizlobīsiet, smieklu deva noteikti garantēta. Un noteikti paņemsiet mājup vairākus sulīgus izteicienus. Man "paķērās" šis "Galva nevar pakaļu uzvarēt!". :D  

P.S. Paņemiet līdzi draudzeni! 

 

Foto no interneta dzīlēm

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
LosOjosVerdes 24. februāris 2016 15:02 aiwwa

:$(L)

aiwwa 24. februāris 2016 14:07

Paldies par labo atsauksmi no lugas autores! :)

LosOjosVerdes 23. februāris 2016 14:04

P.S. Viedokli:D

LosOjosVerdes 23. februāris 2016 14:04 nosiguldas

Bûtu jauki dzirdēt Tavu :)

nosiguldas 23. februāris 2016 09:53

es dodos uz izrādi šodien, man kaimiņš ( vīrietis) teica, ka viņam laiku pa laikam esot gribējies Zani apņemt un samīlēt:)

LosOjosVerdes 22. februāris 2016 18:59 rasas

Nu vai tad tā nav?:D

rasas 22. februāris 2016 16:30

Noskatījos klipiņu, tagad sapratu, ko nozīmē - "galva nevar pakaļu uzvarēt!" :D Labs! :D

Kerstyna 22. februāris 2016 13:54

Laba anotācija :)

Linduchy 22. februāris 2016 13:21

Paldies par atsauksmi :) (Y)