Svētku virpulī!

thezeezee
thezeezee 29. decembris 2015 16:42
1016

Ļaudis saka, ka Ziemassvētki ir skaisti, mierīgi un klusi svētki. Vienā ziņā man gribētos piekrist, ka šajā gada laikā visi tiecas pēc mierīga laika kopā ar mīļajiem, taču es drīzāk domāju, ka realitāte ir nedaudz cita.

Man pēdējos gados decembra dienas pirms svētkiem asociējas drīzāk ar pamatīgu skrējienu, nevis mieru. Visu pirms jau decembris ir svētku pasākumu, koncertu un eglīšu pārpildīts laiks – gribas visur būt un visu redzēt, bet tai pašā laikā dažreiz nākas secināt, ka pasākumi paši ar sevi pārklājas un nav iespējams visu paspēt. Tad seko lielais veikalu maratons dāvanu iegādē, kurā iegādāju dāvanas visai manai kuplajai ģimenei. Un visu beidzot ilgi gaidīto svētku dienā ņemšanās pa virtuvi un dažkārt arī ikdienišķi ķīviņi ar ģimeni. Nepārprotiet mani, Ziemassvētki bija, ir un būs mani mīļākie svētki gadā, bet ar šo gribēju iezīmēt nedaudz reālāku ainiņu svētku laikam, pretēji glancētiem žurnāliem un interneta dzīlēm, kas uzbur neticami perfektus svētku galdus un mīļas ainas :). Bet par visu pēc kārtas...

Dažreiz es nesaprotu, kāpēc decembrī visa ir tik daudz? Koncerti, korporatīvie pasākumi un daudz citu svarīgu notikumu, kurus gribas pieredzēt un būt klāt. Vai gadā pietrūkst mēnešu? Vai varbūt – dienu? Vai arī decembris, gada noslēdzošais mēnesis, prasa veikt katram savu atskaiti par padarīto – kas jauns apgūts, kas sasniegts? Lai vai kā, bet dažreiz man gribas teikt māksliniekiem, lai pārceļ kādu koncertu uz janvāri, kad es arī gribēšu baudīt muzikālus priekšnesumus, turklāt man būs tam vairāk laika.

Dāvanu iegādes maratons. Ak, cik tas bija sen, kad vēl ticēju Ziemassvētku vecītim un faktam, ka dāvanas nāk no Ziemeļpola! Tas laiks jau sen kā secen, tāpēc decembris oficiāli ir pasludināts par veikalu ķemmēšanas un ideālo dāvanu meklējumiem. Es gan neesmu tipiskais pircējs, kas klīst pa veikaliem, cerot, ka iepatiksies tāds vai šitāds štruntiņš. Es jau novembrī sastādu sarakstu ar visiem cilvēkiem, kurus plānoju apdāvināt, un līdz decembra vidum piefiksēju idejas dāvanai konkrētajam cilvēkam. Katrai dāvanai tiek noteikts arī konkrēts budžets – tuvākiem cilvēkiem nedaudz lielāks, bet kolēģiem vai ne tik tuviem draugiem – mazāks. Saraksts atvieglo manu dzīvi, jo es dodos uz veikaliem ar konkrētu mērķi un mazāk laika pavadu blisinoties apkārt, un apsverot dāvanas veikalā. Šis dāvināšanas laiks manī rada daudz prieka, īpaši, ja izdodas uzdāvināt perfektu dāvanu! Neuzskatu to par komerciju, ja dāvanas iegādei netiek tērēta bagātība veselas karaļvalsts vērtībā.

Svētku rīts. Pēdējos gados mans svētku rīts ir bijis visai mierīgs – kafija, brokastis, somas krāmēšana un dāvanu saiņošana. Atceros, ka bērnībā svētku rīti mēdza būt diezgan stresaini, jo vajadzēja iegādāt pēdējās sastāvdaļas svētku ēdieniem, jātīra māja un jāklāj galds, jāpalīdz mammai gatavot un novākt virtuvi. Laikam jau visām saimniecēm daudz darba svētku dienā, taču vēl nav sanācis būt par pavāri tik lielos svētkos. Visam savs laiks.

20151229164054-28770.jpg

Svētvakars. Atceros, ka bērnībā mums ar māsu bija uzšūti tautas tērpi, kurus arī vilkām Ziemassvētku vakarā, taču pusaudžu gados tie tika nomainīti pret modernākiem un stilīgākiem tērpiem (jo kurš gan velk tautastērpu? :)). Vakarā beidzot ģimene sanākusi kopā pie galda blakus krāšņi pušķotai eglītei, ietur mierīgas un gardas vakariņas, nododas saviesīgām sarunas un dodas uz dievkalpojumu baznīcā. Tikai pēc atgriešanās no baznīcas tika skaitīti pantiņi un dziedātas dziesmas un pēcāk izsaiņotas ilgi gaidītās dāvanas. Tā kā esmu jaunākais bērns, tad man šis vakars likās īpaši jauks, jo beidzot arī no vecāku ligzdiņas aizlidojušie atgriezās, lai būtu kopā ģimenes svētkos. Šie bija, ir un būs lieliskākie svētki, pat ja pīrāgi piedeg, apgāžas elge vai pašiem gadās sastrīdēties – pie svētku galda dienas likstām nav nekādas nozīmes, jo lielākā vērtība ir ģimene un kopā būšana. Par foršām un lielām ģimenēm! :)

 

Bildes no: celebrationsathomeblog.com un xiaorisley.tk

Konkurss: Svētku jampadracis

20151008140647-14371.jpg


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Shalako 30. decembris 2015 10:55

Skatoties tīri no malas, man ļoti patīk visa tā decembra burzma, lai gan veikalos tādā pūlī ātri nogurstu. Sanāk 3-4 reizes apstaigāt potenciālos dāvanu veikalus, savas 4 stundas ikreiz paiet blandoties. Cenšos līdz 15. decembrim visu iepirkt. Tagad gatavojamies pamazām Jaunā gada svinībām, vienojāmies, ka šodien ātrāk sāksim gatavot, lai nesanāk atkal līdz 2.00 stāvēt virtuvē ;)

thezeezee 30. decembris 2015 10:15 Catwoman

Tiešām tā ir gan laika, gan finanšu dēļ.

Linduchy 30. decembris 2015 08:00

Paldies par blogu :) Tā jau ir, man arī šķiet, kā pārāk daudz visa kā decembrī. Visu gribētos redzēt, bet nereāli paspēt :S