Svētdiena austrumu piedzīvojumu noskaņās

Linduchy
Linduchy 17. jūlijs 2016 19:26
1063

Kvantumā izdzerts alkohols un trakas idejas – un piedzīvojumi var sākties. Reizēm ir vērts pārkāpt savai „iekšējai sēnei“ un ļauties neplānotiem piedzīvojumiem.

Veronika un Maruta ir bērnības draudzenes, abas kopā uzaugušas, kopā mācījušās skolā un studējušas vēsturi universitātē. Attiecību līkloči draudzenes ir mētājušas pa dzīvi, reizēm sāpīgi apdauzot. Arī šobrīd Marutai neklājas viegli, tāpēc Veronika, būdama laba draudzene, piekrīt doties atvaļinājumā ar vēstures piegaršu uz Stambulu. Taču abas draudzenes neplānoti iekuļas sava mūža lielākajā piedzīvojumā, kurā jāpierāda sava gan erudīcija, gan garīgā un fiziskā izturība. Viņas pat nenojauš, ka ik uz soļa tiek pieskatītas un nepieciešamības brīdī novirzītas no mērķa, lai pagātnes rūpīgi glabātie noslēpumi netiktu atklāti. Vai atklājums ir riska vērts?

Lindas Nemieras grāmata Sofijas noslēpums ievilina slazdā. Bruņojusies ar kafiju, izlasīju grāmatu vienā piegājienā. Svētdiena kaut kur pazuda, bet Austrumu tēmas man ir dvēseliski tuvas, tāpēc nenožēloju pavadīto laiku.

Šī grāmata apvienoja gan sulīgus dialogus, gan lielisku humoru, gan pasakainu skatu aprakstus, gan apmierināja piedzīvojumu kāri Indiana Džonsa garā.

Grāmata uzrakstīta interesantā, viegli uztveramā valodā – vēstures fakti nebija traucējoši, bet ļoti harmoniski iekļāvās tekstos, lai lasītājiem rastos kaut neliels ieskats vēstures aizkulisēs. Stāstu caurvija viltība, sirsnīga draudzība, piedzīvojumu gars, briesmas un vēstures putekļi, izturība un sevis žēlošana, adrenalīns tādā līmenī, ka sirds kāpj ārā pa muti, atsaucīgi un izpalīdzīgi cilvēki, bez kuriem piedzīvojums abām draudzenēm būtu beidzies pavisam citādi. Lieliska grāmata piedzīvojumu žanra cienītājām. Viegli lasāms un aizraujošs ceļojumu stāsts ar vēstures piegaršu. Lasot grāmatu, radās vēlēšanās apceļot stāstā aprakstītās vietas ... kādreiz, kad pasaulē būs stabilizējusies situācija.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies