Suņa mīlestība, kaķa talanti

Linduchy
Linduchy 4. oktobris 2017 19:29
1400

Cilvēkus var iedalīt 3 kategorijās – kaķu mīļos, suņu mīļos un dzīvnieknīdējos. Vienus sajūsmina kaķa patstāvība un egoistiskā daba, savukārt otrus iepriecina suņa uzticība un prieks, ar kādu tie sagaida savus saimniekus. Par trešo grupu šoreiz paklusēšu. Starp pirmajām divām grupām vienmēr ir pastāvējusi un noteikti arī pastāvēs turpmāk sacensība, lai pierādītu, ka tieši suns/kaķis ir pārāks.

Ogastus Brauns ir apkopojis interesantu zinātniski pētītu un pierādītu informāciju par suņiem un kaķiem, neizceļot kādu no tiem, bet gan norādot uz abu šo dzīvnieku sugu neparastajām un izcilajām spējām.

Izdevniecības “Kontinents” grāmata “Suņa mīlestība, kaķa talanti” atklāj pārsteidzošu informāciju par suņu un kaķu spējām palīdzēt cilvēkiem tikt galā ar dažādām slimībām (paaugstinātu asinsspiedienu, astmu, epilepsiju). Mūsu mājas mīluļiem piemīt spēja paredzēt laikapstākļus un zemestrīces. Pateicoties īpašai saiknei, kuru varētu dēvēt par telepātisku, mājas mīluļi vienmēr ir gatavi sagaidīt savus saimniekus mājās, jo jūt, dzird un saož viņu tuvošanos. Grāmatā ir aprakstīti dažādi neticami pārsteidzoši gadījumi, kad dzīvnieki ir izrādījuši savas spējas, pārvarot milzīgus attālumus. Izrādās, viņi to spēj paveikt, izmantojot elektromagnētismu.

Izrādās, ka suņi un kaķi spēj saost ne tikai kontrabandas preces, bet arī vēzi. Zinātniskajos pētījumos ir pierādīts, ka suņi var saost elektrību un bailes, aromātus, kas izdalās pat 40 pēdas zem zemes, spēj saost arī zemē un kokos mītošos kukaiņus. Suņi velta ožai 40 reizes vairāk smadzeņu enerģijas nekā cilvēki.

Ja tevi nodarbina jautājums, kādās krāsās pasauli redz mūsu mājas mīluļi, Ogastus Brauns savā grāmatā atklā zinātniski pierādītu informāciju, ka suņi un kaķi nedzīvo melnbaltā pasaulē, kā tika uzskatīts līdz šim. Suņiem pasaule ir iekrāsota tumši un gaiši pelēkās, gaiši un tumši dzeltenās vai brūnās, gaiši un tumši zilās krāsu salikumā. Savukārt kaķi redz ierobežotu krāsu daudzumu – zaļu, zilu un sarkanu krāsu.

Mūsu kaķu un suņu ikdienas dzīvi pārsvarā veido vienmuļa rutīna – jāguļ, jāēd, jāmazgājas un jākopj savs kažoks, tāpēc mājas mīluļi ar lielu nepacietību gaida saimnieku izrādīto uzmanību un rotaļu laiku. Šajā grāmatā ir iztulkota suņu un kaķu “valoda”, atklājot nianses, kas ļauj labāk izprast savu mīluli. Autors, balstoties uz zinātniskajiem pētījumiem, ir sagatavojis arī suņu un kaķu topus. Izrādās, ka gudrāko suņu topa pirmajā vietā ir borderkollijs, bet visneapdāvinātāko suņu šķirņu saraksta augšgalā atrodas basets. Savukārt kaķu inteliģences topa pirmo vietu iegūst sfinkss. Daudziem, iespējams, īsti nepatīk šī bezspalvainā kaķu šķirne, bet, redz, izrādās, ka tieši šīs šķirnes kaķi ir visgudrākie.

Grāmata ir patiesi interesanta un izglītojoša, tajā atrodami visnotaļ noderīgi padomi un dzīvnieku uzvedības skaidrojumi mājas mīluļu saimniekiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies