Splendid Palace repertuārs: 28.09.2018. – 04.10.2018.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 28. septembris 2018 10:03
665

35MM KINO SKAPIS

Savas 95. jubilejas gadā Splendid Palace, apliecina savu uzticību klasiskajām kino vērtībām!

Projekts “35mm kino skapis” piedāvā izcilas filmas no kinoteātra "Splendid Palace" filmu kopiju arhīva!

Spilgtākās nesenās vēstures filmas, kas jau kļuvušas par šī perioda klasiku un tiks demonstrētas no 35 mm kino filmas.

2012. gadā Holivuda oficiāli paziņoja, par principiālu atteikšanos no filmas demonstrēšanas un filmu lentas, turpinot strādāt tikai digitālajos formātos. Kinoprojektori klusē. Romantiskais kino rādīšanas tirkškis ir apklusis, gaismas stars vairs nelauž zāles tumsu caur filmlenti, izlaužoties uz ekrāna. Ir sācies cits laikmets.

Gada garumā, katru mēnesi, katra filma tiks piedāvāta tikai 2 seansos uz 35 mm filmas, kopumā  izveidojot filmu izlasi, sadarbībā ar Acme film.

Projektu turpināsim 2.oktobrī plkst. 19.00 ar  filmu “Mākslinieks” (The Artist, 2011.). 

ASTRĪDAS LINDGRĒNAS JAUNĪBA

(UNGA ASTRID)

Zviedrija, Dānija, 2018

Garums: 2 st. 3 min.

Drāma, biogrāfija

Režisore: Pernile Fišere Kristensena

Lomās: Alba August, Trine Dyrholm, Maria Bonnevie

Kad Astrīda Lindgrēna vēl bija pavisam maza, viņu dziļi skāra kāds notikums. Brīnums un posts iespaidoja visu viņas dzīvi. Šis notikums viņu izveidoja par vienu no mūsu laikmeta iedvesmojošajām sievietēm un par rakstnieci, kuru ar laiku iemīļoja visa pasaule. Šis ir stāsts par laiku, kad par spīti tam, ko atbilstoši laika garam gaidīja no jaunās Astrīdas, un reliģiskajai audzināšanai, viņa nolēma izrauties no sabiedrības normu važām un sekot savai sirdij.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu un zviedru valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātra "Splendid Palace" repertuārā no 28.septembra.

CILVĒKS, KAS NOGALINĀJA DONU KIHOTU

(THE MAN WHO KILLED DON QUIXOTE)

Spānija, Beļģija, Francija, Portugāle, Lielbritānija, 2018

Garums: 2 st. 12 min.

Piedzīvojumu, komēdija, drāma

Režisors: Terijs Giljams

Terijs Giljams - pēdējais "cēlais skumja izskata bruņinieks" – ir uzņēmis spēcīgu postmodernu filmu par gaistošo kino maģiju, par neatgriezeniski zaudēto naivumu, par dižā laikmeta norietu. Režisora intelektuālās spēles, viņa bagātā fantāzija un individualitāte izpaužas katrā šī daudzslāņainā darba kadrā, kas ir veidoti tik sulīgi un krāšņi, ka tos uzreiz varētu ievietot rāmī un tad aplūkot neskaitāmi daudz reižu: skumstot par bērnību, par takām, uz kurām nav izdevies spert kāju, un nez kā zudušu mīlestību.

Cilvēks, kas nogalināja donu Kihotu ir unikāla kino vēstures liecība, kas norisinās mūsu acu priekšā. Apliecinot cieņu neiedomājami sarežģītajam radošajam arodam – kino režijai – neviens skatītājs nedrīkst paiet garām šai ekrāna leģendai.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu, spāņu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" 28.septembra.

EVA

(EVA)

France, Belgium, 2018

Garums: 1 st. 40 min.

Drāma

Režisors: Benoit Jacyuot

Lomās: Isabelle Hupert, Gaspard Ulliel, Julia Roy, Ricjard Berry

Jauno rakstnieku Bertrānu publika uzskata par daudzsološu rakstnieku. Tiesa, gan viņa radošumam ir savs noslēpums.

Ierodoties uz savas lugas mēģinājumu, viņa ceļi krustojas ar kādu efektīgu sievieti un, pēc kopīgi pavadītas nakts, viņu pārņem bezgalīga kaisle.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātra "Splendid Palace" repertuārā no 28.septembra.

HOMO NOVUS

Latvija, 2018

Romantiska komēdija

Filmas garums: 2 stundas

Režisore: Anna Viduleja

Lomās: Igors Šelegovskis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Andrejs Žagars, Intars Busulis, Kaspars Kambala

Pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē.

1938. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un viņu atšķirīgo attieksmi pret dzimtajām un pārņemtajām izteiksmes formām, pieredz panākumus un izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties savai glezniecībai. Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei un sekojot gleznotāja vecmeistara Piegāza padomam: "Patiesi mākslinieki cenšas gleznojot izprast, pietuvoties un atklāt savas tautas garu."

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodā.

Aicinām apmeklēt īpašo seansu 12. oktobrī plkst. 19.00 Kino "Splendid Palace" Lielajā zālē, pirms kura piedāvājam tikties ar filmas veidotājiem un radošo komandu!

ĪSLANDES AMAZONE

(WOMAN AT WAR)

Īrija, Francija, Ukraina, 2018

Garums: 100 minūtes

Trilleris

Režisors: Benedikts Erlingsons

Lomās: Halldóra Geirharõsdóttir, Davíõ Þór Jónsson, Ómar Guõjónsson, Jóhann Sigurõsson

Hatla viena pati piesaka karu vietējai alumīnija rūpniecībai. Viņa ir gatava likt uz spēles visu, lai pasargātu neskarto Īslandes augstkalnes dabu. Un tad piepeši viņas dzīvē ienāk maza bārenīte.

Hatla ir neatkarīga 50 gadus veca sieviete. Kordiriģentes ikdienas dzīve ir kā uz delnas, bet rūpīgi slēpta paliek vides aktīvistes darbība. Hatla klusībā sākusi vientuļas sievietes cīņu pret vietējo alumīnija rūpniecību. Rūpnīca piesārņo neskarto Īslandes dabu, un valdība kopā ar uzņēmuma vadību grasās parakstīt līgumu ar Ķīnu par ražošanas paplašināšanu. Piepeši tiek saņemta ziņa no Ukrainas. Pirms kāda laika Hatla pieteikusies adoptēt bērnu. Nu Donbasa bērnunamā gaida mazā Nika. Palikdama kvēla kalnu dabas aizstāve, Hatla sapņo par mātes lomu un izšķiras par pēdējo, pašu skaļāko uzbrukumu alumīnija rūpniecībai.

Eiropas Parlamenta Lux Kino balvas fināliste!

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma īslandiešu, subtitri latviešu un krievu valodā.

LAIKA TILTI

(BRIDGES OF TIME)

Lietuva, Latvija, Igaunija, 2018

Garums: 1 st. 20 min.

Dokumentālā filma

REŽISORI Kristīne Briede un Audrjus Stonis

«Mēs filmējam Zemi, bet atceramies, ka Debesis ir virs mums.»

Hercs Franks

Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa meditatīvā filma portretē 1960. gadu Baltijas jaunā viļņa kino poētu paaudzi. Apzināti atteikušies no hronoloģiskas faktu izpētes, autori poētiskā dokumentālā kino strāvojuma kopainu atklāj, izmantojot pašu filmas varoņu tēlaino rokrakstu.

1960. gadu sākumā, kad Francijas cinéma vérité pionieri aizsāka jauna reālisma meklējumus, kad sevi aizvien spēcīgāk sāka pieteikt Kvebekas tiešais kino, Baltijā veidojās dokumentālistu paaudze, kas padomju realitātes ietekmē, deva priekšroku romantiskākam skatam uz apkārtējo pasauli. Šī meditatīvā, dzejiskā filma, kuras autoru – latvietes un lietuvieša – rāmajam pieskārienam harmoniski mijoties ar stilistiski daudzveidīgajiem Baltijas jaunā viļņa darbiem, prasmīgi pārkāpj pieņemtās historiogrāfiskās izpētes robežas un izveido veselas paaudzes dokumentālistu portretu. Rezultāts ir meistarīgs dokumentālās jaunrades ontoloģijas poētiskais traktējums. Jeb kino poēma par kino poētiem.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu, lietuviešu, ebreju, igauņu un krievu valodā ar subtitriem angļu valodā.

 


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies