Splendid Palace repertuārs: 23.12.2016. - 29.12.2016.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. decembris 2016 14:53
1286

DZIMŠANAS DIENAS SEANSS –

ŠĪ BRĪNIŠĶĪGĀ DZĪVE

Kinoteātra dzimšanas dienā “Splendid Palace” piedāvā skatītājiem uz lielā ekrāna izbaudīt vienu no visu laiku burvīgākajiem svētku stāstiem, Frenka Kapras 1946. gada klasiku “Šī brīnišķīgā dzīve” (“It’s a Wonderful Life”)! Pirms seansa - Nacionālā kino centra vadītājas, kinokritiķes Ditas Rietumas ievadlekcija! 

Balstīta uz Filipa van Dorena Sterna 1939. gadā sarakstīto stāstu “Dižākā dāvana”, “Šī brīnišķīgā dzīve” ir viena no visu laiku populārākajām Ziemassvētku filmām un īsta svētku tradīcija, ar kuru aicinām iepazīties arī jūs:

Džordžs Beilijs (Džeimss Stjuarts) visu savu apzinīgo mūžu ir pavadījis, palīdzot līdzcilvēkiem, un ignorējis pats savus sapņus un laimi. Rezultātā Džordžs ir nelaimīgs, depresīvs un izmisis un pašā Ziemassvētku priekšvakarā plāno izdarīt pašnāvību. Tomēr pēdējā brīdī uzrodas viņa sargeņģelis Klarenss (Henrijs Treverss), kurš uzskatāmi parāda Džordžam to, kā būtu bijis, ja viņš nekad nebūtu nācis šai pasaulē...

Kā jau šādos gadījumos iederas, arī filmas līdzšinējā popularitāte ir īsts brīnums - neskatoties uz šībrīža klasikas statusu. Sākot jau ar oriģinālavotu - Sterns stāstu sarakstīja vēl 1939. gadā, bet ilgstoši nespēja atrast gribētājus to publicēt, līdz viņš uzrakstīja to uz Ziemassvētku pastkartēm, kuras nosūtīja 200 tuvākajiem radiem un draugiem. Viena no šīm kartītēm nonāca studijas RKO vadītāja rokās, kurš parādīja to Kerija Grānta aģentam. Aktiera sākotnējā interese pārvērtās trijos neizmantotos scenārijos, un projektu atlika “līdz labākiem laikiem”.  Tie pienāca Frenka Kapras un viņa kompānijas veidolā, bet arī tur filmai negāja spoži. Pārrakstījuši scenāriju, autori ilgi meklēja pareizo pieeju un galvenās lomas atveidotāju, līdz apstājās pie Džeimsa Stjuarta. Par spīti savai vienkāršajai dabai filma tiem laikiem bija ļoti dārga, jo visa Bedfordfalsas pilsēta filmēšanas vajadzībām tika uzbūvēta no jauna studijas RKO rančo teritorijā.

Par spīti veidotāju vārdiem un masīvajam budžetam filma savā iznākšanas gadā piedzīvoja katastrofālu neveiksmi, popularitātē zaudējot citām tābrīža filmām un neatpelnot pat savu budžetu, kā arī metot ēnu pār Frenka Kapras kā populāru izklaides filmu veidotāja karjeru. Ne mazāk sāpīgi režisors uztvēra arī kritiķu nosodījumu, kuru recenzijas lielākoties bija negatīvas, aukstas un augstprātīgas. Filmu gan pienācīgi novērtēja ASV Kinoakadēmija, nominējot to piecām “Oscar” balvām, ieskaitot nomināciju kategorijā “Labākā filma”.

Filma atplauka līdz ar televīzijas pozīciju nostiprināšanos un gadu pa gadam kļuva par ikgadēju tradīciju vairākām amerikāņu paaudzēm, kuru Ziemassvētki nu vairs nav iedomājami bez “Šīs brīnišķīgās dzīves”! 1998. gadā Amerikas filmu institūts iekļāva to 100 visu laiku labāko ASV filmu saraksta 11. vietā, un arī pats Frenks Kapra atzinies, ka šī ir viņa paša visu laiku mīļākā sava filma, kuru viņš rādīja savai ģimenei katros Ziemassvētkos!

Aicinām izbaudīt “Šo brīnišķīgo dzīvi” kinoteātra “Splendid Palace” dzimšanas dienas svinībās šī gada 29. decembrī!

“Šī brīnišķīgā dzīve” (“It’s a Wonderful Life”)
Režisors: Frenks Kapra
Galv. lomās: Džeimss Stjuarts, Donna Rīda, Henrijs Treverss, Laionels Berimors
ASV, 1946. gads, 130 min, melnbalta.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Lielajā zālē: 29.12. seanss 18:30 (ierašanās no plkst. 18:00)

20161222144455-41336.jpg

SENIORU SEANSS –

LIELĀ BĀBELE.

MASKAVAS LIELĀ TEĀTRA AIZKULISES

(Bolshoi Babylon)
Lielbritānija, 2015
Dokumentālā filma
Garums: 86 min.
Režisors: Nick Read, Mark Franchetti
Lomās:  Maria Allash, Andrei Budberg, Anastasiya Meskova

Pirmo reizi vēsturē, ārzemju filmēšanas grupa bija ieguvusi neierobežotu pieeju Maskavas Lielā teātra izrādēm, baleta trupas mēģinājumiem un darba sanāksmēm. Filma stāsta par teātra aizkulisēm - neiedomājamām fiziskajām slodzēm, nesaskaņām starp dejotājiem un vadību, intrigām un cīņu par lomām.
Vecuma ierobežojums: 12+
Filma dublēta latviešu valodā.

Lielajā zālē: 27.12. seanss 13:00

20161222144538-86199.jpg

AMERIKĀŅU PASTORĀLE

(American Pastoral)
ASV, Honkonga, 2016
Krimināla drāma
Garums: 108 min.
Režisors: Ewan McGregor
Lomās: Ewan McGregor, David Strathairn, Jennifer Connelly, Dakota Fanning, Valorie Curry, Uzo Aduba
Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados kāds veiksmīgs uzņēmējs (Jūens Makgregors) cenšas atrast savu meitu (Dakota Feninga), kas aizbēgusi pēc tam, kad policija apsūdzējusi viņu spridzināšanā. Vīrietis redz, kā viņa šķietami ideālā dzīve sāk brukt, kad meitas jaunā politiskā piederība sāk iznīcināt viņu ģimeni.
Filma, kas veidota pēc Filipa Rota romāna motīviem, ir Makgregora debija režijā. Pats romāns 1998. gadā saņēma Pulicera prēmiju un tika iekļauts žurnāla Time 100 labāko romānu sarakstā.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Vecuma ierobežojums: 16+
Kinoteātrī "Splendid Palace" no 23. decembra!

Lielajā zālē: 23.12. seanss 18:00

                     27.12. seanss 16:00

                     28.12. seanss 18:00

Mazajā zālē: 27.12. seanss 18:00

                      29.12. seanss 20:00

20161222144627-76706.jpg 

LA LA LAND: KALIFORNIJAS SAPŅI

(La La Land)
ASV, 2016
Drāma, Komēdija, Mūzikls
Garums: 128 min.
Režisors: Damien Chazelle
Producents: Michael Beugg, Gary Gilbert, Marc Platt, Fred Berger, Jeffrey Harlacker, Jordan Horowitz, Mike Jackson, John Legend, Bart Lipton, Ty Stiklorius
Scenārija autors: Damien Chazelle
Aktieri: Emma Stone, Ryan Gosling, J.K. Simmons
Mia ir topošā aktrise, kas piestrādā kafejnīcā, pasniedzot latte kafijas filmu zvaigznēm. Viņas mīļotais ir Sebastians, džeza mūziķis, kas mēģina savilkt galus, uzstājoties ar koncertiem šaubīgos un noplukušos bāros. Panākumiem pieaugot,  jaunais mīlnieku pāris saskaras ar lēmumiem, kas sāk graut viņu mīlestību. Sapņi, pie kuriem viņi strādājuši tik smagi, nu viņus var izšķirt!
Filmas darbība notiek visu Holivudas zvaigžņu mekā Losandželosā. Šis orģinālais mūzikls ir par ikdienas dzīvi- piedzīvotajiem sasniegumiem, kā arī sarūgtinājumiem cenšoties sekot savam sapnim.
Romantiskajā filmā galvenās lomas atveido Oscar® balvas nominante Emma Stona (“Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks” 1. un 2. daļā, “Putncilvēks”, ”Nesaprātīgs cilvēks”) un Oscar® balvas nominants Raiens Goslings (“Gadsimta likme”, “Gangsteru mednieki”, “Foršie džeki”, “Trakā, dullā mīlestība”).
Filma režisors un scenārija autors talantīgais Damien Chazelle (“Atsitiens”).
Vecuma ierobežojums: 12+
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 17. decembra!

Lielajā zālē: 23.12. seanss 20:15

                     27.12. seanss 18:15

                     28.12. seanss 20:15  

Mazajā zālē: 28.12. seanss 15:45

                      29.12. seansi 15:00, 17:30

 

20161222144714-39042.jpg

MELĀNIJAS HRONIKA

Latvija, 2016
Biogrāfiska drāma
Garums: 124 min.
Režisors: Viesturs Kairišs
Scenārija autors: Viesturs Kairišs
Operators-inscenētājs: Gints Bērziņš, LGC
Māksliniece: Ieva Jurjāne
Komponisti: Arturs Maskats, Aleksandrs Vaicahovskis, Kārlis Auzāns
Montāžas režisors: Jussi Rautaniemi
Skaņa: Aleksandrs Vaicahovskis, Robert Slezák
Producenti: Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe (filmu studija Mistrus Media)
Kopproducenti: Julietta Sichel (8Heads Productions, Čehija), Klaus Heydemann (Inland Film Company, Somija
Lomās: Sabine Timoteo, Edvīns Mekšs, Ivars Krasts, Guna Zariņa, Maija Doveika, Viktor Nemets, Erwin Leder, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Astrīda Kairiša, Evija Rudzīte

Viņa izdzīvoja, lai izstāstītu. Un lai mēs neaizmirstu.

Režisora Viestura Kairiša filma, kas uzņemta pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem.

Jaunības sapņi, dzīves labākie gadi, veselība, mājas, vīrs, dēls, sava zeme – padomju vara to visu atņēma, taču viņa izdzīvoja. Izdzīvoja, lai piedzīvoto pierakstītu un lai arī nākamās paaudzes neaizmirstu stāstu, kurā ar varu tikām ierauti mēs visi.
Filma veidota pēc raksnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem.

Filma latviešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Lielajā zālē: 23.12. seanss 15:30

 MAZAJĀ ZĀLĒ

20161222144925-54457.jpg 

GAIŠĀ NĀKOTNE

(L'avenir)

Francija, Vācija, 2016

Drāma

Garums: 102 min.

Režisors: Mia Hansen Love

Lomās:  Isabelle Huppert, André Marcon, Roman Kolinka

Natālijas (vienmēr izcilā Izabella Ipēra) stabilā dzīve brūk kopā – pēc vairāk nekā 20 gadus ilgas laulības viņas vīrs aiziet pie jaunākas sievietes, bērni pieaug un izvācas no vecāku ligzdas. Arī pasniegtās filozofijas klases skolēni ir vairāk ieinteresēti protestos un anarhijā, nekā pasniedzējas stāstītajā. Bonusā nāk slimās un kaprīzās mātes (Edīte Skoba) izlēcienu nasta: te viņa izdomā izsaukt avārijas dienestus, te taisīt pašnāvību, te neēst… Taču Natālija ar nesatricināmu mieru uzņem visus dzīves piespēlētos izaicinājumus.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Mazajā zālē: 23.12. seanss 18:15

                     27.12. seanss 15:30

 20161222145029-87980.jpg

KOMŪNA

(Kollektivet)

Dānija,Zviedrija, Nīderlande 2016

Komēdija, Drāma

Garums: 111 min.

Režisors: Thomas Vinterberg

Lomās:   Ulrich Thomsen, Fares Fares, Trine Dyrholm

Dānija, 70-tie gadi. Kāds inteliģents pāris iegādājas lielu savrupmāju un nolemj tajā nodibināt radošu personību komūnu. Drīz vien komūnas iemītnieku raksturi sāk savstarpēji konfliktēt, uz āru izvelkot cilvēku slēptākās vēlmes un iekāres… Skatītāju iecienīto filmu “Medības” (“The Hunt”), “Svinības” (“Celebration”) un “Tālu no trokšņainā pūļa” (“Far From the Madding Crowd”) režisors un viens no Larsa Fon Trīra tuvākajiam sabiedrotajiem Tomass Vinterbergs piedāvā savu jauno filmu, kura jau saņēmusi Sudraba lāci Berlīnes kino festivālā!

Filma dāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Mazajā zālē: 28.12. seanss 18:15

 20161222145110-39442.jpg

NAKTS DZĪVNIEKI

(Nocturnal Animals)

ASV, 2016

Drāma, trilleris

Garums: 115 min.

Režisors: Tom Ford

Lomās: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Armie Hammer

Sjūzenai pieder mākslas galerija Losandželosā, viņas sabiedriskā dzīve ir krāšņa, taču laulība – vientulīga un nepiepildīta. Kādu dienu viņa saņem sūtījumu – tas ir romāna “Nakts dzīvnieki” manuskripts, ko sarakstījis viņas bijušais vīrs Edvards, kuru viņa nav satikusi jau gadiem ilgi. Pavadvēstulē viņš aicina izlasīt romānu un satikties, kamēr viņš ir pilsētā. Vēlu naktī viņa sāk lasīt. Romāns ir veltīts viņai…

…tas ir nežēlīgs un postošs. Kā viņas nodarījums Edvardam.

Režisora un modes dizainera Toma Forda jaunā kinolente saņēmusi Venēcijas starptautiskā kinofestivāla Lielo žūrijas balvu - Sudraba lauvu!

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Mazajā zālē: 23.12. seanss 16:00

                      28.12. seanss 20:30

20161222145204-86793.jpg

TAS IR TIKAI PASAULES GALS

 (Juste la fin du monde)
Kanāda, Francija, 2016
Drāma
Garums: 97 min.
Režisors: Xavier Dolan
Lomās:  Nathalie Baye, Vincent Cassel, Marion Cotillard

Žana-Luka Lagarsē lugas iedvesmota, filma stāstīs par kādu rakstnieku (Gaspārs Ulī), kurš pēc ilgas prombūtnes atgriežas dzimtajās mājās, lai tuviniekiem pavēstītu, ka drīzumā mirs… taču pirms tam viņu gaida tikšanās ar sen neredzētiem cilvēkiem un savstarpējo attiecību nokārtošana reizi par visām reizēm.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Mazajā zālē: 23.12. seanss 20:30

Lielajā zālē: 27.12. seanss 20:45

20161222145250-65987.jpg

TONIJS ERDMANIS

(Toni Erdmann)
Vācija, Austrija. 2016
Drāma, komēdija
Garums: 162 min.
Režisore: Mārena Ade
Lomās: Pēters Simonišeks, Sandra Hillere, Mihaels Vitenborns

Šī komēdija ar rūgtu piegaršu stāsta par padzīvojušu mūzikas skolotāju Vinfrīdu (austriešu teātra aktieris Pēters Simonišeks) un viņa meitu Inesi (vācu kinozvaigzne Sandra Hillere), kas Bukarestē kāpj karjeras kalnā.  Inese visādi izvairās no tēva, taču Vinfrīds nepadodas. Viņš izraisa komiskas situācijas, lai būtu tuvāk meitas darba videi un pašai meitai, kas acīmredzot cīnās ar depresiju. Cenzdamies atvērt Inesei acis, Vinfrīds iemiesojas kouča Tonija Erdmaņa tēlā un iejaucas Ineses kā pulkstenis precīzajā dzīves ritumā.

“110 kinokomēdijas pastāvēšanas laikā šī ir unikāla filma,” par Kannu kinofestivālā ar ovācijām uzņemto konkursa programmas filmu teicis britu laikraksta “The Telegraph” kinokritiķis Robijs Kolinss. Iespaidīgais vācu režisores Mārenas Ades darbs – mūsdienu attiecību pētījums – aizrauj jau no pirmā kadra un, skatītājiem smejoties ar asarām acīs, pārsteidz līdz pat pēdējam kadram.

“Tonijs Erdmanis” sagrauj mītu, ka vāciešiem nav ne miņas no humora. Filma smīdina un fascinē pašus izsmalcinātākos mūsu laiku skatītājus.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma vācu, angļu, rumāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Mazajā zālē: 27.12. seanss 20:15

Lielajā zālē: 28.12. seanss 15:00

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies