Splendid Palace repertuārs: 23.11.2018. – 29.11.2018.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 23. novembris 2018 09:03
926

LUSTRUM

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 25 min.

Dokumentālā filma

Režisors un scenārija autors  Gints Grūbe

1991. gadā puča laikā tika pārņemta daļa no VDK arhīviem Latvijā, tostarp arī vairāk nekā 4300 aktīvo aģentu kartotēka. Vairākus gadu desmitus tās publicēšanu vilcināja, līdz pirms četriem gadiem politiķi nolēma līdz 2018.gadam uzdot vēsturniekiem arhīvus izpētīt un tad publiskot.

Lustrācija (Lustrum) bija viens no valsts pārvaldes principiem Romas impērijā, kas noteica, ka, mainoties valsts pārvaldei, iepriekšējās varas pārstāvji ceremoniāli atzīstas visos grēkos un zvēr uzticību jaunajai varai.

Filma stāsta par VDK darbības metodēm 80. gados un 90. gadu sākumā, liekot izprast padomju totalitāro sistēmu, kas Latvijas inteliģences ziedam  vēl aizvien liek analizēt, melot, nožēlot, atzīties, taisnoties vai skaidrot.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu valodā.

KOLETE

(COLETTE)

Lielbritānija, ASV, 2018

Garums: 1 st. 51 min.

Biogrāfiska, drāma, vēsture

Režisors: Wash Westmoreland, Rebecca Lenkiewicz

Apprecoties ar populāro rakstnieku Villiju, Sidonija Gabriele Kolete no Francijas laukiem nonāk 19. un 20. gadsimta mijas Parīzes intelektuāļu vidē. Vīra pierunāta, Kolete kļūst par viņa rēgu rakstnieci un uzraksta daļēji autobiogrāfisku romānu par dumpīgu lauku meiteni vārdā Klodīne. Romāns gūst lielus panākumus, un Kolete saraksta vairākus tā turpinājumus. Koletes cīņa par radošajām īpašumtiesībām met izaicinājumu sabiedrības priekšstatiem par literatūru, dzimumu lomām, modi un seksualitāti.

Iedvesmojošās un neticami mūsdienīgās biogrāfiskās drāmas “Kolete” pamatā ir franču rakstnieces Sidonijas Gabrieles Koletes dzīvesstāsts. Filmu režisējis Vošs Vestmorlends (“Joprojām Alise”). Titullomu atveido izcilā britu aktrise Kīra Naitlija (nominēta “Oskaram” par lomu filmā “Lepnums un aizspriedumi”), citās lomās – Dominiks Vests (“Dzīve, kuras nebija”), Elinora Tomlinsone (seriāls “Poldarks”), Denīza Gofa (“71: Pēdējais kareivis”) un Fiona Šova (“Lūzums”).

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

SAULE BRAUCA DEBESĪS

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 15 min.

Animācija

Režisore: Roze Stiebra

Kad ķekatu jampadracī tiek nozagta Saules un Mēness meitiņa, izmisušie vecāki sauc palīgā cilvēkus, lai bērniņu atgūtu. Nabašnieks kopā ar Meiteni un Brālīti dodas ceļā, lai stātos pretī gan mošķiem un ērmiem, gan pašu bailēm. Palīgiem dotas tikai trīs dienas: ja Saules meitu laikus neatradīs, tā zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Animācijas klasiķes Rozes Stiebras filma tapusi pēc folkloras motīviem, tās spraigos notikumus apdziedājuši Juris Kaukulis un „Jauno Jāņu orķestris”.

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: bez vecuma ierobežojuma

KURTS FRIDRIHSONS

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 6 min.

Dokumentālā filma, biogrāfija

Režisore: Dzintra Geka

“Personisks Gundegas Repšes stāsts par Kurtu Fridrihsonu – mākslinieku, garīgo skolotāju, autsaideru, ieslodzīto un nonkonformistu Latvijas vēstures līkločos.”

Kurta Fridrihsona personības izstarojums varbūt ir pat pāraudzis viņa mākslas nozīmību – jo nepakļāvīgu un vienlaikus mākslā spilgtu cilvēku padomju Latvijā nebija daudz. Kā brēcošs kontrasts padomju dzīves īstenībai bija šarms un vieglums, ko Fridrihsons nesa sev līdzi no pirmskara civilizētās Eiropas un brīvās, pazaudētās Latvijas. Viņš bija paraugs un iedvesmas impulss daudziem cilvēkiem, kuru garīgā pasaule negribēja pieņemt pastāvošo sistēmu. Jo lielāka distance šķir Fridrihsona fizisko esamību no šodienas, jo reljefāk ieraugāms viņa personības savrupais un izcilais spēks. Iepretim tūkstošu masai, kas šodien aizbildinās ar kolaborācijai komplimentāro frāzi “bija tādi laiki!”, tādējādi attaisnojot savu nepretošanos un samierināšanos ar sistēmas skrūvītes lomu, savrupnieks un piemērs citādai iespējai ir eksistenciāli svarīgs.

Vecuma ierobežojums: 7+

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

HOMO NOVUS

Latvija, 2018

Romantiska komēdija

Filmas garums: 2 stundas

Režisore: Anna Viduleja

Pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē.

1938. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un viņu atšķirīgo attieksmi pret dzimtajām un pārņemtajām izteiksmes formām, pieredz panākumus un izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties savai glezniecībai. Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei un sekojot gleznotāja vecmeistara Piegāza padomam: "Patiesi mākslinieki cenšas gleznojot izprast, pietuvoties un atklāt savas tautas garu."

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodā.

BOHĒMISTA RAPSODIJA

(Bohemian Rhapsody)

Anglija, ASV, 2018

Garums: 2 st. 14 min.

Drāma, mūzika, biogrāfija

Režisors: Bryan Singer

Fredijs Merkūrijs - roka leģenda, dumpinieks, bohēmists un ģēnijs, kurš lauzis visus stereotipus un atstājis neizdzēšamu iespaidu uz rokmūziku. Filma stāsta par grupas „Queen” galvu reibinošo ceļu uz panākumiem, pateicoties radītajām kulta dziesmām un revolucionārajam skanējumam, kā arī grupas atrašanos uz izjukšanas robežas Merkūrija nekontrolējamā dzīvesveida dēļ. Mūziķu triumfālā atkalapvienošanās koncertam „Live Aid” ir kļuvusi par vienu no izcilāko uzstāšanos visā rokmūzikas vēsturē.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

TĒVS NAKTS

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 26 min.

Drāma, vēsture, biogrāfija

Režisors: Dāvis Sīmanis

IZGLĀBT VIENU DZĪVĪBU NOZĪMĒ IZGLĀBT VISU PASAULI

Patiess stāsts par rīdzinieku Žani Lipki, kurš kara laikā slēpa desmitiem cilvēku

To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un mazajam dēlam. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās.

Kas bija Žaņa Lipkes drosmes noslēpums – azarts, pārgalvība, spīts vai vienkārši spēja ekstremālos apstākļos saglabāt cilvēcību?

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma latviešu, jidišs, krievu valodā ar subtitriem krievu valodā.

PUTINA LIECINIEKI

(PUTIN’S WITNESSES)

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 47 min.

Dokumentālā filma

Vēsture, politika

Režisors: Vitaly Manskiy

Dokumentālajā filmā “Putina liecinieki” atainotie notikumi sākas 1999. gada 31. decembrī, kad Krievija tika iepazīstināta ar tās jauno prezidentu. Filmas pamatā ir Mansku ģimenes privātā arhīva video un Vitālija Manska filmu darba materiāli, kas līdz šim nav nonākuši līdz ekrānam. Tie ir unikāli dokumentāli kadri par patiesajiem cēloņiem un sekām operācijai “Pēctecis”, kuras rezultātā Krievija ieguva prezidentu, kurš joprojām vada valsti. Filmas varoņi ir Mihails Gorbačovs, Boriss Jeļcins, Vladimirs Putins un Krievijas tauta, kas, kā parasti, ir kluss liecinieks savam liktenim.

Vecuma ierobežojums: 7+

Filma krievu valodā ar latviešu subtitriem.

DOGMENS

DOGMAN

Itālija, Francija, 2018

Garums: 1 st. 43 min.

Drāma, trilleris, krimināls

Režisors: Matteo Garrone

Marčello ir mazs cilvēciņš ar dāsnu sirdi un skumjām acīm. Viņam pieder suņu frizētava, un viņš prot ar laipnu vārdu savaldīt gan niknu pitbulu, gan vietējo bandītu Simoni, kurš iebiedējis visu apkaimi. Marčello ir sapnis aizvest mīļoto meitu tālā ceļojumā, bet viņš aiz labsirdības iesaistās Simones noziedzīgajās izdarībās. Reiz tas noved līdz katastrofai. Drauga nodotais Marčello pirmoreiz mūžā sāk īstu karu.  

Filma bija iekļauta 71. Kannu kinofestivāla konkursa programmā. “Palmas zars” par labāko vīrieša lomu un “Palmas zars” sunim. Demonstrēta arī Starptautiskajā Toronto kinofestivālā.

Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

VĀCU KINO KLUBS - NOSFERATU – NAKTS FANTOMS

Režija:Verners Hercogs, STUDIOCANAL Vācija/Francija 1979, krāsaina, 107 min.

Lomās:Klauss Kinskis, Izabella Adžanī, Bruno Gancs, Žaks Difilo, Rolāns Topors, Valters Lādengasts, Riks de Goeirs u.c.

„Laiks, tas ir bezdibenis, tūkstošiem nakšu dziļš. Gadsimti nāk un iet. Nespēt novecot ir briesmīgi. Nāve nav viss, ir vēl kas daudz ļaunāks. Spējat iztēloties, kā ir pārdzīvot gadsimtus un katru dienu piedzīvot vienu un to pašu niecību…“

Māklerim Džonatanam Harkeram jādodas no Vismāras uz Transsilvāniju, lai pārdotu kāda klienta lauku īpašumu. Klienta vārds ir grāfs Drakula, un Harkera ļaunās priekšnojautas apstiprinās. Kad Drakula ir ieraudzījis Harkera sievas attēlu, viņš sakož mākleri, ieslēdz viņu pilī un ar kuģi dodas uz Vismāru. Novājinātajam Harkeram izdodas izbēgt un arī viņš dodas ceļā, taču ir nokavējis. Kuģis, uz kura nav apkalpes, toties ir milzīgs daudzums ar mēri saindētu žurku, jau ir sasniedzis Vismāru. Harkera sieva grib glābt pilsētu – bet vai bez atbalsta viņai tas būs pa spēkam?

Kaut arī nācās aizstāt sākotnēji Transsilvānijā izvēlētās filmēšanas vietas, jo Rumānijas valdība izdeva filmēšanas aizliegumu, filma guva milzīgus panākumus. Kinska ģeniāli attēlotais Drakula ir nevis bezjūtīga būtne, bet gan ārkārtīgu skumju un savā ziņā draudīguma iemiesojums. Uz ekrāna redzams vien 17 no filmas 107 minūtēm, viņš ir tas, kurš dominē šajā filmā.

Ievērojamā vācu kinorežisora Vernera Hercoga radītā filma “Nosferatu – nakts fantoms” ir viena no visu laiku labākajām kinolentēm.

Lielajā zālē 29.11.2018. plkst. 19:00

ĶĪNAS DOKUMENTĀLO FILMU FESTIVĀLS

Rīgā norisināsies Ķīnas Dokumentālo Filmu Festivāls, kas tiek rīkots sadarbībā ar Ķīnas Tautas Republikas vēstniecību Latvijā un kultūras pasākumu aģentūru "CREA Promotion". Filma "Pasaules jumts" tiks rādīta divas dienas - 27. un 28. novembrī plkst. 18:00 kinoteātrī "Splendid Palace”, Elizabetes ielā 61. Bezmaksas filmas seansus būs iespējams apmeklēt visiem interesentiem.

Filmas "Pasaules jumts" stāsts sniedz īpašu ieskatu Ķīnas Rietumtibetas ikdienas dzīvē, kas nav tipisks ķīniešu filmu industrijas stāsts. Kaut gan dokumentālās filmas Ķīnā nav pārāk populāras, šī skaistā filma par Tibetu ieguva pārsteidzošu popularitāti, vienkārši parādot parastu cilvēku dzīvi attālā pasaules nostūrī. Mēs ļoti ceram, ka tādu pašu atsaucību un interesi filma sasniegs arī Eiropā.

 

“Filmas sasniegumi liecina par to, ka publikai, it īpaši jaunākajai paaudzei, ir interese par kvalitatīvām dokumentālām filmām”, saka galvenais filmas producents Vang Veilai.

“Filmai ir izdevies atainot ikdienas dzīvi un parādīt cilvēka dabisko skaistumu”, saka Džan Jun, Ķīnas Tibetoloģijas pētījumu centra vēstures studiju institūta direktors.

“Pateicoties šīm ikdienas ainām, ir iespējams saredzēt, kā pēdējo gadu laikā ir attīstījusies Tibeta - kaut kas ir mainījies, bet kaut kas ir palicis nemainīgs,” saka Pekinas universitātes Ķīnas studiju profesors Džan Jivu. “Manuprāt, lēno kustību izmantošana dažās filmas ainās ir palīdzējusi parādīt lietu nesteidzīgo būtību, kas raksturīga Tibetas kultūrai.”

“Tas ir apbrīnojami, kā šīs detaļas tiek parādītas ar "antropoloģisku precizitāti"”, saka Džan Jivu. Galvenā tēma filmā ir cilvēks un daba, un filmā tiek atainots, kā cilvēku dzīves pielāgojas dabas ritējumam, tādējādi to bagātinot.

Ķīnas Centrālās Televīzijas producētās filmas “Pasaules jumts” mērķis ir sniegt bagātīgu ieskatu par Cjinhai-Tibetas plakankalnes dabas ainavām un cilvēku ikdienas dzīves ainām. Pirmajā pārraides mēnesī dokumentālā filma sasniedza vairāk nekā 25 miljonus skatījumu platformā Youku.com (ķīniešu YouTube versija), kļūstot par otro visvairāk skatīto vietēji ražoto dokumentālo filmu pēc populārā Ķīnas seriāla "Kumoss Ķīnas". Pēc Douban.com (Ķīnas lielākā filmu pārskata vietne) datiem, Tibetas dokumentālās filmas vērtējums ir 9.1 no 10.

Filmas “Pasaules jumts” angļu valodas versija jau ir tikusi rādīta arī starptautiskajā kanālā “National Geographic”.

27. un 28. novembrīinteresentiem būs iespēja noskatīties filmu “Pasaules jumts” Ķīnas filmu dienās, kas notiks kinoteātrī "Splendid Palace". Ķīnas filmu dienas sāksies 26. novembrī ar filmas seansu"Roberts Kohens Ķīnā” (ieeja tikai ar ielūgumiem).

Filma tiks rādīta angļu valodā ar latviešu valodas subtitriem.

Lai saņemtu bezmaksas biļeti uz filmas “Pasaules jumts” seansiem, aicinām apmeklēt interneta vietnes www.creapromo.com vai www.bezrindas.lv.

2ANNAS IFF 2018

Rīgas Starptautiskais Īsfilmu festivāls 2ANNAS tiks atklāts ar grandiozu kinokoncertu, - Latvijas Kultūras kanonā iekļautā Aleksandra Rusteiķa spēlfilma “Lāčplēsis” (1930.g.) tiks demonstrēta Latvijas Radio kora dzīvās mūzikas un komponista, kontrabasista Kristapa Pētersona spēles pavadījumā.

Filmas darbība risinās gan mītiskajā pasaulē, gan Latvijas brīvības cīņu laikā 20. gadsimta pirmajā pusē, uz kuru fona risinās Jāņa un Mirdzas mīlas stāsts. Elektroakustiskais video stāsts “Lāčplēsis” ir emocionāls vēstījums un aktuāla interpretācija par latviešu tautas ceļu uz savu valsti – neatkarīgu Latviju. Tas ir nozīmīgākā spēlfilma Latvijas kino agrīnajā posmā, savam laikam ambiciozs un vērienīgs projekts, mēģinājums definēt nacionālo identitāti.

Piedalās:

Latvijas Radio koris

Kristaps Pētersons – kontrabass

Mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava

Kinoteātra "Splendid palace" Lielajā zālē 27.novembrī plkst. 20.00.

RUMĀNIJAS KINO DIENAS

23.novembrī

Nunta Muta / Klusās Kāzas (2008, režisors Horaţiu Mălăele)

plkst. 18.30 (1:25) ar subtitriem angļu valodā un sinhronu tulkojumu latviešu valodā

Mazā, attālā ciematā 1953. gadā ir izjaukti kāda jauna pāra precību plāni, jo naktī pirms kāzām miris Josifs Staļins. Jebkādas publiskas svinības ir aizliegtas, tāpēc pāris nolemj pārveidot laimīgo notikumu par klusajām kāzām.

Concurs / Orientēšanās (1982, režisors Dan Pita)

plkst. 20.15 (1:30) ar subtitriem angļu valodā un sinhronu tulkojumu latviešu valodā

Kolēģu grupa dodas ceļojumā uz sirreālajiem Rumānijas kalniem, pazūd mežā un sacenšas, lai atrastu ceļu uz mājām. Orientēšanās sacensības pārvēršas par ceļojumu sevī.

24.novembrī

Pădurea Spânzuraţilor / Pakārto mežs (1964, režisors Liviu Ciulei)

plkst. 15:00 (2:50) ar subtitriem angļu valodā un sinhronu tulkojumu latviešu valodā

1916. gadā Habsburgu armijas virsnieks, etniskais rumānis Apostols Bologa, svārstās, vai saglābāt lojalitāti Habsburgiem, vai dezertēt uz rumāņu armiju cauri ienaidnieka aizmugurei.

E pericoloso sporgersi / Neliecies ārā pa logu (1993, režisors Nae Caranfil)

plkst. 18:00 (1:45) ar subtitriem angļu valodā un sinhronu tulkojumu latviešu valodā

Intriģējošs stāsts par trīs jauniem rumāņiem, kuru dzīves savērpjas astoņdesmito gadu Rumānijā. Romantiskā komēdija/drāma tiek stāstīta trīs daļās: “Studente”, “Aktieris” un “Karavīrs”.

Balanta / Ozols (1992, režisors Lucian Pintilie)

plkst. 20:00 (1:45) ar subtitriem angļu valodā un sinhronu tulkojumu latviešu valodā

Dramatisks stāsts par sievieti, kura ceļo pa Rumāniju, lai apglabātu tēva pelnus, kamēr laukos notiek haoss Čaušesku režīma pēdējās dienās.

25.novembrī

Mihai Viteazul / Mihajs Drosmīgais (1971, režisors Sergiu Nicolaescu)

plkst. 16:30 (3:23) ar subtitriem angļu valodā

Austrumeiropas provinces Valahijas princis Mihajs Drosmīgais cenšas apvienot savu reģionu ar kaimiņprovincēm - Moldovu un Transilvāniju. Lai to izdarītu, ir nepieciešama stratēģiska politiskā plānošana, un viņam ir jādodas uz karu gan ar Osmaņu, gan Austrijas impērijām. Tas prasa vairāk nekā desmit gadu asiņainu kauju, bet Mihajs ir apņēmīgs centienos izveidot jaunu Rumānijas nāciju.

Filantropica/ Filantropija (2002, režisors: Nae Caranfil)

plkst. 20:30 (1:50) ar subtitriem angļu valodā

Ovidiu Gorea bija nabadzīgs skolotājs, kad satika pievilcīgu, bet materiālistisku jauno daiļavu Diānu. Lai neatpaliktu no savas mīļotās alkām pēc greznības, Ovidiu meklē veidu ātri nopelnīt naudu, kā rezultātā sapinas ar krāpniekiem. Ar ceļabiedrenes Mirunas palīdzību Ovidiu drīzumā iegūst naudu, tomēr viss kļūst sarežģītāk, kad Miruna iemīlas savā noziegumu partnerī.

Atbalsts: Rumānijas Vēstniecība Lietuvā un Latvijā

                Rumānijas Goda Konsulāts Latvijā

Ieeja bezmaksas

STARPTAUTISKA ZINĀTNISKA KONFERENCE 

“VĒSTURES POĒTIKA UN POLITIKA TEĀTRĪ UN KINO”

No 29. novembra līdz 30. novembrim kino teātrī “Splendid Palace” (Rīga, Elizabetes iela 61) tiks piedāvāta konferences Simtgades filmu programma, ko veido četru jaunāko filmu izlase no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas.

29. novembrī plkst. 18.00 programmu atklās režisora Dāvja Sīmaņa vēsturiskā filma “Pelnu sanatorija” (2016), kuras ir centrā ir kara notrulinātā cilvēcība Pirmā pasaules kara kontekstā. Savukārt plkst. 20.00 būs iespēja redzēt somu režisora Anti Jusi Anila darbu “Mūžīgais ceļš” (Ikitie, 2017), kura pamatā ir Anti Turi romāns “Mūžīgais ceļš” par jaunu arodbiedrību aktīvistu, kurš ir atgriezies Somijā pēc ilgu gadu darba Amerikā 30. gadu sākumā.

30. novembrī plkst. 18.00 būs iespēja redzēt Rīgas Starptautiskajā kino festivālā nacionālo pirmizrādi piedzīvojušo igauņu režisores Monikas Sīmetsas kino darbu “Biedrs bērns” (Seltsimees laps, 2018), kas kļuvusi par vienu no šī gada populārākajām filmām Igaunijā. Filmu skati plkst. 20.00 noslēgs lietuviešu kino režisora Andriusa Juzena “Pūču kalns” (Peledu kalnas, 2017), pievēršoties padomju spēku okupētajai Kauņā laikā no 1947. līdz 1951. gadam.

Kinoteātrī “Splendid Palace” 29.novembrī plkst. 18.00!

BILLE

Latvija, 2018

Spēlfilma

Režisore: Ināra Kolmane

Garums: 100 min

Filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem.

Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki par Billi rūpējas, bet nepārstāj atgādināt, ka Bille ir neaptēsts bērns un nekas prātīgs no viņas neizaugs…

Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis - pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. Billes personības ceļš pretī izaugsmei vijas cauri sarežģītam Latvijas vēstures posmam.

Reālajai Billei - rakstniecei Vizmai Belševicai – izdevās atrast savu ceļu un pierādīt, ka sapņi spēj īstenoties. Viņas radošais darbs novērtēts ar daudziem apbalvojumiem, tostarp Trīszvaigžņu ordeni un nomināciju Nobela prēmijai literatūrā.

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies