Splendid Palace repertuārs: 22.02.2019. – 28.02.2019.

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 22. februāris, 10:40:59
Splendid Palace repertuārs: 22.02.2019. – 28.02.2019.

AVIS KINO VAKARI - DESMIT IZCILI CEĻOJUMI “Lietus vīrs”

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

RAIN MAN | ASV, 1988

Garums: 2 st. 13 min.

Drāma

Režisors: Barijs Levinsons

Lomās:  Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino

Čārlijs ir veiksmīgs jauns cilvēks, kurš pieradis pie labklājības. Jauki iecerēto nedēļas nogali kopā ar draudzeni, izjauc negaidīts telefona zvans par Čārlija tēva nāvi. Testamentā atklājas, ka trīs miljonu lielo mantojumu tēvs ir novēlējis nevis savam veiksmīgajam dēlam, bet gan kādam citam cilvēkam. Čārlija attiecības ar tēvu visu dzīvi ir bijušas sarežģītas, bet bērnības traumām pieder arī kāds sapnis par Lietusvīru, kurš tumšās naktīs nāk apciemot.

Neslēpjot savu sašutumu, Čārlijs nejauši noskaidro, ka viņam ir vecākais brālis Reimonds, kurš slimo ar autismu un savu dzīvi pavada psihiatriskajā klīnikā. Garīgi neveselajam brālim atklājas fenomenālas spējas atcerēties skaitļus, tomēr viņš nesaprot naudas vērtību.

Nolūkā atgūt savu mantojuma daļu, Čārlijs izzog brāli no slimnīcas. Tā kā Reimonds baidās lidot ar lidmašīnu, abi brāļi kopā dodas Odisejas cienīgā braucienā cauri visai Amerikai ar savas dzimtas veco automobili.

Filma ir smeldzīgs stāsts par diviem brāļiem un viņu attiecību veidošanās smalkajiem tīmekļiem. Drāmas elementi mijas ar spilgtām komiskām epizodēm. Filma saņēmusi Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla galveno balvu 1989. gadā un 4 Oskara balvas, tostarp par labāko filmu un Dastina Hofmana (Reimons) aktierdarbu. Savukārt Čārlija lomā izcils ir jaunais Toms Krūzs. Filmas režisors Barijs Levinsons parādās filmā kā viens no klīnikas ārstiem.

“Lietus vīrs” ir iegājusi kino vēsture kā viena no labākajām astoņdesmito gadu filmām.

Kas gan būtu ceļojums bez lieliska līdzbraucēja! Cikla otrā seansa līdzbraucēji būs brāļi Pauls un Ģirts Timroti. 

Filma angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

SARKANAIS MEŽS – 

PIRMIZRĀDE UN PREZENTĀCIJA UZ LIELĀ EKRĀNA

1.-2. sērijas

Latvija, 2019.gads

Daudzsēriju filma

Idejas autors un režisors: Normunds Pucis

Scenārija autori: Ivo Briedis, Matīs Gricmanis, Armands Zvirbulis

Lomās: Jēkabs Reinis, Agnese Cīrule, Dainis Grūbe, Jānis Vimba, Uldis Dumpis, Aurēlija Anužīte

Pār Eiropu ir nolaidies „Dzelzs priekškars”. Kopš slavenās Čerčila runas Fultonā ir pagājuši 3 gadi un pasaule atrodas jauna konflikta priekšnojautās. Padomju impērijas robežas ir sasniegušas Berlīni un rietumu izlūkdienestus māc bažas par Staļina plāniem radīt atomieročus. Ir 1949. gada pavasaris. 

Latvija ir okupēta, bet mežos vēl slēpjas partizāni, kuri cer uz rietumvalstu atbalstu un ar ieročiem rokā turpina cīņu par Latvijas atbrīvošanu. Tiek dibināti pirmie kolhozi un liela daļa tautas jau ir samierinājusies ar jauno kārtību, bet ir arī tādi, kuri atbalsta nacionālos partizānus. Čekas karaspēka vienības regulāri ķemmē mežus un bieži, tikai ar nodevēju palīdzību tām izdodas likvidēt pēdējās pretestības saliņas. Lai apslāpētu pretošanos pavisam, komunisti organizē izsūtīšanas. Uz Sibīriju lopu vagonos tiek aizvesti tie, uz kuru atbalstu vēl varēja cerēt pēdējie mežabrāļi. Ar viltus, iebiedēšanas un terora palīdzību komunistiskais režīms nostiprinās Latvijā.

Dzelzs priekškars ir sašķēlis latviešus. Izgājuši filtrāciju, uz darba nometnēm Anglijā pārceļas bijušie leģionāri. Anglijas mazpilsētas un ciemi kļūst par jaunās latviešu emigrācijas pagaidu dzīves un darba vietām. Šeit, vietējos krodziņos, latviešu ballītēs dzimst jūtas un arī sapņi par jauno un skaisto dzīvi ASV, Kanādā, Austrālijā. Cerību pilno atmosfēru vēl vairāk pastiprina Holivudas mūziklu valdzinošās skaņas un laimes solījumi otrpus okeānam. Kara šausmu izmocītajiem bēgļiem arvien mazāk domas kavējas pie dzimtenes, kurai ir iestājušies tumši laiki.

Tomēr ir latvieši, kuriem sāp „Zaudētā paradīze”. Londonā turpina darboties Latvijas sūtniecība. Diplomāts Kārlis Zariņš ar ministru kabineta doto ārkārtējo pilnvaru palīdzību turpina uzturēt ticību par brīvu Latviju. Ap viņu pulcējas Latvijas patrioti, kuri nevar samierināties ar zaudējumu un visiem līdzekļiem meklē iespējas atgūt zaudēto dzimteni. Kārļa Zariņa plašais paziņu loks britu valdības aprindās palīdz vairākiem latviešu virsniekiem iekārtoties darbā angļu militārās drošības dienestā. Viens no tiem ir bijušais kara lidotājs Rūdolfs Silarājs. Vācu armijas apmācība, kara pieredze un fanātiskais naids pret komunistiem, lieti noder britu armijas mērķiem briestošā konflikta apstākļos.

Rietumiem lojālās nacionālo partizānu vienības Baltijas mežos un cīnīties gribošie latviešu patrioti rietumos ir izdevīga kombinācija britu specdienestu šaha spēlei ar PSRS. Apelējot pie patriotisma jūtām un solot atbrīvot Baltiju, briti un amerikāņi uz PSRS gatavojas sūtīt vācu specvienībās trenētos latviešus, igauņus un lietuviešus pēc informācijas. Visvairāk viņus interesē, cik krievi ir tikuši tālu ar atombumbu. Ar radio solījumiem drīz nākt palīgā, tiek uzturētas vēl pēdējās partizānu vienības mežos. Tās ir vērtīgs resurss izlūku informācijas iegūšanai par ienaidnieku Baltijā.

Rūdolfs Silarājs un citi latviešu aģenti sāk meklēt atbilstošus kandidātus tautiešu vidū operācijai, kurai briti ir devuši zīmīgu nosaukumu „Džungļi”.

Daudzsēriju filma “Sarkanais mežs” (12 sērijas) balstīta patiesos notikumos, kas pēc Otrā pasaules kara norisinājās okupētās Baltijas teritorijā. Darbs tapis Latvijas Simtgades programmā. Idejas autors Normunds Pucis, scenārija autori Ivo Briedis, Matīss Gricmanis, Armands Zvirbulis, režisori Normunds Pucis, Armands Zvirbulis, operatori Uldis Jancis, Oto Ailts. Producente Arta Ģiga, Red Dot Media.

Daudzsēriju filma latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

25.februārī 19.00 piedāvāsim skatītājiem noskatīties daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” pirmās divas sērijas! Būs arī tikšanās ar filmas veidotājiem.

SENIORU SEANSS - MARIJA, SKOTIJAS KARALIENE

Mary Queen of Scots | Anglija, 2018"| Garums: 1 st. 56 min. | Drāma, vēsturiska, biogrāfija

Režisors: Josie Rourke

Lomās: Saoirse Ronan, Margot Robbie, David Tennant, Guy Pearce, Jack Lowden

Pēc sava vīra – Francijas karaļa Fransuā II nāves Marija Stjuarte atgriežas Skotijā. Viņas māsīca Elizabete I ir gatava uz visu, lai saglabātu savu vietu tronī. Marijas Stjuartes mēģinājumi gāzt māsīcu no troņa rezultējas gadiem ilgā apcietinājumā, gaidot nāvessodu.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” 26.februārī plkst. 13.00!

KUR SATIEKAS PASAULES

Border

Zviedrija, Dānija, 2018

Garums: 1 st. 50 min.

Drāma, romantika

Režisors: Alī Abāsī

Lomās: Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson

Tīnai piemīt neiedomājamas spējas sajust citu smaržas - vainas apziņu, kaunu, bailes. Viņa tiek augstu vērtēta savā darbavietā Zviedrijas robežsardzē, jo bieži aiztur noziedzniekus. Privātajā dzīvē Tīna nav laimīga – nepievilcīgā āriene un savādā rēta muguras lejasdaļā raisa jautājumus par viņas īsto dabu, un viņa īsti neiederas sabiedrībā. Kāds noslēpumains svešinieks modina viņā ko iepriekš neapjaustu. Ziemeļu mitoloģijas un šausmu filmu elementi filmā ievijas mūsdienu sociālajā reālismā un neparastā mīlas stāstā.

2018. gada Kannu kinofestivālā filma saņēmusi balvu “Īpašais skatiens”, šogad nominēta balvai “Oskars” kategorijā “Grims”.

Filma zviedru valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 22.februāra.

LOTE UN PAZUDUŠIE PŪĶI

Latvija, 2019

Garums: 1 st. 18 min.

Piedzīvojumu filma, animācija, ģimenes filma

Režisori: Janno Põldma, Heiki Ernits

Kārlis Jenots un Viktors Vīķis ir divi zinātnieki, kuri ieradušies Izgudrotāju ciemā. Viņi ir nolēmuši piedalīties sacensībās, kuru dalībniekiem jāsavāc pēc iespējas vairāk tautasdziesmu. Abu vislielākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskais ugunsspļāvējs pūķis. Par to padzirdējušas, Lote un viņas mazā māsiņa Rozīte nolemj palīdzēt zinātniekiem un piedzīvojumi var sākties!

Latviešu valodā ieskaņojuši: Lueta Meldere, Amēlija Barone, Ilze Ķuzule, Gundars Āboliņš, Anita Sproģe, Jānis Jarāns, Renārs Kaupers, Pēteris Šogolovs, Imants Pakalnietis, Andris Freidenfelds, Edgars Lipors u.c.

Filma latviešu valodā. Dublēta krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: bez ierobežojuma

Filmas pirmizrāde Kinoteātrī "Splendid Palace" 22.februārī 19.00!

VISIEM ZINĀMS

(EVERYBODY KNOWS)

Spānija, Francija, Itālija, 2018

Garums: 2 st. 12 min.

Drāma, trilleris

Režisors: Asgars Farhadi

Lomās: Penelope Krusa, Havjērs Bardems, Barbara Lennija, Rikardo Darens, Haime Lorente

Spāniete Laura, kas dzīvo Buenosairesā, kopā ar abiem bērniem ir atbraukusi uz māsas kāzām dzimtajā mazpilsētā netālu no Madrides. Tomēr viesošanos aptumšo negaidīti notikumi, kas izceļ gaismā gadiem ilgi glabātus noslēpumus. Tas, kas reiz tika noklusēts, tagad ir visiem zināms…

Drāmas “Visiem zināms” režisors un scenārija autors ir “Oskara” balvas nominants Asgars Farhadi (“Šķiršanās”). Galvenajās lomās – “Oskara” balvas laureāti Penelope Krusa (“Vikija Kristīna Barselona”) un Havjērs Bardems (“Kur sirmgalvjiem nav vietas”), kā arī Barbara Lenija, Rikardo Darens, Haime Lorente un citi.

Filma spāņu, angļu, katalāņu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 22.februāra 2019!

PAZUDUŠI LEDĀJOS

Arctic

Īslande, 2018

Garums: 1 st. 37 min.

Drāma

Režisors: Joe Penna

Lomās: Mads Mikkelsen, Maria Thelma Smáradóttir

Ledainajā, sniegainajā un no visas pasaules atrautajā Arktiskajā tuksnesī, kur gaisa temperatūra var nokristies līdz -70 ⁰С, Hakslijs Overgārds (Mads Mikelsens) – pilots, kurš cietis helikoptera avārijā, izmisīgi cīnās par dzīvību. Viņš ir iemācījies nenosalt un medīt, lai sevi pabarotu. Šādos apstākļos viņam vēl ir jārūpējas par negaidītu ceļabiedri, ar ko kopā viņu ir savedis liktenis. Divi vien pasaules malā, – viņus sagaida bīstami piedzīvojumi un nopietna cīņa par izdzīvošanu.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 22.februāra!

VARA

VICE | ASV, 2018 | Garums: 2 st. 12 min. | Drāma, komēdija, biogrāfija

Režisors: Adam McKay

Lomās: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carel, Sam Rockwelll

Kad pasaulē valda nauda un personīgie sakari, viens cilvēks spēj iegūt neierobežotu ietekmi. Unikālas pārliecināšanas spējas, ass prāts un pieeja augstākajiem varas gaiteņiem ļāva ASV viceprezidentam Dikam Čeinijam kļūt par noteicēju pār šīs pasaules ieteikmīgākajiem ļaudīm.

Pats paliekot ēnā, viņš spēja uz visiem laikiem izmainīt vēstures gaitu. Galvenās lomas atveidotājs Kristians Beils par Dika Čeinija lomu ieguvis Zelta Globua balvu, filma nominēta astoņām Oscar balvām.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

ZVAIGZNE IR DZIMUSI

(A STAR IS BORN)

ASV, 2018

Garums: 2 st. 15 min.

Drāma, muzikāla, romantiska

Režisors: Bradley Cooper

Scenārija autors: Bradley Cooper, Will Fetters

Aktieri: Sam Elliott, Bradley Cooper, Lady Gaga, Michael Harney

Pieredzējušais mūziķis Džeksons Meins satiek jauno dziedātāju Eliju un iemīlas viņā. Elija vairs necer, ka spēs gūt panākumus kā mūziķe, taču Džeksons pierunā viņu kāpt uz lielās skatuves. Lai gan Elijas karjera strauji uzplaukst, abu personīgās attiecības samezglojas, jo Džeksons grimst arvien dziļāk atkarību purvā.

Muzikālā filma “Zvaigzne ir dzimusi” ir klasisks, vairākkārt ekranizēts Holivudas mīlasstāsts, kura jaunajā versijā galvenās lomas atveido četrkārtējais “Oskara” balvas nominats Bredlijs Kūpers (“Amerikāņu snaiperis”) un godalgotā superzvaigzne Lady Gaga, kam šī ir pirmā lielā loma mākslas filmā. Citās lomās – Sems Eliots (“Mēs bijām karavīri”), Entonijs Ramoss (seriāls “Younger”) un Bonija Somervila (seriāls “Draugi”). Šī filma turklāt ir arī aktiera Bredlija Kūpera debija režijā. Filmā dzirdamās dziesmas ir oriģināldarbi un ierakstītas dzīvajā izpildījumā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

MARIJA, SKOTIJAS KARALIENE

Mary Queen of Scots

Anglija, 2018

Garums: 1 st. 56 min.

Drāma, vēsturiska, biogrāfija

Režisors: Josie Rourke

Lomās: Saoirse Ronan, Margot Robbie, David Tennant, Guy Pearce, Jack Lowden

Pēc sava vīra – Francijas karaļa Fransuā II nāves Marija Stjuarte atgriežas Skotijā. Viņas māsīca Elizabete I ir gatava uz visu, lai saglabātu savu vietu tronī. Marijas Stjuartes mēģinājumi gāzt māsīcu no troņa rezultējas gadiem ilgā apcietinājumā, gaidot nāvessodu.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

ZORJANA HOROBRAJA

Latvija, 2019

Garums: 1 st. 2 min.

Dokumentālā filma

Režisore: Elita Kļaviņa

Dokumentālās filmas varoņi: Zorjana Horobraja, Edgars Dapševics, Nadežda Horobraja

Dokumentāla filma. Stāsts par jaunu ģimeni mūsdienu Latvijā. Zorjana (krievu tautības) un Edgars (latvietis) ir jauns pāris no Latvijas laukiem. Septiņpadsmit gadu vecumā viņi kļūst par vecākiem savam pirmajam bērnam. Filma seko līdzi viņu dzīves stāstam divu gadu garumā no otrā bērniņa dzimšanas brīža. Zorjana Horobraja (atvasinot dzimtas vārdu un uzvārdu no senkrievu valodas - Ausma Drosmīgā) nonāk grūtas izvēles priekšā starp savas mātes ieaudzināto pārliecību par laukiem kā vienīgo ģimenei harmonisko dzimtas ligzdu un pilsētu ar tās pelņas un komforta iespējām. Šis stāsts rāda skaudru Latvijas sociālekonomiskās realitātes portretējumu, vienlaikus ļaujot skatītājam iegūt nepastarpinātas klātbūtnes iespaidu ļoti intīmai dzīvei. 

Filma latviešu, krievu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

7 MILJARDI GADU PIRMS PASAULES GALA

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 18 min.

Drāma

Režisors: Jānis Ābele

Lomās: Raimonds Celms, Jana Herbsta,  Emmanuel Mouret, Leons Leščinskis

Anna un Leo sastopas Francijas dienvidos. Viņš studē restaurāciju, viņa – jau sen kā apmetusies uz dzīvi Marseļā un… ir pārsteidzoši līdzīga sievietes tēlam, ko puisis atsedz kādas baznīcas altārgleznas apakšslānī. Pēc īsā romāna Francijā Leo atgriežas Latvijā un atkal pēc brīža satiek Annu, kura ir atgriezusies par spīti tam, ka starp sevi un Rīgu ir nodedzinājusi visus tiltus. Viņu milestība uzplaukst un viņi bauda viens otra tuvumu, tomēr jo tuvāk viņi viens otru pielaiž, jo daudz nesasniedzamāka Anna kļūst.

Šī debijas filma pārstāv Latvijā ne pārāk populāro melodrāmas jeb precīzāk drāmas par cilvēku savstarpējām jūtām žanru, kurš tomēr vienmēr ir tik vilinošs daudziem kino skatītājiem. Režisors turpina starptautisku atzinību guvušajā īsfilmā “Augstāk par zemi” sāktās pārdomas par mīlestību un jaunības alkām savā pirmajā pilnmetrāžas spēlfilmā, kuras galvenie iedvesmas avoti ir franču Jaunais vilnis un Francijas kino kopumā. Filma risina mūžseno tēmu par cilvēku vēlmi mīlēt un būt mīlētiem. Šajā ar mistikas noskaņu apvītajā mīlasstāstā, kurš risinās 7 miljardus gadu pirms pasaules gala, liekot uzsvaru uz to, ka iespējams daudz sarežģītāk ir nevis mīlēt pašam, bet gan ļaut mīlēt sevi.

Filma latviešu, franču, angļu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

JĒKABS, MIMMI UN RUNĀJOŠIE SUŅI

Latvija, 2018

Garums: 1st. 10 min.

Piedzīvojumu filma, animācija, ģimenes filma

Režisors: Edmunds Jansons

Lomās: Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka

Jēkabs dzīvo Rīgas centrā, viņam patīk sapņot un viņš tic, ka sapņi piepildās. Pēkšņi tētis paziņo, ka Jēkabam vesela nedēļa būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē. Maskačkas svešādā vide, pašpārliecinātā māsīca Mimmi, tēvocis – pirāts un suns, kas miedz ar aci, ir tikai sākums neparastiem piedzīvojumiem. Izrādās, uzņēmējs Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskos debesskrāpjos. Bērni un suņi ir gatavi to glābt. Vai izdosies?

Filma latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: nav

KINO BĒRNIEM - LOTE UN PAZUDUŠIE PŪĶI

Latvija, 2019 | Garums: 1 st. 18 min. | Piedzīvojumu filma, animācija, ģimenes filma

Režisori: Janno Põldma, Heiki Ernits

Kārlis Jenots un Viktors Vīķis ir divi zinātnieki, kuri ieradušies Izgudrotāju ciemā. Viņi ir nolēmuši piedalīties sacensībās, kuru dalībniekiem jāsavāc pēc iespējas vairāk tautasdziesmu. Abu vislielākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskais ugunsspļāvējs pūķis. Par to padzirdējušas, Lote un viņas mazā māsiņa Rozīte nolemj palīdzēt zinātniekiem un piedzīvojumi var sākties!

Latviešu valodā ieskaņojuši: Lueta Meldere, Amēlija Barone, Ilze Ķuzule, Gundars Āboliņš, Anita Sproģe, Jānis Jarāns, Renārs Kaupers, Pēteris Šogolovs, Imants Pakalnietis, Andris Freidenfelds, Edgars Lipors u.c.

Filma latviešu valodā. Dublēta krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: bez ierobežojuma

Kinoteātrī "Splendid Palace" 23.februārī plkst. 12.00!

VECĀ DĀRZA NOSLĒPUMI

Mystery of the Old Garden

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 30 min.

Piedzīvojumu filma, ģimenes filma, fantāzija

Režisors: Olafs Okonovs, Gunita Groša

Lomās: Agris Māsēns, Lauris Subatnieks, Roze Baumane, Niks Rapšs, Emīlija Jakubāne, Emīls Pohorželskis, Imants Strads, Armands Berģis, Inga Alsiņa-Lasmane, Gatis Gāga.

Pie pensionāra Armanda, kurš dzīvo vecā mājā ar lielu, aizlaistu dārzu ierodas jaunais uzņēmējs Kārlis, kurš vēlas nopirkt māju, taču Armands tam nepiekrīt. Armanda dārzs ir lieliska vieta, kur spēlēties bērnu četrotnei par spīti tam, ka Armands regulāri cenšas bērnus padzīt no dārza. Viss izmainās bērnu un Armanda starpā, kad bērni uzzina, ka Kārlis ar saviem padotiem vēlas pārņemt dārzu ar negodīgām metodēm, lai tajā uzceltu veikalu, un sāk Armandu aizstāvēt. Izrādās, ka iecere par veikala būvi ir tikai Kārļa viltīgs gājiens, jo viņš zina, ka dārzs slēpj sevī daudz lielāku noslēpumu.

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: bez vecuma ierobežojuma

SILVIO

Loro

Itālija, Francija, 2018

Garums: 2 st. 30 min.

Drāma, biogrāfija

Režisors: Paolo Sorrentino

Lomās: Toni Servillo, Riccardo Scamarcio, Elena Sofia Ricci

Mahinācijas, seksa skandāli un populisms. Šīs "vērtības" izplata ietekmīgais Silvio Berluskoni (Tonijs Serviljo). Viņš ir aukstasinīgs stratēģis, romantisks vīrietis un ļoti gaidīts ballīšu lauva. Jā, Silvio dzīve ir brīnumaina. Varbūt tas viss tomēr ir mūžīgi māņi?

 

Meistarīgi inscenētas greznu orģiju, kokaīna un seksa lavīnu ainas. Režisors Paolo Sorrentīno filmās "Dižais skaistums" un "Jaunība" un kulta seriālā "Jaunais pāvests" ir dzēlīgs un ironisks, taču viņa mūsdienu Itālijas skatījums ir patiešām stilīgs.

Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

VAN GOGS. PIE MŪŽĪBAS VĀRTIEM

At Eternity's Gate

ASV, 2018

Garums: 1 st. 51 min.

Drāma, biogrāfija

Režisors:Julian Schnabel

Lomās: Willem Dafoe, Rupert Friend, Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric, Anne Consigny, Amira Casar, Niels Arestrup, Oscar Isaac     

Vinsents Van Gogs bija apsēsts ar glezniecību un sapņoja izmainīt pasauli. Viņš visur jutās kā trimdinieks un vienmēr gribējis atrast jaunu gaismu gleznām, kuras vēl neviens nav redzējis. Laikā, kad ikdienas dzīve un kaislība uz glezniecību viņam sagādāja tikai jaunas un jaunas ciešanas, Van Gogs pievēršas lietām, kuras atrodas ārpus ierastās sapratnes par laika ritējumu, lai vēl par soli vairāk pietuvinātos mūžības vārtiem.

Filma angļu un franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

AUKSTAIS KARŠ

(COLD WAR)

Polija, 2018

Garums: 1 st. 29 min.

Drāma

Režisors: Pavels Pavlikovskis (“Ida”)

Lomās: Joanna Kuliga („Pitbull: Bīstamās sievietes“, „Ida“), Tomašs Kots („Dievi“,  „Vislabākais“), Boriss Šics „Kurmis“, „Vēstules M 3“), Agata Kuleša („Ida“, „Ceļu patruļa“), Sedriks Kāns („Sakari franču gaumē“, „Anarhisti“) u.c.

Režisors Pavels Pavlikovskis (2013. g. „Oskars” par labāko ārzemju filmu „Ida”) atgriežas kino ar izcilu, jau starptautisku atzinību guvušu filmu „Aukstais karš” (angl. „Cold War“), kas šogad godalgota Kannu kinofestivālā par labāko režiju. Filma izraisījusi ažiotāžu – prestiži kinofestivāli visā pasaulē sacenšas par tiesībām to demonstrēt. 

Šī mīlas balāde jau ierindota starp skaistākajām filmām kino vēsturē. “Aukstais karš” tiek pielīdzināts zelta klasikai, piemēram, „Kasablankai”.

Pēc kritiķu domām, šī ir kaismīga un dziļa filma par lielu mīlestību. Lieliski atainots dramatiskais vēstures posms, kurā Polija bija ieslēgta Staļina režīma ietekmes zonā. Cilvēkiem bija tikai divas iespējas – pakļauties jaunajai varai vai arī pretoties, apzinoties, ka viņus vajās represīvie dienesti. 

Šis ir stāsts par vīrieti un sievieti, kuri nav sastapušies īstajā laikā un cenšas gūt virsroku pār auksto karu – sirdī, nevis cīņā. Jaunajiem cilvēkiem no bohēmas aprindām jāsadzīvo ar Polijas un Parīzes dzīves realitāti. Viņš ir melanholiski noskaņots vientuļnieks, virtuozi spēlē Šopēnu. Viņa ir temperamentīga skaistule ar burvīgu balsi. Par spīti likteņa līkločiem viņi iemīlas viens otrā. 60. gadu aukstais karš sagrauj sapņus. Viņus šķir attālums un naidīgas ideoloģijas, tomēr Zula un Viktors uztur trakās kaisles liesmu. 

„Aukstais karš” ir romantiski nostalģisks mīlas ceļojums divdesmit gadu garumā. Šajā ceļojumā netrūkst bīstamu pagriezienu. Zulas un Viktora pagātne ir pilna nepiepildītu sapņu, nesasniegtas laimes un apjautas, ka šķirties nav iespējams, bet arī palikt kopā ir pārlieku smagi. 

Pavela Pavlikovska kinopoēma izceļas ar īpašu attēla kvalitāti un ir tuva 40. un 50. gadu klasiskajam Holivudas film noir virzienam. Tieši tā veidota šī filma – melnbaltā kino stilā, ar cigāra aromātu, skanot džezam. Eksperti pieļauj, ka „Aukstais karš” šogad varētu saņemt „Oskaru”. 

Filma poļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

HOMO NOVUS

Latvija, 2018

Romantiska komēdija

Filmas garums: 2 stundas

Režisore:Anna Viduleja

Lomās: Igors Šelegovskis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Andrejs Žagars, Intars Busulis, Kaspars Kambala

Pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē.

1938. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un viņu atšķirīgo attieksmi pret dzimtajām un pārņemtajām izteiksmes formām, pieredz panākumus un izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties savai glezniecībai. Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei un sekojot gleznotāja vecmeistara Piegāza padomam: "Patiesi mākslinieki cenšas gleznojot izprast, pietuvoties un atklāt savas tautas garu."

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodā.

BOHĒMISTA RAPSODIJA

(Bohemian Rhapsody)

Anglija, ASV, 2018

Garums: 2 st. 14 min.

Drāma, mūzika, biogrāfija

Režisors:Bryan Singer

Lomās:Joseph Mazzello, Rami Malek, Mike Myers, Aidan Gillen, Lucy Boynton, Tom Hollander

Fredijs Merkūrijs - roka leģenda, dumpinieks, bohēmists un ģēnijs, kurš lauzis visus stereotipus un atstājis neizdzēšamu iespaidu uz rokmūziku. Filma stāsta par grupas „Queen” galvu reibinošo ceļu uz panākumiem, pateicoties radītajām kulta dziesmām un revolucionārajam skanējumam, kā arī grupas atrašanos uz izjukšanas robežas Merkūrija nekontrolējamā dzīvesveida dēļ. Mūziķu triumfālā atkalapvienošanās koncertam „Live Aid” ir kļuvusi par vienu no izcilāko uzstāšanos visā rokmūzikas vēsturē.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

KLASES SALIDOJUMS

Latvija, 2019

Garums: 1 st. 37 min.

Komēdija

Režisors: Andrejs Ēķis

Lomās: Ainārs Ančevskis, Imants Strads, Juris Kaukulis, Elīna Vāne, Ieva Puķe 

25 gadus pēc skolas absolvēšanas, viņi saņem ielūgumu doties uz klases salidojumu. Viens no viņiem ir no dzīves un hemoroīda noguris ģimenes galva, otrs ir mežonīgs rokeris ar kaislīgām pielūdzējām katra koncerta aizkulisēs, trešo tikko pametusi sieva. Viņu tikšanās - tās ir jaukas atmiņas, veču vēlme palīdzēt viens otram, bet galvenais - tā ir neprātīga ballīte, kur viņus gaida trakas lietas.

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodās.

Vecuma ierobežojums: 16+

PACĒLĀJU VALSIS

In the Aisles

Vācija, 2018

Garums: 2 st. 5 min.

Drāma

Režisors: Tomass Štūbers

Lomās: Sandra Hüller, Franz Rogowski, Peter Kurth

Kristians, jauniņais milzīgā tirdzniecības centrā, pamazām iepazīstas ar gluži vai sirreālistisko plauktu, eju un mehānismu kārtību. Bruno no dzērienu nodaļas viņam atklāj lielā nama mazos noslēpumus. Kristians iemīlas valdzinošajā Marionā no saldumu nodaļas. Diemžēl dzīve ir sarežģītāka, nekā šķiet, redzot valša ritmā tverto veikala ikdienu. Tomass Štūbers radījis odu humānismam, parastu cilvēku dzīvi filmā atainojot pilnu maģijas un cerības uzplaiksnījumu. Galvenās lomas tēlo Sandra Hillere (“Tonijs Erdmanis”) un uzlecošā zvaigzne Francs Rogovski (“Viktorija”, “Laimīgās beigas”, “Tranzīts”).

Filma vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

JAPĀŅU FILMU FESTIVĀLS 2019

Japānas vēstniecība, sadarbībā ar Japānas fondu no 21. Februāra (ceturtdiena) līdz 22. februārim (piektdiena) aicina apmeklēt Japāņu filmu festivālu, kas notiks kinoteātrī “Splendid Palace”.  

Programmā:

21. februāris (ceturtdiena) 18:30 - Kaķis un samurajs (猫侍, Samurai Cat)

Komēdija, 2014. g., 100 min.

Režisors Jošitaka Jamaguči

Lomās Kazuki Kitamura, Misako Renbucu, Jasufumi Teravaki, u.c.

“Kaķa taksometrs”, “Mamešibas atgriešanās” un citu slavenu dzīvnieku filmu autora desmitais darbs -  “Kaķis un samurajs”. Filmā tiek komiski attēlots stāsts par samuraju bez pavēlnieka. Notikumi risinās Bakumacu periodā, 17. gadsimta otrajā pusē. Nežēlīgā samuraja ledus sirds izkūst, sastaipoties ar piemīlīgu baltu kaķi.

Režisora Jošitaka Jamaguči 2013. gada seriāla (galvenajā loma - Kazuki Kitamura) turpinājums filmas formātā.

Kjutaro Madarame (Kitamura) kādreiz bija nepārspējams zobenu cīņu meistars un slepkava, kas daudzos izraisīja bailes, bet tagad viņš dzīvo nožēlojamu dzīvi. Kādu dienu, pēc ilga bezdarba perioda, Madarame saņem pieprasījumu nogalināt kādu kaķi. Kaut arī šāds pasūtījums viņam liekas smieklīgs, naudas dēļ vīrietis uzņemas šo darbu.

22. februāris (piektdiena) 18:30 - Vēlreiz no sākuma (もういちど, HIS MASTER’S VOICE)

Drāma, 2014. g., 95 min.

Režisors Hirojuki Itaja

Lomās Taihei Hajašija, Najuta Fukuzaki, Jasuko Tomita, Gori, u.c.

Japāņu komiskā teātra rakugo stāstnieka Hayašida Taihei izveidotais stāsts par cilvēcību. Iekļaujot stāstā tradicionālu japāņu komiskā stāstījuma formu rakugo, tiek parādītas vienkāršo cilvēku emocijas.  Režisora Hirojuki Itaja (iepriekš zināms kā mūzikas video režisors) filma ir viņa debija pilnmetrāžas žanrā gan scenārista, gan montāžas režisora lomā. Filmas mākslinieciskais vadītājs Johei Taneda aktīvi darbojas starptautiskā mērogā. 19. gadsimta beigas.  Drūmais Taihei (Hajašida), kurš jau atteicies no stāstnieka dzīves, ierodas Fukagavas ģimenes mājā. Tur viņš satiek Sodakiči, zēnu (Najuta Fukuzaki), kurš vairs nevienam nevēlas atvērties, jo piedzīvojis ņirgāšanos darbavietā. Šīs neparastās tikšanās rezultātā Taihei sāk mācīt zēnam rakugo. 

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu sinhrono tulkojumu un subtitriem angļu valodā.

Uz kino seansiem ieeja brīva. Ieejas kartes var saņemt kinoteātra “Splendid Palace” kasē no 6. februāra.

Biļešu rezervācija nav pieejama. Vienam apmeklētājam piedāvājam līdz 2 ieejas kartēm.  

Abonements NĀC, IEKLAUSIES ORĶESTRĪ RĪGA!

2018. gada 27. februārī „ Zaļā pasaka”

Izlasot šīs programmas nosaukumu, vieniem tas asociēsies ar zaļo krāsu, dabas vai pasaku tēliem, citiem ar atpazīstamo Imanta Ziedoņa radīto stāstu krājumu. Kas gan kopīgs Zaļajai pasakai ar mūziku, un vai šo aizraujošo Imanta Ziedoņa pasaku iespējams izstāstīt arī citā – mūzikas valodā? Programmas muzikālo daļu un scenāriju šim koncertam veidojis Valdis Butāns sadarbībā ar komponisti Selgu Menci un viņas bijušajiem audzēkņiem - komponistiem Platonu Buravicki, Anitru Tumševicu, Eviju Vecumnieci, Ievu Klingenbergu, Lauru Gustovsku, Jutu Bērziņu un Ēriku Ešenvaldu.

Pasākuma valoda: latviešu

KRIEVU MĪLAS STĀSTI. PIKASO, DALI, MATISS, EKZIPERĪ

Krievu mīlas stāsti.  20. gadsimta ģēniji:  Pikaso, Dali, Matiss, Sent-Ekziperī

Biogrāfa Igora Oboļenska lekcija-monoizrāde

Pazīstamā rakstnieka un biogrāfa Igora Oboļenska programma  ir vēsturisks ceļojums, kas vēsta par 20. gadsimta ģēniju un krievu sieviešu mīlestību. Šo sižetu varoņu likteņi ir cieši savijušies ar mākslas, literatūras un modes vēsturi. 

Ģeniālais Pablo Pikaso bija precējies ar krievu balerīnu Olgu Hohlovu, bet Salvadora Dali mūža mīlestība bija meitene no Kazaņas, kas dēvēja sevi par Galu. Krievu mūza – sibīriete Lidija Dilektorska – bija arī franču dižgaram Anrī Matisam. Mākslinieka radītie daiļavas portreti tiek pelnīti uzskatīti par spilgtākajām viņa daiļrades pērlēm. Ne tik plaši zināms ir “Mazā prinča” autora Antuāna de Sent-Ekziperi un Krievijas imperatora Aleksandra Otrā mazmeitas, skaistās franču modeles un aktrises Natālijas Palejas mīlas stāsts.

Revolūcija un pilsoņu karš atstāja dziļas pēdas krievu cilvēku likteņos. Biogrāfs Igors Oboļenskis jau daudzus gadus pēta krievu emigrācijas un Romanovu ģimenes vēsturi un ir vairāku grāmatu, pētījumu un dokumentālo filmu autors. I. Oboļenskis ir pabijis daudzās, ar šīs programmas varoņiem saistītās vietās – mājās, baznīcās, muzejos, un pilīs, kā arī ticies ar daudziem krievu emigrācijas pārstāvju pēcnācējiem. Zinātnieks aicina visus interesantus uz savu autorvakaru, kurā ar prieku dalīsies ar klausītājiem savos iespaidos un atklājumos.    

Gaidām 28. februārī plkst. 19.00, Splendid Palace Lielajā zālē.  Biļetes pieejamas Splendid Palace un “Biļešu Serviss” kasēs

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/kulturasLINIJA/

RŪDOLFA KUGRĒNA STĀVIZRĀDE PLEZĪRS

Rūdolfs Kugrēns aicina uz savu piekto soloizrādi ar nosaukumu PLEZĪRS!

Šajā izrādē Rūdolfs asprātīgi dalīsies savos novērojumos par to, kā mēs ikdienā komunicējam gan ar ļoti tuviem, gan ar visai tāliem cilvēkiem un kāpēc mēs tā cenšamies iejusties starp tiem, kas mums apkārt. Paskatīsimies, kā pensionāri izliekas jauni, kamēr jaunieši jūtas paši pieaugušākie un to, cik liela māksla ir iekļaušanās sabiedrībā un saprašanās ar citiem. Tas, gluži tāpat kā ‘stand-up’, nav jums nekāds plezīrs, bet gan smags ikdienas darbs.

Izrādes ilgums: Virs stundas, zem divām

Dresscode: Tā, lai pašiem nav kauns