Splendid Palace repertuārs: 21.10.2016. – 27.10.2016.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 20. oktobris 2016 20:10
1066

RĪGAS STARPTAUTISKAIS FILMU FESTIVĀLS

Šis ir Rīgas Starptautiskā kino festivāla trešais gads.

Festivāla dzimšanas gads sakrita ar laiku, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta vienlaikus ar pilsētā notiekošo Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremoniju, piesakot Rīgu kā nozīmīgu kultūras centru savā reģionā.

Otrajā gadā festivāls pārliecinoši pieteica sevi kā patstāvīgs notikums, iedibināja Latvijā unikālu starptautisko filmu konkursu, attīstīja programmas struktūru, kas ļauj Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem iegūt visaptverošu skatu uz svarīgāko Eiropas kinematogrāfā šodien un izrādīt Latvijas kino pasaules kontekstā.

Riga IFF nu par svarīgu tikšanās vietu gan vietējai, gan ārvalstu kino veidotāju sabiedrībai, bet skatītājam seansi festivālā kļūst par ietilpīgiem notikumiem ar pievienoto vērtību.

Šogad Rīgas Starptautiskais kino festivāls notiks no 13. līdz 23. oktobrim. Festivāla galvenā norises vieta nemainīgi ir leģendārais Rīgas kinoteātris Splendid Palace, kura kino zālēs notiks lielākā daļa festivāla filmu seansu, bet pārējās telpās – ieskaitot restorānus Tinto un Film Noir –  festivālam veltītie pasākumi: lekcijas, konferences, diskusijas, saviesīgi pasākumi, kā arī pasākumi ģimenēm. Festivāla seansi notiks arī Rīgas jaunākajā mazajā kinoteātrī Kino Bize un vienas zāles kinoteātrī K.Suns. Visi trīs kinoteātri atrodas uz Elizabetes ielas, uz desmit dienām to pārvēršot par festivāla epicentru un pilsētas kino svinēšanas ielu.

Šogad festivālā – 8 filmu programmas, tostarp sadarbības programma ar Krievijas neatkarīgā dokumentālā kino festivālu Artdocfest, Latvijas jaunāko filmu izlase sadarbībā ar Nacionālo balvu Lielais Kristaps, programma NORDIC HIGHLIGHTS, kura veidota sadarbībā ar Ziemeļvalstu vēstniecībām, Dānijas Kultūras institūtu Rīgā un Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, nedēļas nogales programma visai ģimenei KIDS WEEKEND, retrospektīvas programma IN KINO VERITAS, kura šoreiz pievēršas stāsta dažādajām izpausmēm kino valodas vēsturē. Programmā SHORT RIGA jau otro gadu pieredzēsim jaunākās īsfilmas un eksperimentālo kino, tās ietvaros arī Baltijai unikālā mūzikas video konkursa programma, savukārt Riga IFF SELECTION – šodienas Eiropas un pasaules nozīmīgākais un skaļākais kino. Šogad festivāls rīko arī jau savu otro starptautisko konkursu. Starp filmu programmām arī šogad festivāla ietvaros notiks starptautiskā kino veidotāju un scenāristu tikšanās EUROPEAN SCRIPT MEETING, īsformāta darbu analīzes un radošo darbnīcu pasākumu kopa studentiem, diskusiju vakari, starptautiskas paneļdiskusijas, filmu pirmizrāžu pasākumi, saviesīgi pasākumi un skatītāju tikšanās ar filmu veidotājiem, lekcijas un semināri par dažādām ar kino un kultūru saistītām tēmām.

Filmu programma: http://www.rigaiff.lv/2016/lv/calendar/

20161020201035-71319.jpg

RADINIEKI

Latvija, Vācija, Igaunija, Ukraina, 2016
Dokumentālā filma
Garums: 112 min.
Režisors: Vitālijs Manskis
Scenārija autors Vitālijs Manskis
Operatore Aleksandra Ivanova
Producenti Guntis Trekteris, Natalija Manska, Simone Baumann, Marianna Kaat

Ģimenes vēsture. Valsts vēsture. Ukraina 2014. – 2015. 

Viens no starptautiski pazīstamākajiem dokumentālo filmu režisoriem Vitālijs Manskis ir dzimis Ukrainā un pēc studijām VGIK dzīvoja un strādāja Maskavā. Viņa ģimene joprojām dzīvo Ukrainā un nesenā Krievijas - Ukrainas konflikta rezultātā režisora ģimenes locekļiem bija jāizdara izvēle, kas dažus no viņiem padarīja par nesamierināmiem ienaidniekiem.

Filmā tiek atklāti dažādi šī sarežģītā konflikta aspekti, iedziļinoties “ierindas” cilvēku situācijās un uzskatos, kas ļauj skatītājam daudz dziļāk atklāt šo traģisko notikumu būtību. Tai pašā laikā režisora intervijas - sarunas ar radiniekiem ne tikai atklāj cilvēku izjūtas un uzskatus, bet arī ieskicē šīs valsts vēsturi un priekšnoteikumus, kas zināmā mērā padarīja šo konfliktu iespējamu un ļāva sanaidot savā starpā vienas valsts iedzīvotājus.

“Radinieki” ir Vitālija Manska personiskākā filma.

Filma krievu, ukraiņu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 26. oktobra!

Lielajā zālē: 26.10. seanss 18:00 -  ĪPAŠAIS SEANSS AR REŽISORA VITĀLIJA MANSKA PIEDALĪŠANOS

20161020201021-71028.jpg

SENIORU SEANSS –

MEITA

(The Daughter)
Austrālija, 2015
Drāma
Garums: 96 min.
Režisors: Simon Stone
Lomās: Geoffrey Rush, Anna Torv, Sam Neill
Kristiāns atgriežas savā dzimtajā pilsētā, lai atklātu ilgi glabātus ģimenes noslēpumus. Kad viņš cenšas pagātnes kļūdas labot, viņa rīcība draud satricināt to cilvēku dzīvi, kurus viņš pats atstājis pirms daudz gadiem.
Psiholoģiska drāma. Mūsdienu versija Henriha Ibsena lugai “Mežapīle”.

Toronto filmu festivāla konkursa filma, viena no saslavētākajām kino debijām 2015. gadā, kas ir pazīstamā austrāliešu teātra režisora Saimona Stouna (Simon Stone) pirmais ekrāna darbs. Filmā piedalās starptautiski atpazīstami aktieri Džefrijs Rašs, Pols Šneiders, bet galvenajā lomā 16-gadīgā austrāliešu jaunā aktrise Odesa Janga (Odessa Young), kurai sola spožu un strauju karjeru pasaulē.
Filmu pasaulē dēvē par “modernajai pasaulei pārrakstītu Ibsenu”, kas ir mūsdienu stāsts par instinktiem un noslēpumiem, kurus cilvēki glabā sirds dziļumos. Filma ļoti trausli atklāj jaunas meitenes Hedvigas pieaugšanu, un izpratni par dzīves komplicētību un attiecībām ģimenē.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” 25. oktobrī plkst. 13:00

Ieeja senioriem: 3.00 EUR, uzrādot apliecību! 

 20161020200917-95673.jpg

SMALKĀS APRINDAS 

(Cafe Society)
ASV, 2016
Romantiska drāma, komēdija
Garums: 96 min.
Režisors: Woody Allen
Lomās: Jeannie Berlin, Steve Carell, Jesse Eisenberg, Blake Lively, Parker Posey, Kristen Stewart, Corey Stoll, Ken Stott

Filmas darbība norisinās pagājušā gadsimta 30-tajos gados. Jauns vīrietis ierodas Holivudā, cerot strādāt filmu industrijā. Viņš iemīlas sava ietekmīgā tēvoča šarmantajā sekretārē. Taču mīlas lietās viss neiet tā kā plānots un salauztu sirdi viņš atgriežas Ņujorkā, kur tiek ierauts Manhetenas smalko aprindu nakts uzdzīvē.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Lielajā zālē: 24.10. seansi 18:15, 20:15 

                      25.10. seanss 20:15

                      27.10. seanss 18:15 PĒDĒJAIS SEANSS

20161020200851-75546.jpg

JULIETA

(Julieta)
Spānija, 2016
Drāma
Garums: 99 min.
Režisors: Pedro Almodóvar
Lomās: Adriana Ugarte, Rossy de Palma, Emma Suárez

Julieta grasās uz visiem laikiem atstāt Madridi, taču nejauša sastapšanās ar meitas Antias bērnības draudzeni Beu liek pārdomāt. Bea pavēsta, ka pirms nedēļas satikusi Antiu. Julietā mostas cerība atrast meitu, no kuras jau gadiem nav ne miņas. Viņa apņemas meitai uzrakstīt par visu, ko vienmēr turējusi noslēpumā. Julieta stāsta par likteni, par vainas sajūtu, par mātes cīņu, lai pārciestu neziņu, par neizdibināmo noslēpumu, kas liek pamest, izdzēst no dzīves savu mīļos, it kā viņu nekad nebūtu bijis.

Pedro Almodovars ir viens no izcilākajiem mūsdienu Eiropas režisoriem. Viņa jaunākā filma “Julieta” ir šī gada Kannu kinofestivāla konkursa notikums. Viņa jaunākā filma ir emociju un kaislību pilns sievietes stāsts, kas atspoguļo attiecības ar sen nesatikto meitu un citiem cilvēkiem, kurtiem bijusi nozīmīga un liktenīga loma viņas dzīvē. Almodovars ir kulta režisors un publikas ļoti mīlēts autors.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma spāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē: 25.10. seanss 18:15

                      27.10. seanss 20:15 PĒDĒJAIS SEANSS

Mazajā zālē: 24.10. seanss 20:30

20161020200748-92669.jpg

UKRAIŅU ŠERIFI

Latvija, Ukraina, Vācija, 2015
Dokumentālā fima
Garums: 85 min.
Režisors: Romans Bondarčuks
Scenārija autori: Darja Averčenko, Romans Bondarčuks
Operators: Romans Bondarčuks
Skaņu režisors: Boris Peter
Montāžas režisori: Katerina Gornostai, Romans Bondarčuks
Producenti: Uldis Cekulis, Darja Averčenko,

Kopproducenti: Tanja Georgjeva, Irena Taskovski

Aizkustinošs, jautrs un reizēm šokējošs stāsts par cilvēkiem kādā Dienvidukrainas ciematā, kuri par spīti notiekošajam valstī cenšas dzīvot cilvēku cienīgu dzīvi.

Nomaļajā Ukrainas ciematā Starazburivkā, kur oficiālās milicijas pārstāvji iegriežas reti, ciema priekšnieks ir atradis iedarbīgu veidu, kā cīnīties ar nekārtībām. Viņš izraudzījies un iecēlis par šerifiem divus vīrus - gudrāko un stiprāko apkaimē. Bruņojušies ar spožiem žetoniem un sagrabējušu žiguli, vietējie varoņi Viktors un Volodja traucas uz kārtējo izsaukumu. Kādam nozagtas divas pīles, sievietei uzbrūk anakonda, pa ielu klīst vīrs ar cirvi. Ciema priekšnieks nesatricināmā ticībā labajam ir gatavs dot iespēju katram - arī bezpajumtniekam Koļam, kurš reizēm ēd kaimiņu suņus, bet ir stingri apņēmies kļūt par kārtīgu cilvēku. Arī šerifi uzticīgi dara visu, kas darāms - rok kapus, iztīra skursteni, izšķir strīdus un pat sadzer ar kaimiņiem. Ierasto kārtību iztraucē ziņas par karu pierobežā un netālajā Krimā.

2015. gada novembrī Amsterdamā filma saņēma pasaules lielākā un prestižākā dokumentālā kino festivāla IDFA galveno žūrijas balvu. Savukārt 2016.gada septembrī Ukraina izvirzīja filmu kā savas valsts nominantu ASV Kinoakadēmijas labākās ārzemju filmas kategorijā. Filma jau piedalījusies vairāk kā 30 pasaules festivālos un saņēmusi vairākas nozīmīgas balvas. Filmas pirmizrāde Latvijā paredzēta Rīgas starptautiskā kinofestivāla ietvaros kā ARTDOKFEST programmas atklāšanas filma 15.oktobrī pulksten 16:30 kinoteātrī Splendid Palace.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 25. oktobra!

Mazajā zālē: 25.10. seanss 18:00

                       26.10. seanss 18:15

                       27.10. seanss 16:30 

                       26.10. seanss 20:15 

20161020200829-40163.jpg

VĀCU KINO KLUBS –

FĒNIKSS

Režija: Kristians Pecolds, Vācija, krāsaina, 98 min., 2013/2014
Lomās: Nīna Hosa, Ronalds Cērfelds, Nīna Kuncendorfa

„Lēnām un neatvairāmi „Fēnikss” risina savu stāstu līdz tā absolūti pārstei-dzošajam finālam (…)“ THE HOLLYWOODREPORTER

1945. gada jūnijs. Organizācijas Jewish Agencu darbiniece Lēne dzimtajā pilsētā Berlīnē nogādā atpakaļ savu pirmskara laika draudzeni - smagi savainoto, sejas izkropļojumu guvušo Nelliju, kura izdzīvojusi Osvencimas koncentrācijas nometnē.

Tikko atlabusi pēc sejas operācijas, Nellija, par spīti Lēnes brīdinājumiem, dodas meklēt savu vīru Džoniju. Taču Džonijs ir stingri pārliecināts, ka viņa sieva ir mirusi. Kad Nellija beidzot sadzen viņam pēdas, viņš viņā atpazīst vien satraucošu līdzību ar sievu, bet neko vairāk. Džonijs Nellijai piedāvā iejusties par mirušu uzskatītās sievas lomā, lai nodrošinātu sev holokaustā nogalinātās Nellijas ģimenes mantojumu.

Nellija piekrīt šim priekšlikumam un kļūst pati par savu dubultnieci. Viņa vēlas uzzināt, vai Džonijs viņu ir patiesi ir mīlējis vai nodevis viņu. Nellija grib atgūt savu dzīvi.

Filma vācu valodā, subtitri latviešu valodā.

Mazajā zālē: 27.10. seanss 19:00

Ieeja: 4,00 EUR (3.00 EUR skolēniem, studentiem un pensionāriem)

Info:  http://www.phoenix-der-film.de/

20161020200805-15437.jpg

MIS PEREGRĪNAS NAMS BRĪNUMBĒRNIEM 

(Miss Peregrine's Home for Peculiar Children)
ASV, Beļģija, Lielbritānija, 2016
Piedzīvojumu filma, fantāzija
Garums: 127 min.
Režisors: Tim Burton
Lomās: Eva Green, Samuel L. Jackson, Allison Janney, Judi Dench, Kim Dickens, Rupert Everett

Džeikoba bērnība pagāja klausoties vectēva stāstus par kādu bērnunamu, kurā dzīvo pavisam neparasti iemītnieki. To vidū ir meitene, kura spēj rokās noturēt uguni un meitene, kuras kājas neskar zemi. Bērnunamā esot sastopami arī neredzams zēns un dvīņi, kuri prot sazināties bez vārdu starpniecības. Kad vectēvs nomirst, Džeikobs saņem mīklainu vēstuli un dodas uz salu, kurā bija uzaudzis viņa vectēvs - tur Džeikobs sastop visu to, ko agrāk bija redzējis tikai fotogrāfijās.

Vecuma ierobežojums: 12+

 Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Mazajā zālē: 24.10. seanss 18:00

                      25.10. seanss 20:00 PĒDĒJAIS SEANSS Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies