Splendid Palace repertuārs: 18.11.2016. - 24.11.2016.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 18. novembris 2016 09:28
1208

GIMME DANGER 

(Gimme Danger)
ASV, 2016
Dokumentāla biogrāfiska muzikāla filma
Garums: 108 min.
Režisors: Jim Jarmusch

Atklāts un ass amerikāņu kino meistara Džima Džārmuša skats uz leģendāro grupu "The Stooges" un tās līderi - pārgalvīgo Igiju Popu. Personisks ceļojums pa Igija Popa trakās karjeras ceļiem - kalnup XX gadsimta 70. gados, pankroka mūzikas zelta laikmetā, tad pēkšņi lejup, lai 2003.gadā piedzīvotu negaidītu atdzimšanu. Arvien dzīvīgs un rosīgs ir Igijs Pops, tāda ir viņa mūjzika, tāda ir šī filma.    
Vecuma ierobežojums: 16+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 24. novembra!

Lielajā zālē: 24.11. seanss 18:00  

20161118092034-72366.jpg

MELĀNIJAS HRONIKA

Latvija, 2016
Biogrāfiska drāma
Garums: 124 min.
Režisors: Viesturs Kairišs
Scenārija autors: Viesturs Kairišs
Operators-inscenētājs: Gints Bērziņš, LGC
Māksliniece: Ieva Jurjāne
Komponisti: Arturs Maskats, Aleksandrs Vaicahovskis, Kārlis Auzāns
Montāžas režisors: Jussi Rautaniemi
Skaņa: Aleksandrs Vaicahovskis, Robert Slezák
Producenti: Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe (filmu studija Mistrus Media)
Kopproducenti: Julietta Sichel (8Heads Productions, Čehija), Klaus Heydemann (Inland Film Company, Somija
Lomās: Sabine Timoteo, Edvīns Mekšs, Ivars Krasts, Guna Zariņa, Maija Doveika, Viktor Nemets, Erwin Leder, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Astrīda Kairiša, Evija Rudzīte

Viņa izdzīvoja, lai izstāstītu. Un lai mēs neaizmirstu.

Režisora Viestura Kairiša filma, kas uzņemta pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem.

Jaunības sapņi, dzīves labākie gadi, veselība, mājas, vīrs, dēls, sava zeme – padomju vara to visu atņēma, taču viņa izdzīvoja. Izdzīvoja, lai piedzīvoto pierakstītu un lai arī nākamās paaudzes neaizmirstu stāstu, kurā ar varu tikām ierauti mēs visi.
Filma veidota pēc raksnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem.

Filma latviešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Lielajā zālē: 18.11. seansi 12:00, 17:30, 20:00

                      19.11. seanss 17:30

                      20.11. seanss 13:00

                      21.11. seansi 14:00, 16:30

                      22.11. seansi 14:00, 16:30

                      23.11. seansi 13:00, 15:30

                      24.11. seansi 13:00, 15:30

Mazajā zālē: 19.11. seanss 12:30

                      20.11. seanss 20:00

                      22.11. seanss 20:00

 20161118092114-80959.jpg

TONIJS ERDMANIS

(Toni Erdmann)
Vācija, Austrija. 2016
Drāma, komēdija
Garums: 162 min.
Režisore: Mārena Ade
Lomās: Pēters Simonišeks, Sandra Hillere, Mihaels Vitenborns

Šī komēdija ar rūgtu piegaršu stāsta par padzīvojušu mūzikas skolotāju Vinfrīdu (austriešu teātra aktieris Pēters Simonišeks) un viņa meitu Inesi (vācu kinozvaigzne Sandra Hillere), kas Bukarestē kāpj karjeras kalnā.  Inese visādi izvairās no tēva, taču Vinfrīds nepadodas. Viņš izraisa komiskas situācijas, lai būtu tuvāk meitas darba videi un pašai meitai, kas acīmredzot cīnās ar depresiju. Cenzdamies atvērt Inesei acis, Vinfrīds iemiesojas kouča Tonija Erdmaņa tēlā un iejaucas Ineses kā pulkstenis precīzajā dzīves ritumā.

“110 kinokomēdijas pastāvēšanas laikā šī ir unikāla filma,” par Kannu kinofestivālā ar ovācijām uzņemto konkursa programmas filmu teicis britu laikraksta “The Telegraph” kinokritiķis Robijs Kolinss. Iespaidīgais vācu režisores Mārenas Ades darbs – mūsdienu attiecību pētījums – aizrauj jau no pirmā kadra un, skatītājiem smejoties ar asarām acīs, pārsteidz līdz pat pēdējam kadram.

“Tonijs Erdmanis” sagrauj mītu, ka vāciešiem nav ne miņas no humora. Filma smīdina un fascinē pašus izsmalcinātākos mūsu laiku skatītājus.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma vācu, angļu, rumāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē: 18.11. seanss 14:30

                      19.11. seanss 20:00

                      20.11. seanss 15:30

                      24.11. seanss 20:00

Mazajā zālē: 19.11. seanss 15:00

20161118092146-28690.jpg

LUX FILMU DIENAS 

Eiropas Parlamenta (EP) LUX Filmu dienās Latvijas iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas Eiropas filmas, kas pretendē uz Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu.

Filmu bezmaksas seansi Rīgā, kino „Splendid Palace” (Elizabetes iela 61):

- 20. novembrī plkst. 11:00 animācijas filma „Mana dzīve kā ķirbjagalvai”

- 21.novembrī plkst. 19:00 „Atverot acis”

- 22. novembrī plkst. 19:00 „Tonijs Erdmanis”

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesentiem obligāta iepriekšēja pieteikšanās:

epriga@europarl.europa.eu , norādot filmu, ko vēlaties apmeklēt

 „Mana dzīve kā ķirbjagalvai” (MA VIE DE COURGETTE)

Animācijas filmas apraksts: Ķirbjagalvai nav nekādas saistības ar dārzeni. Ķirbjagalva ir drosmīgs mazs puika. Viņš domā, ka pēc mammas nāves ir palicis viens pats pasaulē. Taču jau pavisam drīz viņu gaida jaunas tikšanās jaunajā mājvietā — bērnunamā. Simons, Ahmeds, Žužube, Alise un Beatrise — katram ir savs stāsts, vienlaikus skarbs un maigs. Un vēlāk parādās īpaša meitene, vārdā Kamilla. Kad tev ir desmit gadu, draugu pulks un esi iemīlējies, dzīvē vēl ir daudz ko atklāt. Arī to, kā ir būt laimīgam.

Valstis: Šveice, Francija

Režisors: Claude Barras

Ilgums: 75 min.

 

„Atverot acis” (À PEINE J’OUVRE LES YEUX)

Filmas apraksts: Tunisija, 2010. gada vasara, dažus mēnešus pirms revolūcijas. Astoņpadsmit gadus vecā Fara kārto eksāmenus, un viņas ģimene jau redz viņu kā ārsti, taču pati Fara visu iztēlojas citādi. Viņa dzied rokgrupā ar politisku ievirzi. Viņa izjūt prieka un satraukuma mirkļus un atklāj mīlestību un savu pilsētu naktī pretēji Hajetas, savas mātes, vēlmēm, kura pazīst Tunisiju un tās aizliegumus. Tomēr situācija kļūst sarežģītāka, kad jauniete ar savu grupu nolemj uzstāties galvaspilsētas kafejnīcās, atklāti ļaujoties brīvības un pilnvērtīgas dzīves alkām. Uzzinot par meitas brīvo dzīvi vīriešiem paredzētās vietās, Hajeta mēģina viņu vest pie prāta. Veltīgi. Daļēji dumpinieciski noskaņota, daļēji neinformēta par briesmām, kas viņai draud tālaika autoritārajā Tunisijā, Fara ir apņēmības pilna izplatīt sava drauga un grupas līdera Borhena protesta vēstījumu un tā paust visu jauniešu cerības.

Valstis: Francija, Tunisija, Beļģija, Apvienotie Arābu Emirāti

Režisors: Leyla Bouzid

Ilgums: 102 min. 

 „Tonijs Erdmanis” (TONI ERDMANN)

Filmas apraksts: Kad Inese, darījumu sieviete lielā Bukarestē izvietotā Vācijas uzņēmumā, konstatē, ka bez brīdinājuma ieradies viņas tēvs, viņa neslēpj savu izmisumu. Ineses nevainojami organizētā dzīve darbojas precīzi kā Šveices pulkstenis līdz brīdim, kad tēvs viņai pajautā: „Vai tu esi laimīga?” Sieviete nespēj atbildēt uz šo jautājumu, un tas viņas dzīvi palēnām sagriež kājām gaisā. Tēvs, kurš viņai ir traucēklis un par kuru viņai turklāt ir kauns, dara visu iespējamo, lai meita atrastu dzīves jēgu, izgudrodams kādu tēlu — jautro Toniju Erdmani... Lai gan stāsta dramatisko līniju galvenokārt veido šīs sarežģītās attiecības, filmā ir negaidīts komiskais slānis, ko izraisa tēva gatavība ielēkt dīvainās lomās, lai izsmietu viņa meitas lokā esošos ietekmīgos ļaudis. Visbeidzot, šis tēls, neraugoties uz tā raksturu, atklāj dziļo sociālo un ekonomisko nevienlīdzību, par ko atbildīgas galvenās personas, kuras pieņem lēmumus globalizētajā ekonomikā.

Valstis: Vācija, Austrija, Rumānija

Režisors: Maren Ade

Ilgums: 162 min.

 

LUX Kino balvu 2007.gadā iedibināja un ik gadu piešķir Eiropas Parlaments - šogad balvai aprit 10 gadi! Tai ir divi galvenie mērķi - vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu kopražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Lielākā daļa filmu, kuru uzņemšanā piedalījušās Eiropas valstis, tiek rādītas tikai uzņemšanas valstī un reti izplatītas citur, pat ne citās Eiropas Savienības valstīs, bet LUX Kino balva sniedz trim Eiropas filmām unikālu iespēju nodrošināt titrus 24 ES oficiālajās valodās.

Filmas, kuras sacenšas par LUX Kino balvu, izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Laureāti balsojumā izraudzīsies Eiropas Parlamenta deputāti – to nosauks 2016. gada 23. novembrī, plenārsesijas laikā Strasbūrā.

2015.gada LUX Kino balvas laureāte - filma „Mustangs” (Francijas, Vācijas, Turcijas un Kataras kopražojums). 2014.gadā šo balvu piešķīra Polijas režisora Pāvela Pavļikovska filmai „Ida”. Tā ieguva arī Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu jeb Eiropas kino „Oskaru 2014”, un tas notika tieši Rīgā. Tāpat „Ida” 2015.gadā ieguva Amerikas Kinoakadēmijas balvu, plašāk pazīstamu kā „Oskars” - kā labākā kategorijā „Ārzemju filma”. 

Skatītāju balva: Nepalaidiet garām iespēju nobalsot par kādu no šīm filmām — „Atverot acis”, „Mana dzīve kā Ķirbjagalvai” vai „Tonijs Erdmanis” tīmekļa vietnē www.luxprize.eu! Iespējams, tieši jūs Eiropas Parlaments nākamgad uzaicinās piedalīties Karlovi Varu Starptautiskajā filmu festivālā , lai paziņotu filmu, kas saņēmusi skatītāju balvu.

Plašāka informācija: http://www.europarl.lv/lv/jaunumi/2016_/novembris_jaunumi/eiropas-parlamenta-lux-filmu-dien-s-r-g-un-valmier-bez-maksas-izr-d-s-tr-s-filmas-mana-dz-ve-k-irbjagalvai-atverot-acis-un-tonijs-erdmanis-.html

20161118092256-16896.jpg

SVELMAINAIS LĪCIS

(Ma Loute)
Vācija, Francija, 2016
Komēdija
Garums: 122 min.
Režisors: Bruno Dumont
Lomās: Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi

1910. gada vasara. Vairāki tūristi ir pazuduši, atpūšoties skaistajā pludmalē Lamanša piekrastē. Divi neveikli policijas inspektori, kas ar savu izmeklēšanu rada vēl lielāku haosu, drīz vien atklāj, ka šīs noslēpumainās pazušanas notiek vietā, kur dzīvo kāda maza austeru zvejnieku kopiena. Šajā skaistajā vidē dzīvo divas ekstravagantas ģimenes: trokšņaina mīdiju vācēju ģimene un ekscentriski buržuāziska ģimene – visi kā viens deģenerāti un dekadenti. Kad aizsākas divu jauniešu mīlas stāsts, apjukums un mistifikācija pārņems abas ģimenes, satricinot viņu pārliecību un dzīvesveidu...

Kinokritiķe Daira Āboliņa par filmu: "Franču kinorežisors Bruno Dimons (Bruno Dumont) ir viens no ekstravagantākajiem savas paaudzes pārstāvjiem, līdzās Fransuā Ozonam, Leo Karaksam, kas nosaka franču kino toni pasaulē. Un tas ir spilgti. Dimonu mēdz saukt par franču kino ekstrēmistu. Režisora jaunākā filma “Svelmainais līcis”( Ma Loute) bija iekļauta Kannu kinofestivāla konkursa programmā 2016 un tika uztverta vētraini. Filma ir veidota kā melnā komēdija par divām ģimenēm ,kuras satiekas brīnišķīgas pludmales malā, Francijas ziemeļos, kādā saules pielietā dienā, 1910. gadā. Filmas galvenais triks ir brīnišķīgi aktieri (Žiljeta Binoša Fabriss Lukīni, Valērija Bruni-Tadeski), kuri savas lomas izspēlē franču teātrim raksturīgā žanrā – burleska. Tas nozīmē sakāpinātas jūtas, emocijas, pārģērbšanos un dzīves baudas dažādās nozīmēs. Sākot ar izsmalcinātiem aristokrātiem uz nervu sabrukuma robežas un beidzot ar klusiem mīdiju zvejniekiem, kuri noteikti nav veģetārieši. Filma ir asprātīga, koķetē ar kanibālisma tēmu un faktiski  ir mūsdienu morālo klišeju grotesks attēlojums. Ļoti spilgts autorkino paraugs. Viegli skatāma, tomēr prasa skatītāju, kurš spēj pieņemt negaidītus spēles noteikumus".

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma franču, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 19. novembra!

Mazajā zālē: 19.11. seanss 18:00

                      21.11. seansi 15:30, 20:30 

Lielajā zālē: 20.11. seanss 20:30

                      23.11. seanss 20:15

 20161118092340-38965.jpg

SKAISTĀS DIENAS ARANHUESĀ

(Les beaux jours d'Aranjuez)
Francija, Vācija, Portugāle, 2016,
Garums: 90 min
Režisors: Wim Wenders
Lomās:  Reda Kateb, Sophie Semin, Jens Harzer u.c.

Filma iekļauta 2016. gada Venēcijas kinofestivāla oficiālajā konkursa programmā. 

“Ir pagājušas zeltītās dienas Aranhuesā…”

Kurš būtu varējis iedomāties, ka mazā gleznainā spāņu pilsētiņa spēj glabāt tik daudz noslēpumu? Šķiet, ikviens zina visu par saviem kaimiņiem, bet ja nu tas ir viņu kopīgais “netīrais” noslēpums? Un tieši tāpēc tas tik cītīgi slēpts...

Brīnišķīga vasaras diena. Dārza terasē laistās glāsmaina saules gaisma. Koku zari klāj trīsuļojošas ēnas pār sievietes un vīrieša sejām, vieglas vēja pūsmas maigi skar ādu. Kaut kur netālu vīd Parīzes silueti.
Nebūtiski jautājumi, nenozīmīgas atbildes, kā iesildīšanās pirms gaidāmā uzbrukuma. Dialogs kļūst aizvien atklātāks un intriģējošāks. Šajā intelektuāli emocionālajā duelī morālie konflikti, nostalģija, vilšanās, bērnības atmiņas un neizteiktās vēlēšanās savijas seksuālā spirālē.
Vīrietis un Sieviete, mīlestība, nesaskaņa, kaislība… Abu intīmajam dialogam ir liecinieks – rakstnieks, kas vēro pāri no malas. Viņš raksta grāmatu, iespējams – noklausoties varoņus, iespējams – tos iztēlojoties… 

Laiks atklāt visus noslēpumus.

Austrijas dramaturga, dzīvā klasiķa Pītera Handkes poētiskās lugas ekranizācija. Dažnedažādu citātu, kinematogrāfisko un literāro alūziju pārpilnībā filma pieskaras vissmalkākajām vīrieša un sievietes dvēseles stīgām. Uz ekrāna tiek izspēlēts stāsts par zudušo paradīzi, par mīlestību un tās izgaišanu. Ar vārdiem, kurus lietojam, kad runājam par mīlestību

Filma franču, vācu, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 14+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 18. novembra!

Mazajā zālē: 18.11. seanss 18:00 

                      20.11. seanss 15:00

                      22.11. seanss 16:00 

20161118092415-25174.jpg

TAS IR TIKAI PASAULES GALS

 (Juste la fin du monde)
Kanāda, Francija, 2016
Drāma
Garums: 97 min.
Režisors: Xavier Dolan
Lomās:  Nathalie Baye, Vincent Cassel, Marion Cotillard

Žana-Luka Lagarsē lugas iedvesmota, filma stāstīs par kādu rakstnieku (Gaspārs Ulī), kurš pēc ilgas prombūtnes atgriežas dzimtajās mājās, lai tuviniekiem pavēstītu, ka drīzumā mirs… taču pirms tam viņu gaida tikšanās ar sen neredzētiem cilvēkiem un savstarpējo attiecību nokārtošana reizi par visām reizēm.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 18. novembra!

Mazajā zālē: 18.11. seanss 20:15

                      24.11. seanss 21:15 

Lielajā zālē: 19.11. seanss 15:30

                      20.11. seanss 18:30

                      21.11. seanss 21:00 

20161118092551-23895.jpg

GAISMA OKEĀNĀ

(The Light Between Oceans)
Lielbritānija, Jaunzēlande, ASV, 2016
Romantiska drāma
Garums: 133 min.
Režisors: Derek Cianfrance
Lomās: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz

Toms Šerburns ir bākas uzraugs un kara veterāns. Viņš ar sievu Izabellu dzīvo uz bākas salas pēckara Austrālijā. Vienu dienu pāris izglābj mazu meitenīti no laivas, kuru viļņi izskalojuši krastā. Viņi nolemj mazulīti pieņemt kā savējo, dodot viņai vārdu Lūsija.Kādu dienu pāris, viesojoties cietzemē, sastop sievieti. Šī tikšanās liek pārim apjaust savas rīcības sekas audzinot svešu bērnu un draud izjaukt viņu ģimenes svētlaimi.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 11. novembra!

Lielajā zālē: 19.11. seanss 13:00

Mazajā zālē: 18.11. seanss 12:30

                      19.11. seanss 20:30

                      20.11. seanss 12:30

                      24.11. seanss 16:30 

20161118092627-78460.jpg

AMERIKĀŅU SALDUMIŅŠ

(American Honey)
Lielbritānija, ASV, 2016
Komēdija, drāma
Garums: 163 min.
Režisors: Andrea Arnold
Lomās: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough

Jauna meitene, kurai dzīvē nav vairs ko zaudēt, pievienojas jauniešu grupai, kuri busiņā ceļo pa Ameriku, uzdodoties par žurnālu abonementu pārdevējiem. Pirmajā acu uzmetienā šķietami bezrūpīgais dzīvesveids ievelk viņu aizvien dziļāk - gluži kā Alisi truša alā...

Filma saņēmusi Kannu kinofestivāla žūrijas balvu.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 11. novembra!

Mazajā zālē: 18.11. seanss 15:00

                      20.11. seanss 17:00

                      23.11. seanss 15:00

20161118092732-46794.jpg

VIŠEGRADAS GRUPAS VALSTU FILMU DIENAS 

Višegradas grupas valstu filmu dienas.

Neaizmirstie. Cilvēki, kuri mainīja pasauli.

Sakarā ar Polijas prezidentūru Višegradas grupā Polijas Republikas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Čehijas, Ungārijas un Slovākijas vēstniecībām organizē Višegradas grupas valstu filmu dienas, kuras norisināsies no š.g. 21. līdz 23.novembrīm Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace, Elizabetes ielā 61. 

21.novembrī plkst.18.00 ciklu atklās režisora Lukaša Paļkovska filma „Dievi” (Bogowie) (Polija, 2014.g.).

„Dievi” ir uz faktiem balstīts kinostāsts par profesora Zbigņeva Reļigas [Zbigniew Religa] dzīvi. Pagājušā gadsimta 80.gados profesors veica Polijā pirmo sekmīgo sirds transplantācijas operāciju. Tas ir izcila cilvēka portretējums, stāsts par ārstu, kas uzdrošinājās pārkāpt esošos noteikumus. Izņemot no cilvēka ķermeņa sirdi, profesors lauza morāles, kultūras un reliģijas tabu, jo vēl pirms dažiem gadu desmitiem valdīja vispārpieņemts uzskats, ka sirds transplantācijas ir pretdabiska darbība. Filma parāda diskusiju par cilvēka bioloģiskās nāves jēdzienu un ķirurgu kompetences robežām pirmsākumus. Kopā ar jaunu ārstu komandu Zbigņevs Reļiga nostājās pret saviem skolotājiem. Viņš cīnījās ne tikai par aparatūru un līdzekļiem, bet pirmkārt, ar novecojušu domāšanas veidu.  Īsta dumpinieka, kurš visu mūžu vēlējās būt pirmais, portrets. Profesors izglābis tūkstošiem dzīvību, taču ne visas operācijas ir bijušas veiksmīgas. Reļigam ikdienu nācās pieņemt lēmumus, kuri pacientu dzīvības un nāves jautājumos varēja būt izšķiroši. „Dievi” ir filma par lielam ambīcijām un stipru gribasspēku, bet arī par cenu, kuru nākas samaksāt par panākumiem.

 

22.novembrī plkst.18.00 piedāvājam režisora Dāvida Špāha dokumentālo mākslas filmu „Es neesmu pazudis” (Nem Tűntem El.) (Ungārija, 2014.g.).

XIX. gs. beigās kāds bārenis, pabeidzis mācības Ģenģešas franciskāņu ģimnāzijā, pēc kāda laika nodibina pirmo moderno farmācijas uzņēmumu Ungārijā. Drīz vien Gedeona Rihtera vārds kļūst pazīstams daudzās valstīs. Gedeons Rihters bija ungāru pētnieks, zinātnieks un uzņēmējs vienā personā, viņa atstātais mantojums ir licis pamatus mūsdienīgai medikamentu ražošanai. Filma stāsta par neparasto ungāru farmaceitu un viņa oriģinālo domāšanas veidu, kuram pateicoties, viņš vienmēr rada negaidītus risinājumus zinātnes un uzņēmējdarbības jomās. Filmā ir attēlota ne tikai Gedeona Rihtera dzīve, viņa neatlaidība un atdarināšanas cienīgā attieksme, bet viens no drūmākajiem un nepiedodamākajiem posmiem Ungārijas un Eiropas XX. gadsimta vēsturē, tajā skaita arī Otrā Pasaules kara laiks.

23.novembrī plkst.18.00 piedāvājam režisora Mateja Minača filmu “Labā spēks - Nikolass Vintons” (Sila ľudskosti-Nicholas Winton)  (Slovākija, 2002.g.).

Dokumentāla filma par angļu izcelsmes vīrieti Nikolasu Vintonu, kuram laika posmā no 1939. gada marta līdz augustam bija izdevies izglābt 669 galvenokārt ebreju izcelsmes bērnus no pārvietošanas uz nāves nometnēm un atrast viņiem jaunas ģimenes Lielbritānijā. Sākoties Otrajam pasaules karam, Vintons pievienojās Karaliskajiem Gaisa spēkiem. Viņš nekad ne ar vienu nerunāja par to, ko bija paveicis. Tikai 1988. gadā viņa sieva atklāja materiālus, kuros bija dokumentētas Vintona darbības. Informācija tika darīta publiski zināma, un viņam beidzot bija iespēja satikt dažus no “saviem” bērniem.

23.novembrī plkst.19.30 filmu ciklu noslēgs režisoru Pāvela Kutecka un Miroslava Janeka filma “Pilsonis Havels” (Občan Havel) (Čehija, 2007.g.).

Filmai 2008. gadā piešķirta vēsturiski pirmā balva „Čehu lauva“ par dokumentālo kino. Trīspadsmit gadu laikā filmas komanda nofilmējusi 45 stundas garu kino materiālu un 90 stundas garu skaņas ierakstu. Šis patiesi unikālais materiāls piedāvā jaunu skatījumu uz to, kas notika politiskās skatuves aizkulisēs deviņdesmito gadu beigās un divdesmit pirmā gadsimta sakumā, kā arī notikumus post totalitārajā valstī pārejas laika uz demokrātiju. Vāclavs Havela bija galvenā figūra lielajās pārmaiņās, kuras notika Centrālajā un Austrumeiropā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados – kino materiāls apkopo viņa darbu un ietekmi gan paša valstī, gan ārzemēs.  Patiesi unikālu notikumu vidū, kuri filma atainoti, minama Bila Klintona valsts vizīte Čehijas Republikā 1944. gada janvārī, tostarp vizītes privātā daļa, kad ASV prezidents apmeklēja džeza klubu „Redute“ Prāgā. Starp citiem notikumiem jāmin Havela sievas Olgas nāve un viņas bēres 1996. gada janvārī, Havela 60. gadu jubilejas svinības Prāgas teātrī „Archa“ 1996. gada oktobrī, jaunās valdības veidošana pēc vēlēšanām 1996., 1998., un 2002. gadā, kā arī vēsturiskās NATO sanāksmes Prāgā 2002. gadā sagatavošana un norise. Vāclavs Havels, formulējot savu pozīciju un paziņojumu Starptautiskā valūtas fonda (SVF) sēdei Prāgā teica: „Man ir simpātijas pret SVF oponentiem un arī es esmu pret establišmentu, bet tagad es pārstāvu valsti, kura sanāksmi uzņem.” Vāclavs Havels pastā saņem savu pirmo pensiju.

Visas filmas būs skatāmas oriģinālvalodās ar subtitriem angļu valodā un tulkojumu latviešu valodā.

Ieeja  bez maksas.

Višegradas valstu (Polija, Ungārija Čehija, un Slovākija) grupa izveidota 1991.gada 15.februārī. Šī savienība dibināta, lai stiprinātu sadarbību ES valstu, un it īpaši kaimiņvalstu starpā, kā arī sekmētu demokrātisku attīstību.

 20161118092824-84253.jpg

VĀCU KINO KLUBS –

FACK JU GÖHTE

Režija: Bora Dagtekins, Vācija, krāsaina, 113 min., 2013

Lomās: Eliass M'Bareks, Karolīne Herfurte, Katja Rīmane, Jana Pallaske, Alvara Hēfelsa

Boras Dagtekinsa trakulīgais farss bija 2013. gada veiksmīgāka filma Vācijā. 

Zaglis un krāpnieks Cekijs Millers iznāk brīvībā pēc 13 mēnešu apcietinājuma un dodas meklēt savas pēdējās laupīšanas guvumu. Viņš piesakās darbā par saimniecības pārzini skolā, zem kuras sporta zāles ir paslēpta nauda. Taču Cekiju pieņem darbā par skolotāja aizvietotāju un kopā ar naivo skolotāju-praktikanti viņam jānoņemas ar problemātiskiem jauniešiem, kuri pat nejēdz pareizi uzrakstīt „Fuck you, Goethe“. Tā piespiedu kārtā sākas jaunā vīrieša pedagoģiskā karjera.

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Info:  http://www.constantin-film.de/kino/fack-ju-goehte/ 

Filma ieteicama no 12 gadu vecuma

Mazajā zālē: 24.11. seanss 19:00 

Ieeja: 4,00 EUR (3.00 EUR skolēniem, studentiem un pensionāriem)

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies