Splendid Palace repertuārs: 18.03.-24.03.2016.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 10. marts 2016 16:16
721

SAULES APŽILBINĀTIE

20160310181349-20320.jpg

(A Bigger Splash)
Itālija, Francija, 2015
Drāma, krimināla, trilleris
Garums: 124 min.
Režisors: Luca Guadagnino
Lomās: Ralph Fiennes, Tilda Swinton, Dakota Johnson, Matthias Schoenaerts

Filma “Saules apžilbinātie” ir par slavenību pāra, pazīstamas rokzvaigznes un režisora, atvaļinājumu un atveseļošanos saules lutinātā un nomaļā Itālijas salā. Atpūtnieku idilliskais miers tiek negaidīti iztraucēts, ierodoties rokzvaigznes bijušajam mīļākajam ar meitu. Tikšanās, kas uzjundī kaislības un greizsirdību, kļūst bīstama visiem iesaistītajiem.   
“Saules apžilbinātie” ir žilbinošs un juteklisks iekāres, greizsirdības un rokenrola portrets uz Vidusjūras fona. Filmas režisoram Lukam Gvadanjīno un aktrisei Tildai Svintonei šis jau ir otrais kopprojekts. Aktrise filmējās režisora 2009.g filmā “Es esmu mīlestība” ( I am love), kas bija nominēta Kinoakadēmijas balvai “Oskars” par labākajiem kostīmiem.
Filma veidota iedvesmojoties no 1969.gada  Žaka Dereja filmas “Baseins” (La Piscine/ The Swimming Pool). Filmas orģinālajam nosaukumam “A Bigger Splash” ir tiešs sakars ar slavenā popārt mākslinieka Deivida Hokneja tāda paša nosaukuma gleznu. Kaut sākotnēji bija iecerēta šī atsauce, vēlāk filmas veidotājiem nācās izņemt kadrus no Teita galerijas, kur šis darbs atrodas patlaban.

Galvenajās lomās “Oskara” laureāte Tilda Svintone (Viesnīca „Diženā Budapešta”, “Sadedzināt pēc izlasīšanas”), “Oskara” divkārtējais nominants Ralfs Fainss (“Harijs Poters”, “Angļu pacients”) , Dakota Džonsone (“Greja Piecdesmit nokrāsas”) un Matiass Šēnertss ( “Tālu no Trokšņainā pūļa”).

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 18. marta!

MĪLESTĪBAS VĒSTULES

20160310181417-15579.jpg

(La corrispondenza)
Itālija, 2016
Romantiska drāma
Garums:116 min.
Režisors: Giuseppe Tornatore
Lomās: Jeremy Irons, Olga Kurylenko

Džeremijs Aironss un Olga Kuriļenko galvenajās lomās romantiskā stāstā par zinātnieka astrofiziķa un viņa mīļotās Eimijas attiecībām, atrodoties tālu prom vienam no otra.

Eds dzīvo un strādā Edinburgā, Eimija studē un strādā kādā Anglijas pilsētā. Viņiem izdodas satikties tikai paretam, tādēļ 6 gadus ilgajās attiecībās liela loma ir vēstulēm, Skype, e-pastam un īsziņām. Dažkārt Eds mēdz pārsteigt Eimiju, noorganizējot ziedu piegādi brīdī, kad viņi abi sarunājās Skype. Šie un citi pārsteigumi padara viņu attiecības no attāluma daudz taustāmākas, pateicoties mīlestības un uzmanības pierādījumiem. Kādu dienu viņu attiecības izmainīsies uz mūžiem...

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 11. marta!

ES ESMU ŠEIT

20160310181433-28606.jpg

Latvija, 2016
Drāma
Garums: 110 min.
Režisors: Renārs Vimba
Lomās: Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Zane Jančevska, Ruta Birgere, Rēzija Kalniņa

Režisora Renāra Vimbas debijas spēlfilma ir spēcīgs autora pieteikums pilnmetrāžā. Tas ir izsmalcināts sievietes rakstura veidošanās portretējums – pieaugšanas stāsts, kuru caurvij vientulības, vilšanās un pirmās mīlestības pārdzīvojums. Filmas galvenā varone Raja dzīvo mazā lauku saimniecībā kopā ar valdonīgo vecomāti un mazo brāli Robi. Baiss notikums pārvērš māsas un brāļa dzīvi, liekot meitenei pieņemt lēmumus, no kādiem vairītos pat pieaugušie.

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā. 

PELNU SANATORIJA

20160310181450-49950.jpg

Latvija, 2016
Kara drāma, vēsturiska filma
Garums: 100 min.
Režisors: Dāvis Sīmanis
Lomās: Ulrich Matthes, Agnese Cīrule, Dmitrijs Jaldovs, Leonīds Lencs, Pēteris Liepiņš, Toms Liepājnieks, Marīna Janaus

Filmas darbība norisinās 1917. gadā Kurzemē. Kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji. Ulriham atklājas dīvaina, sapņaina pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tas izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un viņa apņēmībai "ieviest kārtību". Savukārt negaidīta pieķeršanās kādam pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt notrulināto cilvēcību. Taču karš vēl nav beidzies – agrāk vai vēlāk tas sasniegs arī šo patvēruma vietu.

Filma latviešu, vācu un krievu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

SVEICINĀTS, CĒZAR!

20160310181531-37454.jpg

(Hail, caesar!)

ASV, Lielbritānija, 2016
Komēdija, drāma
Garums: 100 min.
Režisors: Ethan Coen, Joel Coen
Lomās: Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Jonah Hill, Scarlett Johansson, Frances McDormand, Tilda Swinton, Channing Tatum

Brāļu Koenu (Fargo, The Big Lebovski, Burn After Reading, No Country for Old Men), jaunākā kinolente!

Filmas galvenā varoņa Edija Menoksa (Džošs Brolins) darbs ir sekot Holivudas zvaigznēm un, vajadzības gadījumā, izpestīt no nepatikšanām - atbrīvoties no kompromitējošiem foto, atrisināt neveiklas situācijas un par visiem zvaigžņu pārkāpumiem ziņot filmu studijai. Un tad kādā saulainā dienā no uzņemšanas laukuma tiek nolaupīts Holivudas spīdeklis Bērds Vitloks (Džordžs Klūnijs)!

Brāļu Koenu jaunākā kinolente var lepoties ar izcilu aktieru ansambli: Džošs Brolins, Džordžs Klūnijs, Aldens Ērenreihs, Reifs Fainss, Džona Hils, Skārleta Johansone, Frānsisa Makdormanda, Tilda Svintone un Čenings Teitums.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+ 

***

ALEKSANDRS FIĻIPENKO –

KATRAI PAAUDZEI IR SAVS RETRO... 

Radošais vakars
Krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.
Iespēja komunicēt, uzdodot jautājumus no zāles.

Ievērojamais padomju un krievu teātra un kino aktieris, Krievijas Tautas skatuves mākslinieks Aleksandrs Fiļipenko pēc izglītības patiesībā ir fiziķis. 1967. gadā viņš pabeidza studijas Maskavas fizikas un tehnikas institūta Molekulārās un ķīmiskās fizikas fakultātes “Ātri norisošo procesu fizikas” specialitātē. Taču jau pēc septiņiem gadiem – 1974. gadā – bija kļuvis par slavenās Ščukina teātra skolas absolventu.

Vārdu sakot, viņš nāk no tiem laikiem, kad ballītēs spēlēja džezu, bet pēc tam – dziedāja dziesmas ģitāras pavadījumā, valkāja svīterus ar augsto apkakli, līdz pusnaktij un ilgāk virtuvē kaislīgi sprieda par dzimtenes likteņiem un nespēja formulēt to apbrīnojamo “fiziķu” un “liriķu” vienotības sajūtu, kuru tagad ir pieņemt saukt par “atkusni”.

Savai “Atvērtajai lekcijai” Aleksandrs Fiļipenko ir devis nosaukumu “Katrai paaudzei ir savs retro”. Viņš atzīstas, ka stāstīs par laiku, kuru pieminot, pat šodien “kņud deguns” un “smeldz krūtīs", par cilvēkiem, kuri bija laikmeta lielumā, un par laikmetu, kas, šķiet, bijis tikai nupat, bet, izrādās, -- pietiekami sen, lai kļūtu par atmiņām.

Lielajā zālē: 22.03. plkst. 19:00

Vairāk informācijas: http://www.open-lecture.ru

Biļetes nopērkamas visās Biļešu Serviss kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv

***

VOLONTIERI 

20160310181608-53630.jpg

Latvija, 2016

Dokumentālā filma

Garums: 73 min

Režisors: Jānis Vingris

Producenti: Renārs Sproģis, Jānis Vingris

Mūzika: Andris Vilcāns

Volontieri jeb brīvprātīgie, ir kurjeri - Rodions un Ivans. Viņi baltā busiņā  no Kijevas uz 700 km attālo frontes līniju karavīriem nogādā dārgu kravu - 60 tūkstošus eiro vērtu militāro aprīkojumu.  Visu, ko ir sagādājušas brīvprātīgo organizācijas “Atgriezties dzīvam” un “Tautas aizmugure” - nakts redzamības iekārtas, attāluma mērierīces, maskēšanās tīklus, bruņuvairogus, sauso pārtiku, higiēnas un citas preces. Caur Rodiona un Ivana acīm skatītājs redzēs pašu frontes līniju - Marinku, Peskus, Avdjejevku, Širokinu, Čermolikus... Rādīsim karavīru dzīvi ierakumos un dzirdēsim viņu stāstus. 

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 11. marta!

ĢENERĀLPLĀNS

20160310181623-41463.jpg

Latvija, 2016
Dokumentālā filma
Garums: 52 min.
Režisors: Juris Pakalniņš
Scenārija autore: Sanita Jemberga
Pētnieces: Inga Spriņģe un Arta Ģiga
Montāžas režisors: Armands Začs
Producenti: Gints Grūbe, Elīna Gediņa - Ducena

Filma “Ģenerālplāns” ir pētījums par metodēm un paņēmieniem, ko Krievija izmanto, lai izcīnītu uzvaru arvien plašākajā informācijas karā gan Krievijā, gan aiz tās robežām -  Baltijā un citur Eiropā.
Filma parādīs Kremļa izmantotos paņēmienus, nodemonstrēs, kā darbojas Krievijas propagandas mašinērija un atklās, ka viens un tas pats darbības plāns tiek pārbaudīts un likts lietā vairākās Eiropas valstīs.

Lai  šajā karā gūtu panākumus, būtiski strādāt sistemātiski: ierobežot neatkarīgos medijus, garantēt dāsnu finansējumu un paplašināt valstij piederošos masu informācijas līdzekļus, mulsināt un šķelt sabiedrisko domu Rietumos, sēt nostalģiju un ilgas pēc Padomju Savienības aizrobežu krievu kopienās un uzbūvēt ticamu ārējā ienaidnieka tēlu ārpus māmuļas Krievijas robežām.
Lai panāktu visu augstāk minēto, nepieciešams vesels kājnieku karaspēks. Valsts finansē lielu nevalstisko organizāciju tīklu, kas radīts ar vienu vienīgu mērķi: kalpot Krievijas ārpolitikas interesēm ārpus tās robežām un bieži vien nodrošināt nevainojamu aizsegu ciešākiem sakariem ar vietējiem politiķiem. Viena un tā pati cilvēku grupa darbojas dažādās valstīs, izmantojot kopīgu ieroču arsenālu, taču pieņemot dažādas identitātes – pārstāvot nevalstiskās oganizācijas vai darbojoties kā politologi, ekonomikas eksperti vai neatkarīgie vēlēšanu novērotāji.
Kā šis informācijas karš norisinās realitātē? Ko – un vai vispār kaut ko – šajā sakarā dara ES un NATO? Un, visbeidzot, vai Krievijas stratēģijai ir panākumi?
Filma ir Baltijas valstu žurnālistu un filmu studiju Mistrus Media (Latvija), Monoklis (Lietuva) un Allfilm (Igaunija) kopražojums.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 12. marta!

45 GADI

20160310181640-63331.jpg

 (45 Years)

Lielbritānija, 2015

Drāma

Garums: 93 min

Režisors: Andrew Haigh

Lomās: Charlotte Rampling, Tom Courtenay, Geraldine James

Laulāts pāris gatavojas svinēt savu kāzu gadadienu, taču saņem satraucošus jaunumus, kas sola uz visiem laikiem mainīt viņu dzīves. Ģimenes idillisko laimi sagrauj vēsts, kas aizved 45 gadus tālā pagātnē, piespiežot viņus pārvērtēt savas attiecības.

Filma ir smalks, smeldzīgs savstarpējo attiecību stāsts ar izcilu aktieru pāri Šarloti Remplingu un Tomu Kortniju galvenajās lomās.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam