Splendid Palace repertuārs: 14.09.2018. – 20.09.2018.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 14. septembris 2018 08:37
697

EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENA 2018 

14.septembrī, Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros programmas Radošā Eiropa apakšprogrammas Kultūra un Media aicina uz pasākumu, kas veltīts kultūras mantojuma tēmai. 

Ar piemēriem par Latvijas kultūras organizāciju iesaisti kultūras mantojuma pieejamības veicināšanā, izmantojot Eiropas Savienības atbalstu, rosināsim būt radošiem un daudzpusīgiem kultūras mantojuma popularizēšanā. Pasākumu noslēgsim ar režisora Rolanda Kalniņa filmas Četri balti krekli demonstrēšanu un stāstu par filmas uzvaras gājienu ārvalstu festivālos pēc debijas Kannu filmu festivālā. 

Programmā: 

11.00-12.00 Kinoteātris Splendid Palace atvērts ēkas apskatei. 

Kinoteātra Splendid Palace ēka ir Latvijas kultūras mantojuma objekts, ko aicinām apskatīt Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros. 

12.00-12.20 Eiropas Kultūras mantojuma dienas un Eiropas Kultūras mantojuma gads 

Alma Kaurāte, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras mantojuma politikas daļas speciāliste 

12.20-12.40 Rīgas Porcelāna muzeja projekts „Keramika un tās dimensijas” 

Iliana Veinberga, Rīgas Porcelāna muzeja galvenā krājuma glabātāja 

Projekts guvis ES programmas „Radošā Eiropa” finansiālu atbalstu Sadarbības projektu konkursā, un 2018. gads ir šī 4 gadu projekta noslēdzošais gads. Projekts piedāvā dažādas profesionāļu auditorijai, kā arī plašai sabiedrībai paredzētas aktivitātes, kas atspoguļo keramisko materiālu lietojuma pagātni, tagadni un modelē iespējamos nākotnes scenārijus, mainot, kā tiek uzlūkota keramika. Izprast keramiku ir svarīgi ne tikai kultūras un mantojuma kontekstā, bet tai ir arī nozīmīga loma, meklējot un attīstot mūsdienīgus risinājumus zinātnē un industrijās, piemēram, autobūvē, IT nozarē, medicīnas jomā u.c. 

12.40-13.00 Skaņu meža projekts „ATROKOT MŪZIKU: Skaņa un radošā eksperimentēšana nedemokrātiskajā Eiropā” 

Viestarts Gailītis, Nepieradinātās mūzikas biedrības Skaņu mežs valdes loceklis

Projekts guvis ES programmas „Radošā Eiropa” finansiālu atbalstu Kultūras mantojuma sadarbības projektu konkursā 2018.gadā. Projekts apvieno piecas organizācijas no piecām valstīm, kas darbojas eksperimentālās mūzikas un ar to saistītās mākslas laukā un ir ieinteresētas šīs mūzikas vēsturē, īpaši valstīs un režīmos, kas 20.gadsimtā bija nelabvēlīgi radošajai brīvībai. Visi projekta partneri ir iesaistīti eksperimentālās un nepieradinātās mūzikas mantojuma apzināšanā. Projekts ir nekomerciāls dokumentācijas un prezentācijas projekts, kas bagātinās kultūras lauka apzināšanu un izpratni gan vēsturiskā perspektīvā, raugoties uz totalitāro un autoritāro režīmu pārvaldīto Eiropas daļu, gan mūsdienu perspektīvā, mēģinot meklēt sakarības starp mūsdienu un iepriekšējo periodu eksperimentālo mūziku.

13.00-13.10 Režisora Rolanda Kalniņa filmas Četri balti krekli atdzimšanas stāsts – no Starptautiskā Kannu festivāla līdz šodienai.

Lelda Ozola, Nacionālais Kino centrs, RE Latvija MEDIA birojs 

13.10-15.00 Režisora Rolanda Kalniņa filmas Četri balti krekli demonstrēšana

Ieeja bez maksas.

35MM KINO SKAPIS 

Savas 95. jubilejas gadā Splendid Palace, apliecina savu uzticību klasiskajām kino vērtībām! 

Projekts “35mm kino skapis” piedāvā izcilas filmas no kinoteātra "Splendid Palace" filmu kopiju arhīva!

Spilgtākās nesenās vēstures filmas, kas jau kļuvušas par šī perioda klasiku un tiks demonstrētas no 35 mm kino filmas. 

2012. gadā Holivuda oficiāli paziņoja, par principiālu atteikšanos no filmas demonstrēšanas un filmu lentas, turpinot strādāt tikai digitālajos formātos. Kinoprojektori klusē. Romantiskais kino rādīšanas tirkškis ir apklusis, gaismas stars vairs nelauž zāles tumsu caur filmlenti, izlaužoties uz ekrāna. Ir sācies cits laikmets.

Gada garumā, katru mēnesi, katra filma tiks piedāvāta tikai 2 seansos uz 35 mm filmas, kopumā  izveidojot filmu izlasi, sadarbībā ar Acme film. 

Projektu turpināsim 17.septembrī plkst. 19.00 ar  filmu “Lielās cerības” (Great Expectations, 2012.). 

VMAJAKOVSKIJS 

(ВМАЯКОВСКИЙ)

Krievija, 2017

Garums: 2 st. 01 min.

Mākslinieciska filma

Režisors: Aleksandr Sheyn

Lomās: Jurijs Kolokolņikovs, Čulpan Hamatova, Evgenijs Mironovs, Ludmila Maksakova, Antons Adasinskis, Mihails Efremovs, Albert Alberts, Nikita Efremovs, Maria Poezžaeva, Miriam Sehons un citi. 

Rīgā filmu izrāde notiks dažādas reizes līdz gada beigām sadarbībā ar kinoteātri “Splendid Palace”, kultūras āģentūru “Crea Promotion” un producenta aģentūru no Krievijas “Кино&Театр”.

Filma "VMAJAKOVSKIJS" ir skatījums uz vēsturi caur tagadnes prizmu. Mākslinieki skatītāju priekšā pārtop par fil-mas varoņiem (dzejnieku Vladimiru Majakovski, par sievietēm, kuras viņš mīlēja, un kuras viņu pametušas, par drau-giem, kuri viņu apbrīnoja un atkāpās no viņa, par nežēlīgajiem "Revolūcijas bruņiniekiem", kuri pasludināja viņu par savu simbolu), un ved skatītājus "iekš" Majakovska, liekot izdzīvot viņa mīlestības, radošuma un cilvēcisku drāmu kā savu paša drāmu. 

Majakovska daiļrade  iespējams ir vienīgais piemērs tam, kā revolūcija dzejā un politikā saplūst kopā, ne tikai Krievijā, bet arī visai pasaulē. Rietumos  revolucionāri dzejā tā arī nekļuva par politiskiem revolucionāriem, kaut arī daudzi no viņiem vēlējās par tādiem kļūt - vienkārši tāpēc, ka Rietumos revolūcija nenotika. 

Krievijā no visas krievu dzejas avangarda paaudzes tikai Majakovskis kļuvis par valsts politiskās modernizācijas simbolu. Tajā pašā laikā Majakovskis aktīvi centās pārvarēt barjeras ne tikai starp poētisko un politisko, bet arī starp augstu modernisma dzeju un masu kultūru. 

Latvijai arī bija īpaša loma dzejnieka daiļradē. 1922. gada maijā Majakovskis ieradās Rīgā ar priekšnesumu. Tad viņš pirmo reizi iepazīstināja Rīgas skatītājus ar savu jauno poēmu "Mīlu" atsevišķā izdevumā Rīgas lasītājiem, kura bija veltīta Lilijai Brikai. Dzejnieks veidojis šo darbu no 1921. gada novembra līdz 1922. gada februārim. Pat šī spil-gtākā, dzīvi un dzīvību apliecinošā poēma nav palikusi ārpus Latvijas Republikas valdības orgānu spiediena. Iekšlietu ministrs A. Kviesis kļuva par aktīvo Majakovska pretinieku Rīgā. Tieši viņš bija tas, kurš parakstīja rīkojumu kon-fiscēt tirāžu un uzrakstīja sūdzību prefektūrā. Tomēr izdevniecības "Arbetergeim" darbinieku centieni ļāva panākt lēmuma par konfiskāciju atcelšanu. Mēnesi vēlāk notika Rīgas apgabaltiesas sēde, kurā pēc neilgās izskatīšanas min-istra lēmums tika atcelts pierādījumu trūkuma dēļ. Desmit dienu vēlāk pēc šiem notikumiem Majakovskis uzrakstīja dzejoli "Kā darbojas demokrātiskā republika?", kas tēlaini stāsta par uzturēšanos Rīgā. 

Šodien, attiecības starp mākslu un politiku-kā arī starp augsto mākslu un masu kultūru būtībā ir tikpat prob-lemātiskas, kā Majakovska laikmetā. Šajā ziņā Majakovska figūra šodien ir gan solījums, gan brīdinājums. Kā solījums, jo Majakovska piemērs parāda, ka mēģinājums pārvarēt mūsdienu kultūras atšķirības ir iespējams un pat var izrādīties veiksmīgs. Tas ir kā brīdinājums, jo šis mēģinājums neizbēgami noved dzejnieku vai mākslinieku gan pie sociālās gan kulturālās vientulības. Aleksandra Šeina filma demonstrē dzejnieka vientulības drāmu sociālā veiksmes situācijā. Šajā ziņā šī filma ir ne tikai par Majakovski, bet gan par paradigmātisku dzejnieka un mākslinieka likteni kultūras un sociālo lūzumu laikmetā. 

Filma "VMAJAKOVSKIJS" ir starpnozaru projekta "ATLAS VMAJAKOVSKIJS" centrālā daļa, kas iegremdē skatītāju dzejnieka pasaulē, krievu mākslas un XX-XXI gadsimtā vēstures pasaulē. 

Filozofs Boriss Grojs par filmu "VMAJAKOVSKIJS":

"Aleksandra Šeina filma pārliecinoši parāda dzejnieka vientulības drāmu sociālā veiksmes situācijā. Šī filma ir ne tikai par Majakovski, bet gan par paradigmātisku dzejnieka un mākslinieka likteni kultūras un sociālo lūzumu laikmetā. "

ĪSLANDES AMAZONE 

(WOMAN AT WAR)

Īrija, Francija, Ukraina, 2018

Garums: 100 minūtes

Trilleris

Režisors: Benedikts Erlingsons

Lomās: Halldóra Geirharõsdóttir, Davíõ Þór Jónsson, Ómar Guõjónsson, Jóhann Sigurõsson 

Hatla viena pati piesaka karu vietējai alumīnija rūpniecībai. Viņa ir gatava likt uz spēles visu, lai pasargātu neskarto Īslandes augstkalnes dabu. Un tad piepeši viņas dzīvē ienāk maza bārenīte. 

Hatla ir neatkarīga 50 gadus veca sieviete. Kordiriģentes ikdienas dzīve ir kā uz delnas, bet rūpīgi slēpta paliek vides aktīvistes darbība. Hatla klusībā sākusi vientuļas sievietes cīņu pret vietējo alumīnija rūpniecību. Rūpnīca piesārņo neskarto Īslandes dabu, un valdība kopā ar uzņēmuma vadību grasās parakstīt līgumu ar Ķīnu par ražošanas paplašināšanu. Piepeši tiek saņemta ziņa no Ukrainas. Pirms kāda laika Hatla pieteikusies adoptēt bērnu. Nu Donbasa bērnunamā gaida mazā Nika. Palikdama kvēla kalnu dabas aizstāve, Hatla sapņo par mātes lomu un izšķiras par pēdējo, pašu skaļāko uzbrukumu alumīnija rūpniecībai. 

Eiropas Parlamenta Lux Kino balvas fināliste!

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma īslandiešu, subtitri latviešu un krievu valodā.

SATIKŠANĀS VIETA: KĀZAS 

(DESTINATION WEDDING)

ASV, 2018

Garums: 1 st. 30 min.

Romantiska komēdija

Režisors: Victor Levin

Lomās: Keanu Reeves, Winona Ryder, Dj Dallenbach 

Stāsts par diviem nožēlojamiem un nepatīkamiem kāzu viesiem, Lindseju un Frenku, kuri neskatoties uz sevi, attīsta savstarpēju pieķeršanos.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu valodā ar subtitriem krievu un latviešu valodā.

LAIKA TILTI

(BRIDGES OF TIME)

Lietuva, Latvija, Igaunija, 2018

Garums: 1 st. 20 min.

Dokumentālā filma

REŽISORI Kristīne Briede un Audrjus Stonis 

«Mēs filmējam Zemi, bet atceramies, ka Debesis ir virs mums.» 

Hercs Franks

Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa meditatīvā filma portretē 1960. gadu Baltijas jaunā viļņa kino poētu paaudzi. Apzināti atteikušies no hronoloģiskas faktu izpētes, autori poētiskā dokumentālā kino strāvojuma kopainu atklāj, izmantojot pašu filmas varoņu tēlaino rokrakstu. 

1960. gadu sākumā, kad Francijas cinéma vérité pionieri aizsāka jauna reālisma meklējumus, kad sevi aizvien spēcīgāk sāka pieteikt Kvebekas tiešais kino, Baltijā veidojās dokumentālistu paaudze, kas padomju realitātes ietekmē, deva priekšroku romantiskākam skatam uz apkārtējo pasauli. Šī meditatīvā, dzejiskā filma, kuras autoru – latvietes un lietuvieša – rāmajam pieskārienam harmoniski mijoties ar stilistiski daudzveidīgajiem Baltijas jaunā viļņa darbiem, prasmīgi pārkāpj pieņemtās historiogrāfiskās izpētes robežas un izveido veselas paaudzes dokumentālistu portretu. Rezultāts ir meistarīgs dokumentālās jaunrades ontoloģijas poētiskais traktējums. Jeb kino poēma par kino poētiem.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu, lietuviešu, ebreju, igauņu un krievu valodā ar subtitriem angļu valodā.

CŪKA 

(Pig)

Irāna, 2018

Garums: 1 st. 48 min.

Komēdija

Režisors: Mani Hagīgī

Lomās: Hasans Madžūnī, Leila Hatāmī, Leila Rašīdī 

Teherānā cits pēc cita iet bojā modīgi kinematogrāfisti. Savulaik nežēlastībā kritušo, tagad aizmirsto režisoru Hasanu nebiedē nāve, drīzāk tas, ka slepkava viņu atstājis bez ievērības. Vai tiešām viņš nav gana talantīgs? Viņš ir gatavs darīt visu, lai atgūtu slavu. Drīz situācija krasi mainās – patmīli tur aizdomās par traģēdiju virkni. 

Provokators Mani Hagīgī skāris visas “Instagram” laikmeta nebūšanas, ironiski pasmaidījis arī par sevi.

Satīriskās komēdijas “Cūka” pirmizrāde notika Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā. Režisors tur godināts jau ceturto reizi. 

Vecuma ierobežojums: 16+ 

Filma persiešu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

IEMESTI PASAULĒ 

IEMESTI PASAULĒ

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 28 min.

Dokumentāla filma

Režisore: Antra Cilinska

Operatori: Robert C Morton (Austrālija) un Andrejs Verhoustinskis

Montāžas režisore: Sandra Alksne un Antra Cilinska

Skaņu režisors: Anrijs Krenbergs

Pēcapstrāde Mātiņš Jurēvics, Oskars Morozs un Andris Zemītis 

Trimdas latviešu ģimenē dzimušais Imants Tillers (1950) ir viens no vadošajiem Austrālijas mūsdienu māksliniekiem, kura darbus var lasīt kā sava veida pasaules grāmatu, jo tajos visi notikumi ir saistīti un kultūras citāti savstarpēji mijiedarbojas. Mākslinieka vecāku emigrācija no Latvijas viņa darbos radījusi arī reflekcijas par migrāciju un dvēseles pārvietošanu. Imants Tillers pārstāvējis Austrāliju Sanpaulu biennālē (1975), Documenta 7 (1982) un 42. Venēcijas mākslas biennālē (1986). Autoram notikušas personālizstādes Mūsdienu mākslas institūtā Londonā (1988), Nacionālajā mākslas galerijā Velingtonā (1989), Nacionālajā Austrālijas mākslas galerijā Kanberā (2006). Starptautisku reputāciju Tillers ieguvis, piedaloties grupu izstādēs Gugenheima muzejā Ņujorkā, Osakas glezniecības triennālē (1990), Stedelijka muzejā Amsterdamā. Tāpat mākslinieks saņēmis nozīmīgas mākslas balvas: Osakas triennāles balvas (zeltu - 1993, bronzu - 1996, sudrabu - 2001), Beidžinas mākslas biennāles balvu (2003) un galveno Austrālijas mākslas balvu ainavu glezniecībā - Vinna balvu (2012, Wynne Prize). 2013. gadā iekļuva Austrālijas Arčibalda balvas finālā (Archibald Prize). 

Antras Cilinskas dokumentālajā filmā “Iemesti pasaulē” skatītājam būs iespēja redzēt gan unikālo mākslas tapšanas procesu mākslinieka darbnīcā Austrālijā (mākslinieks savus darbus veido, izmantojot nelielus ar audeklu apvilktus taisnstūra kartonus, no kuriem tiek salikti bieži vien izmēros iespaidīgi darbi), gan sekot līdzi viņam dažādos mākslas notikumos. Unikāls ir fakts, ka filmēšanas grupai bija iespēja doties līdzi Imantam Tilleram pie aborigēnu mākslinieka Maikla Nelsona Džagamaras, kurš dzīvo ļoti noslēgtā kopienā. 

Filma valoda - angļu un latviešu, ar latviešu subtitriem.

Vecuma ierobežojums: 12+

NEUZTRAUCIES, TĀLU VIŅŠ NETIKS 

(DON'T WORRY, HE WON'T GET FAR ON FOOT)

ASV, 2018

Garums: 1 st. 53 min.

Komēdija, drāma

Režisors: Gass van Sants

Lomās: Hoakins Fīnikss, Rūnija Mara, Džona Hills, Džeks Bleks 

Džonam Kalahanam piemīt dzīvesprieks, prasme nepiedienīgi jokot un tieksme iedzert.  Pēc nakts uzdzīves viņš cieš avārijā un paliek ratiņkrēslā. Draudzenes (Rūnija Mara) pamudināts, viņš negribīgi sāk ārstēties no alkohola atkarības un atklāj sevī karikatūrista talantu. Filmas pamatā ir patiess dzīvesstāsts. To veidojis “Zelta palmas zara” un citu nozīmīgu balvu ieguvējs Gass van Sants. Filma demonstrēta Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā, starptautiskā pirmizrāde notikusi  kinofestivālā “Sundance”. 

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

FESTIVĀLS „BALTIJAS PĒRLE“ 

19. septembrī kinoteātrī “Splendid Palace” notiks festivāla “Baltijas pērle” atklāšana ar filmas “Vasara” pirmizrādi.  Šogad festivāls "Baltijas pērle" notiks no 19. līdz 25. septembrim.

Programmā: 

19. SEPTEMBRIS

LIELĀ ZĀLE

MAZĀ ZĀLE

18:30

VASARA (izpārdots)

17:30

FANIJA UN ALEKSANDRS (izpārdots)

20:45

MĀJA, KO UZCĒLA DŽEKS

20:50

VIVJENA VESTVUDA: PANKS, IKONA, AKTĪVISTE (izpārdots)

20. SEPTEMBRIS

LIELĀ ZĀLE

MAZĀ ZĀLE

 

17:00

AUKSTAIS KARŠ

16:40

DIORS: ZAUDĒTAS PARADĪZES ELEGANCE (izpārdots)

 

17:40

KARLS LĀGERFELDS – VIENTUĻAIS KARALIS

 

18:45

MEŽONĪGĀ DZĪVE

18:45

BASEINS (izpārdots)

 

20:45

CILVĒKS, KAS NOGALINĀJA DONU KIHOTU

21:00

EVA (izpārdots)

 

 

21. SEPTEMBRIS

LIELĀ ZĀLE

MAZĀ ZĀLE

 

17:10

MAKVĪNS

16:45

VASARA

 

19:15

MĀKSLA BŪT DRAUGIEM

18:45

VĪRIEŠI VIŅAS DZĪVĒ (izpārdots)

 

21:00

EKSTĀZE

20:30

DEDZINĀŠANA (izpārdots)

 

 

22. SEPTEMBRIS

LIELĀ ZĀLE

MAZĀ ZĀLE

 

12:00

MAISS BEZ DIBENA

12:45

VASARA

 

14:00

BASEINS

15:00

KUKAIŅI

 

16:25

NEVIENS NAV IDEĀLS

17:00

VIŅAS ROMĀNA VARONIS

 

18:20

VISIEM ZINĀMS

18:45

GRĀMATU BODĪTE (izpārdots)

 

20:45

KARALIS LĪRS

21:00

LAIMĪGAIS PRINCIS

 

 

23. SEPTEMBRIS

LIELĀ ZĀLE

МAZĀ ZĀLE

 

12:30

FANIJA UN ALEKSANDRS

14:30


VIVJENA VESTVUDA: PANKS, IKONA, AKTĪVISTE

 

16:00

 AUKSTAIS KARŠ

16:20

VĪRIEŠI VIŅAS DZĪVĒ (izpārdots)

 

18:00

VASARA

18:15

DZĪVE KĀ PASAKA

 

20:15

MĀJA, KO UZCĒLA DŽEKS

20:35

EVA

 
         

24.SEPTEMBRIS (valsts brīvdiena)

LIELĀ ZĀLE 

МAZĀ ZĀLE

 

13:00

MAKVĪNS

13:40

KARLS LĀGERFELDS – VIENTUĻAIS KARALIS

 

15:00

VISIEM ZINĀMS

14:50

DIORS: ZAUDĒTAS PARADĪZES ELEGANCE

 

17:30

PĒC"VASARAS"

16:00

 NEVIENS NAV IDEĀLS

 

18:40

MĀKSLA BŪT DRAUGIEM

18:00

GRĀMATU BODĪTE

 

20:30

EKSTĀZE

20:15

DEDZINĀŠANA

 

 

25. SEPTEMBRIS

LIELĀ ZĀLE

MAZĀ ZĀLE

 

17:00

seanss tiks izziņots drīzumā

17:00

VIŅAS ROMĀNA VARONIS

 

18:30

VĪRIEŠI VIŅAS DZĪVĒ

18:45

LAIMĪGAIS PRINCIS

 

20:20

CILVĒKS, KAS NOGALINĀJA DONU KIHOTU

20:40

seanss tiks izziņots drīzumā

 
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies