Splendid Palace repertuārs: 12.10.2018. – 18.10.2018.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 12. oktobris 2018 08:41
906

PIRMAIS CILVĒKS UZ MĒNESS

FIRST MAN

ASV, 2018

Garums: 2 st. 21 min.

Drāma, vēsturiska, biogrāfija

Režisors: Damien Chazelle

Lomās: Ryan Gosling, Claire Foy, Jon Bernthal, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll

Filmas režisors Demiens Šazels (Oskaroto filmu "Whiplash", "La La Land" režisors) piedāvā stāstu par Nīlu Ārmstrongu (Raiens Goslings) un viņa ceļu līdz leģendārajam brīdim, kad 1969. gada 20. jūlijā viņš kļuva par pirmo cilvēku pasaulē, kurš izkāpis uz Mēness.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 13. oktobra.

35MM KINO SKAPIS

Savas 95. jubilejas gadā Splendid Palace, apliecina savu uzticību klasiskajām kino vērtībām!

Projekts “35mm kino skapis” piedāvā izcilas filmas no kinoteātra "Splendid Palace" filmu kopiju arhīva!

Spilgtākās nesenās vēstures filmas, kas jau kļuvušas par šī perioda klasiku un tiks demonstrētas no 35 mm kino filmas.

2012. gadā Holivuda oficiāli paziņoja, par principiālu atteikšanos no filmas demonstrēšanas un filmu lentas, turpinot strādāt tikai digitālajos formātos. Kinoprojektori klusē. Romantiskais kino rādīšanas tirkškis ir apklusis, gaismas stars vairs nelauž zāles tumsu caur filmlenti, izlaužoties uz ekrāna. Ir sācies cits laikmets.

Gada garumā, katru mēnesi, katra filma tiks piedāvāta tikai 2 seansos uz 35 mm filmas, kopumā  izveidojot filmu izlasi, sadarbībā ar Acme film.

VĪRIEŠI VIŅAS DZĪVĒ

Un beau soleil intérieur

Francija, 2017

Garums: 1 st. 34 min.

Drāma

Režisors: Claire Denis

Lomās: Juliette Binoche, Nicholas Duvauchelle, Gerard Depardieu, Josiane Balasko

Izabella dzīvo Parīzes bohēmas paraugdzīvi. Būdama šķīrusies gleznotāja, viņa bauda dzīvi, neskaita mīļākos un vīrieši viņai patiesi pievērš uzmanību.  Taču viņas sapnis ir atrast savu vienīgo un īsto mīlestību, bet nopietnas attiecības jau atkal un atkal nav iespējamas, jo kārtējais simpātiskais vīrietis izrādās precēts un par šķiršanos pat nedomā.Bet komiskā drāma pierāda, ka mīlestība un vilšanās tajā ne vienmēr ir depresīvs un smags piedzīvojums.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 13. oktobra.

AR OTRO DUBLI TURPINĀS KINOLEKTORIJU CIKLS JAUNIEŠIEM PAR SIMTGADES FILMĀM

Jauniešu kultūras portāls Jest; sadarbībā ar kinoteātri Splendid Palace aicina vecāko pamatskolas klašu un vidusskolas skolēnus, kā arī kino interesentus pievienoties lektoriju ciklam Simtgades filmas skolu jaunatnei – dublis 2, kas norisināsies no š.g. oktobra līdz decembrim trīs ļoti īpašos seansos kinoteātrī Splendid Palace. Lektoriju ciklā jauniešiem būs iespēja ne tikai noskatīties trīs jaunākās Latvijas filmas – Annas Vidulejas komēdiju “Homo novus”, Dāvja Sīmaņa vēsturisko drāmu “Tēvs nakts” un Rozes Stiebras animācijas filmu “Saule brauca debesīs”, bet arī klātienē tikties ar filmu režisoriem un noklausīties informatīvas lekcijas par to veidošanas procesu un mākslinieciskajām izvēlēm. Kā jau ierasts, sarunas ar filmu režisoriem moderēs jaunākās paaudzes kino entuziasti un veidotāji.

No oktobra līdz decembrim trīs lektorijos, iepazīstot daudzveidīgu žanru filmas no programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei, jauniešiem būs iespēja paplašināt zināšanas par kino uzņemšanas aizkulisēm un radošo procesu filmu veidošanā Latvijā. Pēc lekcijas uzreiz sekos attiecīgās filmas seanss.

Lektoriju cikls sāksies 16. oktobrī ar Annas Vidulejas pēc Anšlava Eglīša romāna veidoto pārpratumu komēdiju “Homo Novus”, kuras darbība risinās 20. gadsimta 30. gadu beigās Rīgas bohēmistiskajā mākslinieku vidē. Sarunu ar filmas režisori Annu Viduleju vadīs Latvijas Kultūras Akadēmijas audiovizuālās mākslas studente Kristiāna Šuksta. 6. novembrī, lektoriju cikls turpināsies ar Dāvja Sīmaņa vēsturisko filmu “Tēvs nakts”, kurā Artūrs Skrastiņš atveidos ebreju glābēju Žani Lipki. Sarunai ar Dāvi Sīmani no Amerikas Kinoinstitūta Losandželosā pieslēgsies jaunais režisors Matīss Kaža. Lektoriju cikls noslēgsies 6. decembrī ar filmas “Saule brauca debesīs” demonstrēšanu un jaunās kino entuziastes Adeles Pužules sarunu ar leģendāro Latvijas animācijas režisori Rozi Stiebru. 

Lektorijiem var pieteikties skolēnu grupas ar skolotājiem vai arī atsevišķi interesenti. Cena par 3 lektoriju apmeklējumu (ieskaitot trīs filmu seansus) vienam skolēnam vai skatītājam – 12 EUR.  Pieteikt skolēnu grupas aicinām uz e-pasta adresi splendid@riga.lv vai pa telefonu – 67181145. Pārējiem interesentiem abonementi būs pieejami kinoteātra Splendid Palace kasē. Šis lektoriju cikls ir iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros izveidotās iniciatīvas „Latvijas skolas soma” programmā.

Ar šo pasākumu kinoteātris Splendid Palace aizsāk jaunatnes auditorijas kultūrizglītojošo projektu “Splendid Palace Jauniešu Kino akadēmija”, piedāvājot kino notikumus un īpašas biļešu cenas.

Skolu jaunatnes pavasara sesijā mēs skolu jaunatnei piedāvāsim iepazīties ar jauniešu augsti novērtētu Eiropas kino. Programmā tiks iekļautas Eiropas parlamenta LUX balvas finālistes, kuru izvērtēšanā piedalījusies Venēcijas starptautiskā kinofestivāla jauniešu žūrija.

Plašāka informācija par lektoriju saturu un ekspertiem pieejama www.splendidpalace.lv un www.jest.lv.

EIROPAS MĀKSLAS KINO DIENA 2018

Svētdien, 14. oktobrī kino pasaule trešo reizi svinēs Eiropas Mākslas kino dienu (European Art Cinema Day). Šī tradīcija tika iedibināta pirms diviem gadiem, lai pievērstu uzmanību Eiropas kino daudzveidībai un kino personībām, kas strādā dažādās valstīs.

Pasākuma iniciatīva nāk no Eiropas organizācijām “CICAE ART Cinema” un “Europa Cinemas”, kuras jau vairāku gadu desmitu garumā mērķtiecīgi atbalsta un apvieno filmu izrādītājus, kas strādā ar Eiropā veidotajām filmām un izplata tās ārpus nacionālo ražotājvalstu robežām. Pagājušajā gadā projektā iesaistījās 34 valstis un filmas tika rādītas uz 4000 ekrāniem.

Katrs kinoteātris pats izvēlas programmu šai dienai.

Kinoteātris “Splendid Palace” 14. oktobra svētdienā piedāvās publikai tikai Eiropā veidotas filmas, kas jau ieguvušas atzinību pasaules kinofestivālos.

Iecerēts, ka Eiropas Mākslas kino diena norisināsies ik rudeni, akcentējot Eiropas jaunā kino vērtības.

PROGRAMMA:

13.00 – “Kurts Fridrihsons” (Latvija, 2018), režisore Dzintra Geka

14.00 – “Homo Novus” (Latvija, 2018), režisore Anna Viduleja

14.45 – “Astrīdas Lindgrēnas jaunība”/ Unga Astrid (Zviedrija, Dānija, 2018), režisore: Pernile Fišere Kristensena

16.30 - ”Vīrieši viņas dzīvē” / Un beau soleil intérieur (Francija, 2017), režisore Klēra Denī

17.30 – “Cilvēks, kas nogalināja Donu Kihotu” / The man who killed Don Quixote (Spānija, Beļģija, Francija, Portugāle, Lielbritānija, 2018), režisors: Terijs Giljams

18.30 - “Homo Novus” (Latvija, 2018), režisore Anna Viduleja

20.00 - ”Eva”/ Eva (Francija, Beļģija, 2018), režisors Benuā Žako

KURTS FRIDRIHSONS

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 6 min.

Dokumentālā filma, biogrāfija

Režisore: Dzintra Geka

“Personisks Gundegas Repšes stāsts par Kurtu Fridrihsonu – mākslinieku, garīgo skolotāju, autsaideru, ieslodzīto un nonkonformistu Latvijas vēstures līkločos.”

Kurta Fridrihsona personības izstarojums varbūt ir pat pāraudzis viņa mākslas nozīmību – jo nepakļāvīgu un vienlaikus mākslā spilgtu cilvēku padomju Latvijā nebija daudz. Kā brēcošs kontrasts padomju dzīves īstenībai bija šarms un vieglums, ko Fridrihsons nesa sev līdzi no pirmskara civilizētās Eiropas un brīvās, pazaudētās Latvijas. Viņš bija paraugs un iedvesmas impulss daudziem cilvēkiem, kuru garīgā pasaule negribēja pieņemt pastāvošo sistēmu. Jo lielāka distance šķir Fridrihsona fizisko esamību no šodienas, jo reljefāk ieraugāms viņa personības savrupais un izcilais spēks. Iepretim tūkstošu masai, kas šodien aizbildinās ar kolaborācijai komplimentāro frāzi “bija tādi laiki!”, tādējādi attaisnojot savu nepretošanos un samierināšanos ar sistēmas skrūvītes lomu, savrupnieks un piemērs citādai iespējai ir eksistenciāli svarīgs.

Vecuma ierobežojums: 7+

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

SKATIES KINO UN PIEDALIES DISKUSIJĀS KOPĀ AR PSIHOTERAPEITIEM

Jau sesto gadu kinoteātris „Splendid Palace” Psiholoģijas dienu ietvaros pulcina skatītājus uz kino sarunām kopā ar psihoterapeitiem. Kinomāksla tiek apvienota ar filmu psiholoģisko aspektu aplūkošanu, lai skatītājs gūtu dziļāku, plašāku un daudzpusīgāku skatījumu.

Programmā:

10.10. plkst. 19.00 ”Vīrieši viņas dzīvē” / Un beau soleil intérieur (Francija, 2017), režisore Klēra Denī

Diskusiju vada – psihoterapeiti Ilona un Gatis Buši;

11.10. plkst. 19.00 ”Eva”/ Eva (Francija, Beļģija, 2018), režisors Benuā Žako

Diskusiju vada - psihoterapeits Māris Siliņš;

12.10. plkst. 19.00 ”Neuztraucies, tālu viņš netiks” / Don't Worry, He Won't Get Far on Foot (ASV, 2018), režisors: Gass van Sants

Diskusiju vada - psihoterapeite Ināra Vārpa.

Biļešu cenas:

Trešdien, Ceturtdien, Piektdien – 7.00 EUR

Studentiem uzrādot ISIC karti, studentu apliecību – 5.50 EUR

Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 4.50 EUR

Diskusija – 1.50 EUR

Biļetes nopērkamas kopā kinoteātra kasē un mājaslapā www.splendidpalace.lv.

Norises vieta: Rīga, kinoteātris “Splendid Palace”, Elizabetes iela 61

Organizē: Latvijas Individuālpsiholoģijas asociācija

BEL CANTO

BEL CANTO

ASV, 2018

Garums: 1 st. 42 min.

Drāma, trilleris

Režisors: Paul Weitz

Lomās: Julianne Moore, Christopher Lambert, Ken Watanabe, Sebastian Koch

Operas dīva Roksana Kosa ierodas vienā no Dienvidamerikas valstīm, lai sniegtu koncertu par godu japāņu magnāta dzimšanas dienai. Kamēr viesi izbauda viņas lielisko balsi, savrupmājā ielaužas apbruņoti vīri, kurus komandē ģenerālis Benjamins. Apmaiņā pret viesu dzīvībām, iebrucēji pieprasa politieslodzīto atbrīvošanu. Ķīlnieki un teroristi būs spiesti pavadīt kopā veselu mēnesi un, lai izdzīvotu, viņiem nāksies mēģināt saprast vienam otru un atrast kopīgu valodu.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

VASARA

(Лето)

Krievija, 2018

Garums: 2 st. 6 min.

Biogrāfija, mūzika, drāma

Režisors: Kirils Serebreņņikovs

Lomās: Teo Jū, Irina Staršenbauma, Romāns Biliks, Filips Avdejevs, Aleksandrs Kuzņecovs, Jūlija Auga, Ņikita Jefremovs, Aleksandrs Gorčiļins, Lija Ahedžakova, Jeļena Korņejeva, Aleksandrs Baširovs, Seva Novgorodcevs

Nostalģisks stāsts par mūziku un jaunību, brīvību un mīlestību, meklējumiem un lielām cerībām 1980. gadu Ļeņingradā.

Liriskā "Vasara" neapšaubāmi ir labākā Kirila Serebreņņikova filma, kurā par diriģentu un vienu no galvenajiem varoņiem kļuvusi mūzika.

Elegants pētījums par mākslinieka vietu pasaulē, viņa dramatisko nespēju ieraudzīt sevi no malas, atrast racionālu pielietojumu savām spējām un aizstāvēties no skauģiem un viduvējībām.

Šī ir gan postmoderna rokopera, gan rekviēms pēdējai krievu sētnieku un sargu paaudzei, gan izjusts mīlasstāsts. Filma ir vizuāli iespaidīga: melnbaltajos kadros uzdzirkst krāsu akcenti, attēls šķiet bezgalīgs (operators - Vladislavs Opeljancs). Montāža ir spraiga, pārliecinoša, inovatīva un azartiska.

Filmai "Vasara" nepieciešams skatītājs, kas spētu izcelt kino no daudzajiem kontekstiem (vēsturiskā, festivālu, tiesībaizsargājošā...), kuros tas ieslēgts, un gūt baudījumu kā no senas un iemīļotas, tomēr pārsteidzoši svaigu skanējumu ieguvušas mūzikas koncerta.

Filma krievu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 18+

ZVAIGZNE IR DZIMUSI

(A STAR IS BORN)

ASV, 2018

Garums: 2 st. 15 min.

Drāma, muzikāla, romantiska

Režisors: Bradley Cooper

Scenārija autors: Bradley Cooper, Will Fetters

Aktieri: Sam Elliott, Bradley Cooper, Lady Gaga, Michael Harney

Pieredzējušais mūziķis Džeksons Meins satiek jauno dziedātāju Eliju un iemīlas viņā. Elija vairs necer, ka spēs gūt panākumus kā mūziķe, taču Džeksons pierunā viņu kāpt uz lielās skatuves. Lai gan Elijas karjera strauji uzplaukst, abu personīgās attiecības samezglojas, jo Džeksons grimst arvien dziļāk atkarību purvā.

Muzikālā filma “Zvaigzne ir dzimusi” ir klasisks, vairākkārt ekranizēts Holivudas mīlasstāsts, kura jaunajā versijā galvenās lomas atveido četrkārtējais “Oskara” balvas nominats Bredlijs Kūpers (“Amerikāņu snaiperis”) un godalgotā superzvaigzne Lady Gaga, kam šī ir pirmā lielā loma mākslas filmā. Citās lomās – Sems Eliots (“Mēs bijām karavīri”), Entonijs Ramoss (seriāls “Younger”) un Bonija Somervila (seriāls “Draugi”). Šī filma turklāt ir arī aktiera Bredlija Kūpera debija režijā. Filmā dzirdamās dziesmas ir oriģināldarbi un ierakstītas dzīvajā izpildījumā.

 

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

ASTRĪDAS LINDGRĒNAS JAUNĪBA

(UNGA ASTRID)

Zviedrija, Dānija, 2018

Garums: 2 st. 3 min.

Drāma, biogrāfija

Režisore: Pernile Fišere Kristensena

Lomās: Alba August, Trine Dyrholm, Maria Bonnevie

Kad Astrīda Lindgrēna vēl bija pavisam maza, viņu dziļi skāra kāds notikums. Brīnums un posts iespaidoja visu viņas dzīvi. Šis notikums viņu izveidoja par vienu no mūsu laikmeta iedvesmojošajām sievietēm un par rakstnieci, kuru ar laiku iemīļoja visa pasaule. Šis ir stāsts par laiku, kad par spīti tam, ko atbilstoši laika garam gaidīja no jaunās Astrīdas, un reliģiskajai audzināšanai, viņa nolēma izrauties no sabiedrības normu važām un sekot savai sirdij.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu un zviedru valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

CILVĒKS, KAS NOGALINĀJA DONU KIHOTU

(THE MAN WHO KILLED DON QUIXOTE)

Spānija, Beļģija, Francija, Portugāle, Lielbritānija, 2018

Garums: 2 st. 12 min.

Piedzīvojumu, komēdija, drāma

Režisors: Terijs Giljams

Terijs Giljams - pēdējais "cēlais skumja izskata bruņinieks" – ir uzņēmis spēcīgu postmodernu filmu par gaistošo kino maģiju, par neatgriezeniski zaudēto naivumu, par dižā laikmeta norietu. Režisora intelektuālās spēles, viņa bagātā fantāzija un individualitāte izpaužas katrā šī daudzslāņainā darba kadrā, kas ir veidoti tik sulīgi un krāšņi, ka tos uzreiz varētu ievietot rāmī un tad aplūkot neskaitāmi daudz reižu: skumstot par bērnību, par takām, uz kurām nav izdevies spert kāju, un nez kā zudušu mīlestību.

Cilvēks, kas nogalināja donu Kihotu ir unikāla kino vēstures liecība, kas norisinās mūsu acu priekšā. Apliecinot cieņu neiedomājami sarežģītajam radošajam arodam – kino režijai – neviens skatītājs nedrīkst paiet garām šai ekrāna leģendai.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu, spāņu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

EVA

(EVA)

France, Belgium, 2018

Garums: 1 st. 40 min.

Drāma

Režisors: Benoit Jacyuot

Lomās: Isabelle Hupert, Gaspard Ulliel, Julia Roy, Ricjard Berry

Jauno rakstnieku Bertrānu publika uzskata par daudzsološu rakstnieku. Tiesa, gan viņa radošumam ir savs noslēpums.

Ierodoties uz savas lugas mēģinājumu, viņa ceļi krustojas ar kādu efektīgu sievieti un, pēc kopīgi pavadītas nakts, viņu pārņem bezgalīga kaisle.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

HOMO NOVUS

Latvija, 2018

Romantiska komēdija

Filmas garums: 2 stundas

Režisore: Anna Viduleja

Lomās: Igors Šelegovskis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Andrejs Žagars, Intars Busulis, Kaspars Kambala

Pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē.

1938. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un viņu atšķirīgo attieksmi pret dzimtajām un pārņemtajām izteiksmes formām, pieredz panākumus un izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties savai glezniecībai. Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei un sekojot gleznotāja vecmeistara Piegāza padomam: "Patiesi mākslinieki cenšas gleznojot izprast, pietuvoties un atklāt savas tautas garu."

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodā.

 

Aicinām apmeklēt īpašo seansu 12. oktobrī plkst. 19.00 Kino "Splendid Palace" Lielajā zālē, pirms kura piedāvājam tikties ar filmas veidotājiem un radošo komandu!

RĪGAS STARPTAUTISKAIS KINO FESTIVĀLS (RIGA IFF)

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros Splendid Palace, Kino Bize, K Suns, Latvijas Nacionālajā Bibliotekā, kā arī Cafe Film Noir un Kaņepes Kultūras centrā. Festivālā šogad tiks izrādītas vairāk nekā 180 filmas 12 tematiskajās programmās un konkursu skatēs, kas ietvers gan pilnmetrāžas spēlfilmas un dokumentālās filmas, gan īsfilmas, animāciju un eksperimentālo kino. Festivālā norisināsies arī pasākumu programma industrijas profesionāļiem, publiskas diskusijas un tikšanās ar filmu veidotājiem. RIGA IFF noslēgumā tiks apbalvoti pilnmetrāžas kino, īsfilmu un mūzikas video konkursu uzvarētāji.

RIGA IFF atklās savu programmu 18. oktobra vakarā ar režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmu “Tēvs Nakts” – patiesu stāstu par latvieti Žani Lipki, kurš Otrā pasaules kara laikā Rīgā izglāba vairāk nekā piecdesmit cilvēkus.

Festivāla pirmā nedēļas nogale ir veltīta ģimenēm un bērniem. Tad programmas KIDS WEEKEND ietvaros, Rīgas vecākajā un krāšņākajā kinoteātrī Splendid Palace visas dienas garumā būs skatāmi jaunāko bērnu filmu seansi un darbosies rotaļu zona. 21. oktobra rītā būs skatāma animācijas īsfilmu izlase pašiem jaunākajiem – pirmsskolas vecuma skatītājiem. Sekojot pērn iedibinātajai tradīcijai, to veido festivāla vieskurators, un šogad tā ir dzejniece un bērnu grāmatu autore Inese Zandere.

Festivāla starptautiskajā pilnmetrāžas filmu konkursa programmā FEATURE FILM COMPETITION tiks izrādītas un izvērtētas 10 filmas no Baltijas jūras reģiona, tostarp arī Krievijas nacionālā kino festivāla Sočos “Kinotavr” galvenās balvas ieguvēja, aizkustinošā drāma “Pasaules sirds”, kas vēsta par kādu nomaļā Krievijas reģionā dzīvojošu veterinārārstu, kuram ir vieglāk saprasties ar suņiem nekā ar cilvēkiem. RIGA IFF apmeklēs arī filmas režisore Natālija Meščaņinova un galvenās lomas atveidotājs Stepans Devoņins. Konkursa programmas ietvaros būs iespēja noskatīties arī pašmāju režisora Jāņa Ābeles Latvijā un arī Francijā filmēto debijas pilnmetrāžas filmu “7 miljardi gadu pirms pasaules gala”, kas festivālā piedzīvos arī savu pirmizrādi, kā arī Dānijā populāro jauniešu pieaugšanas filmu “Team Hurricane”.

FESTIVAL SELECTION programmā, kas veidota no izcilām un nesen nozīmīgākajos festivālos pirmizrādītām filmām, būs skatāma daudzkārt godalgotā ungāru režisora Lāslo Nemeša nupat, Venēcijas kino festivālā pirmizrādītā filma “Saulriets”, kā arī itāļu kino meistara Paolo Virdzi romantiski valdzinošā komēdija “Maģiskās naktis”. Programmas ietvaros būs iespējams noskatīties arī dokumentālo filmu “Matangi/Maya/M.I.A.” par slaveno šrilankiešu izcelmes mūziķi un mākslinieci Mātanki Arulpirakācamu, kas popmūzikas pasaulē zināma kā M.I.A. Filma veidota no mākslinieces un viņas tuvāko draugu uzņemtā video materiāla 22 gadu laikā, atklājot spēcīgās personības pārdomas par mākslu, politiku un identitāti, kā arī atainojot viņas cīņu ar mūzikas industriju un medijiem.

RIGA IFF gaidāmas arī trīs jaunas filmu programmas – BERLINALE 2018 RIGA, kuras ietvaros būs skatāma Vācijas spilgtāko filmu izlase, tostarp, “3 dienas Kiberonā”, kas attaino 3 dienas pasaulslavenās aktrises Romija Šneideres dzīvē un šogad tikusi nominēta arī Berlīnes kinofestivāla galvenajai balvai “Zelta Lācis”, arhitektūras filmu programma ARCHITECT’S CUT, kā arī kino leģendai Ingmaram Bergmanam veltītā – INGMAR BERGMAN 100. Bergmana cienītājiem būs iespēja noskatīties trīs slavenā režisora meistardarbus – “Vasara ar Moniku”, “Čuksti un kliedzieni” un “Fanija un Aleksandrs”. Rīgā ar lekciju viesosies arī zviedru rakstnieks un kino kritiķis Stīgs Bjerkmans, kuru uzskata par vienu no Ingmara Bergmana daiļrades nozīmīgākajiem pētniekiem.

Šī gada retrospektīvas un izpētes programma POPCORN VENUS godinās un svinēs sievietes kino telpā. Programmas tapšanā piedalījusies festivāla vieskuratore Dita Rietuma, un tajā iekļautas piecas sieviešu režisētas filmas, tostarp, leģendārās itāļu režisores Liliānas Kavāni kulta filma “Nakts portjē”, franču režisores Anjēzes Vardas “Laime” – viens no slavenās režisores daiļrades sākuma darbiem, un Dorotijas Ārzneres 1937. gada “Līgava sarkanā”, ar ar Holivudas dīvu Džoanu Krofordi galvenajā lomā, kas Latvijā tiks izrādīta pirmo reizi, turklāt, no 35 mm kino lentes.

Programmā ARTDOCFEST/RIGA – kā allaž – ne vien izaicinoša dokumentālā kino programma, bet arī vairākas apaļā galda diskusijas ar filmu veidotāju, starptautisku mediju un viesu piedalīšanos. 20. oktobrī programmā gaidāma arī ukraiņu režisora Sergeja Lozņicas, dokumentālā filma “Process” – intriģējošs un vēsturiski nozīmīgs stāsts par tiesas sēdi Maskavā, kad 1930. gadā, augstākā ranga juristi un inženieri tika apsūdzēti valsts apvērsuma organizēšanā. Filmas režisors arī festivāla laikā viesosies Rīgā.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, festivāla ietvaros norisināsies arī programma industrijas profesionāļiem, piemēram, RIGA IFF FORUM – starptautisks Eiropas bērnu un jauniešu filmu tirgus kā arī virtuālās realitātes stāstniecībai veltīts pasākumu cikls, CRITICS MEETING – lekciju un diskusiju ciklu praktizējošiem un topošajiem kino kritiķiem, kā arī vispārizglītojošo skolu skolotājiem un EUROPEAN SCRIPT MEETING – profesionāļu tikšanās platformu, kas pulcē Eiropas topošo kino projektu pārstāvjus un kinoscenāristus. Īsfilmu veidotājiem paredzēta arī plaša SHORT RIGA pasākumu programma – filmu projektu prezentācijas un diskusijas.

Vairāk informācijas: https://rigaiff.lv/2018/lv/

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam