Splendid Palace repertuārs: 11.05.2018. – 17.05.2018.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. maijs 2018 10:44
476

OPERAS “SIMONS BOKANEGRA” TIEŠRAIDES IERAKSTS NO VĪNES VALSTS OPERAS

Šī pavasara skaistākā opera uz lielā ekrāna! Prominentā vācu režisora Pētera Šteina Džuzepes Verdi operas “Simons Bokanegra” tiešraides ieraksts no Vīnes Valsts operas būs skatāms uz kinoteātra “Splendid Palace” lielā ekrāna 15. maijā plkst. 19:00. Amēlijas lomā talantīgā operdziedātāja Marina Rebeka! 

Latviešu soprāns Marina Rebeka ir atzīta par vienu no izcilākajām mūsu laika dziedātājām. Viņas sniegums Violetas lomā Verdi operā „Traviata” tiek uzskatīts par ikonisku, un viņa bieži tiek dēvēta par savas paaudzes vadošo Rosīni un Mocarta lomu interpreti. 

Džuzepes Verdi opera "Simons Bokanegra" ir uzrakstīta 1843. gadā, pirmizrāde notikusi 1857. gada 12. martā Venēcijā. Otrā operas versija uzvesta 1881. gadā Milānā, un tieši jaunajā redakcijā opera uzsāka savu lielo triumfa gājienu pasaules operu namos. Mūsdienās skatītāji atzinuši, ka "Simona Bokanegras" vieta ir izcilāko operu sarakstā. Operas darbība risinās 15. gadsimtā Dženovā, tās pamatā - cīņa ne tikai par varu, bet arī mīļoto sievieti. Tāpēc opera ir dramatiska, dinamiska, temperamentīga un tā ir pārpilna spēcīgas muzikālas kaisles. 

Diriģents:  Evelino Pido (Evelino Pidò)

Režisors:   Pēters Šteins (Peter Stein)

Scenogrāfs:  Stefan Mayer

Kostīmu māksliniece: Moidele Bickel 

Lomās:

Simons Bokanegra: Thomas Hampson

Fiesco: Dmitry Belosselskiy

Gabriele Adorno: Francesco Meli

Amēlija:  Marina Rebeka 

Operas garums: 3 stundas (ar starpbrīdi). 

Lielajā zālē: 15.maijā plkst. 19:00

Ieeja: 15.00 EUR

 

DUBULTĀ DZĪVE, SEKSS UN PSRS

Dokumentālā filma

Latvijas – Francijas – Ukrainas kopražojums, 2018

Garums: 61 min.

Scenārija autore un režisore: Ināra Kolmane

Operatori: Uldis Jancis, Oļeg Ļubimov, Vladimir Brijakov, Aleksandr Jevdokimov, Aleksandrs Grebņevs

Animācijas operators: Misko Lubarsky

Komponists: Aleksejs Aigi

Smilšu animācijas māksliniece: Olga Lisickaja

Montāžas režisore: Katya Chelli

Skaņu režisors: Olivier Lafuma

Producents: Jānis Juhņēvičs

Kopproducenti: Estelle Robin You, Vladimir Donn, Oleksii Moskalenko, Valerijs Simončuk 

Ironiski, traģikas un humora pilni stāsti par Homo Sovieticus jeb Padomju cilvēku, kura dzīvē nebija vietas seksam, tikai mīlestībai pret plašo Padomju Savienību. 

Kas notiek starp cilvēkiem totalitārā režīmā, kad attieksme pret seksu mainās no pilnīgas visatļautības līdz absolūtam noliegumam. Caur ironiju, humora un traģikas pilniem stāstiem filma „Dubultā dzīve. Sekss un PSRS” pretnostata cilvēku reālo dzīvi un to viltus realitāti, kuru Komunistiskā partija un tās vadoņi centās uzspiest darbaļaužu masām, parādot varas aprindās valdošo dubultmorāli, kur elitei ir atļauts viss, savukārt ierindas pilsoņi tiek pārliecināti, ka nodarboties ar seksu ir neķītri un pat iedomāties par to ir apkaunojums.

Unikālas padomju perioda dubultās dzīves liecības, slepenas dienasgrāmatas un reāli cilvēku stāsti par savu dzīvi valstī, kurā oficiāli nerunāja par seksu. 

Pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace" 10.maijā plkst. 19.00!


MĒRIJAS CEĻOJUMS 

Dokumentāla spēlfilma

Latvija, 2018

Garums: 80 min.

Scenārija autore, režisore: Kristīne Želve

Producente: Elvita Ruka

Operators: Andrejs Rudzāts

Māksliniece: Ieva Stūre

Komponists: Juris Vaivods

Montāžas režisore: Gunta Ikere

Lomās: Daiga Kažociņa, Marīna Janaus 

Studija: Vivat! 

Nacionālā kino centra Latvijas simtgades programma 

Bez viņas Latvijas muzeji būtu tukši – Daiga Kažociņa dokumentālajā spēlfilmā ‘’Mērijas ceļojums’’ atveido Mēriju Grīnbergu (1909 – 1975), pateicoties kurai, nacistu 1944.gadā izvestās Latvijas mākslas vērtības atgriezās dzimtenē. 

Kristīnes Želves filma balstīta uz Mērijas Grīnbergas vecākās autentiskajām dienasgrāmatām, kas portretē savas dzimtas likteni no 20.gadsimta sākuma līdz dziļiem padomju laikiem – no augstākās sabiedrības līdz proletāriskam trūkumam. Cauri dramatiskajai iekārtu maiņai abas Mērijas iznesa uzticību dzimtenei, mākslai un pienākumam, ko diktē sirdsapziņa un audzināšana. Daiga Kažociņa un Marina Janaus izstāsta stāstu par neafišētu varoņdarbu, par piepildītu dzīvi ārēji necilā liktenī.

Filma filmēta Latvijā un Čehijā, tajā sapludinātas dokumentālās un inscenētās epizodes, bagātīgi izmantoti mūsu un ārvalstu arhīvu materiāli. Pirmizrāde 2018.gada 2.maijā, izplatīšana visā Latvijā no 3.maija. Īpašie seansi muzejos, dzelzceļa stacijās un baznīcās.

Pērkot ieejas biļeti Nacionālajā mākslas muzejā un saņemot īpašo kuponu, atlaide pilnas cenas biļetei - 1Euro.


BILLE

Latvija, 2018

Spēlfilma

Režisore: Ināra Kolmane

Garums: 100 min.

Scenārija autors: Evita Sniedze, Arvis Kolmanis

Operators: Jurģis Kmins

Mākslinieks: Ieva Romanova

Producents: Jānis Juhņēvičs, Marta Romanova-Jēkabsone

Lomās: Rūta Kronberga , Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka, Gundars Āboliņš, Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa 

Filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem.

Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt. 

Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki par Billi rūpējas, bet nepārstāj atgādināt, ka Bille ir neaptēsts bērns un nekas prātīgs no viņas neizaugs… 

Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis - pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. Billes personības ceļš pretī izaugsmei vijas cauri sarežģītam Latvijas vēstures posmam. 

Reālajai Billei - rakstniecei Vizmai Belševicai – izdevās atrast savu ceļu un pierādīt, ka sapņi spēj īstenoties. Viņas radošais darbs novērtēts ar daudziem apbalvojumiem, tostarp Trīszvaigžņu ordeni un nomināciju Nobela prēmijai literatūrā. 

Filma latviešu valodā.


PRIEKA TRAKUMĀ

(Like Crazy)

Itālija, Francija, 2016

Garums: 118 min.

Komēdija, drāma

Režisors:  Paolo Virzì

Lomās: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti

Beatriče, šarmanta dāma labākajos gados, ir pļāpīga fantazētāja un pašpasludināta grāfiene miljardiere, kam patīk ticēt, ka viņa ir uz “tu” ar visiem šīs pasaules varenajiem. Donatella ir tetovējumiem klāta, noslēgta un trausla jauna sieviete, kas glabā noslēpumu. Abas ir progresīvas, bet no ārpasaules norobežotas psihiatriskās klīnikas Bjondi villa pacientes. Paolo Virci jaunā filma vēstī par neparedzamu un aizkustinošu draudzību starp divām sievietēm, kuras aizbēg no psihiatriskās klīnikas, lai meklētu mīlestību un draudzību ārpasaules trakonamā – veselo cilvēku pasaulē. 

Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+


PIE VISA VAINĪGA MĪLESTĪBA

(Tout le Monde Debout / Rolling to You)

Francija, 2018

Garums: 107min.

Komēdija

Režisors: Franks Dibosks

Lomās: Franks Dibosks („Atnācēji: Revolūcija“, „Disko“, „Asterikss olimpiskajās spēlēs“), Aleksandra Lamī („Seksaholiķi“, „Laimīgais Lūks“), Elza Zilberšteina  („Ar atplestām rokām“), Žerārs Darmons , („Labais zaglis“, „Asterikss un Obelikss: Misija Kleopatra“), Karolina Anglada un citi 

Mēdz sacīt: nespēlējies ar jūtām, jo paša sāktā spēlē vari  ciest sakāvi. 

Filmā “Pie visa vainīga mīlestība“ rodams tas, kas vislabāk patīk franču komēdijās,  – romantika, smalka valdzināšanas māksla… un neiedomājami kuriozas situācijas, kuras burtiski vajā galveno varoni! Slavenais aktieris un komēdiju autors Franks Dibosks no šī žanra ņem un prasmīgi saliek kopā pašu spilgtāko un strīdīgāko. 

Filmas galvenais varonis – sekmīgais uzņēmējs Žoslēns ir patmīlīgs, no sevis noguris brunču mednieks. Iekarojot sieviešu uzmanību, pavedējam nav šķēršļu. Lai savaldzinātu jaunu skaistu medicīnas māsu, viņš izliekas par invalīdu, kam uz mūžu lemts palikt ratiņkrēslā. Viņa savukārt  iepazīstina viņu ar savu māsu, kura patiešām pārvietojas ratiņkrēslā. 

Notiek kas savāds… Kad jūtas gūst virsroku, Žoslēns pats kļūst par krāpšanās upuri – atklāt patiesību ir arvien grūtāk.

Romantiskā un pārdrošā komēdija “Pie visa vainīga mīlestība“ vēsta par spēcīgu mīlestību, kurai pakļaujas katrs, lai kādas būtu viņa fiziskās iespējas, lai kādi būtu apstākļi. 

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+


PARADĪZE 89

Latvija, 2017

Garums: 89 min.

Bērnu un ģimenes piedzīvojumu filma

Režisore un scenārija autore: Madara Dišlere

Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām.

Maija, idealizējot savu reti klātesošo mammu Ievu un iejūtoties mātes lomā, uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar savu māti rodas sajūta, ka arī viņas vecāki šķiras, – viņa ir apjukusi. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par satraucošiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. 

Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī. Ar cerību Paula viena dodas uz “Baltijas ceļu”.

Filma latviešu valodā ar subtitiriem krievu valodā.


TEVIS TE NEBIJA

(You Were Never Really Here)

Lielbritānija, ASV, Francija, 2017

Garums: 90 min.

Trilleris, drāma

Režisore: Linna Remzija

Scenārija autori: Linna Remzija, Džonatans Eimss

Lomās: Hoakins Fīnikss, Jekaterina Samsonova, Alesandro Nivola, Alekss Manets, Džons Doumens, Džūdita Robertsa 

Liktenis nav saudzējis Džo. Viņš ne no viena nebīstas, tikai atmiņu uzplaiksnījumi reizumis liek nodrebēt. Varonis vientuļnieks bez žēlastības, nerēķinoties ne ar ko, glābj vājos un neaizsargātos. Ievērojamam politiķim pazudusi vienīgā meita, un viņš noalgo bijušo FIB aģentu. Džo ir Ninas vienīgā cerība. Paši rafinētākie ļaundari nedrīkst stāties viņam ceļā, meitene ir jādabū laukā no īstas elles.

Linnas Remzijas jaunā filma par niknu atriebību Ņujorkas pagrīdē Kannu kinofestivālā saņēmusi balvu par labāko scenāriju, Hoakins Fīnikss atzīts par labāko aktieri. Skaņu celiņu veidojis talantīgais komponists Džonijs Grīnvuds no Radiohead.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.


RĪGA (DUBLIS 1)

(Riga (Take One))

Latvija, Francija, 2017

Garums: 140 min.

Asa sižeta melodrāma

Režisore: Siegfried

Scenārija autori: Siegfried

Lomās: ELITA KĻAVIŅA, IVETA POLE, PAULĪNA DRUKA, ELĪNA VASKA, ANTONS UGRJUMOVS, GUSTAVS KRIEVKALNS 

Filma ir kaleidoskopisks stāsts par četrām sievietēm.  Elita - kaislīga aktrise, Elīna, viņas meita, studē mākslu, Iveta ir gide, bet Paulīna - baletdejotāja, viņas visas ir iemīlējušās un filmas gaitā piedzīvo emocionālus satricinājumus. Vīriešu trūkums Rīgā dara šīs sievietes teju vai trakas. Filmas varoņu pārdzīvojumu mokas un skaistums parādīts daudz tuvāk un intīmāk, nekā jebkurā no iepriekšējām režisora filmām.

Zigfrīds savu pieeju raksturo šādi: "Es strādāju ar katru tēlu atsevišķi, neatkarīgi no citiem, gluži kā ar vārdiem dzejolī." 

Zigfrīds, dzimis Francijā 1973. gadā, apguvis čellu, perkusijas un klavieres. Viņa pirmā pilnmetrtāžas filma - Louise (Take 2) (1998) tika demonstrēta Kannu “Un Certain Regard” programmā, un Sansa (2004) tika skatīta kā daļa no "Ceturtās nakts reitings" Kannās. Zigfrīds un viņa filma divās daļās Kinogamma (2008) bija Stambulas festivāla viesi 2009. gadā. Rīga (Dublis 1) pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada Tallinas “Black nights” svētku programmā "Rebels with cause".

Pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace" 14.maijā plkst. 19.00!


IELENKUMĀ 

(Insyriated)

Beļģija, 2017

Garums: 85 min.

Drāma

Režisors: Filips van Leuvs

Lomās: Hiama Abāsa, Diamāna Būabūda, Žiljeta Navisa, Muhsins Abāss, Mustafa Alkars 

Pilsoņu kara dēļ sīriešu ģimene dienu un nakti ir ieslodzīta Damaskas dzīvoklī, pilsētā ir pārāk bīstami. Tas nav cietums, tā ir kādas ģimenes dzīve kara laikā. Parasta ģimene dara, ko spēj, lai turpinātos tās ikdiena. Dzīvoklis savā ziņā kļuvis par miera ostu, bet agri vai vēlu Umjazānai būs jāpieņem realitāte.  

2017. gada Beļģijas labākā filma saņēmusi arī Berlīnes kinofestivāla publikas balvu. 

Vecuma ierobežojums: 16+ 

Filma arābu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Filma atsevišķos seansos Kinoteātrī “Splendid Palace” no 11.maija!


DOVLATOVS 

2018, Krievija, Polija, Serbija, 126 min

Režisors:   Aleksejs Germans jr.

Scenārija autori:  Aleksejs Germans jr., Jūlija Tupikina

Operators:  Lūkašs Zals

Māksliniece:  Jeļena Okopnaja

Producenti: Andrejs Saveļjevs,  Artjoms Vasiļjevs, Konstantīns Ernsts

Galvenajās lomās:

Milans Maričs, Daņila Kozlovskis, Helēna Suecka, Svetlana Hodčenkova, Jeļena Ļadova, Antons Šagins, Eva Gerra, Artūrs Besčastnijs 

Sešdesmitie beidzās ar savu atkusni un tiekšanos pēc ideāliem, iestājās septiņdesmitie...

Dažas dienas rakstnieka dzīvē septiņdesmito gadu sākuma Ļeningradā. 

Sergejs Dovlatovs, Josifs Brodskis, "mūžīgās pilsētas" sabiedriskā un literārā dzīve, kinostudija "Ļenfiļm", mūzika, dzejas lasīšana, žurnālista darbs...

Paradoksālu un smieklīgu situāciju vērpetes, maiga un ārkārtīgi dziļa filma par laikmetu, par cilvēkiem no Ļeņingradas kultūras pēdējā spožā pacēluma un par pilsētu - rēgaino, miglās tīto un sniega klāto Ļeņingradu, sasalušā laika simbolu, kurā "vienīgais krietnais ceļš ir kļūdu, vilšanos un cerību ceļš."


GRIBĒTOS BŪT APLIM 

Latvija, 2018

Garums: 73 min.

Dokumentālā filma

Režisors: Roberts Rubīns,

Scenārija autore: Krista Vāvere,

Producente: Antra Cilinska

Dokumentāla filma par Alekseju Avečkinu - savas paaudzes izcilāko dejotāju, kurš atvēra jaunu lapaspusi Latvijas baleta vēsturē.

Dokumentālā filma būs stāsts par talantīgu un radošu cilvēku, viņa meklējumiem, dzinējspēku un iedvesmas avotiem.

Par to, ko nozīmē sadegt uz skatuves. Filmas gaitā, sekojot līdzi nozīmīgiem dzīves punktiem, skatītājam atklājas pēdējo 20 gadu izcilākā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solista Alekseja Avečkina radošā personība, tās uzplaukums un briedums.

Ceļš no Brestas Baltkrievijā, tālāk uz Minsku un vēlāk uz Rīgu, kur viņa mākslinieka būtība uzplaukst pilnā spožumā. Filmā piedalīsies Arturs Maskats, Kšistofs Pastors, Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Aivars Leimanis, Andrejs Žagars, ģimenes locekļi, u.c.

Filma latviešu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace”  no 5.maija!


BRĪNIŠĶĪGIE LŪZERI. CITA PASAULE

(Wonderful Losers: A Different World)

Lietuva, Latvija, Itālija, Šveice, Īrija, Ziemeļīrija, Spānija un Beļģija 2017

Garums: 71 min.

Dokumentālā filma

Režisors: Arūnas Mateļis

Plūkusi laurus vairākos A klases kinofestivālos pasaulē un kļuvusi par vienu no skatītākajām dokumentālajām filmām Lietuvā, lietuviešu režisora Arūna Mateļa (Arūnas Matelis) dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule / Wonderful Losers: A Different World”, kura tapusi sadarbībā ar Latvijas studiju “VFS Films”, 27. aprīlī piedzīvos Latvijas pirmizrādi kinoteātrī “Splendid Palace” un pēc tam tiks izrādīta visā Latvijā. 

Filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” atklāj neredzamo pusi riteņbraukšanas sacensībās Giro d’Italia – vienā no trim pasaulē lielākajām un grūtākajām velosportistu cīņas arēnām. Neskatoties uz velosporta popularitāti, tikai nedaudzi zina par sacensību sarežģīto, hierarhisko struktūru, kas paģēr beznosacījuma pakļaušanos un pašuzupurēšanos. Filmas centrā ir tā sauktie gregari – profesionālās riteņbraukšanas “mūki”, kuri vienmēr brauc aizmugurē, piegādā biedriem ūdeni un jau startējot ir nolemti zaudēt. 

“Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” bija sarežģīts un riskants dokumentālā kino projekts, jo šī ir pirmā reize pēdējo 40 gadu laikā, kad kādam kino režisoram ar savu filmēšanas grupu tikusi dota atļauja filmēt “Giro d’Italia” sacensību iekšienē. Arī tāpēc pastiprinātu interesi par filmu izrādījuši Itālijas mediji.

Arūns Matelis ir pasaulē pazīstams dokumentālā kino režisors, kurš 2007. gadā saņēma ASV Kinorežisoru ģildes balvu par filmu “Pirms atgriešanās uz Zemes” (Before Flying Back to Earth).

 Filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” ir līdz šim viena no lielākajām Eiropas dokumentālā kino kopprodukcijām, kuras tapšanā līdz ar Lietuvu un Latviju piedalījusies arī Itālija, Šveice, Īrija, Ziemeļīrija, Spānija un Beļģija. Filmas ražošanu ir atbalstījis Eiropas fonds “Creative Europe” un Nacionālais Kino centrs, kā arī visu pārējo dalībvalstu kino fondi.


TURPINĀJUMS 

Latvija, 2018

Garums: 95 min.

Dokumentālā filma, ģimenes filma

Režisors: Ivars Seleckis 

Pieci Latvijas bērni no dažādiem Latvijas novadiem sāk iet pirmajā klasē.  Kārlim ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos, Gļeba vecvecāki Latvijā iebraukuši tikai padomju gados, Zanes ģimene ir pirmās paaudzes pilsētnieki, Anastasijas ģimene no pilsētas pārcēlusies uz laukiem, bet Anetes mamma dzīvo Anglijā.  Viena gada  vērojums par to, kas notiek bērna prātā. 

Filma "Turpinājums" ir pirmā daļa no ieplānota ilgtermiņa kino vērojuma par pieciem Latvijā dzimušiem bērniem. Filmu cikla mērķis ir atgriezties pie pirmās filmas varoņiem ik pēc septiņiem gadiem un dokumentēt viņu dzīves gājumu līdzi laikam. 

Filma latviešu un krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Filma bez vecuma ierobežojuma!


MŪRIS

(D is for Division)

Latvija, Čehija 2018

Garums: 87 min.

Dokumentālā filma

Režisors: Dāvis Sīmanis 

Dāvja Sīmaņa jaunākā dokumentālā filma Mūris tapusi laika posmā no 2015. līdz 2017. gadam un ir režisora subjektīvi emocionāls un vizuāli tēlains skatījums uz Latvijas un Krievijas pierobežas reģionu, kas reizē ir arī visas Eiropas robeža ar Krieviju. Šajā teritorijā sadzīvo vairākas pasaules un vēsturiskie laiki, cilvēki, kas neatrodas ne īsti vienā, ne otrā pusē. Autoram personiska ceļojuma laikā iepazīstot šo vietu iedzīvotājus un piespiedu viesus, līdzās ģeogrāfiskajam dalījumam tiek skarbi iezīmēta arī kultūru robežšķirtne un atklāts politisks konflikts. 

Paralēli ainām no pierobežas ikdienas dzīves, ideoloģiskām situācijām un vēstures reminiscencēm filmā izvirzās divi galvenie varoņi – Ansis Ataols Bērziņš, politiskais trimdinieks un taisnības cīnītājs no Latvijas, kurš ilgu laiku bijis spiests pavadīt robežas Krievijas pusē un tagad atrodas ieslodzījumā Latvijā, un nacionālboļševiku aktīvists Beness Aijo, kurš Latvijā izsludināts meklēšanā un devies uz Austrumukrainu, lai pievienotos Krievijas atbalstītajiem separātistu kaujiniekiem.

Filma krievu, latviešu, baltkrievu valodās ar subtitriem latviešu valodā.


SUŅU SALA

(Isle of Dogs)

ASV, Vācija, 2018

Garums: 101 min.

Piedzīvojumu filma, komēdija, animācija, drāma

Režisors: Wes Anderson

Lomās: Bryan Cranston, Bill Murray, Edward Norton, Jeff Goldblum, Scarlett Johansson, Greta Gerwig, Frances McDormand, Harvey Keitel 

Režisora Vesa Andersona ("Viesnīca Diženā Budapešta", "Lieliskais Lapsas kungs") jaunā leļļu animācijas filma stāsta par 12 gadus veco Atari Kobajaši. Kad pēc korumpētā mēra pavēles visi Megasaki pilsētas suņi tiek nosūtīti dzīvot uz vientuļas salas, Atari vienatnē dodas glābt savu uzticamo suni Spotu. Kopā ar pārējiem suņiem viņš uzsāk krusta gājienu pret korumpēto mēru, kas pāraug piedzīvojumā, kurš mainīs ne tikai pilsētas, bet arī paša Atari dzīvi... 

Vecuma ierobežojums: 16+ 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās. 

Filma atsevišķos seansos Kinoteātrī “Splendid Palace” no 11.maija!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies