Splendid Palace repertuārs: 07.09.2018. – 19.09.2018.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 7. septembris 2018 08:31
794

KINOTEĀTRIS “SPLENDID PALACE” PIEDĀVĀ JAUNU PROJEKTU – “MĀKSLAS AUGSTSKOLU DIPLOMDARBU FEST-S 2018!”

Atzīmējot savu 95. jubileju, kinoteātris “Splendid Palace” šajā sezonā sagatavojis saviem skatītājiem vairākus pārsteigumus un jaunus projektus, tai skaitā jauniešu auditorijai paredzēto studentu diplomdarbu skati “Mākslas augstskolu diplomdarbu “Fest-s 2018!”, kurš norisināsies 11. un 12. septembrī no pulksten 18:00. 

Iniciatīva, kurai atsaukušās visas nozīmīgākās Latvijas augstskolas, strādājošas ar audiovizuālu saturu, iecerēta kā “nonstop” kino vakari, kuru laikā būs iespēja iepazīties ar šī gada talantīgāko studentu bakalaura un maģistra darbiem. Festivāla labāko darbu izlasi veica mākslas augstskolu pedagogi.

Apmeklējot skates, būs iespēja gan satikties ar jaunajiem profesionāļiem, gan redzēt viņu darbus klātienē un novērtēt moderno pieeju izraudzītajām tēmām un mākslinieciskajiem risinājumiem.

Šī būs iespēja redzēt vienkopus gan Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas studentu filmas, gan augstskolas RISEBA Audiovizuālo mēdiju nodaļas absolventu darbus. Tāpat tiks pārstāvēti vairāki Latvijas Mākslas akadēmijas darbi – vizuālās komunikācijas nodaļas animācijas projekti, kā arī scenogrāfijas nodaļas un modes mākslas nodaļas darbi, kuru prezentācijās izmantoti ne tikai maketi un modeļi, bet arī ekrāna iespējas. Programmu spilgtinās arī The Tisch School of the Arts 2018. gada režijas bakalaura diplomdarbs “ Meierholda lidojums”, kuru veidojis jaunais latviešu režisors Matīss Kaža. 

Kinoteātra mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa stāsta: “galvenais atlasīto darbu nosacījums bija EKRĀNS kā kino tēlu un spēles laukums un komunikācijas forma. Mērķis ir pēc iespējas plašāk parādīt ne tikai mūsdienu jauno tehnoloģiju iespējas, bet arī jauno autoru fantāzijas lidojumu un radošo domu, apzināti neaprobežojoties tikai ekrāna plaknē, bet izmantojot arī starpdisciplināru projektu iespējas.”

Kopā programma būs 6 stundas gara, sniedzot iespēju publikai izvēlēties – skatīties visu piedāvāto vai no plašā klāsta izvēlēties darbus, kas īpaši uzrunājuši. Katru filmu vai audiovizuālo darbu ievadīs neliela autora prezentācija. 

“Mākslas augstskolu diplomdarbu Fest-s 2018!” ir nozīmīga platforma, kas ļaus jaunajiem profesionāļiem iepazīstināt ar sevi un saviem darbiem, kā arī potenciālajiem darba devējiem radošajās industrijās “noskatīt” jaunos talantus. Tāpat šī būs lieliska iespēja studējošajiem un studēt gribošajiem kinematogrāfiski noskaņotajiem jauniešiem iepazīties ar jaunajiem autoriem un novērtēt viņu darbus.

Ar šo pasākumu Kinoteātris “Splendid Palace” aizsāk jaunatnes auditorijas kultūrizglītojošo projektu “Jauniešu kinoakadēmija”, piedāvājot kino notikumus un īpašas biļešu cenas. 

Programmā: 

1. RISEBA audiovizuālās mediju mākslas bakalaura studentu diplomdarbi:

- Dokumentālā filma, "Nākamā pietura", režisors, operators Arturs Buharins

- Spēlfilma "Zaļknābji", režisors Juris Grīnfelds, operators Krišs Apšenieks

2. NY TISCH school bakalaura students

- "Meierholda lidojums", režisors Matīss Kaža

3. Latvijas Kultūras akadēmijas audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūras studentu diplomdarbi

- "Debesu ciemiņš", režisors Māris Bezmers

- "Kolektīvs. ES", režisore Adriāna Roze

- "Naktsmaiņa, režisors Jānis Jozauskis

- "Viesturs Kairišs iznāk no meža", režisore Marta Elīna Martinsone

- "Viņu sauca Haoss Bērziņš, režisore Signe Birkova

4. Latvijas Mākslas akadēmijas

- Audio – vizuālās mediju mākslas nodaļas bakalaura diplomdarbs - animācijas īsfilma "Kaislību mednieks", režisore Monta Andžejevska

- Audio – vizuālās mediju mākslas nodaļas bakalaura diplomdarbs - animācijas filma "Vertigo", režisore Liāna Mihailova

- Audio – vizuālās mediju mākslas nodaļas bakalaura diplomdarbs - animācijas īsfilma "Ancient Undo", režisore Laura Kļava

- Audio – vizuālās mediju mākslas nodaļas bakalaura diplomdarbs - animācijas īsfilma "Nervi uz nerviem", režisore Ilze Ance Kazaka

- Marijas Ulmanes bakalaura studiju diplomdarbs  “Kur pazuda saimnieks?”

- Kristapa Kramiņa balakaura studiju diplomdarbs "Zilā"

- Rēzijas Adītājas bakalaura studiju diplomdarbs "Precēšanās un šķiršanās anatomija"

- Modes skates video

- Evijas Šaiteres maģistra studiju diplomdarba kolekcija "Dust Flag"

- Janas Čivželes maģistra studiju diplomdarba kolekcija "Kas ir Silvija?"

- Tērpu skate 

*DIENAS biļete 20 filmām un prezentācijām tikai par

5,50 Eur (studentiem un vecāko klašu skolniekiem)

8,00 Eur (pieaugušajiem)

VMAJAKOVSKIJS

Septembrī, Rīgas iedzīvotāji un Splendid Palace skatītāji varēs noskatīties Aleksandra Šeina unikālo filmu - "VMAJAKOVSKIJS". Filmas pirmizrāde Rīgā notiks 7. septembrī plkst. 19.00 kinoteātra lielajā zālē. Šajā vakarā ar filmu iepazīstinās filmas režisors Aleksandrs Šeins un fonda “Кино&Театр” priekšsēdētājs Staņislavs Jeršovs.

(ВМАЯКОВСКИЙ)

Krievija, 2017

Garums: 2 st. 01 min.

Mākslinieciska filma

Režisors: Aleksandr Sheyn

Lomās: Jurijs Kolokolņikovs, Čulpan Hamatova, Evgenijs Mironovs, Ludmila Maksakova, Antons Adasinskis, Mihails Efremovs, Albert Alberts, Nikita Efremovs, Maria Poezžaeva, Miriam Sehons un citi. 

Rīgā filmu izrāde notiks dažādas reizes līdz gada beigām sadarbībā ar kinoteātri “Splendid Palace”, kultūras āģentūru “Crea Promotion” un producenta aģentūru no Krievijas “Кино&Театр”. 

Filma "VMAJAKOVSKIJS" ir skatījums uz vēsturi caur tagadnes prizmu. Mākslinieki skatītāju priekšā pārtop par fil-mas varoņiem (dzejnieku Vladimiru Majakovski, par sievietēm, kuras viņš mīlēja, un kuras viņu pametušas, par drau-giem, kuri viņu apbrīnoja un atkāpās no viņa, par nežēlīgajiem "Revolūcijas bruņiniekiem", kuri pasludināja viņu par savu simbolu), un ved skatītājus "iekš" Majakovska, liekot izdzīvot viņa mīlestības, radošuma un cilvēcisku drāmu kā savu paša drāmu.

Majakovska daiļrade  iespējams ir vienīgais piemērs tam, kā revolūcija dzejā un politikā saplūst kopā, ne tikai Krievijā, bet arī visai pasaulē. Rietumos  revolucionāri dzejā tā arī nekļuva par politiskiem revolucionāriem, kaut arī daudzi no viņiem vēlējās par tādiem kļūt - vienkārši tāpēc, ka Rietumos revolūcija nenotika.

Krievijā no visas krievu dzejas avangarda paaudzes tikai Majakovskis kļuvis par valsts politiskās modernizācijas simbolu. Tajā pašā laikā Majakovskis aktīvi centās pārvarēt barjeras ne tikai starp poētisko un politisko, bet arī starp augstu modernisma dzeju un masu kultūru. 

Latvijai arī bija īpaša loma dzejnieka daiļradē. 1922. gada maijā Majakovskis ieradās Rīgā ar priekšnesumu. Tad viņš pirmo reizi iepazīstināja Rīgas skatītājus ar savu jauno poēmu "Mīlu" atsevišķā izdevumā Rīgas lasītājiem, kura bija veltīta Lilijai Brikai. Dzejnieks veidojis šo darbu no 1921. gada novembra līdz 1922. gada februārim. Pat šī spil-gtākā, dzīvi un dzīvību apliecinošā poēma nav palikusi ārpus Latvijas Republikas valdības orgānu spiediena. Iekšlietu ministrs A. Kviesis kļuva par aktīvo Majakovska pretinieku Rīgā. Tieši viņš bija tas, kurš parakstīja rīkojumu kon-fiscēt tirāžu un uzrakstīja sūdzību prefektūrā. Tomēr izdevniecības "Arbetergeim" darbinieku centieni ļāva panākt lēmuma par konfiskāciju atcelšanu. Mēnesi vēlāk notika Rīgas apgabaltiesas sēde, kurā pēc neilgās izskatīšanas min-istra lēmums tika atcelts pierādījumu trūkuma dēļ. Desmit dienu vēlāk pēc šiem notikumiem Majakovskis uzrakstīja dzejoli "Kā darbojas demokrātiskā republika?", kas tēlaini stāsta par uzturēšanos Rīgā. 

Šodien, attiecības starp mākslu un politiku-kā arī starp augsto mākslu un masu kultūru būtībā ir tikpat prob-lemātiskas, kā Majakovska laikmetā. Šajā ziņā Majakovska figūra šodien ir gan solījums, gan brīdinājums. Kā solījums, jo Majakovska piemērs parāda, ka mēģinājums pārvarēt mūsdienu kultūras atšķirības ir iespējams un pat var izrādīties veiksmīgs. Tas ir kā brīdinājums, jo šis mēģinājums neizbēgami noved dzejnieku vai mākslinieku gan pie sociālās gan kulturālās vientulības. Aleksandra Šeina filma demonstrē dzejnieka vientulības drāmu sociālā veiksmes situācijā. Šajā ziņā šī filma ir ne tikai par Majakovski, bet gan par paradigmātisku dzejnieka un mākslinieka likteni kultūras un sociālo lūzumu laikmetā. 

Filma "VMAJAKOVSKIJS" ir starpnozaru projekta "ATLAS VMAJAKOVSKIJS" centrālā daļa, kas iegremdē skatītāju dzejnieka pasaulē, krievu mākslas un XX-XXI gadsimtā vēstures pasaulē. 

Filozofs Boriss Grojs par filmu "VMAJAKOVSKIJS":

"Aleksandra Šeina filma pārliecinoši parāda dzejnieka vientulības drāmu sociālā veiksmes situācijā. Šī filma ir ne tikai par Majakovski, bet gan par paradigmātisku dzejnieka un mākslinieka likteni kultūras un sociālo lūzumu laikmetā. " 

Filmu seansi Septembrī:

13. septembrī plkst. 18.00 ceturtdienā - Mazā zāle

18. septembrī plkst. 18.00 otrdienā - Lielā zāle

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

ĪSLANDES AMAZONE 

(WOMAN AT WAR)

Īrija, Francija, Ukraina, 2018

Garums: 100 minūtes

Trilleris

Režisors: Benedikts Erlingsons

Lomās: Halldóra Geirharõsdóttir, Davíõ Þór Jónsson, Ómar Guõjónsson, Jóhann Sigurõsson 

Hatla viena pati piesaka karu vietējai alumīnija rūpniecībai. Viņa ir gatava likt uz spēles visu, lai pasargātu neskarto Īslandes augstkalnes dabu. Un tad piepeši viņas dzīvē ienāk maza bārenīte. 

Hatla ir neatkarīga 50 gadus veca sieviete. Kordiriģentes ikdienas dzīve ir kā uz delnas, bet rūpīgi slēpta paliek vides aktīvistes darbība. Hatla klusībā sākusi vientuļas sievietes cīņu pret vietējo alumīnija rūpniecību. Rūpnīca piesārņo neskarto Īslandes dabu, un valdība kopā ar uzņēmuma vadību grasās parakstīt līgumu ar Ķīnu par ražošanas paplašināšanu. Piepeši tiek saņemta ziņa no Ukrainas. Pirms kāda laika Hatla pieteikusies adoptēt bērnu. Nu Donbasa bērnunamā gaida mazā Nika. Palikdama kvēla kalnu dabas aizstāve, Hatla sapņo par mātes lomu un izšķiras par pēdējo, pašu skaļāko uzbrukumu alumīnija rūpniecībai. 

Eiropas Parlamenta Lux Kino balvas fināliste!

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma īslandiešu, subtitri latviešu un krievu valodā.

SATIKŠANĀS VIETA: KĀZAS 

(DESTINATION WEDDING)

ASV, 2018

Garums: 1 st. 30 min.

Romantiska komēdija

Režisors: Victor Levin

Lomās: Keanu Reeves, Winona Ryder, Dj Dallenbach 

Stāsts par diviem nožēlojamiem un nepatīkamiem kāzu viesiem, Lindseju un Frenku, kuri neskatoties uz sevi, attīsta savstarpēju pieķeršanos. 

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma angļu valodā ar subtitriem krievu un latviešu valodā.

Filma Kinoteātrī “Splendid Palace” no 7.septembra.

LAIKA TILTI

(BRIDGES OF TIME)

Lietuva, Latvija, Igaunija, 2018

Garums: 1 st. 20 min.

Dokumentālā filma

REŽISORI Kristīne Briede un Audrjus Stonis 

«Mēs filmējam Zemi, bet atceramies, ka Debesis ir virs mums.» 

Hercs Franks 

Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa meditatīvā filma portretē 1960. gadu Baltijas jaunā viļņa kino poētu paaudzi. Apzināti atteikušies no hronoloģiskas faktu izpētes, autori poētiskā dokumentālā kino strāvojuma kopainu atklāj, izmantojot pašu filmas varoņu tēlaino rokrakstu. 

1960. gadu sākumā, kad Francijas cinéma vérité pionieri aizsāka jauna reālisma meklējumus, kad sevi aizvien spēcīgāk sāka pieteikt Kvebekas tiešais kino, Baltijā veidojās dokumentālistu paaudze, kas padomju realitātes ietekmē, deva priekšroku romantiskākam skatam uz apkārtējo pasauli. Šī meditatīvā, dzejiskā filma, kuras autoru – latvietes un lietuvieša – rāmajam pieskārienam harmoniski mijoties ar stilistiski daudzveidīgajiem Baltijas jaunā viļņa darbiem, prasmīgi pārkāpj pieņemtās historiogrāfiskās izpētes robežas un izveido veselas paaudzes dokumentālistu portretu. Rezultāts ir meistarīgs dokumentālās jaunrades ontoloģijas poētiskais traktējums. Jeb kino poēma par kino poētiem.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu, lietuviešu, ebreju, igauņu un krievu valodā ar subtitriem angļu valodā.

CŪKA 

(Pig)

Irāna, 2018

Garums: 1 st. 48 min.

Komēdija

Režisors: Mani Hagīgī

Lomās: Hasans Madžūnī, Leila Hatāmī, Leila Rašīdī

Teherānā cits pēc cita iet bojā modīgi kinematogrāfisti. Savulaik nežēlastībā kritušo, tagad aizmirsto režisoru Hasanu nebiedē nāve, drīzāk tas, ka slepkava viņu atstājis bez ievērības. Vai tiešām viņš nav gana talantīgs? Viņš ir gatavs darīt visu, lai atgūtu slavu. Drīz situācija krasi mainās – patmīli tur aizdomās par traģēdiju virkni. 

Provokators Mani Hagīgī skāris visas “Instagram” laikmeta nebūšanas, ironiski pasmaidījis arī par sevi. 

Satīriskās komēdijas “Cūka” pirmizrāde notika Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā. Režisors tur godināts jau ceturto reizi.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma persiešu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

IEMESTI PASAULĒ

IEMESTI PASAULĒ

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 28 min.

Dokumentāla filma

Režisore: Antra Cilinska

Operatori: Robert C Morton (Austrālija) un Andrejs Verhoustinskis

Montāžas režisore: Sandra Alksne un Antra Cilinska

Skaņu režisors: Anrijs Krenbergs

Pēcapstrāde Mātiņš Jurēvics, Oskars Morozs un Andris Zemītis

Trimdas latviešu ģimenē dzimušais Imants Tillers (1950) ir viens no vadošajiem Austrālijas mūsdienu māksliniekiem, kura darbus var lasīt kā sava veida pasaules grāmatu, jo tajos visi notikumi ir saistīti un kultūras citāti savstarpēji mijiedarbojas. Mākslinieka vecāku emigrācija no Latvijas viņa darbos radījusi arī reflekcijas par migrāciju un dvēseles pārvietošanu. Imants Tillers pārstāvējis Austrāliju Sanpaulu biennālē (1975), Documenta 7 (1982) un 42. Venēcijas mākslas biennālē (1986). Autoram notikušas personālizstādes Mūsdienu mākslas institūtā Londonā (1988), Nacionālajā mākslas galerijā Velingtonā (1989), Nacionālajā Austrālijas mākslas galerijā Kanberā (2006). Starptautisku reputāciju Tillers ieguvis, piedaloties grupu izstādēs Gugenheima muzejā Ņujorkā, Osakas glezniecības triennālē (1990), Stedelijka muzejā Amsterdamā. Tāpat mākslinieks saņēmis nozīmīgas mākslas balvas: Osakas triennāles balvas (zeltu - 1993, bronzu - 1996, sudrabu - 2001), Beidžinas mākslas biennāles balvu (2003) un galveno Austrālijas mākslas balvu ainavu glezniecībā - Vinna balvu (2012, Wynne Prize). 2013. gadā iekļuva Austrālijas Arčibalda balvas finālā (Archibald Prize). 

Antras Cilinskas dokumentālajā filmā “Iemesti pasaulē” skatītājam būs iespēja redzēt gan unikālo mākslas tapšanas procesu mākslinieka darbnīcā Austrālijā (mākslinieks savus darbus veido, izmantojot nelielus ar audeklu apvilktus taisnstūra kartonus, no kuriem tiek salikti bieži vien izmēros iespaidīgi darbi), gan sekot līdzi viņam dažādos mākslas notikumos. Unikāls ir fakts, ka filmēšanas grupai bija iespēja doties līdzi Imantam Tilleram pie aborigēnu mākslinieka Maikla Nelsona Džagamaras, kurš dzīvo ļoti noslēgtā kopienā.

Filma valoda - angļu un latviešu, ar latviešu subtitriem. 

Vecuma ierobežojums: 12+

NEUZTRAUCIES, TĀLU VIŅŠ NETIKS 

(DON'T WORRY, HE WON'T GET FAR ON FOOT)

ASV, 2018

Garums: 1 st. 53 min.

Komēdija, drāma

Režisors: Gass van Sants

Lomās: Hoakins Fīnikss, Rūnija Mara, Džona Hills, Džeks Bleks

Džonam Kalahanam piemīt dzīvesprieks, prasme nepiedienīgi jokot un tieksme iedzert.  Pēc nakts uzdzīves viņš cieš avārijā un paliek ratiņkrēslā. Draudzenes (Rūnija Mara) pamudināts, viņš negribīgi sāk ārstēties no alkohola atkarības un atklāj sevī karikatūrista talantu. Filmas pamatā ir patiess dzīvesstāsts. To veidojis “Zelta palmas zara” un citu nozīmīgu balvu ieguvējs Gass van Sants. Filma demonstrēta Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā, starptautiskā pirmizrāde notikusi  kinofestivālā “Sundance”.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

FRESKU IMPROVIZĀCIJA 

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls „2ANNAS” aicina uz īpaši atlasītu Baltijā veidoto īsfilmu programmu „Baltijas īsfilmas un muzikālā performance „Fresku improvizācija””. Programma ir sadalīta četros seansu blokos, starp tiem norisināsies mūzikas un balss laikmetīgās improvizācijas meistaru priekšnesumi. 

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls „2ANNAS”, svinot visu trīs valstu simtgades jubilejas, aicina visas nakts garumā skatīties jaunākās īsfilmas, kas tapušas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 

Katru no četrām Baltijas īsfilmu programmām ievadīs laikmetīga muzikāla improvizācija kā pavadījums leģendārās Aivara Freimaņa dokumentālās filmas „Kuldīgas freskas” (1966) fragmentiem. Šī muzikālā performance – „Fresku improvizācija” – popularizē eksperimentālu Baltijas valstu mākslinieku sadarbību, un skatītāji varēs izbaudīt kvalitatīvu kolektīvās mākslas audiovizuālu performanci.  Improvizācijas meistari: perkusioniste un flautiste Agnese Uzule (Latvija), ģitārists Dominykas Norkūnas (Lietuva), balss improvizācijas māksliniece Aitas Vaher (Igaunija). 

Programma kinoteātrī „Splendid Palace”, 8.septembris 

19:00-19:10 BALTIJAS MŪZIĶU PERFORMANCE “FRESKU IMPROVIZĀCIJA” I

Perkusionistes un flautistes Agneses Uzules (Latvija), ģitārista Dominykas Norkūnas  (Lietuva), balss improvizācijas mākslinieces Aitas Vaher (Igaunija) performance Aivara Freimaņa filmas “Kuldīgas Freskas” fragmentiem 

19:10-19:50 2ANNAS 2018. GADA BALTIJAS FILMAS I

1. Attack of the Cyber Octopuses rež. Nicola            Piovesan, Sci-Fi, Cyberpunk / Igaunija/ 2017 /20 min

2. Esmu divdomīgs rež. Elizabete Mežule-Gricmane / Latvija  / 18 min

20:00-20:50 2ANNAS 2018. GADA BALTIJAS FILMAS II

1. 7Planets rež.Milda Baginskaite, Sci-fi, Drama, Comin-of-age         / Lietuva /2018            / 6 min

2. Möbius Bond rež. Emilija Riviere, Sci-fi, fantasy, drama / Lietuva / 2017 / 15 min

3. Lai bēdāja, kas bēdāja rež. Kristiāna Šuksta          /Latvija /15 min

4. Last day of school rež. Gabrielė Urbonaitė /Lietuva/ 2018 /14 min 

21:00-21:10 BALTIJAS MŪZIĶU PERFORMANCE “FRESKU IMPROVIZĀCIJA” II

Perkusionistes un flautistes Agneses Uzules (Latvija), ģitārista Dominykas Norkūnas  (Lietuva), balss improvizācijas mākslinieces Aitas Vaher (Igaunija) performance Aivara Freimaņa filmas “Kuldīgas Freskas” fragmentiem 

21:10-21:50 2ANNAS (2015.-2017.) LABĀKO BALTIJAS  FILMU IZLASE I

1.         Sēnītes. Man nav laika, rež. Lizete Murovska, animāicija/Latvija/ 5 min., 2015

2.         Džekijs, rež. Giedrius Tamoševičius, spēlfilma/Lietuva/21 min., 2015

3.         Dzīve ar Hermanu H. Rotu, rež. Chintis Lundgren, animācija, Igaunija 11 min., 2015

4.         Mana mūža zivs, rež. Julius Sičiūnas, spēlfilma, Lietuva, 5 min., 2015

5.         Suns, rež. Domas Petronis, spēlfilma,  Lietuva, 10 min., 2015

Organizē: Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls „2ANNAS” 

Atbalsta: Rīgas dome

Ieeja bez maksas.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies