Splendid Palace repertuārs: 07.04.2017.-13.04.2017.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 7. aprīlis 2017 11:50
1254

SATIKŠANĀS UZ PIENA CEĻA

(On the Milky Road)

Serbija, Lielbritānija, ASV, 2016

Drāma, kara, romantiska

Garums: 125 min.

Režisors: Emir Kusturica

Lomās: Monica Bellucci, Emir Kusturica

Pavasaris kara laikā. Ik dienu piena pārdevējs ložu krustugunīs šķērso frontes līniju, lai kareivjiem nogādātu savu preci. Tā kā viņš ir iemantojis turību ar savu rūpalu un viņu mīl ciema daiļava, viņu gaida mierpilna nākotne…

Taču negaidīti uzrodas noslēpumaina itāliešu sieviete, kas sagriež vīra dzīvi kājām gaisā. Tā sākas kaislīgs stāsts par aizliegto mīlu, kas abus ierauj neticamu un bīstamu notikumu virpulī. Viņus ir savedis liktenis, un neviens un nekas viņus vairs nespēs apturēt.

Stāstu par mīlu un karu, kurā netrūkst emociju, smieklu un piedzīvojumu, uzņēmis divkārtējais Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zara” laureāts Emirs Kusturica (“Melns kaķis, balts kaķis”, “Dzīve ir brīnums”). Viņš pats līdzās Monikai Beluči arī atveido galveno lomu. 

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma serbu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 7. aprīļa!

Lielajā zālē: 09.04. seanss 13:15  

                       11.04. seanss 18:00

                       12.04. seanss 20:30 

Mazajā zālē: 07.04. seanss 18:00

                       08.04. seanss 19:30

                       09.04. seanss 20:30

                       13.04. seanss 20:15 

ATBRĪVOŠANAS DIENA

(Liberation Day)

Latvija, Norvēģija, Ziemeļkoreja, Slovēnija, 2016

Piedzīvojumu filma, dokumentāla filma, muzikāla filma

Garums: 98 min.

Režisors: Morten Traavik, Uģis Olte

Lomās: Boris Benko, Tomaz Cubej, Milan Fras, Janez Gabric, Tomislav Gangl, Matej Gobec, Primoz Hladnik, Luka Jamnik, Mary Sun Kim

Par pārsteigumu visai pasaulei, bijušās Dienvidslāvijas kulta grupa “Laibach” kļuva par pirmo ārzemju rokgrupu, kas koncertējusi izolētajā Ziemeļkorejā. Šis brīnums kļuva iespējams, pateicoties filmas režisora, sena grupas fana un aktīva kultūras diplomāta šķietami utopiskajām ambīcijām. Sastopoties ar stingru ideoloģiju un kultūru atšķirībām, “Laibach” mūziķiem caur cenzūras adatas aci jāizvelk savas dziesmas, lai izpildītu tās tādas auditorijas priekšā, kas vēl nekad nav dzirdējusi rokmūziku. Tikmēr uz robežas starp divām Korejām tiek uzstādīti propagandas skaļruņi, ieskandinot kara draudus.

Bez vecuma ierobežojuma

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 31. marta!  

Lielajā zālē:  09.04. seanss 16:00  

                       10.04. seanss 16:00

                       11.04. seanss 20:30

                       12.04. seanss 18:30

Mazajā zālē: 07.04. seanss 20:30

                       08.04. seanss 13:00

PĒCATTĒLS 

(Powidoki)

Polija, 2016

Biogrāfiska drāma

Garums: 98 min.

Režisors: Andrzej Wajda

Lomās:  Boguslaw Linda, Aleksandra Justa, Bronislawa Zamachowska

Tikai Splendid Palace.

Andžeja Vajdas pēdējā filma. 

Režisoru Andžeju Vajdu mēdza dēvēt par kino cilvēku, kurš satricināja Berlīnes mūri. 60 gadus ilgajā kino karjerā poļu kino klasiķis par savu radošo misiju uzskatīja iedziļināties savas tautas vēsturiskajās tēmās, arī visneērtākajās, diskutablākajās un neviennozīmīgākajās. Sākot ar savu pirmo filmu “Paaudze”(Generation, 1954)  un beidzot ar pēdējo “Pēcattēls”(Afterimage, 2016).

Vajda savu filmu varoņus nekad neidealizē, bet arī nenosoda, viņš atstāj viņiem iespēju būt cilvēkiem ar savām vājībām, politiskajām kļūdām un apjukumu.

Austrumeiropas kino vēsture nav iedomājama bez Vajdas  klasiskajām  filmām  “Pelni un dimants” (Ashes and Diamonds, 1958),  ilgus gadus cenzūras aizliegtā lente “Dzelzs cilvēks” (Man of Iron, 1981)mudināja runāt patiesību par režīmu, kura varas gadi jau bija skaitīti arī Andžeja Vajdas radošās drosmes dēļ...

Poļu kino vecmeistars palika uzticīgs saviem cilvēciskajiem un ētiskajiem ideāliem, kurus apliecina arī viņa jaunākā un pēdējā filma “Pēcattēls”. 

Biogrāfiskā filma ir veltīta poļu gleznotājam abstrakcionistam Vladislavam Stšemiņskim(Wladyslaw Strzeminski), kurš palika uzticīgs savai mākslas uztverei un izpausmei, ignorējot laikmeta uzspiestos, patosa pilnos reālisma kanonus. Domubiedrs un draugs Markam Šagālam un Kazimiram Maļevičam, studentu dievināts mākslas profesors, padomju laika nebrīvi uztvēra kā  patiesu mākslas principu un cilvēciskās izturības pārbaudījumu.  Pats režisors  Andžejs Vajda jaunībā studējis glezniecību, kas  atstājis iespaidu arī uz viņa kino un ļāvis izveidot metaforām bagātu autorrokrakstu, kam raksturīgs raits stāstījums, izcili aktierdarbi un spilgtas kinematogrāfiskas metaforas. Andžejs Vajda savas filmas priekšvārdā teicis: “Es jau ļoti sen velējos uzņemt filmu par gleznotāju. Šis ir stāsts par cilvēka nesalaužamo pārliecību un mākslinieka dvēseles spēku. Viņš ir veltījis sevi mākslas formai, kuras izpratnei ir vajadzīga iedziļināšanās. Bet tas ir arī  stāsts par vīrieti,  kuru mīl sieviete”.

Pasaule apbrīno Andžeja Vajdas  emocionāli satricinošos filmu finālus.

“Pēcattēls”- ir meistara cienīgs pēdējais cēliens viņa mākslas enciklopēdijā. Filma, kas augstu novērtēta Toronto un Romas kinofestivālos. 

Andžejs Vajda ir saņēmis Oskara balvu par mūža ieguldījumu pasaules kino mākslā(2000) un Eiropas Kinoakadēmijas balvu par mūža ieguldījumu (1990). Andžeja Vajdas daiļrade bija un ir sava veida etalons spējai runāt mākslas tēlos, pretoties mūsu kopīgajā vēsturē piedzīvotajam totalitārismam, un tā iedvesmojusi arī latviešu režisorus.

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma poļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē:  10.04. seanss 18:15  

                       11.04. seanss 16:00

Mazajā zālē: 08.04. seanss 15:00

                       09.04. seansi 13:00, 18:30

                       11.04. seanss 20:15

                       12.04. seanss 15:30  

FRANCS

(Frantz)

Francija, Vācija, 2016

Drāma

Garums: 113 min.

Režisors: François Ozon

Lomās: Pierre Niney, Paula Beer, Ernst Stötzner

Anna un Francs dzīvoja kāda nelielā vācu pilsētiņā, viņi bija jauni, iemīlējušies un grasījās precēties. Viņu miermīlīgo laimi izjauca I pasaules karš. Francu nosūtīja uz fronti Francijā, kur viņš gāja bojā. Kādu dienu, apciemojot mīļotā kapavietu, Anna tur sastop kādu noslēpumainu vīrieti, kurš atnesis ziedus, lai tos noliktu un Franca kapa... 

Filma franču, vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Lielajā zālē: 09.04. seanss 20:15

                      10.04. seanss 20:15

                      12.04. seanss 16:00

PATERSONS 

(Paterson)

Komēdija, drāma

Francija, Vācija, ASV, 2016

Garums: 118 min.

Režisors: Jim Jarmusch

Lomās: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Nellie

Patersona dzīve ir pilna romantikas – viņš strādā par autobusa vadītāju, bet brīvajā laikā raksta dzeju savai mīļotajai sievai Laurai. Patersons ietērpj ikdienas skaistumu dzejā un it visur sastop dzejniekus – tāda ir šīs pilsētas maģija – dzejnieku Alena Ginsberga un Viljama Karlosa Viljamsa dzimtā vieta.

Režisors Džims Džārmušs radījis īstenu odu mūsdienu dzīvei, kur mazu un vienkāršu lietu priekos un ikdienas rūpēs ieraugāms mūžīgais skaistums. 

Vecuma ierobežojums: 12 +

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē: 09.04. seanss 18:00

Mazajā zālē: 11.04. seanss 17:45 PĒDĒJAIS SEANSS

RIGA JAZZ STAGE 2017| Fināla koncerts 

Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage 2017" fināla koncerts 

Konkursa fināla koncertā uz skatuves kāps vissaugstāk novērtētie konkursanti, kuri būs izturējuši konkursa otro kārtu. Kopā fināla koncertā uz skatuves kāps 12 jaunie džeza talanti. 

„Riga Jazz Stage” ik gadu Rīgā pulcē Latvijas un ārzemju uzlecošās džeza zvaigznes, ļaujot klausītājiem just līdzi konkursantu radošajai sāncensībai un baudīt džezu, vēl līdz šim nedzirdētās interpretācijās. Tā ir lieliska iespēja jaunajiem džeza talantiem iegūt atpazīstamību, atklāt savus talantus un prezentēt sevi starptautiskā mērogā. 

Kopš tā dibināšanas 2004.gadā konkursā piedalījušies vairāk kā 160 mūziķi no 23 valstīm! Konkursa uzvarētāju vidū Latviešu mākslinieki Intars Busulis, Kristīne Prauliņa, Daumants Kalniņš, Kristaps Vanadziņš, Andris Buiķis un citi. 

„Riga Jazz Stage 2016” „Grand Prix” ieguva vokālists no Vācijas Ēriks Leithauzers (Erik Leuthauser) un franču trombonists Robinsons Kurī (Robinson Khoury). 

Papildu informācija “Riga Jazz Stage” mājaslapā www.rigajazz.lv 

Lielajā zālē: 07.04. plkst. 19:00

Biļetes nopērkamas visās "Biļešu Paradīze" kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv

RIGA JAZZ STAGE 2017 | Apbalvošanas ceremonija, R. Khoury & M. Valeanu (Francija), Kurt Rosenwinkel (ASV) un Latvijas Radio bigbends 

Gala koncertā uz skatuves kāps konkursa īpašie viesi - Kurt Rosenwinkel (ASV), Robinson Khoury (Francija), Michael Valeanu (Francija) un Latvijas Radio Bigbends. 

“Riga Jazz Stage 2017” viens no žūrijas locekļiem būs slavenais džeza mākslinieks Kurts Rozenvinkels, kurš ne tikai vērtēs konkursa māksliniekus, bet arī kā īpašais konkursa viesi uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu konkursa noslēgumā.

Amerikā dzimis Ģitārists, Kurts Rozenvinkels savu mūzikas karjeru aizsāka, kad izlēma pamest studijas Bērklijas Mūzikas Koledžā un doties tūrē ar Gariju Burtonu (Gary Burton) un viņa grupu. Trīsdesmit gadu laikā Ieguldītais darbs mūzikā atmaksājās ar ierakstītiem 11 albumiem - kā galvenajam māksliniekam, un vairāk kā 40 diskiem - kā viesmāksliniekam. Daži kritiķi salīdzina Kurta harmoniski sarežģītās kompozīcijas ar Veina Šortera (Wayne Shorter) izpildījumiem.

Apmeklētāji koncertos ir apburti ar Kurta radīto mūziku, kas ir pasniegta ar tik minimālu piepūli un rada ilūziju, ka radīt tik viegli plūstošus skaņdarbus var jebkurš. “Esmu sapratis, ka mana mūzikas rakstīšana ir daudz koncentrētāka un vienkāršāka, “Mazāk ir vairāk” ir īstā frāze, kas to raksturo” saka Kurts Rozenvinkels par savu māksliniecisko attīstību.

Kurts Rozenvinkels ir zināms ar viņa specifisko skaņu un improvizācijas stilu, kuru pārvērš neaprakstāmā un neatkārtojamā skaņdarbā. 

Lielajā zālē: 08.04. plkst. 19:00

Biļetes nopērkamas visās "Biļešu Paradīze" kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv

DINAS RUBINAS LITERĀRAIS KONCERTS 

Dina Rubina – Rakstniece ar lielo burtu, vairāk kā 40 vairākās valodās tulkotu grāmatu autore. Viņas daiļrade reizēm raisa diametrāli pretējas reakcijas, tomēr nekad neatstāj vienaldzīgu. Atver jebkuru grāmatu, uzreiz izlasi un nekavējoties sāc atkal pārlasīt, izbaudot katru vārdu. Kopējā Dinas Rubinas grāmatu tirāža ir aptuveni 8 miljoni. Viņas grāmatas ir iztulkotas 35 pasaules valodās. 

Cik lieliska Dina Rubina ir uz skatuves! Dinu Rubinu varēs redzēt un dzirdēt 13.aprīlī, Rīgā, kinoteātra SPLENDID PALACE zālē.

Biļetes uz Dinas Rubinas koncertu var iegādāties BIĻEŠU SERVISS sistēmas kasēs.

Dinas Rubinas koncertā Rīgā varēs iegādāties autora personīgi parakstītu jauno grāmatu „Babij veter”, ko plānots izdot 2017.gada marta beigās. 

Šīs, dažbrīd šokējošās, asās un sāpīgās grāmatas stāstījuma centrā – Sieviete. Varone, jaunībā – izpletņlēcēja un gaisa balona pilote, izdzīvojot personīgo traģēdiju, ir spiesta pievērsties pavisam citam darbam citā valstī, var teikt, brīnumzemē: viņa ir kosmetoloģe un strādā Ņujorkā. 

Vesela virkne dīvainu personāžu paiet viņas acu priekšā, jo savas tagadējās profesijas ietekmē, varone sastopas ar fantastiskiem, mūsdienās gandrīz ierastiem „genderisma piekritējiem”, ar drosmīgiem, pat nepatīkamiem sabiedrības dzīves attēliem. Dīvaini, bet no šīs virtenes, atbilstoši varones teiktajam, „kroplums” izaug par mūsdienu mīlestības grotisku, traģisku, niecīgu un augstu tēlu.

„Šim stāstam, kurā nav neviena lamuvārda, vajadzētu iznākt ar atzīmi 18+, bet labāk 40+…, jo tajā viss ir tik ļoti atkailināts un neaizsargāts, cinisks un intīms, ka daudzās ainās kaunuma nokrāsa piepilda seju un šļakstās sirdī, - samulsusī cilvēka sirds, visos laikos drosmīgi un neatlaidīgi sapņoja tikai par vienu: par mīlestību…” 

Organizatora mājaslapa: http://www.zagranicy.lt/dina-rubina-v-rige

Facebook:  https://www.facebook.com/events/135968580235565/

Lielajā zālē: 13.04. plkst. 19:00 

TAS, KO VIŅI NEREDZ 

Latvija, 2016

Psiholoģiska drāma ar zinātniskās fantastikas elementiem

Garums: 90 min.

Režisors: Staņislavs Tokalovs

Lomās: Katerina Špica, Jevgēnijs Tkačuks, Andris Keišs, Arnis Līcītis, Elīna Dzelme, Ieva Puķe, Jurijs Djakonovs, Māris Morkāns, Andrejs Možeiko, Irina Jegorova u.c.

Elza iemīlas savā pacientā Nikolā, kurš eksperimentējot ar mākslīgā intelekta radīšanu, ir nonācis dziļā komā. Nikolā gaida ilgs un grūts atveseļošanās periods, ko sarežģī mākslīgais intelekts “Anna”, kas ir gatava iet pāri līķiem, lai Nikolā piederētu tikai viņai.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā. 

Lielajā zālē:  09.04. seanss 16:30  

                       10.04. seanss 20:30

                       12.04. seanss 18:00

 

VIENU BIĻETI, LŪDZU!

(One Ticket Please)
Dokumentāla filma
Latvija/ASV, 2017
Garums: 65 min
Režisors un scenārija autors: Matīss Kaža
Operatori: Aleksandrs Grebņevs, Noass Vaisfogels (Noah Weisfogel)
Mākslinieki: Toms Kalninskis, Marija Luīze Meļķe, Luīze Lote Nežberte
Montāžas režisore: Gunta Ikere
Komponists: Mārtiņš Brauns
Skaņu režisors: Aleksandrs Vaicahovskis
Producenti: Una Celma, Rīds Hannafords (Reid Hannaford), Matīss Kaža, Deivids Šerkers (David Scherker)

Dokumentāls stāsts par Nikiju Kokrenu – pasaulē kaislīgāko teātru apmeklētāju. Šī indiešu izcelsmes kundze, kurai ir jau 78 gadu, katru dienu pēdējos 25 gadus noskatās vismaz vienu Ņujorkas teātra izrādi. Tomēr ne visi ir sajūsmā par viņas kaislību – Brodvejas teātru darbiniekiem viņa ir īsts bieds. Pazīstama kā nekārtību cēlāja un blēde, Nikija visiem līdzekļiem cenšas iegūt pēc iespējas vairāk brīvbiļešu, bet, iekļuvusi teātrī, mēģina ieņemt vislabākās vietas un dažkārt teātros ietur pat maltītes. Viņa sevi uzskata par īstenu teātra mākslas mīļotāju, kuras ikdienā materiālām lietām nav nozīmes. Taču kur beidzas aizrautīga kaislība un kur sākas atkarība?

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Mazajā zālē: 07.04. seanss 16:30

                       09.04. seanss 15:00

                       10.04. seanss 16:30

VIŅA

(Elle)
Trilleris, Drāma
Francija, Vācija, Beļģija, 2016
Garums: 130 min.
Režisors: Pols Verhovens
Lomās: Izabella Ipēra, Lorāns Lafits, Anna Konsiņī, Šarls Berlēns, Viržīnija Efirā

Manipulāciju meistars un provokators Pols Verhovens uzņēmis vienu no gada skandalozākajām filmām “Viņa”, pārkāpjot drāmas sižeta kanonus, šokējot un izklaidējot.

Mišela (Izabella Ipēra) ir stingra darījumu sieviete, vada lielu datorspēļu uzņēmumu un dabū visu, ko vien vēlas. Arī attiecībās ar vīriešiem.

Kad Mišelas mājās ielaužas varmāka, viņu tikai uz mirkli pārņem mulsums. Mērķtiecīgā sieviete apņemas pati atrast varmāku. Izmeklēšanas gaitā viņas dzīves telpā atklājas slēptas kaislības un apslāpēts naidīgums.

Mišelai jātiek galā arī ar tuvinieku problēmām. Mīkstmiesis dēls sapinies ar pagalam nejauku meiču, viņiem gaidāms bērns, māte krietnos gados grasās precēt žigolo, draudzenes vīrs grib seksu. Netālu dzīvo nepiedienīgi skaists vīrietis...

Verhovena jaunā filma ir par spēcīgām jūtām un izraisa spēcīgas jūtas, skatītājam no trillera jāpārslēdzas uz komēdiju, no satīriskas ģimenes drāmas uz šausmu filmu, beigās pat uz episku vēstījumu. Tā visa centrā ir franču kino superzvaigzne Izabella Ipēra.

Verhovena un Ipēras lieliskā radošā savienība jaušama katrā sižeta pavērsienā, un šī filma kino cienītājiem sagādā īstu baudu.

Balvu “Zelta globuss” filma saņēmusi nominācijā “Labākā ārzemju filma”, Izabella Ipēra – nominācijā “Labākā aktrise dramatiskā filmā”.

***
Režisors Pols Verhovens izpelnījies slavu ar leģendārām Holivudas kases filmām “Robots policists”, “Pamatinstinkts”, “Zvaigžņu kuģa kareivji”. Pēc 20 spožas karjeras gadiem Amerikā viņš atgriezās Holandē un satrieca Eiropas skatītājus ar “Melno grāmatu” (2006).

Verhovens ir viens no retajiem režisoriem, kas guvis panākumus gan Holivudā, gan Eiropas autorkino.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā

Vecuma ierobežojums: 18+ 

Mazajā zālē: 10.04. seanss 18:00

                       12.04. seanss 20:00

                       13.04. seanss 15:30   

NEVAINĪGĀS

(The Innocents / Les Innocentes)

Francija, Polija, 2016

Vēsturiskā drāma

Garums: 115 min.

Režisore: Anne Fontaine

Lomās: Lou de Laâge, Agata Buzek, Agata Kulesza 

Pāris mēnešus pēc Otrā pasaules kara Matilde, jauna franču ārste no Sarkanā Krusta, strādā Varšavā. Drīz vien viņa sastop mūķeni, kas izmisīgi lūdz viņas palīdzību. Matilde nolemj doties uz benediktīniešu klosteri, kur atklāj Sarkanās armijas vardarbīgās atbrīvošanas misijas sekas – vairākas sievietes ir stāvoklī. Baidoties no nosodījuma un kauna apziņas, kas sievietes piemeklētu atjaunotajā padomju varas telpā, klosteris meklē absolūtu izolāciju un grēku noklusēšanas iespējas. Matilde, būdama agnostiķe, kļūst par sieviešu vienīgo cerību. Ne tikai klostera iemītnieču, bet arī Matildes uzskati par ticību tiek satricināti.

Filmas pamatā ir patiesi notikumi un ārstes un misionāres Madeleinas Pauliakas pieredze Polijā pēc Otrā pasaules kara.

Franču režisores Annas Fonteinas (Natālija, Koko pirms Šaneles, Divas mātes) jaunākais kinodarbs ne tikai šķetina ticības krīzi, bet arī pēta cilvēka vēlmi saglabāt pašam sevi pašos necilvēcīgākajos apstākļos. Nevainīgās estētiski un idejiski raisa asociācijas ar Pāvela Pavļikovska Idu (2014) un režisora Robēra Bresona darbiem. Filma pirmizrādīta Sandensas kinofestivālā, un kritiķi to uzskata par Fonteinas vienu no labākajām filmām. 

Filma franču, poļu, krievu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Mazajā zālē: 08.04. seanss 17:00

                      13.04. seanss 18:00 PĒDĒJAIS SEANSS

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies