Splendid Palace repertuārs: 04.11.2016. - 10.11.2016.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. novembris 2016 11:33
1117

TONIJS ERDMANIS

(Toni Erdmann)
Vācija, Austrija. 2016
Drāma, komēdija
Garums: 162 min.
Režisore: Mārena Ade
Lomās: Pēters Simonišeks, Sandra Hillere, Mihaels Vitenborns

Šī komēdija ar rūgtu piegaršu stāsta par padzīvojušu mūzikas skolotāju Vinfrīdu (austriešu teātra aktieris Pēters Simonišeks) un viņa meitu Inesi (vācu kinozvaigzne Sandra Hillere), kas Bukarestē kāpj karjeras kalnā.  Inese visādi izvairās no tēva, taču Vinfrīds nepadodas. Viņš izraisa komiskas situācijas, lai būtu tuvāk meitas darba videi un pašai meitai, kas acīmredzot cīnās ar depresiju. Cenzdamies atvērt Inesei acis, Vinfrīds iemiesojas kouča Tonija Erdmaņa tēlā un iejaucas Ineses kā pulkstenis precīzajā dzīves ritumā.

“110 kinokomēdijas pastāvēšanas laikā šī ir unikāla filma,” par Kannu kinofestivālā ar ovācijām uzņemto konkursa programmas filmu teicis britu laikraksta “The Telegraph” kinokritiķis Robijs Kolinss. Iespaidīgais vācu režisores Mārenas Ades darbs – mūsdienu attiecību pētījums – aizrauj jau no pirmā kadra un, skatītājiem smejoties ar asarām acīs, pārsteidz līdz pat pēdējam kadram.

“Tonijs Erdmanis” sagrauj mītu, ka vāciešiem nav ne miņas no humora. Filma smīdina un fascinē pašus izsmalcinātākos mūsu laiku skatītājus.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma vācu, angļu, rumāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 28. oktobra!

Lielajā zālē: 05.11. seanss 19:00

                      07.11. seanss 19:30 

Mazajā zālē: 04.11. seanss 17:30

                        05.11. seanss 14:30   

                        06.11. seanss 17:00

                        07.11. seanss 15:00

                        10.11. seanss 15:00

MELĀNIJAS HRONIKA

20161105113249-80720.jpg

Latvija, 2016
Biogrāfiska drāma
Garums: 124 min.
Režisors: Viesturs Kairišs
Scenārija autors: Viesturs Kairišs
Operators-inscenētājs: Gints Bērziņš, LGC
Māksliniece: Ieva Jurjāne
Komponisti: Arturs Maskats, Aleksandrs Vaicahovskis, Kārlis Auzāns
Montāžas režisors: Jussi Rautaniemi
Skaņa: Aleksandrs Vaicahovskis, Robert Slezák
Producenti: Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe (filmu studija Mistrus Media)
Kopproducenti: Julietta Sichel (8Heads Productions, Čehija), Klaus Heydemann (Inland Film Company, Somija
Lomās: Sabine Timoteo, Edvīns Mekšs, Ivars Krasts, Guna Zariņa, Maija Doveika, Viktor Nemets, Erwin Leder, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Astrīda Kairiša, Evija Rudzīte

Viņa izdzīvoja, lai izstāstītu. Un lai mēs neaizmirstu.

Režisora Viestura Kairiša filma, kas uzņemta pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem.

Jaunības sapņi, dzīves labākie gadi, veselība, mājas, vīrs, dēls, sava zeme – padomju vara to visu atņēma, taču viņa izdzīvoja. Izdzīvoja, lai piedzīvoto pierakstītu un lai arī nākamās paaudzes neaizmirstu stāstu, kurā ar varu tikām ierauti mēs visi.
Filma veidota pēc raksnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem.

Filma latviešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 1. novembra!

Lielajā zālē: 04.11. seansi 18:30, 21:00

                      05.11. seanss 16:30

                      06.11. seanss 19:00

                      07.11. seansi 14:00, 17:00

                      08.11. seanss 14:00   

Mazajā zālē: 04.11. seanss 15:00

                        05.11. seansi 12:00, 20:30

                        06.11. seansi 12:00, 20:30

                        07.11. seanss 20:30

                        10.11. seanss 18:00 

LATVIJAS KODS 2016

20161105113308-62737.jpg

Otrdien, 8.novembrī kinoteātrī “Splendid Palace” uz lielā ekrāna pirmizrādi piedzīvos dokumentālo īsfilmu cikla “Latvijas kods” filmas.

Seanss plkst. 18:00
Vectēva tēvs. (Woodpecker Pictures)
Dokumentālā filma. Latvija, 2016.
Režisors: Kārlis Lesiņš
Filmas režisors Kārlis Lesiņš kopā ar vectēvu Andri dodas ceļā uz Krievijas tālajiem ziemeļiem. Apņēmības pilni, abi ir gatavi pārvarēt 1 800 km braucienu oranžajā žigulī, lai vectēvs atrastu sava izsūtītā tēva kapa vietu. Andris ir skeptisks pret mazdēla cēlo mērķi, jo tas, kas sagaidīs abus galamērķī, nav prognozējams. Pēc vectēva domām, tiekot līdz galamērķim, abi neko neatradīs un tādā pašā neziņā par pagātnes notikumiem, abi dosies atpakaļ uz Latviju. Tomēr Kārlis ir pozitīvi noskaņots un brauciena laikā cer ne tikai atrast atbildes uz daudzajiem neatbildētajiem jautājumiem, bet arī satuvināties ar vectēvu, kurš viņam bijis vecāku vietā. Kārlis zaudēja vecākus agrā bērnībā, līdzīgi kā vecaistēvs Andris. Tas ir abu kopīgais ceļojums pretī nezināmajam oranžajā žigulī uz Krieviju- Severovdvinsku!

Deniss. (Mistrus Media)
Dokumentālā filma. Latvija, 2016.
Režisors: Armands Začs
Deniss ir krievvalodīgs jaunietis, kurš strādā ātrās ēdināšanas restorānā un savas dienas pavada drūmā vienistabas dzīvoklī, kurā viss vēl joprojām liecina par puiša mirušās vecmāmiņas klātbūtni. Reizi nedēļā Deniss kāpj uz skatuves un pārtop par stand up komiķi. Iedvesmu saviem jokiem jaunietis smeļas no savas vienveidīgās ikdienas un, paša vārdiem, ''neinteresantās'' biogrāfijas.

Seanss plkst. 20:00
Lai smuki! (2D Studio)
Dokumentālā filma. Latvija, 2016.
Režisore: Lāsma Ābele
Filma “Lai smuki!” stāsta par vienkāršu cilvēku centieniem radīt sev apkārt skaistu vidi un atspoguļo mūsdienu sabiedrībā svarīgu tēmu - cilvēka un pilsētvides attiecības.
Diviem filmas galvenajiem varoņiem, savā starpā nepazīstamiem rīdziniekiem - pensionārei Valentīnai un vīrietim labākajos gados - Armandam, ir kopīgs un visai neparasts hobijs – viņi savas mājas priekšā un pagalmā iekārto dārziņu no pašu veidotiem un atrastiem objektiem, tādējādi radot savdabīgas pagalmu izstādes, ko apkārtējie ne vienmēr uztver viennozīmīgi.
Filma seko galveno varoņu darbībām, kad tie nolemj izveidot dekorācijas tuvojošiem Līgo svētkiem. Notikumu gaitā atklājas tas, ka viņi nav vieni savos sapņos un darbos - viņiem ir savs spēcīgs atbalsts, kas liek aizdomāties, kas ir šo darbību būtība. Skatītājam filma liks saprast, ko mums katram nozīmē skaistums, vai skaistums ir universāls - kurš nosaka, vai kaut kas ir skaists, vai nē?

Bez viņiem. (Kaņepes Laikmetīgās Kultūras Centrs)
Dokumentālā filma. Latvija, 2016.
Režisors: Dāvis Kaņepe
Filmā redzamajiem jauniešiem cietumā kopā vēl jāpavada vairāk kā 60 gadi. Ko darīt ar tik daudz brīva laika?
Piecu mēnešu garumā seši jauni teātra un hip-hop pasniedzēji dodas radošā izaicinājumā, lai parādītu latviešu sabiedrībai, ka puiši aiz restēm, pretēji vispārpieņemtiem uzskatiem, ir kas vairāk. Lai gan pirmajā acumirklī jaunieši liekas nepacietīgi, neticīgi un pat rupji, tās izrādās tikai ārējās maskas, kas viņiem ir jānēsā, lai izturētu sadzīvi vienā no nežēlīgākajām vidēm – pusaudžu vidū, nepilngadīgo kolonijā. Tajā valda likumi, noteikumi, un būt radošam nemaz nav tik viegli. Pasniedzēji palīdz ieslodzītajiem atklāt sevī pārsteidzošus talantus, kas ļauj izlauzties no monotonās cietuma ikdienas.  

Runātāji. (Vides Filmu Studija)
Dokumentāla filma. Latvija, 2016.
Režisors: Dainis Kļava
Scenārija autors: Guntis Bojārs
Latviešu valodā ir trīs dialekti un ap pieci simti izlokšņu.
Filmas varoņi runā trijās no tām, izstarojot latviešu valodas krāšņumu, kurā viena doma var būt tik dažādi izrunāta.

Lielajā zālē: 08.11. seansi 18:00, 20:00

JOHNNY SALAMANDER JUBILEJAS KONCERTS

20161105113344-71854.jpg

10. novembrī ar vērienīgu koncertu savu dzimšanas dienu atzīmēs pazīstamais Latvijas roka ģitārists un komponists Johnny Salamander.

Koncerts veidots kopā ar daudziem draugiem, profesionāliem mūziķiem un tajā lielākoties būs klausāmas autora kompozīcijas roka, fusion, funky metal  stilā, kā arī improvizācijas par klasiskās mūzikas šedevru tēmām. Koncertā tiks atskaņotas Ludviga van Bēthovena, Monti, Elgāra skaņdarbu transkripcijas rokgrupai, ko aranžējis Johnny Salamander.

Johnny Salamander klasiskā izglītība Latvijā un gitārspēles padziļinātā apguve Losandželosā, kā arī sadarbība ar producentiem Lielbritānijā  un mūziķiem Skandināvijas valstīs, ļāvusi viņam attīstīt unikālas un virtuozas gitārspēles prasmes  un izveidot savdabīgu mūzikas stilu, kurā labakās hard rocka un funky metal tradīcijas harmoniski savijas ar klasiskās mūzikas niansēm.

Kā viens no visīpašākajiem viesiem koncertā piedalīsies Johnny Salamander meita Meldra, ar kuru savulaik kopā muzicēts projektā “Johnny Salamander un Meldra”, izdoti 2 kopīgi CD, iegūta 2. vieta Eirovīzijas Nacionālās atlases konkursā un kopā nospēlēti vairāk kā 400 koncerti. Johnny sola šajā koncertā pēc ilgiem laikiem atkal kopā ar Meldru atskaņot arī dziesmu “ We share the sun”.

Kā īpašie viesi koncertā piedalīsies un Johnny Salamander skaņdarbus atskaņos gan virtuozā  pūtēju grupa “Jockers”, gan  diriģents Einārs Verro ar savu džeza grupu “Assembly Singers”, gan agrākais grupas “Red Star Rebels” (UK) ģitārists, dziesmu autors un producents Jonny Amos, gan mūsu pašu neatvairāmā Jenny May, šarmantais Roberto Melloni, restorāna 36. Līnija pavārmākslas guru un tai pat laikā azartisks ģitārists Lauris Aleksējevs, Eds Monro un daudzi citi viesi.

Johnny Salamander koncertā spēlēs leģendārais džeza basists Zigmunds Žukovskis un nenogurdināmais metāla bundzinieks Tarass Kuzmenko.

Lielajā zālē: 10.11. plkst. 19:00

BIĻETES visās Biļešu Serviss kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv

RADINIEKI

20161028222813-78433.jpg

Latvija, Vācija, Igaunija, Ukraina, 2016
Dokumentālā filma
Garums: 112 min.
Režisors: Vitālijs Manskis
Scenārija autors Vitālijs Manskis
Operatore Aleksandra Ivanova
Producenti Guntis Trekteris, Natalija Manska, Simone Baumann, Marianna Kaat

Ģimenes vēsture. Valsts vēsture. Ukraina 2014. – 2015. 

Viens no starptautiski pazīstamākajiem dokumentālo filmu režisoriem Vitālijs Manskis ir dzimis Ukrainā un pēc studijām VGIK dzīvoja un strādāja Maskavā. Viņa ģimene joprojām dzīvo Ukrainā un nesenā Krievijas - Ukrainas konflikta rezultātā režisora ģimenes locekļiem bija jāizdara izvēle, kas dažus no viņiem padarīja par nesamierināmiem ienaidniekiem.

Filmā tiek atklāti dažādi šī sarežģītā konflikta aspekti, iedziļinoties “ierindas” cilvēku situācijās un uzskatos, kas ļauj skatītājam daudz dziļāk atklāt šo traģisko notikumu būtību. Tai pašā laikā režisora intervijas - sarunas ar radiniekiem ne tikai atklāj cilvēku izjūtas un uzskatus, bet arī ieskicē šīs valsts vēsturi un priekšnoteikumus, kas zināmā mērā padarīja šo konfliktu iespējamu un ļāva sanaidot savā starpā vienas valsts iedzīvotājus.

“Radinieki” ir Vitālija Manska personiskākā filma.

Filma krievu, ukraiņu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 26. oktobra!                   

Mazajā zālē: 04.11. seanss 20:30

                        05.11. seanss 18:00

                        06.11. seanss 14:30

                        07.11. seanss 18:00

                        08.11. seanss 15:00

                        10.11. seanss 20:30   


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies