Splendid Palace repertuārs: 04.01.2019. – 10.01.2019.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. janvāris 2019 20:46
752

KINOLEKTORIJS “TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XIV” 

Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” savā 14. sezonā jau tradicionāli piedāvā sešas filmas no kino vēstures. Lai kino skatīšanos padarītu piepildītāku, pirms katras filmas ir lekcija, un lektoru starpā ir gan kino zinātnieki un kritiķi, gan režisori un citu jomu pārstāvji.

09.01. 19.00 - Viss, ko ļauj debesis (All That Heaven Allows)

Rež. Duglass Sērks – 1955 – 89’ – ASV

Lektore: Dita Rietuma

Kerija Skota ir atraitne, kura dzīvo labi nodrošinātu dzīvi Amerikas austrumkrastā un kura beidzot ir gatava atgriezties sociālajā dzīvē pēc sēru perioda. Kerijai ir divi pieauguši bērni, kuri ir pārcēlušies citur. Kerijai rodas jūtas pret viņas dārznieku, Ronu, kura dzīve ir ļoti atšķirīga no Kerijai pierastās pasaules.

Filma sākotnēji tika popularizēta vienkārši kā “sieviešu filma”, taču laika gaitā ir izkristalizējies, ka Amerikas sabiedrības precīzais attēlojums “Viss, ko debesis atļauj” ļauj uzrunāt plašas sabiedrības grupas, kuras ir ieinteresētas kritiski paskatīties uz to, kas tiek pieņemts par normu. 

23.01. 19.00 - Vai viegli būt jaunam?

Rež. Juris Podnieks – 1986 – 80’ – Latvija

Lektors: Kaspars Zellis

Šajā dokumentālajā filmā šķietami vienkāršā veidā portretēta viena paaudze – jaunieši, kuriem 1980. gadu vidū ir apmēram 18 gadi. Šie jaunieši pārstāv dažādus sociālos slāņus un dažādas dzīves pieredzes: filmā redzama jauna meitene, kurai tikko piedzimis bērniņš, no kara Afganistānā nesen atgriezies puisis, protestējoši panki, kā arī šķietami priekšzīmīgs teicamnieks. Filmas režisoram Jurim Podniekam izdevies parādīt, ko katrs no viņiem patiešām domā. Tādējādi filma kļūst par ruporu jauniem, dumpīgiem viedokļiem, kas uzrunāja skatītājus gan Latvijā, gan ārpus: filma ir izrādīta 85 valstīs, un tās skatītāju skaits mērāms miljonos.

“Vai viegli būt jaunam?” tapa divi turpinājumi jau pēc Jura Podnieka nāves. Filmas varoņi ir iemūžināti vēlreiz filmā “Vai viegli būt…? Pēc 10 gadiem” (1998) un “Vai viegli…? Pēc 20 gadiem” (2010). Abu turpinājumu režisore – Antra Cilinska, kura pirmajā, Jura Podnieka filmā, bija montāžas režisore.

06.02. 19.00 - Aplamā kustība (Falsche Bewegung)

Rež. Vims Venderss – 1975 – 103’ – Vācijas Federatīvā republika

Lektors: Viktors Freibergs

Jaunais Vilhelms Meistars vēlētos kļūt par rakstnieku, taču viņam pietrūkst kādas šajā lietā neaizstājamas īpašības – intereses par cilvēkiem. Tā nu māte sūta viņu izziņas ceļojumā pa Vāciju, kas arī dokumentē 1970. gadu vidu Rietumvācijā. Vilhelma ceļojums ar vilcieniem un mašīnu ir sākums virknei dēkainu satikšanos, kas viņam parāda - viņš nespēj ieklausīties otrā cilvēkā. Tā nu viņš savu ceļojumu turpina vienatnē.

“Aplamā kustība” ir aktrises Natasjas Kinski debija kino: filmas uzņemšanas laikā viņai bija tikai 14 gadi.

Šī filma ir otrais darbs VimaVendersa ceļa filmu triloģijā. 

20.02. 19.00 - Pilns bruņojums (Full Metal Jacket)

Rež. Stenlijs Kubriks–1987 – 116’ – ASV

Lektors: Dāvis Sīmanis

Jauniesauktie jūras kājnieki dodas Vjetnamas karā, un filma piedāvā iespēju sekot līdzi viņu ceļam no treniņnometnes līdz Vjetnamas ielām. Treniņu laikā jaunie vīrieši piedzīvo pazemojumu, brutālu izturēšanos, smagus fiziskus pārbaudījumus, kā arī nepārtrauktu lamu plūdus no augstākstāvošiem militāristiem.

“Pilns bruņojums” ir filma, ko paradoksālā kārtā ir iecienījuši gan pacifisti, gan karavīri. Viena grupa filmā saskata pierādījumus tam, kā armija sabojā cilvēku, otra filmā saskata liecību, kā karš zēnus padara par vīriešiem. 

06.03. 19.00 - Parīze pieder mums (Paris nous appartient)

Rež. Žaks Rivets – 1961 – 141’ – Francija

Lektore: Zane Balčus

Filmas darbība notiek 1957. gadā, Parīzē. Anna ir literatūras studente, viņas brālis, Pjērs, viņu aizved uz kādu ballīti, kur Anna iepazīstas ar amerikāņu emigrantu Filipu, kas pametis ASV politisku iemeslu dēļ, un Žerāru, teātra režisoru. Jauniešu grupa vēlas iestudēt Šekspīra lugu “Perikls, Tiras princis”, un šī vēlme kļūst par tālāko notikumu katalizatoru.

Filma tika uzņemta 1950. gadu beigās, bet uz ekrāna nonāca vien 1961. gadā. “Parīze pieder mums” idejiski un pēc filmas sajūtas pieder pie franču jaunā viļņa novatoriskajiem darbiem.

Šī bija Žaka Riveta, Cahiers du Cinéma kritiķa un viena no franču jaunā viļņa būtiskākajiem režisoriem, pirmā pilnmetrāžas filma. 

20.03. 19.00 -Dziesmas no otrā stāva (Sånger från andra våningen)

Rež. Rojs Andersons – 2000 – 98’ – Zviedrija

Lektore: Daira Āboliņa

Savstarpēji nesaistītas ainas nomaina viena otru. Vīrietis, kurš savā darba vietā ir pavadījis 30 gadus, tiek atlaists. Kāds nodedzina savu uzņēmumu, lai saņemtu apdrošināšanas naudu. Pilsētu pārņēmis milzīgs sastrēgums. Jauno tūkstošgadi sagaidot, daži tirgotāji cer pārdot ļoti daudz krucifiksu.

Šādas ainas seko viena otrai, tās savstarpēji šķietami nekas nesaista, vien sajūta, ka būt cilvēkam mūsdienu pasaulē ir tik ļoti neveikli.

“Dziesmas no otrā stāva” ir pirmā Roja Andersona pilnmetrāžasspēlfilma 25 gadu laikā: kino karjeras pārtraukumā viņš specializējās reklāmu veidošanā, kā arī režisēja starptautiski atzītas īsfilmas.

Kinolektorija norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

ABONEMENTS uz 6 seansiem: 25.00 EUR, skolēniem studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 20.00 EUR. 

Individuālās biļetes būs pieejamas pārdošanā janvāra sākumā

ŠERLOKS HOLMSS UN DOKTORS VATSONS 

ASV, 2018

Komēdija, piedzīvojumu

Režisors: Etan Cohen

Garums: 1 stunda 30 min.

Producents: Jimmy Miller, Mosaic, Clayton Townsend

Scenārija autors: Etan Cohen

Aktieri: Will Ferrell, Ralph Fiennes, Hugh Laurie, John C. Reilly, Kelly Macdonald, Rebecca Hall, Noah Jupe 

Sera Artura Konana Doila klasiskā detektīva humoristiska versija! Izcilais privātdetektīvs Šerloks Holmss un viņa uzticīgais biogrāfs doktors Vatsons ķeras pie noziegumu izmeklēšanas, iemantojot ienaidniekus no visas pasaules. 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.

KINO BĒRNIEM - MĒRIJA POPINSA ATGRIEŽAS

Mary Poppins Returns

ASV, 2018

Garums: 2 st. 10 min.

Piedzīvojumu filma, ģimenes filma

Režisors: Rob Marshall

Lomās: Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Colin Firth, Meryl Streep, Ben Whishaw, Emily Mortimer      

Lielās depresijas ēra Lielbritānijā 30-to gadu sākumā - Džeina un Maikls Benksi jau ir pieauguši un šobrīd pārdzīvo personīgu zaudējumu. Taču drīz vien uz savu bijušo audzināmo mājas sliekšņa parādās vienmēr noslēpumainā Mērija Popinsa - ar savas neatkārtojamās maģijas palīdzību viņa ir gatava palīdzēt Benksu ģimenei atgūt dzīvesprieku un laimi. 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Vecuma ierobežojums: 7+

NARKOKURJERS 

THE MULE

ASV, 2018

Garums: 1 st. 57 min.

Drāma, krimināla

Režisors: Clint Eastwood

Scenārija autors: Nick Schenk

Aktieri:Clint Eastwood, Bradley Cooper, Michael Peña, Taissa Farmiga 

Astoņdesmitgadīgais Ērls Stouns ir vientuļš, teju izputējis vīrs, no kura pārējā ģimene ir atsvešinājusies. Kādudien viņam tiek piedāvāts šofera darbs. Nekā sarežģīta, bet izrādās, ka pašam nezinot, viņš ir piekritis kļūt par meksikāņu narkotiku karteļa kurjeru. Darbs Ērlam iet no rokas, pārvadāto kravu apjoms aug neticamā ātrumā, tomēr pienāk brīdis, kad noslēpumainais kurjers piesaista narkotiku apkarošanas aģenta Kolina Beitsa uzmanību. 

Holivudas kino veterāna Klinta Īstvuda (“Sallijs”) jaunākā filma “Narkokurjers” tapusi, iedvesmojoties no “The New York Times” žurnāla raksta par kādu deviņdesmitgadīgu narkotiku kontrabandistu. Līdzās Īstvudam, kurš pats arī atveido galveno lomu, filmē spēlē tādi izcili aktieri kā Bredlijs Kūpers (“Zvaigzne ir dzimusi”), Lorenss Fišbērns (“Matrikss”), Maikls Penja (“Amerikāņu afēra”) un Taisa Farmiga (“Mūķene”). 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Vecuma ierobežojums: 16+

VIŅAS ROMĀNA VARONIS 

Return of the Hero

Francija, Beļģija, 2018

Garums: 1 st. 30min.

Komēdija, vēsturiska

Režisors: Lorāns Tirārs

Lomās: Žans Dižardēns, Melānija Lorāna, Noēmija Merlāna 

Francija, 1809.gads. Apburošais kapteinis Novils tiek izsaukts uz fronti un šis fakts satriec viņa līgavu, naivo Paulīni.

Pēc mēnešiem ilgas neziņas, Paulīnes uztraukumu kliedēt izlemj viņas māsa Elizabete, uzrakstot viņai viltus vēstuli no līgavaiņa. 

Kad kapteinis no kara atgriežas un tiek sagaidīts kā varonis, Elizabete tomēr atklāj viņa patieso dabu un grasās par to paziņot publiski. Bet arī Novils tomēr nav ar pliku roku ņemams un starp abiem sākas cīņa, kurā tiek likti lietā visi līdzekļi, kas vien atrodami. 

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Vecuma ierobežojums: 12+

MEITENE

 (GIRL) 

Beļģija, 2018

Garums: 1 st. 45 min.

Drāma

Režisors:Lukas Dhont

Lomās:Victor Polster, Arieh Worthalter, Katelijne Damen, Valentijn Dhanens 

Larai ir piecpadsmit gadu. Nesen viņa kopā ar tēvu un jaunāko brāli pārcēlusies uz citu pilsētu. Meitene sapņo kļūt par profesionālu balerīnu. Iestājusies prestižā baleta skolā, viņa tuvojas dzīves mērķa piepildījumam. Taču ir kāds šķērslis – Larai dzimstot dots zēna ķermenis. Lai īstenotu sapni, Lara ir gatava pārvarēt sava ķermeņa pretrunas. 

“Meitene” ir beļģu režisora Lūkasa Donta kinodrāma. Filmas pirmizrāde notika Kannu kinofestivāla programmā “Īpašais skatiens” (“Un Certain Regard”). Filmai piešķirta balva “Zelta kamera” (“Caméra d'or”) par labāko debiju, FIPRESCI balva, galvenās lomas tēlotājs Viktors Polsters apbalvots par labāko tēlojumu. Beļģija pieteikusi filmu “Meitene” balvai “Oskars” kategorijā “Labākā filma svešvalodā”. 

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma franču, angļu, flāmu valodā ar subtitriem krievu un latviešu valodā.

MEŽONĪGĀ DZĪVE 

 (Wildlife)

ASV, 2018

Garums: 1 st. 44 min.

Drāma

Režisors: Pols Dano

Lomās: Džeiks Džillenhols, Kerija Maligana, Eds Oksenbulds, Bils Kemps, Keita Džonsa

1960. gadi, mazpilsēta Montānas štatā Amerikā. Četrpadsmitgadīgais Džo ir vienīgais bērns mājsaimnieces Dženetas un golfa laukuma darbinieka Džerija ģimenē. Netālu no Kanādas robežas plosās plašs mežu ugunsgrēks, un, kad Džerijs zaudē darbu un reizē arī motivāciju dzīvei, viņš nolemj pievienoties ugunsdzēsēju komandai, atstājot sievu un dēlu likteņa varā. Pēkšņi spiests uzņemties pieaugušā lomu, Džo kļūst par liecinieku mātes izmisīgajai cīņai par savu personisko laimi. 

Sandensas, Kannu un Ņujorkas filmu festivālos atzinīgi novērtētā drāma “Mežonīgā dzīve” ir aktiera Pola Deino debija režijā. Filmā, kas tapusi pēc rakstnieka Ričarda Forda tāda paša nosaukuma romāna motīviem, galvenās lomas atveido “Oskara” balvas nominanti Džeiks Džilenhols (“Kuprainais kalns”) un Kerija Maligana (“Izglītība”), kā arī jaunais aktieris Eds Oksenbulds (“Ciemos”). 

Vecuma ierobežojums: 12+

AUKSTAIS KARŠ

(COLD WAR)

Polija, 2018

Garums: 1 st. 29 min.

Drāma

Režisors: Pavels Pavlikovskis (“Ida”)

Lomās: Joanna Kuliga („Pitbull: Bīstamās sievietes“, „Ida“), Tomašs Kots („Dievi“,  „Vislabākais“), Boriss Šics „Kurmis“, „Vēstules M 3“), Agata Kuleša („Ida“, „Ceļu patruļa“), Sedriks Kāns („Sakari franču gaumē“, „Anarhisti“) u.c. 

Režisors Pavels Pavlikovskis (2013. g. „Oskars” par labāko ārzemju filmu „Ida”) atgriežas kino ar izcilu, jau starptautisku atzinību guvušu filmu „Aukstais karš” (angl. „Cold War“), kas šogad godalgota Kannu kinofestivālā par labāko režiju. Filma izraisījusi ažiotāžu – prestiži kinofestivāli visā pasaulē sacenšas par tiesībām to demonstrēt. 

Šī mīlas balāde jau ierindota starp skaistākajām filmām kino vēsturē. “Aukstais karš” tiek pielīdzināts zelta klasikai, piemēram, „Kasablankai”.

Pēc kritiķu domām, šī ir kaismīga un dziļa filma par lielu mīlestību. Lieliski atainots dramatiskais vēstures posms, kurā Polija bija ieslēgta Staļina režīma ietekmes zonā. Cilvēkiem bija tikai divas iespējas – pakļauties jaunajai varai vai arī pretoties, apzinoties, ka viņus vajās represīvie dienesti. 

Šis ir stāsts par vīrieti un sievieti, kuri nav sastapušies īstajā laikā un cenšas gūt virsroku pār auksto karu – sirdī, nevis cīņā. Jaunajiem cilvēkiem no bohēmas aprindām jāsadzīvo ar Polijas un Parīzes dzīves realitāti. Viņš ir melanholiski noskaņots vientuļnieks, virtuozi spēlē Šopēnu. Viņa ir temperamentīga skaistule ar burvīgu balsi. Par spīti likteņa līkločiem viņi iemīlas viens otrā. 60. gadu aukstais karš sagrauj sapņus. Viņus šķir attālums un naidīgas ideoloģijas, tomēr Zula un Viktors uztur trakās kaisles liesmu. 

„Aukstais karš” ir romantiski nostalģisks mīlas ceļojums divdesmit gadu garumā. Šajā ceļojumā netrūkst bīstamu pagriezienu. Zulas un Viktora pagātne ir pilna nepiepildītu sapņu, nesasniegtas laimes un apjautas, ka šķirties nav iespējams, bet arī palikt kopā ir pārlieku smagi. 

Pavela Pavlikovska kinopoēma izceļas ar īpašu attēla kvalitāti un ir tuva 40. un 50. gadu klasiskajam Holivudas film noir virzienam. Tieši tā veidota šī filma – melnbaltā kino stilā, ar cigāra aromātu, skanot džezam. Eksperti pieļauj, ka „Aukstais karš” šogad varētu saņemt „Oskaru”.  

Filma poļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

MĀJA, KO UZCĒLA DŽEKS 

 (The House that Jack Built)

Dānija, Zviedrija, Francija, Vācija, 2018

Garums: 2 st. 35 min.

Drāma, šausmu filma, trilleris

Režisors: Larss fon Trīrs

Lomās: Mets Dilons, Bruno Gancs, Uma Tūrmane, Šivana Fellona Hogana, Sofija Grobola, Railija Kio, u.c. 

ASV, 1970. gadi. Mēs sekojam intelektuālim Džekam piecos notikumos un vērojam slepkavības, kurās Džeks top par sērijslepkavu.

Šis stāsts vēstīts no Džeka skatpunkta. Katra slepkavība viņam ir mākslas darbs, bet psihiski traucējumi apgrūtina saskari ar ārpasauli. Kaut gan tuvojas neizbēgamā policijas iejaukšanās (tā provocē Džeku, un vienlaikus viņš izjūt spriedzi), viņam, par spīti loģikai, veicas arvien labāk. Viņa mērķis ir augstākais mākslas darbs – visu slepkavības upuru līķu kolekcija mājā, ko pats būvē. 

Darbības gaitā mēs ieklausāmies Džeka stāstā par savu stāvokli, grūtībām un domām, ko viņš pauž sarunā ar Vērdžu. Tas ir grotesks sofistikas un gandrīz bērnišķīgas sevis žēlošanas sajaukums ar sīkiem Džeka skaidrojumiem par bīstamu un grūti īstenojamu rīcību.  

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Vecuma ierobežojums: 18+

JAUNGADA TAKSOMETRS 

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 30 min.

Komēdija, romantika

Režisors:Māris Martinsons

Lomās:Lauris Reiniks, Nauris Brikmanis, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa-Egliena, Andris Bulis, Dārta Daneviča, Māra Sleja, Valters Krauze, Baiba Sipeniece-Gavare, Valdis Melderis, Anete Krasovska 

Vecgada vakars. Taksometra vadītājs Andrejs (Lauris Reiniks) jau gandrīz beidzis maiņu, kad aizmugurējā sēdeklī nejauši atstāta Jaungada dāvana viņam liek atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kas tajā vakarā paviesojusies viņa automobilī, – kašķīgu pāri, pagurušu Salaveci, trokšņainus ķekatniekus, satrauktu līgavaini un pat grūtnieci. Katra pasažiera stāstā Andrejs nospēlē savu lomu, bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu? 

Filma latviešu valodā. 

Vecuma ierobežojums: 12+

LAIMĪGAIS LĀCARS

LAZZARO FELICE

Itālija, Šveice, Francija, Vācija, 2018

Garums: 2 st. 5 min.

Drāma 

Režisore:Alise Rorvahere

Lomās:Adriano Tardiolo, Agnese Graziani, Luca Chikovani 

Lādzaro - jauneklis ar skaidriem vaibstiem un labestīgu skatienu - kopā ar zemkopju dzimtu dzīvo nomaļā Itālijas ciemā. Zeme nepieder tās kopējiem, viņi kalpo marķīzei, kura laiku pa laikam ierodas. Reiz Lādzaro iepazīstas ar viņas dēlu un palīdz inscenēt viņa nolaupīšanu. Kas ir Lādzaro - vientiesis vai svētais? Šis ir viens no jautājumiem, ko rosina filmas veidotāji. 

Alises Rorvaheres vizuāli iespaidīgā filma ir valdzinoša alegorija par mīlestību, zaudējumu un līdzjūtību, ass sociāls vēstījums un pasaka. Pazolīni tradīcijās ieturētais Rorvaheres stāsts saista ar ēterisku, brīnumainu burvību un apliecina, ka viņa ir viena no talantīgākajām un izdomas bagātākajām mūsdienu itāliešu kino personībām. Šis darbs saņēmis Kannu kinofestivāla balvu par labāko scenāriju. 

Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

HOMO NOVUS

Latvija, 2018

Romantiska komēdija

Filmas garums: 2 stundas

Režisore:Anna Viduleja

Lomās: Igors Šelegovskis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Andrejs Žagars, Intars Busulis, Kaspars Kambala 

Pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē.

1938. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un viņu atšķirīgo attieksmi pret dzimtajām un pārņemtajām izteiksmes formām, pieredz panākumus un izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties savai glezniecībai. Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei un sekojot gleznotāja vecmeistara Piegāza padomam: "Patiesi mākslinieki cenšas gleznojot izprast, pietuvoties un atklāt savas tautas garu." 

Vecuma ierobežojums: 12+

BOHĒMISTA RAPSODIJA

(Bohemian Rhapsody)

Anglija, ASV, 2018

Garums: 2 st. 14 min.

Drāma, mūzika, biogrāfija

Režisors:Bryan Singer

Lomās:Joseph Mazzello, Rami Malek, Mike Myers, Aidan Gillen, Lucy Boynton, Tom Hollander 

Fredijs Merkūrijs - roka leģenda, dumpinieks, bohēmists un ģēnijs, kurš lauzis visus stereotipus un atstājis neizdzēšamu iespaidu uz rokmūziku. Filma stāsta par grupas „Queen” galvu reibinošo ceļu uz panākumiem, pateicoties radītajām kulta dziesmām un revolucionārajam skanējumam, kā arī grupas atrašanos uz izjukšanas robežas Merkūrija nekontrolējamā dzīvesveida dēļ. Mūziķu triumfālā atkalapvienošanās koncertam „Live Aid” ir kļuvusi par vienu no izcilāko uzstāšanos visā rokmūzikas vēsturē. 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Vecuma ierobežojums: 16+

TĒVS NAKTS 

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 26 min.

Drāma, vēsture, biogrāfija

Režisors:Dāvis Sīmanis

Lomās:Artūrs Skrastiņš, Ilze Blauberga, Matīss Kipļuks, Mihails Karasikovs, Toms Treinis, Steffen Scheumann, Imants Erdmans, Milena Gulbe, Arnis Ozols, Henrijs Arājs 

IZGLĀBT VIENU DZĪVĪBU NOZĪMĒ IZGLĀBT VISU PASAULI 

Patiess stāsts par rīdzinieku Žani Lipki, kurš kara laikā slēpa desmitiem cilvēku

To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un mazajam dēlam. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās.

Kas bija Žaņa Lipkes drosmes noslēpums – azarts, pārgalvība, spīts vai vienkārši spēja ekstremālos apstākļos saglabāt cilvēcību?

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma latviešu, jidišs, krievu valodā ar subtitriem krievu valodā.

SAULE BRAUCA DEBESĪS

Latvija, 2018

Garums: 1 st. 15 min.

Animācija

Režisore: Roze Stiebra

Lomās: Nabašnieks - Kaspars Znotiņš,  Selēna - Guna Zariņa, Vilks - Vilis Daudziņš, Kaza - Zane Daudziņa, Meitene - Lelde Dreimane, Puika - Ance Strazda, Saule - Jana Čivžele, Mēness - Ainārs Ančevskis, Saules meitiņa – Alise Danovska. 

Kad ķekatu jampadracī tiek nozagta Saules un Mēness meitiņa, izmisušie vecāki sauc palīgā cilvēkus, lai bērniņu atgūtu. Nabašnieks kopā ar Meiteni un Brālīti dodas ceļā, lai stātos pretī gan mošķiem un ērmiem, gan pašu bailēm. Palīgiem dotas tikai trīs dienas: ja Saules meitu laikus neatradīs, tā zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Animācijas klasiķes Rozes Stiebras filma tapusi pēc folkloras motīviem, tās spraigos notikumus apdziedājuši Juris Kaukulis un „Jauno Jāņu orķestris”. 

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā. 

Vecuma ierobežojums: bez vecuma ierobežojuma

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā