Splendid Palace repertuārs 03.03.2017. – 09.03.2017.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 2. marts 2017 13:05
1179

FRANCS

(Frantz)

Francija, Vācija, 2016

Drāma

Garums: 113 min.

Režisors: François Ozon

Lomās: Pierre Niney, Paula Beer, Ernst Stötzner

Anna un Francs dzīvoja kāda nelielā vācu pilsētiņā, viņi bija jauni, iemīlējušies un grasījās precēties. Viņu miermīlīgo laimi izjauca I pasaules karš. Francu nosūtīja uz fronti Francijā, kur viņš gāja bojā. Kādu dienu, apciemojot mīļotā kapavietu, Anna tur sastop kādu noslēpumainu vīrieti, kurš atnesis ziedus, lai tos noliktu un Franca kapa...

Filma franču, vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 24. februāra!

Lielajā zālē: 04.03. seanss 13:00

                      06.03. seanss 18:15

                      09.03. seanss 18:00                     

Mazajā zālē: 05.03. seanss 18:00

                       07.03. seanss 20:15

                       08.03. seanss 15:45

LAUVA

(Lion)
Drāma
Austrālija, 2016
Garums: 118 min.
Režisors: Garth Davis
Lomās: Dev Patel, Nicole Kidman, Rooney Mara
Pazudis 5 gadu vecumā tūkstošiem kilometru attālumā no savām mājām un ģimenes, graustu iemītnieks Sarū pārcieš daudzas likstas, līdz viņu adoptē pāris no Austrālijas. Divdesmit piecus gadus vēlāk, apbruņojies vienīgi ar izpētes programmu Google Earth, Sarū ir gatavs atrast savu ģimeni, no kuras viņš tika šķirts bērnībā.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Vecuma ierobežojums: 16+
Kinoteātrī "Splendid Palace" no 17. februāra!

Lielajā zālē: 06.03. seanss 15:45

                      07.03. seanss 18:15

                      09.03. seanss 15:45

PATERSONS 

(Paterson)

Komēdija, drāma

Francija, Vācija, ASV, 2016

Garums: 118 min.

Režisors: Jim Jarmusch

Lomās: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Nellie

Patersona dzīve ir pilna romantikas – viņš strādā par autobusa vadītāju, bet brīvajā laikā raksta dzeju savai mīļotajai sievai Laurai. Patersons ietērpj ikdienas skaistumu dzejā un it visur sastop dzejniekus – tāda ir šīs pilsētas maģija – dzejnieku Alena Ginsberga un Viljama Karlosa Viljamsa dzimtā vieta.

Režisors Džims Džārmušs radījis īstenu odu mūsdienu dzīvei, kur mazu un vienkāršu lietu priekos un ikdienas rūpēs ieraugāms mūžīgais skaistums.

Vecuma ierobežojums: 12 +

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē: 05.03. seanss 13:00

                     06.03. seanss 20:30

                     08.03. seanss 16:15

Mazajā zālē

                     04.03. seanss 18:30

                     07.03. seanss 18:00

JAUNKUNDZE

(Handmaiden)
Drāma, trilleris
Dienvidkoreja, 2016
Garums: 144 min.
Režisors: Chan-wook Park
Lomās: Min-hee Kim, Jung-woo Ha, Jin-woong Jo
Pagājušā gadsimta 30. gadi. Debešķīgi skaistā Suokī tiek pieņemta bagātā augstmaņu namā par istabmeitu izlutinātajai, izsmalcinātajai jaunkundzei Hideko. Pasakaino bagātību mantiniece dzīvo greznā karalienes Viktorijas laikam raksturīgā arhitektūras stila īpašumā. No ārpasaules atšķirtajai, sirmā tēvoča nemitīgās uzraudzības un drūmo nākotnes izredžu nomāktajai Hideko apburošā kalpotāja kļūst par svaiga gaisa malku: draudzeni un padomdevēju…
Starptautiski atzītā Dienvidkorejas režisora Parka Čan Vuka jaunākā lente, kas 2016.gadā bija nominēta Kannu Zelta palmas zaram, ir trilleris ar erotiskām epizodēm. Jaunkundze vizuāli ir izsmalcināta un krāšņa kostīmfilma, taču pārsteidzoši dinamiska, kas ir raksturīgi šī režisora rokrakstam. Stāsts par jaunas meitenes pieaugšanu, izejot cauri dažādām cilvēciskām pieredzēm, interpretējams atbilstoši katra skatītāja uztveres īpatnībām. Līdz ar to filma spēj aizraut plašu publikas loku, sākot ar vēsturiskās drāmas cienītajiem un beidzot ar jutekliska erotiska kino piekritējiem.
Vecuma ierobežojums: 18+
Filma korejiešu, japāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Mazajā zālē: 06.03. seanss 18:15 PĒDEJAIS SEANSS

LA LA LAND: KALIFORNIJAS SAPŅI

(La La Land)
ASV, 2016
Drāma, Komēdija, Mūzikls
Garums: 128 min.
Režisors: Damien Chazelle
Producents: Michael Beugg, Gary Gilbert, Marc Platt, Fred Berger, Jeffrey Harlacker, Jordan Horowitz, Mike Jackson, John Legend, Bart Lipton, Ty Stiklorius
Scenārija autors: Damien Chazelle
Aktieri: Emma Stone, Ryan Gosling, J.K. Simmons
Mia ir topošā aktrise, kas piestrādā kafejnīcā, pasniedzot latte kafijas filmu zvaigznēm. Viņas mīļotais ir Sebastians, džeza mūziķis, kas mēģina savilkt galus, uzstājoties ar koncertiem šaubīgos un noplukušos bāros. Panākumiem pieaugot, jaunais mīlnieku pāris saskaras ar lēmumiem, kas sāk graut viņu mīlestību. Sapņi, pie kuriem viņi strādājuši tik smagi, nu viņus var izšķirt!
Filmas darbība notiek visu Holivudas zvaigžņu mekā Losandželosā. Šis orģinālais mūzikls ir par ikdienas dzīvi- piedzīvotajiem sasniegumiem, kā arī sarūgtinājumiem cenšoties sekot savam sapnim.
Romantiskajā filmā galvenās lomas atveido Oscar® balvas nominante Emma Stona (“Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks” 1. un 2. daļā, “Putncilvēks”, ”Nesaprātīgs cilvēks”) un Oscar® balvas nominants Raiens Goslings (“Gadsimta likme”, “Gangsteru mednieki”, “Foršie džeki”, “Trakā, dullā mīlestība”).

Filma režisors un scenārija autors talantīgais Damien Chazelle (“Atsitiens”).
Vecuma ierobežojums: 12+
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē:       07.03. seanss 25:30

09.03. seanss 20:15

DŽEKIJA

(Jackie)

Biogrāfiska drāma

Čīle, Francija, ASV, 2016

Garums: 100 min.

Režisors: Pablo Larraín

Lomās: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig

Par Žaklīnu Kenediju - ASV bijušo pirmo lēdiju, sava laika populārāko sievieti un stila ikonu ir sarakstītas daudz grāmatas un uzņemtas filmas. Šis ir stāsts par vienu no traģiskākajām lappusēm ASV vēsturē - prezidenta Kenedija slepkavību Dalasā un nākamajām pāris dienām - parādot šos notikumus ar Žaklīnas Kenedijas acīm. Visa pasaule bija sajūsmināta par viņas savaldīšanos, pašcieņu un izturību. Bet ko realitātē bija pārdzīvojusi pati Džekija?

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 24. februāra!

Mazajā zālē:      03.03. seanss 16:00

                        05.03. seanss 16:00

                        08.03. seanss 20:30

                        09.03. seanss 16:15

KOMIVOJAŽIERIS

(The Salesman)
Drāma
Irāna/Francija, 2016
Garums: 125 min.
Režisors: Ašgars Farhadi
Lomās: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi
Rīgas Starptautiskais kino festivāls piedāvā apbalvotā irāņu režisora Ašgara Farhadi jaunāko darbu “Komivojažieris” (The Salesman)! Sekojot filmas “Oscar” nominācijai kategorijā “Labākā ārzemju filma”, tā ierobežotā seansu skaitā būs redzama arī Latvijas kinoteātros.

Filmas darbība cieši mijas ar Artūra Millera slaveno lugu “Death of a Salesman”, kur kāda Tehrānas pāra attiecības sākumā attālināti, bet tad jau visai tieši sāk atgādināt lugas notikumus…
Lai veidotu “Komivojažieri”, pie kura Farhadi strādāja ar savos iepriekšējos projektos jau saliedēto aktieru un kino profesionāļu komandu, viņam nācās atteikties no prestiža spāņu projekta ar aktrisi Penelopi Krūzu galvenajā lomā, taču tas atmaksājās - filma uzstādīja jaunu kases ieņēmumu rekordu režisora dzimtajā Irānā!
Irānas režisoram Farhadi šis jau ir ceturtais “Oskaram” pieteiktais projekts - kamēr “About Eli” un “The Past” iztika ar skatītāju mīlestību, režisora zināmākā filma “Šķiršanās” (A Separation) saņēma gan “Oskaru”, gan Zelta globusu kategorijā “Labākā ārzemju filma”, kā arī 77 (!) citas balvas un 42 nominācijas, padarot Farhadi par vienu no spilgtākajiem mūsdienu autorkino pārstāvjiem pasaulē!
“Komivojažieris” turpina šo tradīciju, jo filmai jau ir divas balvas Kannu kinofestivālā (par labāko aktieri un labāko scenāriju, kā arī nominācija “Zelta palmas zaram”), nominācija “Zelta globusam”, balvas Čikāgas, Minhenes un Vankuveras kinofestivālos, un, protams, “Oscar” balvas nominācija kategorijā “Labākā ārzemju filma” un pavisam reālas iespējas šo balvu arī iegūt!
Kinoteātrī "Splendid Palace" no 17. februāra!

Mazajā zālē: 09.03. seanss 18:15 PĒDĒJAIS SEANSS

VIŅA

(Elle)
Trilleris, Drāma
Francija, Vācija, Beļģija, 2016
Garums: 130 min.
Režisors: Pols Verhovens
Lomās: Izabella Ipēra, Lorāns Lafits, Anna Konsiņī, Šarls Berlēns, Viržīnija Efirā

Manipulāciju meistars un provokators Pols Verhovens uzņēmis vienu no gada skandalozākajām filmām “Viņa”, pārkāpjot drāmas sižeta kanonus, šokējot un izklaidējot.

Mišela (Izabella Ipēra) ir stingra darījumu sieviete, vada lielu datorspēļu uzņēmumu un dabū visu, ko vien vēlas. Arī attiecībās ar vīriešiem.

Kad Mišelas mājās ielaužas varmāka, viņu tikai uz mirkli pārņem mulsums. Mērķtiecīgā sieviete apņemas pati atrast varmāku. Izmeklēšanas gaitā viņas dzīves telpā atklājas slēptas kaislības un apslāpēts naidīgums.
Mišelai jātiek galā arī ar tuvinieku problēmām. Mīkstmiesis dēls sapinies ar pagalam nejauku meiču, viņiem gaidāms bērns, māte krietnos gados grasās precēt žigolo, draudzenes vīrs grib seksu. Netālu dzīvo nepiedienīgi skaists vīrietis...

Verhovena jaunā filma ir par spēcīgām jūtām un izraisa spēcīgas jūtas, skatītājam no trillera jāpārslēdzas uz komēdiju, no satīriskas ģimenes drāmas uz šausmu filmu, beigās pat uz episku vēstījumu. Tā visa centrā ir franču kino superzvaigzne Izabella Ipēra.
Verhovena un Ipēras lieliskā radošā savienība jaušama katrā sižeta pavērsienā, un šī filma kino cienītājiem sagādā īstu baudu.

Balvu “Zelta globuss” filma saņēmusi nominācijā “Labākā ārzemju filma”, Izabella Ipēra – nominācijā “Labākā aktrise dramatiskā filmā”.
***
Režisors Pols Verhovens izpelnījies slavu ar leģendārām Holivudas kases filmām “Robots policists”, “Pamatinstinkts”, “Zvaigžņu kuģa kareivji”. Pēc 20 spožas karjeras gadiem Amerikā viņš atgriezās Holandē un satrieca Eiropas skatītājus ar “Melno grāmatu” (2006).
Verhovens ir viens no retajiem režisoriem, kas guvis panākumus gan Holivudā, gan Eiropas autorkino.
Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā

Vecuma ierobežojums: 18+

Mazajā zālē:      03.03. seanss 20:15

                        05.03. seanss 20:15

                        06.03. seanss 15:30

                        08.03. seanss 18:00

MĒNESSGAISMA

(Moonlight)
Drāma
ASV, 2016
Garums: 111 min.
Režisors: Barry Jenkins
Lomās: Trevante Rhodes, André Holland, Janelle Monáe, Ashton Sanders, Jharrel Jerome, Naomie Harris, Mahershala Ali
Viņš piedzima Maiami, kurā valda nauda un narkotikas. Patiesības meklējumos un sevis paša pieņemšanai, pārdzīvojot drāmu ģimenē un draugu nodevību, viņam ir jāizdara izvēle kāds ceļš ir ejams. Vai cilvēks ir spējīgs mainīt savu likteni?
Vecuma ierobežojums: 16+
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē:       08.03. seanss 21:00 VIENĪGAIS SEANSS!

MANČESTRA PIE JŪRAS 

(Manchester by the Sea)
Drāma
ASV, 2016
Garums: 137 min.
Režisors: Kenneth Lonergan
Lomās: Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler, Lucas Hedges
Pēc sava brāļa pēkšņās nāves Lī Čandlers ("Oscar" balvas nominants Keisijs Afleks) kļūst par brāļadēla aizgādni un ir spiests atgriezties dzimtajā miestā, kur viņu jau gaida bijusī sieva (Mišela Viljamsa) un tik rūpīgi slēptā un aizmirstā pagātne…

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Lielajā zālē:       07.03. seanss 20:30 VIENĪGAIS SEANSS

KINOLEKTORIJS “TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XII”

Sešas filmas, kas apskata pilsētu attēlojumu kino - seši svarīgi pieturas punkti kino vēsturē. Šīs filmas ir gan ietekmējušas veidus, kā kino attēlo vietu, gan pievērš skatienus moderno pilsētu sarežģītajiem līkločiem. Lai papildinātu skatīšanās pieredzi, pirms katras filmas būs īpaši piesaistīta lektora komentārs, palīdzot atklāt filmas dažādos slāņus un iemeslus, kāpēc šo filmu nedrīkst nezināt. Savukārt seši piesaistītie lektori pārstāv dažādas jomas, ne tikai kino, tāpēc ievadlekcijas pirms filmām pieskarsies atšķirīgiem aspektiem.
8.03.2017. Cilvēks ar kinokameru (Человек с киноаппаратом), rež. Dziga Vertovs, 1929, 68’, Padomju savienība
Šī filma iemūžina anonīmu pilsētu Padomju Savienībā 1920. gados, sekojot tās dzīvei no rīta līdz vakaram. ‘’Cilvēks ar kinokameru’’ ir slavas dziesma modernajai pilsētai, pievēršot īpašu uzmanību tās augstceltnēm, cilvēku pūļiem, nemitīgajai kustībai un modernajām transporta iespējām, slavinot cilvēces tehnoloģisko progresu.
“Cilvēks ar kinokameru” ir mēmā dokumentālā filma, kas eksperimentē ar formu, izmantojot dažādus kinematogrāfiskus paņēmienus, kas filmai piešķir nenoliedzamu avangardisku svaigumu.

Lektors: Jānis Putniņš

Lielajā zālē:       08.03. plkst. 19:00 

KINOLEKTORIJU CIKLS SKOLU JAUNATNEI

Jaunatnes kultūras portāls Jest; sadarbībā ar kinoteātri Splendid Palace jau otro sezonu rīkos skolēnu un jauniešu kinolektoriju ciklu. Lektoriju cikls Kino žanri II vecāko pamatskolas klašu un vidusskolas skolēnus atraktīvā formātā iepazīstinās ar četru kino žanru specifiku. Par vēsturiskām filmām, fantāzijas kino, mūzikliem un vesterniem stāstīs gan sabiedrībā zināmi eksperti, gan arī jaunākās paaudzes kino censoņi – jaunie režisori, aktieri un žanra kino entuziasti.

Šīs sezonas noslēdzošajā lektorija ciklā pievērsīsimies amerikāniskajam vesternu žanram un skatīsimies vienu no pēdējo gadu savdabīgākajiem vesterniem “Gausie rietumi”.

Lektori - kino blogeris Sergejs Timoņins un jaunā aktrise, filmas Es esmu šeit galvenās lomas atveidotāja Elīnu Vaska.

Lielajā zālē: 09.03. plkst. 13:00 

TONIJS ERDMANIS

(Toni Erdmann)
Vācija, Austrija. 2016
Drāma, komēdija
Garums: 162 min.
Režisore: Mārena Ade
Lomās: Pēters Simonišeks, Sandra Hillere, Mihaels Vitenborns

Šī komēdija ar rūgtu piegaršu stāsta par padzīvojušu mūzikas skolotāju Vinfrīdu (austriešu teātra aktieris Pēters Simonišeks) un viņa meitu Inesi (vācu kinozvaigzne Sandra Hillere), kas Bukarestē kāpj karjeras kalnā.  Inese visādi izvairās no tēva, taču Vinfrīds nepadodas. Viņš izraisa komiskas situācijas, lai būtu tuvāk meitas darba videi un pašai meitai, kas acīmredzot cīnās ar depresiju. Cenzdamies atvērt Inesei acis, Vinfrīds iemiesojas kouča Tonija Erdmaņa tēlā un iejaucas Ineses kā pulkstenis precīzajā dzīves ritumā.

“110 kinokomēdijas pastāvēšanas laikā šī ir unikāla filma,” par Kannu kinofestivālā ar ovācijām uzņemto konkursa programmas filmu teicis britu laikraksta “The Telegraph” kinokritiķis Robijs Kolinss. Iespaidīgais vācu režisores Mārenas Ades darbs – mūsdienu attiecību pētījums – aizrauj jau no pirmā kadra un, skatītājiem smejoties ar asarām acīs, pārsteidz līdz pat pēdējam kadram.

“Tonijs Erdmanis” sagrauj mītu, ka vāciešiem nav ne miņas no humora. Filma smīdina un fascinē pašus izsmalcinātākos mūsu laiku skatītājus.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma vācu, angļu, rumāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē:       03.03. seanss 19:00 VIENĪGAIS SEANSS

NAKTS DZĪVNIEKI

 

(Nocturnal Animals)

ASV, 2016

Drāma, trilleris

Garums: 115 min.

Režisors: Tom Ford

Lomās: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Armie Hammer

Sjūzenai pieder mākslas galerija Losandželosā, viņas sabiedriskā dzīve ir krāšņa, taču laulība – vientulīga un nepiepildīta. Kādu dienu viņa saņem sūtījumu – tas ir romāna “Nakts dzīvnieki” manuskripts, ko sarakstījis viņas bijušais vīrs Edvards, kuru viņa nav satikusi jau gadiem ilgi. Pavadvēstulē viņš aicina izlasīt romānu un satikties, kamēr viņš ir pilsētā. Vēlu naktī viņa sāk lasīt. Romāns ir veltīts viņai…

…tas ir nežēlīgs un postošs. Kā viņas nodarījums Edvardam.

Režisora un modes dizainera Toma Forda jaunā kinolente saņēmusi Venēcijas starptautiskā kinofestivāla Lielo žūrijas balvu - Sudraba lauvu!

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Mazajā zālē: 04.03. seanss 16:15 PĒDĒJAIS SEANSS

NEVAINĪGĀS

 

(The Innocents / Les Innocentes)

Francija, Polija, 2016

Vēsturiskā drāma

Garums: 115 min.

Režisore: Anne Fontaine

Lomās: Lou de Laâge, Agata Buzek, Agata Kulesza

Pāris mēnešus pēc Otrā pasaules kara Matilde, jauna franču ārste no Sarkanā Krusta, strādā Varšavā. Drīz vien viņa sastop mūķeni, kas izmisīgi lūdz viņas palīdzību. Matilde nolemj doties uz benediktīniešu klosteri, kur atklāj Sarkanās armijas vardarbīgās atbrīvošanas misijas sekas – vairākas sievietes ir stāvoklī. Baidoties no nosodījuma un kauna apziņas, kas sievietes piemeklētu atjaunotajā padomju varas telpā, klosteris meklē absolūtu izolāciju un grēku noklusēšanas iespējas. Matilde, būdama agnostiķe, kļūst par sieviešu vienīgo cerību. Ne tikai klostera iemītnieču, bet arī Matildes uzskati par ticību tiek satricināti.

Filmas pamatā ir patiesi notikumi un ārstes un misionāres Madeleinas Pauliakas pieredze Polijā pēc Otrā pasaules kara.

Franču režisores Annas Fonteinas (Natālija, Koko pirms Šaneles, Divas mātes) jaunākais kinodarbs ne tikai šķetina ticības krīzi, bet arī pēta cilvēka vēlmi saglabāt pašam sevi pašos necilvēcīgākajos apstākļos. Nevainīgās estētiski un idejiski raisa asociācijas ar Pāvela Pavļikovska Idu (2014) un režisora Robēra Bresona darbiem. Filma pirmizrādīta Sandensas kinofestivālā, un kritiķi to uzskata par Fonteinas vienu no labākajām filmām.

Filma franču, poļu, krievu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 3. marta!

Mazajā zālē:      03.03. seanss 18:00

                        04.03. seanss 20:45

                        05.03. seanss 13:30

                        06.03. seanss 21:00

                        07.03. seanss 15:45

                        09.03. seanss 20:45 

TAIVĀNAS FILMU FESTIVĀLS

4. un 5. martā kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē norisināsies Taivānas filmu festivāls, kuru būs iespējams apmeklēt bez maksas.

Interesentiem būs vienreizēja iespēja brīvi apmeklēt augsti godalgotas filmas, kuras veidojuši pasaulslaveni režisori.

Tiem, kas vēlas apmeklēt kinoseansus, jāpiereģistrējas iepriekš šajā saitē.

Filmas tiek demonstrētas ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Piekraste Nr. 7 (Cape No. 7)

Seansa datums un laiks: 4. marts, 2017; 17:00-19:00, Lielā zāle

Izdošanas gads: 2008

Žanrs: romantiska komēdija, muzikāla drāma

Ilgums: 130 minūtes

Apbalvojumi:

  • Taipejas Kino balva 2008 – “Galvenā balva”, “Labākais operatora darbs”, “Labākā mūzika”, “Skatītāju balva”
  • Taipejas Zelta zirga balva 2008 – “Labākais otrā plāna aktieris”, “Labākā filmu oriģinālmūzika”, “Labākā filmu oriģināldziesma”, “Taivānas gada filmas izcilības balva”
  • Āzijas Jūras filmu festivāls 2008 – “Lielā balva”
  • Havaju Salu Starptautiskais kino festivāls 2008 – “Halekulani Zelta orhidejas balva par labāko māksliniecisko darbu”

Apraksts:

Divdesmitā gadsimta četrdesmitajos gados, Japānas ērai Taivānā virzoties uz beigām, vārdā nenosaukts skolotājs (Atari), nosūtīts uz dienvidu pilsētu Hengchun, iemīlas vietējā meitenē ar japāņu vārdu Kojima Tomoko (Liang). Pēc Japānas kapitulācijas un Taivānas nodošanas Ķīnas Republikas administratīvā kontrolē, skolotājs ir spiests atgriezties mājās. Mājupceļā viņš uzraksta septiņas mīlestības vēstules, kurās izsaka nožēlu, ka nākas pamest Kojima Tomoko, kura sākotnēji plānoja ar viņu slepus aizbēgt uz Japānu.

Pēc vairāk nekā 60 gadiem Aga (Fan), problēmās nonācis jaunas rokgrupas dziedātājs, pamet Taipeju, lai atgrieztos savā dzimtajā pilsētā Hengchun. Viņa patēvs (Ma), pilsētas domes pārstāvis, iekārto viņu darbā pastā, aizvietojot gados veco pastnieku Old Mao (C.Lin), kurš nelaimes gadījumā ir salauzis kāju. Kādā dienā Aga uziet nepiegādājamu sūtījumu, kas būtu jānogādā atpakaļ sūtītājam uz Japānu; nu jau mirušā Japānas skolotāja meita ir nolēmusi uz Taivānu nogādāt nenosūtītās mīlestības vēstules. Aga nelikumīgi patur un atver sūtījumu, lai iepazītos ar tā saturu, bet vecā Japānas stila adrese Piekraste Nr.7, Kōshun apriņķis, Takao prefektūra, vairāk nav atrodama.

Dzīves rats (The Wheel of Life)

Seansa datums un laiks: 4. marts, 2017; 19:30-21:00, Lielā zāle

Izdošanas gads: 1983

Žanrs: drāma, romantika

Ilgums: 105 minūtes

Apbalvojumi:

  • Taipejas Zelta zirga balva 1983 – “Labākā filmas montāža”, “Labākais mākslinieka darbs”
  • Āzijas un Klusā okeāna kino festivāls 1983 – “Labākais aktieris”

Apraksts:

1970. gadu trīs slavenāko Taivānas režisoru King Hu, Lee Hsing un Pai Ching-Jui kopdarbā tiek iekļautas trīs dažādas filmas daļas, kurās attēloti tie paši trīs aktieri – divi vīrieši un viena sieviete –, kas reinkarnācijas rezultātā satiekas trīs dažādos laikos. Viņu mīlas un naida trīsstūris turpinās un šķērso trīssimt gadus. Vēlīnajos Mingu dinastijas gados gubernatora meita tiek pavadīta ceļā pie tās līgavaiņa, cita gubernatora dēla. Pa ceļam vīrietis, kuru tā patiesi mīl cenšas viņu izglābt, lai abi varētu atkal būt kopā. Diemžēl vīrieša nolūki nesekmējas, un tos atvaira virsnieks, kas ir atbildīgs par meitenes nogādāšanu pie līgavaiņa un kas izrādās arī ir slepeni iemīlējies tajā. Virsnieks pamet savus pienākumus un izlemj meiteni nolaupīt. Filmas otrajā stāstā tiek atspoguļoti Ķīnas Republikas pirmsākumi. Vīrietis no turīgas ģimenes ir iemīlējies ķīniešu operas trupas zvaigznē un abi nolemj bēgt, jo vīrieša ģimene neatbalsta abu laulību. Arī trupas vadītājs ir iemīlējies dziedātājā, taču viņš atkāpjas un neiejaucas to attiecībās, jo operas liktenis ir atkarīgs no bagātā vīrieša atbalsta. Trešais stāsts norisinās 1970. gados nelielā zvejnieku ciematā, kur divi brāļi cīnās par Taipejas moderno deju dejotājas mīlestību. Tā kā dejotāja vēlas bēgt kopā ar jaunāko brāli, vecākais savā skaudībā un savtībā cenšas noturēt jaunāko brāli pēc iespējas tuvāk sev, nepieļaujot viņa pārvākšanos uz Taipeju. Visos trijos mīlas stāstos iejaucas un tos iznīcina trešā puse. Filmu caurvij vienots motīvs par senu dunci, kas izraisa šo stāstu traģiskās beigas.

Pī dzīve (Life of Pi)

Seansa datums un laiks: 5. marts, 2017; 16:00-18:00, Lielā zāle

Izdošanas gads: 2012

Žanrs: piedzīvojumu drāma

Ilgums: 127 minūtes

Apbalvojumi:

  • Zelta Globusa balva – “Labākā oriģinālmūzika”
  • 85. Amerikas Kinoakadēmijas balvas – "Labākais režisors", "Labākā oriģinālmūzika", "Labākais operatora darbs" un "Labākie vizuālie efekti".

 

Apraksts:

Nolemjot pārdot savu zooloģisko dārzu Indijā un pārcelties uz Kanādu, Santosh un Gita Patel ar saviem dēliem un dažiem atlikušajiem dzīvniekiem dodas uz kuģi. Briesmīgas vētras izraisītās traģēdijas rezultātā Patelu dēls, pusaudzis Pī (Suraj Sharma), ir vienīgais cilvēks, kurš paliek dzīvs. Tomēr Pī nav viens, arī baismīgs Bengālijas tīģeris ir atradis patvērumu uz glābšanas laivas klāja. Dienām pārvēršoties nedēļās un nedēļām pārvēršoties mēnešos, Pī un tīģerim, vēloties izdzīvot, ir jāiemācās uzticēties vienam otram.

Tīģeris un drakons(Crouch Tiger, Hidden Dragon) 

Seansa datums un laiks: 5. marts, 2017; 18:30-20:30, Lielā zāle

Izdošanas gads: 2000

Žanrs: asa sižeta cīņas mākslas filma, piedzīvojumu filma, drāma, romantiska filma

Ilgums: 119 minūtes

Apbalvojumi:

  • 73. Amerikas Kinoakadēmijas balvas – “Labākā filma svešvalodā”, “Labākais mākslinieka darbs”, “Labākā oriģinālmūzika”, “Labākais operatora darbs” u.c. nominācijas

Apraksts:

Li Mu Bai, lielisks karotājs, nolemj savu zobenu Zaļais Liktenis uzdāvināt dārgam draugam. Zobens tiek nozagts, un tā atgūšana ir Li Mu Bai rokās. Vienlaicīgi viņš mēģina atriebt sava skolotāja, kuru nogalinājis ļaunais Jade Fox, nāvi. Meklējumos viņam pievienojas Shu Lien, viņa nepiepildītā dzīves mīlestība. Viņi tiek iepazīstināti ar Jiao Long Yu, noslēpumainu un skaistu labi zināmas ģimenes meitu, kura ir saikne starp visiem attēlotajiem stāstiem. Neraugoties uz sižeta blakuslīnijām, tas tomēr ir mīlas stāsts.

 Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies