Šokolādes kūciņa…ar ciankāliju (Filma – Rasputins)

Linduchy
Linduchy 30. janvāris 2014 19:41
1871

Režisors: Irakli Kvirikadze


Lomās: Žerārs Depardjē, Fanija Ardāna, Vladimirs Maškovs, Filips Jankovskis, Irina Alferova u.c.

Francijas un Krievijas kopražojums. Stāsts labs un interesants, nauda pietiekama, filmēšanas vietas ideālas, aktieru sastāvs diezgan nopietns, nedaudz izvirtīga odziņa arī it kā ielikta – visi priekšnoteikumi, lai filma būtu lieliska, bet...

Rasputins kā vēsturiska un ļoti sarežģīta persona ir cietais rieksts gan aktieriem, gan režisoriem. Šis ir tas gadījums, kad cieto riekstu pārkost neizdevās. Nevarētu teikt, ka Žerārs Depardjē vai pārējie aktieri būtu slikti nospēlējuši lomu, bet  tomēr ne līdz galam.

Radās iespaids, ka filma uzfilmēta ķeksīša pēc – ir aktieri, kam vajag svaigu lomu (Žerārs Depardjē divreiz lielāks par reālo Rasputina personāžu un Fanija Ardāna divreiz jaunākas carienes lomā – padzīvojušu aktieru personības krīze),  ir režisore (es nepārrakstījos – režisore Žozē Dajāna, kas sākumā vadīja visu filmēšanas darbu), kura ir gatava izlīdzēt savam draugam un, protams, ir Krievijas finansējums – nu kāpēc lai neuzfilmē filmu par Rasputinu – domāts, darīts.

Franču kino darboņi bija ļoti aizrāvušies ar filmēšanu, kā rezultātā tapa 4 stundu kino materiāls. Krievijas pasūtītāji neesot varējuši  akceptēt tik garu filmu, tāpēc glābšanas operācijai pieaicinājuši gruzīņu režisoru Irakliju Kvirikadze.

Iespējams, ka 4 stundu garais kino materiāls kopumā bija labs, bet saīsinātais variants ir ar mazuma piegaršu, nu kaut kas nebija līdz galam tajā filmā, prasījās vairāk un detalizētāk. Iespējams, ka pie vainas ir Rasputina tēla attēlošana kā balta un pūkaina, lai arī izvirtuša cilvēka.

Lai nu kā, bet no šāda aktieru sastāva un paša stāsta gaidīju ko vairāk un iespaidīgāku. Kas tiešām uzrunāja šajā filmā – grezni skati un šokolādes kūciņas...ar ciankāliju (bija paredzētas Rasputina noindēšanai)– izskatījās tik kārdinošas, ka pēc filmas obligātā kārtā vajadzēja aiziet uz tuvumā esošo Kūkotavu (arī tur bija neliela vilšanās par šokolādes braunija sastāvu un izmēru, bet tas jau tā mazsvarīgāk).

P.S. Filma bija ieskaņota krievu valodā, bet, ja būtu jālasa titri latviešu valodā, tad jau atkal būtu problēmas - vai tiešām tik grūti titriem uzlikt apakšējo fonu, lai būtu salasāmi visos kadros? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VIT@ 31. janvāris 2014 13:31

ahh, tik zems reitings šai filmai, pat kritiķi nav izteikušies, pat necentīšos skatīties, vienīgais visā šajā sastāva simpātisks ir Depardieu, thats it.
Taču par pašu personāžu, man bija palaimējies redzēt ļoti kvalitatīvu dokumentālo filmu. Biju sajūsmā, ļoti interesants stāsts šai personai ir apakšā!!

Kristiāna2 31. janvāris 2014 13:15

Tieši manas domas, filma it kā laba, bet tikai kā tādas vēstures atspoguļojums skaistās bildēs. Līdz galam neatklājās ne Rasputins kā personība, ne pārējie tēli. Īsti nesaviļņoja tas mani. Un nevar vēl zināt cik tie vēsturiskie fakti tur precīzi.

Noelle 31. janvāris 2014 10:27

:) Forši, ka uzrakstīji :)

Kā jau minēju sarunā, man filma šķieta pārāk tīrā, es pat teiktu - sterilā manierē uzfilmēta. Tas, protams, nenozīmē, ka slikta, tomēr, ja salīdzina ar vecāko šī sižeta versiju (neatceros, gan, kuras valsts un aktieru izpildījumā, ļoti iespējams, ka pat krievu), vecākā bija daudzkārt bagātīgāka. Jā, nenoliedzami, skarbāka, brutālāka, tomēr šķiet, ka vairāk atbilda sižeta līnijai un tēlam.

Par kūciņu - cien.Lapsa laikam ir aizmirsusi, ka braunijs ir šokolādes kūka. Es tiešām jutos vīlusies, jo gaidīju patiešām ko šokolādīgu ne tikai virskārtas glazūrā (kas vismaz varēja būt tumšā šokolāde). :) Katrā ziņā - mazs rūgtumiņš tomēr palika :)

KRX 30. janvāris 2014 21:11

Jā, man bija līdzīgas izjūtas pēc šīs filmas - it kā interesanta, bet kaut kas pietrūka. Un, jā, šis tēls no vienas puses ir ļoti pateicīgs jebkādām vēstures interpretācijām, jo tādu īstu un drošu faktu par šo personu tā arī nevienam neesot....
Bet kopumā filma laba. Es noteikti iesaku :)