Šogad populārais festivāls “Riga Symphony” pulcēs talantīgus jauniešus no divdesmit valstīm

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 20. novembris 2019 12:06
129

No 11. līdz 14.decembrimRīgā norisināsies jau par labu tradīciju kļuvušais festivāls “Riga Symphony”, kas šogad pulcēs talantīgus jauniešus no divdesmit valstīm:  Anglijas, Īrijas, ASV, Turcijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Spānijas, Polijas, Francijas, Bahreinas, Itālijas, Krievijas, Ukrainas, Gruzijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Moldovas, Kazahstānas un, protams, Latvijas. Mūsu valsti žūrijā pārstāvēs LNO soliste Ilona Bagele un dziedātāja Samanta Tīna, savukārt Galā koncerta vadītāja loma uzticēta dziedātājam Markum Rivam. 

Jaunieši par galveno balvu sacentīsies vairākās nominācijās: “Folkloras un tautasdziesma”, “Autordziesma”, “Kora un ansambļa dziesma”, “Latviešu komponista dziesma”, “Populārās mūzikas vai džeza stila dziesma”, “Akadēmiskais vokāls” u.c. Jāpiebilst, ka šogad festivālā ieviesta jauna nominācija – “The best of the best – Diamond voice of Riga Symphony”. Festivāla dalībnieku sniegumu, kā allaž, vērtēs kompetenta starptautiska žūrija.  

“Festivāls veicina un attīsta neformālās radošās izglītības iespējas Latvijā starptautiskā līmenī, savukārt konkursa galvenais mērķis ir kalpot par starptautiska mēroga platformu jaunajiem izpildītājiem, kā arī veicināt populārās, tradicionālās, un akadēmiskās dziedāšanas žanru, stiprināt starptautiskās attiecības un radošus kontaktus, iesaistīt dažādu tautību jauniešus Latvijas un Baltijas valstu kultūras mantojuma popularizēšanā, dodot iespēju parādīt savu meistarību un savai kultūrai raksturīgās iezīmes. Festivāla laikā, mācoties un izpildot dziesmas par Latviju un Rīgu, jauniešiem ir iespēja iepazīt Latvijas muzikālo kultūru, tās unikālo raksturu un bagātību. Vienlaikus tā ir vērtīga pieredzes apmaiņa, daudzu valstu dziesmu, komponistu, jauno talantu stila un izpildījuma manieres sintēze,” norāda festivāla direktore, komponiste Jeļena Švilpe. 

Festivāla dalībnieki varēs apmeklēt radošās darbnīcas, kurās piedalīsies vokālisti, komponisti, producenti un mūziķi no visas pasaules, piedalīties meistarklasēs vokālajā tehnikā, kurās pieredzē dalīsies dažādu valstu vadošie speciālisti, piedalīties kultūras pasākumos, kuri notiks festivāla ietvaros; sacensties par iespēju uzstāties svinīgajā Galā koncertā VEF Kultūras pilī kurā piedalīsies festivāla labākie dalībnieki un populāri Latvijas un Eiropas mākslinieki. Latvijas jaunieši prezentēs latviešu muzikālos priekšnesumus, savukārt citu valstu dalībnieki rādīs savas valsts muzikālos darbus. 

11.decembrī sāksies pirmie konkursi, kas turpināsies arī 12.decembrī. 13.decembrī tiks apbalvoti uzvarētāji, bet pēcpusdienā Rīgas Sv. Pētera baznīcā norisināsies tradicionālais labdarības Ziemassvētku koncerts un tiks rotāta tradicionālā “Riga Symhony 2019” festivāla Ziemassvētku eglīte. Festivāla kulminācija būs 14.decembrī, kad VEFKultūras pilī norisināsies “Riga Symphony 2019” Galā koncerts, kurā festivāla labākie dalībnieki sacentīsies par “Grand Prix” piecās nominācijās un “Dimond voice of  Riga Symphony 2019”, kā arī festivāla galveno balvu – “Riga Symphony 2019 – Grand Prix” 1000 EUR vērtībā. 

Atgādinām, ka festivāls jau iepriekš ir izcēlies ar savu ieguldījumu labdarībā, dodot iespēju bāreņiem un jauniešiem ar ierobežotām iespējām piedalīties dažādos pasākumos, tādējādi veicinot un uzsverot viņu iekļaušanos sabiedrībā. 

Konkurss un režisores Ditas Torsteres-Stepītes veidotais Galā koncerts tiks raidīts tiešraidē: www.rigasymphony.lv, kā arī Facebook lapā “Riga Symphony”. 

Plašāka informācija par festivālu: www.rigasymphony.lv, kā arī Facebook lapā “Riga Symphony”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies