Šodien Strēlnieku laukumā tiks atklāts gaismas festivāls „Staro Rīga”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 14. novembris 2013 22:07
1497

15.novembrī, sāksies gaismas festivāls „Staro Rīga”, kas ilgs līdz 18.novembrim,  četrus vakarus no pl.18.00 līdz 23.00 festivāla apmeklētājus priecējot ar unikāliem gaismas mākslas objektiem Rīgas ielās un parkos.


Gaismas festivāls tiks atklāts 15.novembrī pl.18.00 Strēlnieku laukumā, piedaloties Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, nodibinājuma Rīga 2014 vadītājai Diānai Čivlei un „Aerodium” pārstāvei Līgai Gablikai. Pēc svinīgās atklāšanas būs skatāms „Aerodium” uzvedums, kurš daudzkārt bijis redzams ārpus Latvijas, taču Rīgā tiks demonstrēts pirmo reizi. Iespaidīgais šovs apliecinās profesionāļu veiklību darbojoties gaismas tunelī.


„Staro Rīga” festivāls aicina gada tumšākajā laikā priecāties par gaismas spēlēm, tā ir rīdzinieku sarūpētā dāvana pašiem sev, pilsētas viesiem un savai valstij. Šis būs jau sestais festivāls „Staro Rīga”, kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem pasākumiem Rīgas kultūras dzīvē.


Šogad festivālā ietverti vairāk nekā 30 objekti, kas rosinās ieraudzīt pazīstamas vietas jaunā gaismā. 2013.gada festivāla mākslinieciskā koncepcija ir „Seši stāsti par prieku”, tādējādi piesakot Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumu programmu, kas arī sadalīta sešās tematiskajās līnijās. Šī gada festivāla devīze mudina arī mums pašiem pa īstam ieslēgt gaismu - ieslēgt prieku!


Festivāla pamatmaršruts būs pilsētas centrālā pilsētas ass Brīvības iela no Daugavmalas līdz Juglai, metot lokus Vecrīgā, Esplanādē un Miera ielā, ar objektiem arī apkaimēs.


Gaismas festivāla ietvaros novembrī tiks realizēta daļa no pieteiktajiem objektiem, jo citas radošās idejas būs skatāmas Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas nogalē 17.-19. janvārī, kad līdztekus citiem atklāšanas notikumiem rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs „Staro Rīga” speciālizlaidums.


Plašāka informācija par gaismas festivālu „Staro Rīga” oficiālajā mājaslapā www.staroriga.lv, sociālajos tīklos Facebook un Twitter. Aktuālākā informācija uzziņu portālā 1188 staroriga.1188.lv, festivāla laikā karte un bukleti būs pieejami Rīga 2014 informācijas centrā tirdzniecības centrā Galleria Riga (Dzirnavu ielā 67, pirmajā stāvā). Festivāla laikā pie Laimas pulksteņa darbosies uzziņu dienesta 1188 un Lattelecom informatīvā telts, kur varēs saņemt festivāla programmu un pasākumu karti, kā arī noskaidrot interesējošos jautājumus par gaismas festivāla norisi, pacienāties ar karstu tēju un lietot bezmaksas wi-fi. 


Gaismas festivālu „Staro Rīga” finansē Rīgas dome, festivāla partneris Lattelecom, citi sadarbības partneri, starptautisko projektu finansējums no Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2017-2013” projekta „Connecting Cities”. Festivāla organizēšanu nodrošina nodibinājums Rīga 2014. Festivāls „Staro Rīga” iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies