Šodien sākas Positivus. Kura ies?

Autors: , 2010. gada 16. jūlijs, 00:00:00
Šodien sākas Positivus. Kura ies?

Šodien (16.jūl.) un rīt Salacgrīvā jau ceturto gadu pulcēsies ievērojams skaits cilvēku uz mūzikas un mākslas festivālu "Positivus".

 

Vairākas skatuves un dažādas mākslas norises


Festivāla rīkotāji plašajā Salacgrīvas Zvejnieku parka estrādē piedāvās vairākas skatuves, uz kurām divas dienas uzstāsies populāri pasaules mākslinieki un pašmāju mūziķi, kā arī notiks dažādi citi ar mākslu saistīti pasākumi, piemēram, festivālā darbosies mākslas projekts "Mīlestības siena", kur ikvienam apmeklētājam būs iespēja kļūt par mākslinieku, uz balta audekla radot mākslas darbu.

 {smallpic:1}

Muse!

 

Festivālā uz septiņām skatuvēm uzstāsies vairāk nekā 60 lieliski ārzemju un labākie pašmāju mākslinieki, no kuriem galvenie būs grupas no ASV - "Scissor Sisters" un "Muse", kā arī "UNKLE live" un "Happy Mondays" no Lielbritānijas.

 

Šovakar festivālā uz "Tele2" no plkst.20.45 uzstāsies Lielbritānijas grupas "The Climbers", "Happy Mondays", bet pirmo festivāla vakaru uz šīs skatuves noslēgs grupas "UNKLE live" uzstāšanās.

 

Uz "Cēsu alus" skatuves šodien programma sāksies plkst.16.15 ar grupas "Triānas parks" uzstāšanos, bet pēc tam spēlēs grupa "Shoreline" no Lielbritānijas, lietuviešu grupa "Happyendless", grupa "The Gin Riots" no Lielbritānijas, mūziķe Lady Daisey, igauņu un somu elektropopa grupa "Popidiot", kā arī pašmāju grupa "Astro’n’out".

{smallpic:2}

Triānas Parks

Šovakar "I Love You" skatuves cienītājus priecēs grupas "Soundarcade", "Zizzou", "Lie lie Sister", "Bad Apples", dīdžejs Uldis Rudaks, Alise Joste un "Mona de bo", "Secret Act" un "Secret DJ".

 

 

Festivālā "Red Bull Music Academy" uzstāsies "South Rakkas Crew" no ASV, "DJ Quest & Paul Oja/Kallervo karu on", Toms Grēviņš, igauņu mākslinieks "Dave Storm", Jesse un "Drummatic Twins" jeb Niks Sleiters. Festivālā viesosies arī Benji B no Lielbritānijas, "Mr.Nestor & Sandler Molder", arī pašmāju mākslinieki "Crystal Sound System" un "DJ Rudd un Aiva", lietuvieši "DJ Mamania & Vaiper Despotin", "Taras 3000", kā arī "Maceo Wyro & Sean Palmer".

 

Dejas!

 

Zvejnieku parka estrādē darbosies arī "Garnier Fructis" dabas skatuve, kas šovakar piedāvās "Samba de Riga" priekšnesumus, uzstāsies improvizācijas teātris "ImproZoo", "I-Dejas māja" apmācīs salsas, rueda un merengue deju soļus, uzstāsies "Pulsa efekts" ar paraugdemonstrējumiem un perkusiju spēlēm, notiks "I-Dejas māja" indiešu klasiskās dejas paraugdemonstrējumi, Rīgas Improvizācijas teātra priekšnesumi, dzejas lasījumi un "I-Deju" radošās grupas performance "Feju dejas".

 

Kino!


Savukārt "Nordea kino" skatuve festivāla pirmajā dienā piedāvās Lailas Pakalniņas filmu "Klusums", Signes Baumanes filmu "Zobārsts" un "Nataša", kā arī 2009.gada Basku īsfilmu programmu. Tāpat pirmajā dienā būs skatāma Jura Podnieka studijas un Nila Skapāna veidotās filmas "Burvīga diena", "Diversija" un "Telefons".

 

Šovakar kino skatuvē notiks arī saruna ar jaunās latviešu spēlfilmas "Tas notika ar viņiem" veidotājiem - producenti Alisi Ģelzi, scenāristu Jāni Nordu un galveno operatoru. Būs skatāmas arī īsfilmu programmas "Future Shorts" 2009.gada labākās īsfilmas, Ginta Grūbes un Dāvja Sīmaņa filma "Pasaules skaņa" un Anda Miziša filma "Jaguāra kakts".

 

Kultūras nams!

 

Festivāla teritorijā darbosies "Radio SWH" skatuve "Radio SWH Kultūras nams", kur piektdienas vakarā uzstāsies "Satellites LV" - vienīgā grupa, kas uzstājusies visos līdzšinējos Positivus festivālos. Kā arī notiks starptautiskas "Paint Club" sacensības, kurās spēkiem mērosies 16 radošas personības no visām Baltijas valstīm - grafiti mākslinieki, ilustratori, karikatūristi un citi vizuālās mākslas meistari.

 

Mudina festivālā ierasties savlaicīgi


Lai neveidotos automašīnu sastrēgumi, "Positivus" festivāla rīkotāji apmeklētājus mudina Salacgrīvā ierasties pēc iespējas savlaicīgāk.

 

Iepriekšējos gadus jau pirms Salacgrīvas pēcpusdienā un vakarā veidojās prāvas automašīnu rindas ar cilvēkiem, kuri vēlējās nokļūt uz festivāla norises vietu

 

Festivāla teritorija būs atvērta šodien no plkst.15, bet "Merrild" telšu pilsētiņa būs atvērta jau no plkst.12.

 

Festivāla rīkotāji aicina apmeklētājus parūpēties par saules aizsargkrēmiem un galvassegām. Festivāla teritorijā nebūs iespējams norēķināties ar maksājumu kartēm, izņemot "Latvijas balzama" pludmales bāru, un teritorijā nebūs pieejami bankomāti, tādēļ apmeklētāji tiek aicināti jau laikus nodrošināties ar pietiekamu skaidras naudas daudzumu.

 

Avots: Tvnet.lv