Smukā KAIMIŅZEME

thezeezee
thezeezee 13. jūlijs 2018 13:04
1020

Kurš ir Tavs mīļākais gadalaiks? Saulainā vasara vai zelta rudens? Vai varbūt atsvaidzinošā ziema vai zilo debesu pavasaris? Mans mīļākais gadalaiks ir brīvlaiks jeb citiem vārdiem – atvaļinājums.

Šovasar pāris dienas no sava atvaļinājuma pavadīju mūsu kaimiņzemē Lietuvā. Jāatzīst, ka Igauniju esmu izceļojusi krustu šķērsu, taču Lietuvu vien dažas reizes sanācis apskatīt.

Tad nu izdomājām apskatīt kaimiņzemes rietumdaļu, kas atrodas pie skaistās Baltijas jūras. Mūsu maršruts veda cauri Liepājai uz Palangu, tālāk uz Klaipēdu un Nidu, savukārt atpakaļceļā iebraucām Šauļos un tad jau atpakaļ mājās.

20180713125949-27197.jpg

Palanga. Skaista kūrortpilsēta, kurā slavenākie apskates objekti ir laipa, kas iestiepjas dziļi jūrā, un Dzintaru muzejs. Jāatzīst, ka šī ir izteikta vasaras un tūristu pilsēta, tāpēc pilsētā ir tikai viena kilometru gara iela, kurā atrodas simtiem dažādu kafejnīcu, restorānu un bāru. Protams, glīti, taču plānojot Lietuvas vizīti, šeit vairāk par pusi dienas īsti nebūs ko darīt. Ja neiesi uz muzeju, tad pietiks vien ar pāris stundām izstaigāt galveno ielu un paieties gar jūru.

20180713130237-50652.jpg20180713130259-28125.jpg

Klaipēda. Šī piejūras pilsēta ir daudz lielāka izmēros un skatāmvietās – te var redzēt gan vēsturisko pilsētas centru, gan aktīvo Ostas rajonu, kas pilsētai dod lielu pienesumu, kā arī dažādus muzejus un tirdzniecības centrus. Dodoties cauri pilsētai, padomju laiku elpa un sajūta nemitīgi uzplijas, tādēļ nevarētu teikt, ka pilsēta ir ārkārtīgi skaista un baudāma. Protams, centrs ir glīts, taču novirzoties no tā padomu laika pēdas ir atstājušas savus nospiedumus. Foršākie un slavenākie apskates objekti šeit ir Jūras muzejs un Delfinārijs. Ja reiz tik tālu tikuši, tad devāmies lūkot abus un bijām priecīgi par šo lēmumu – mums ļoti patika. Jūras muzejs tiešām iespaidīgs, bet delfīnu šovs pārsteidza – negaidījām tik lielu dažādību delfīnu kustībās.

20180713130044-55647.jpg

Neringa. Neringa ir Lietuvas reģions jeb Kuršu kāpa, kurā atrodas arī daudzi mazi, skaisti piejūras ciematiņi. Pārceļoties uz šo pussalu, rodas priekšstats, ka beidzot esi nonācis ārzemēs, jo pārējā Lietuvas daļa daudz neatšķiras no Latvijā redzētas dabas un ainavām.

Neringā daba ir neparasta un man radās sajūta, ka esmu aizbraukusi daudz tālāk, kā tepat pie kaimiņiem. Negaidīts pārsteigums bija tā saucamais šlakbaums pēkšņi meža vidū, kas teica – vai nu maksājiet 20 naudiņas, vai tālāk var nebraukt. Skaidrs, ja jau reiz par prāmi esi samaksājis 12naudiņas, tad brauksi arī tālāk. Izrādās, jau daudzus gadus ir jāmaksā par iebraukšanu šajā nacionālajā parkā. Lai vai kā – samaksājām un devāmies tālāk cauri Jokrantei un Preilai uz Nidu.

20180713130124-15331.jpg

Nida. Šobrīd šī ir mana mīļākā vieta Lietuvā. Ārkārtīgi mīlīgs un glīts ciematiņš, kurš ir ļoti iecienīts tūristu vidū. Nidā ir ļoti skaista promenāde, mazi un krāsaini namiņi, kā arī ārkārtīgi daudz vietu, kur nakšņot un dažādas kafejnīcas, kur paēst. Šis ir Lietuvas tālākais punkts, kas tālāk robežojas jau ar Baltkrieviju. Mēs nepaslinkojām un uzkāpām (nevis uzbraucām ar auto) vienā no glītākajiem skatu punktiem uz Kuršu kāpas tuksnesīgo ainavu. Ja ir kāda vieta Lietuvā, kur labprāt pavadītu vairākas dienas, tad tā ir Nida. Man ļoti patika Nidas miers un atpūtnieku nesteidzīgums.

20180713130333-88913.jpg

Atpakaļceļā vēl piestājām dažos apskates punktos – Augstākajā Nidas punktā, kur nejauši, mežam cauri ejot, satikām mežacūku. Tāpat apskatījām populāro Pelēko kāpu, kuras foto var redzēt visos tūrisma ceļvežos, un Raganu kalnu ar koka skulptūrām Jodkrantē. Gana piesātināts brauciens, taču pietiekami relaksēts, jo mums nepatīk ceļot, skatoties pulkstenī. Tā vietā mēs dodam priekšroku dažiem apskates objektiem, atvēlot laiku arī kādai nesteidzīgai kafijas vai garākai ēšanas pauzei.

20180713130354-59359.jpg

Krusta kalns netālu no Šauļiem. Pa ceļam mājup, iebraucām apskatīt slaveno Krusta kalnu, kas atrodas netālu Šauļiem. Man ir sanācis apceļot pusi Eiropas, bet nedaudz dīvaini atzīt, ka man līdz šim nebija sanācis aizbraukt uz šo slaveno kaimiņzemes svētvietu. Jāsaka, ka šī ir viena no dīvainākajām vietām, kurā man ir sanācis pabūt. Vērojot tos krustu tūkstošus, kas slejas viens blakus otram, cits lielāks, cits mazāks. Krusts ir simbols, kas asociējas ar svētumu, varbūt pat nedaudz ar apcerīgumu un skumjām, jo pārsvarā krustus var redzēt baznīcās un kapsētās. Laikam jau krusta kalns man asociējās ar vienu lielu kapsētu, tāpēc likās varbūt pat nepiedienīgi pļavas vidū salikt daudzus tūkstošus krustu…

Trīs dienas paskrēja nemanot, laiciņš bija burvīgs – silts un saulains, bet arī atvaļinājumi beidzas… Aicinu arī Tevi iepazīt Baltijas valstis un noteikti padalies ar bildēm, savu pieredzi tepat SK klubiņā! :)

Lai skaista vasara! :)

Burvīgo mirkļu konkurss

 

 
20180514090408-91605.jpg
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies