Slovēņu hip hopa izpildītājs Zlatko interpretē Aspaziju

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 6. februāris 2015 00:00
1396

Publicēta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai veltītās īsfilmu sērijas #domasspēks 5. epizode, kurā Aspazijas dzejoli "Manas domas" mūzikas ritmos ietērpj Zlatko, Slovēnijas pazīstamākais hip hopa izpildītājs.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Slovēnijas hip hopa izpildītājs Zlatko (Zlatan Čordič) līdz šim izdevis septiņus mūzikas albumus, kas iekarojuši plašu auditoriju. Izpildītājs savās dziesmās runā gan par sociālo nevienlīdzību, gan analizē politiskos procesus, gan arī uzsver cieņas pret sevi un tuvākajiem nozīmi. Lai gan viņa dziesmu teksti skar nopietnus jautājumus, mūzikas kopējā noskaņa ir izteikti pozitīva. Īpašu popularitāti Zlatko ir ieguvis Slovēnijas jauniešu vidū, tādēļ viņš bieži tiek aicināts runāt par dažādām tēmām skolās. Zlatko aktīvi pauž savu viedokli arī sociālajos tīklos, vienmēr sasniedzot plašu auditoriju, jo viņa sekotāju skaits sociālajos tīklos ir viens no augstākajiem Slovēnijā.

Aspazijas dzejolis "Manas domas" iekļauts dzejoļu krājumā "Dvēseles krēsla" (1904). Šis krājums pirmoreiz atklāja dzejnieces filozofisko skatījumu uz tādām opozīcijām kā "dzīve - nāve", "ideāls - realitāte", "pagātne - tagadne". Dzejoļu krājumā Aspazija uzsver arī radošas personības vientulību un atsvešinātību.

Epizode tapusi sadarbībā ar multiinstrumentālistu Rick Feds (Rihardu Fedotovu), kurš piedalījās gan filmēšanā Latvijā, dzīvajā izpildījumā pavadot Aspaziju (Evu Ikstenu-Strapcāni), gan sagatavojot bītu, uz kura vēlāk Zlatko Slovēnijā dzejoli turpināja.

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē EU2015.LV, gan sociālajos tīklos Youtube un Facebook. Nākamajā nedēļā Raiņa un Aspzijas vēstuļu saraksti atklās Viļņas Drāmas teātra aktieri Tads Grīns (Tadas Gryn) un Toma Vaškevičūte (Toma Vaškevičiūtė).

Īsfilmas tiek veidotas Jura Podnieka studijā. Režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejūtas populārais mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne.

Projektu atbalsta nacionālā aviokompānija airBaltic un Jūrmala - Raiņa un Aspazijas galvaspilsēta. Informatīvie atbalstītāji EP Informācijas birojs un Latvijas Institūts.

 

Avots:Leta

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies