Skrundas muiža saņem Apeirona balvu kā pieejamākais kultūrvēsturiskais objekts

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 28. oktobris 2016 16:59
1381

Šonedēļ Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons pasniedza ikgadējās balvas par ieguldījumu vides pieejamības veicināšanā, un apbalvojumu kā pieejamākais kultūrvēsturiskais objekts saņēma Skrundas muiža.

Apeirons balvas pasniedza 7 nominācijās, ceļot godā cilvēkiem ar invaliditāti draudzīgākās vietas, ēkas un vides pieejamības veicinātājus. Apbalvojumus saņēma arī Rīgas Motormuzejs, Daugavpils Universitāte, Latvijas Valsts mežu dabas parks Tērvetē, kempings Apaļkalns.

 

Skrundas muižai piešķirtā balva kā pieejamākajam kultūrvēsturiskajam objektam pierāda, ka kultūrvēsturiska objekta statuss nav šķērslis, lai izveidotu pieejamu vidi arī cilvēkiem ar invaliditāti un īpašām vajadzībām.

 

 

Skrundas muižas līdzīpašnieki Arvis Šteinbergs un Ligita Šteinberga atzīst, ka ir patiesi gandarīti par augsto novērtējumu. Raksturojot celtniecības procesu, Arvis Šteinbergs uzsver, ka Skrundas muižā par vides pieejamību ir domāts jau sākot ar ēkas rekonstrukcijas projekta izstrādi, pēc tam turpinot tam sekot būvniecības gaitā. Arī, nododot muižu ekspluatācijā, tika kontrolēts, lai piekļuve ēkai un izmantošana ir ērta ne tikai uzzīmētajos plānos, bet arī dabā. Muižas rekonstrukcijas laikā ir ierīkots lifts un pacēlājs, lai nodrošinātu nepieciešamo komfortu un funkcionalitāti arī cilvēkiem ar invaliditāti - un tai pat laikā rekonstrukcijas darbi ir veikti, saglabājot ēkas unikālo vēsturisko veidolu. Muižā ir pieejams arī īpaši pielāgots numuriņš, kurā komfortabli jutīsies arī apmeklētāji ratiņkrēslos. Viesojoties šajā vēsturiskajā objektā, kurš atrodas skaistajā Ventas upes krastā, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nebūs jāsaskaras ar vides pieejamības iespēju trūkumu.

 

Skrundas muiža celta klasicisma stilā 19. gadsimta sākumā. Muižu dēvē arī par Mežotnes pils miniatūrkopiju un tā lepojas ar skaistu parku.

 

Šobrīd Skrundas muižā ir ierīkoti 12 individuāli iekārtoti viesnīcas numuri, kā arī konferenču centrs, vasaras terase, vairākas banketu zāles un restorāns. Kopumā Skrundas muižā iespējams izguldīt līdz pat 80 personām, savukārt banketu un semināru telpās var uzņemt līdz pat 200 personām. Vairāk informāciju par Skrundas muižu var aplūkot mājas lapā http://skrundasmuiza.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā