Skroderkrogs Ventspilī

zaurpelis
zaurpelis 13. oktobris 2013 12:45
2886

Oktobra sākumā gadījās nokļūt Ventspilī uz nepilnu dienu. Pāris stundas brīvsolim un liela vēlme apmeklēt kādu jauku, omulīgu krodziņu. Vispār mums nebija konkrētās domas doties tieši uz Skroderkrogu, taču klaiņojot kur deguns rāda un baudot rudeni un pilsētu, Skroderkrogs vienkārši iznira mūsu priekšā. Maza, zema, vilinoša un aicinoša ēka ar atbilstošu nosaukumu vienkārši apbūra mūs. Devāmies iekšā. Mūs sagaidīja viesmīle. Uz jautājumu vai mēs nevaram sēdēt tālāk telpā pie loga, nevis pie viņas norādītā galdiņa pie durvīm, saņēmām mazliet īgnu:"Nu jā, var jau arī tur", taču tas mūs tajā brīdī neietekmēja, jo interjers bija mūs apbūris. Koks, zemi griesti, ar šūšanu saistītās lietas, kas izmantotas interjerā, vienvārdsakot omulīga un mājīga atmosfēra. Ēdienkarte interesanta, bija pat grūti izšķirties, ko īsti pasūtīsim, kas ir labi. Darījām viesmīlei zināmu, ka mums ir ierobežots laiks, tā teikt, lai viņa varētu brīdināt, ja sagaidāms ilgāks gatavošanas laiks. Izvēlējāmies tādu ēdienu, kas neprasa ļoti ilgu gatavošanas laiku tieši tā iemesla pēc, ka mums bija mazliet vairāk par stundu laika. Arī ēdienkartē nebija minēts, ka otro ēdienu gatavošanas laiks aizņemtu vairāk par 30min, kas parasti tiek norādīts, ja tā ir. Tad mēs sākām gaidīt. Pieļauju ka, ja mūsu laiks nebūtu ierobežots vai arī ja mēs būtu gājuši vakarā, atvēlot ēšanai visu vakaru, mēs nebūtu tik asi reaģējuši. Brīdī, kad mēs veicām pasūtījumu, krodziņš sāka tukšoties un cilvēku palika mazāk. Gaidījām, gaidījām un gaidījām, redzējām, kā citiem galdiņiem pasniedz maizes groziņus, kā atnes ēdienu tiem, kas ienāca pēc mums... Beidzot, pēc nepilnas stundas, kad jau bijām pussoli no iešanas prom, jo mums vairs nebija laika, mūsu pasūtījums tika atnests. Bijām pasūtījuši cūkas karbonādi ar kauliņu un  grilētiem dārzeņiem, un grillētu cūkas fileju ar kartupeļu-ķirbju biezeni. Porcijas, es teiktu, ka lielas. Man, kā jau mazākam vēderiņam bija pusporcija, kas bija gana liela. Ēdiena noformējums jauks, kvalitāte laba, bet ne izcila. Biezenī ķirbis nebija jūtams un pats biezenis bija pārāk sauss un graudains. Ziniet, ja es gaidu ēdienu stundu, tad sagaidu perfektumu, ko nesaņēmu. Ātri, tiešām ātri paēdām, gājām pie bāra letes, lai samaksātu rēķinu, jo to gaidīt mums vairs nebija laika. Mums atkal lūdza uzgaidīt, tūlīt atnesīšot... Gaidot vēl un skaidri redzot, ka citi tiek apkalpoti ātrāk un laipnāk, es vienkārši cēlos un vilku jaku. Tad beidzot viesmīle pienāca un aicināja mūs vēlreiz pie bāra letes, jo tā būšot ātrāk...

Skroderkrogs sevi pozicionē kā vieta, kas visu gatavo svaigu uz vietas, kas ir jauki un labi, taču ir jārēķinās arī ar klientiem. Mēs darījām zināmu, ka mazliet steidzamies. Viesmīle varēja mūs brīdināt, lai tādā gadījumā izvēlamies salātus vai zupu, jo gatavošanas laiks ir ilgs. Tāpat jebkurā labā restorāna/kafejnīcā/krodziņā, ja gatavošanas laiks pārsniedz 30min, tas tiek norādīts ēdienkartē, lai klients uzreiz zina ar ko rēķināties. Tāpat nav patīkama sajūta redzēt, ka citiem tiek pasniegts maizes groziņš, lai ir vismaz ko uzkost, kamēr gaida, bet mums vienīgajiem nē. Tikpat nepatīkami ir redzēt, kā citiem, kas nākuši pēc mums, tiek atnests otrais ēdiens, bet mēs vēl gaidām. Varbūt mēs tikām "sodīti" par to, ka vēlējāmies sēdēt dziļāk telpā pie loga?Mēs esam bijuši vietās, kur visu gatavo svaigu uz vietas, bet nekad neesam tik ilgi gaidījuši. Turklāt parasti viesmīlis garāmejot ir mūs informējis, ka jāuzgaida vēl tik un tik.

Lai arī kā man patika interjers, nedomāju, ka iegriezīšos Skroderkrogā vēlreiz. Man patika iespēja izvēlēties pusporcijas konkrētiem ēdieniem un visumā ēdiens un porcijas ir atbilstošas cenai, taču apkalpošana un gaidīšanas laiks neraisa vēlmi atgriezties vēl.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Emmy 15. oktobris 2013 21:57 krx

Nu,iespējams ka tā...nevaru neko teikt, jo neesmu tur bijusi, nevilina.
Man patīk tādas klusākas vietas, ne vienmēr tās ir tās sliktākās...

KRX 14. oktobris 2013 16:05 Ema

Nevaru Tev piekrist. Es zinu kaudzēm vietējos, kuri aizgūtnēm slavē šo ēstuvi. Drīzāk mūsu - ventspilnieku viedoklis ir, ka Skroderkrogs ir viena no labākajām vietām, kur paēst ārpus mājas. BET mans personīgais viedoklis nebūt nesakrīt ar vairākumu (krogam ir neskaitāmas balvas par populārāko, iecienītāko, labāko, gardāko u.tml. tituliem) :) 1kārt, man nepatīk interjers. 2kārt, man nepatīk šķietami mākslīgi laipnā attieksme no dažām viesmīlēm. 3kārt, nepatīk, ka vienmēr tur ir pilns ar cilvēkiem, galdiņš vienmēr jāpiesaka uz vakaru, vasarā vispār bezcerīgi (pārpildīts ar tūristiem!). Un es arī nespēju saprast, kā tie tūristi vispār atrod šo vietu, jo ir nost no centra, starp vecām mājām.
Toties žetons saimniecei, kura nopirka šo krogu un aizgājis uz "urrā!", jo pirms tam visas tajā ēkā bijušās kafejnīcas pastāvēja ļoti neilgu laiku. Acīmredzot, šis cilvēks ir īstajā vietā :)

zaurpelis 14. oktobris 2013 08:46 ssfinkss

Gluži tā nav. Iet var, ja vien ir daudz laika gaidīt. :) Un varbūt, ka mums vienkārši nepaveicās ar apkalpošanu.

zaurpelis 14. oktobris 2013 08:43 Ema

Mēs jau īstenībā arī kā tūristi bijām :D

ssfinkss 14. oktobris 2013 00:29

Izskatās pēc ieteikuma: "Nenāc tur iekšā!"
Mēdz būt arī tā...

Emmy 13. oktobris 2013 17:25

Es kā šīs pilsētas iemītniece NEKAD neesmu bijusi šajā krodziņā, tas ir tāds..tūristu vilinājums, bet vietējie reti dodas tur...- pat nezinu kāpēc.