Skats uz augšu!

thezeezee
thezeezee 16. augusts 2016 10:57
941

Skats uz augšu!

Viņa nespēja atraut skatu, jo apakšā viss čumēja un mudžēja. Tur bija viss, kas dzīvē svarīgs, kā uz delnas. Cilvēki cits ar citu sarunājās, draudzējās un mīlēja viens otru, dažiem bija sadzimuši bērni, bet citi grasījās precēties. Un noslēpumu tur nebija, ja cilvēki saderinājās, tad par to uzreiz visi tur lejā uzzināja, tas pats notika, ja kāds apprecējās, vai pieteicās pēcnācējs. Un visi cits par citu priecājās. Tas bija skaists un svarīgs notikums, ne tikai pašiem iemesla vaininiekiem, bet arī apkārtējiem.

Bet ne jau tikai tas bija vērojams. Varēja redzēt ļaudis sportojam – skrienot, braucot ar velo un nodarbojoties ar jogu. Kādi citi tai pat laikā bija pievērsušies mākslai – daži mācījās apgūt kādu jaunu gleznošanas tehniku, savukārt citi baudīja izstādes un koncertus. Vēl citi savukārt apmeklēja dažādas tūristu vietas, vai smalkus restorānus, ikreiz izrādot savu milzīgo apmierinātību un sajūsmu citiem. Lejā tas bija ļoti svarīgi – dalīties sajūtās un emocijās ar apkārtējiem. Un ja nu gadījumā šajā idillē kaut kas nepatika, tad bija ļoti vienkārši izņemt šo nepatīkamo posmu laukā un turpināt dzīvot tālāk bez nepatīkamā, jo tā bija atsevišķa pasaule.

Dažreiz viņai likās, ka šāda izskatās elle. Varbūt tā arī bija elle. Kā gan tā varēja būt elle, ja viss bija tik ideāli? Jo viņa zināja. Viņa zināja, ka viņa ne tuvu nav perfekta. Viņai bija skaidrs, ka viņas dzīvē nav viss tā, kā viņa vēlas, ka viss nav sabiedrības stereotipu ideālajā, uzspiestajā kārtībā. Ja tur lejā viss ir perfektā kārtībā un harmonijā, bet šeit augšā viss ne tuvu nav tik ideāli, tad tur vajadzēja būt paradīzei, bet šeit ellei. Diezgan loģiski vai ne? Tāpēc viņai dažbrīd bija sajūta, ka vērojot visus tur lejā, pārņem balta skaudība vai neizsakāma vientulība, jo cik gan jautri ir būt vienam augšā, ja visa dzīve rit tur. Lejā. Tur ir jautrība, smaidi un prieks, bet te augšā nebija nekā priecīga to visu vērot.

Sākumā bija prieks par citiem, bet ar laiku viņa pamanīja, ka sāk sevi žēlot un iedzīvoties pašpārmetumos, ka viņas dzīve nav perfekta, jo bija skaidri redzams, ka tur lejā viss ir ļoti skaisti, cilvēki ir ļoti laimīgi un dzīve rit pēc noteiktas kārtības. Viņa daudz par to domāja. Lai arī šeit viss nemaz nebija tik slikti, jāatzīst bija pat labi, tomēr viņa gribēja pārvākties uz dzīvi lejā. Taču tas nebija iespējams, jo viņa dzīvoja augšā. 

No ilgās raudzīšanās lejup, viņai sāka sāpēt spranda. Viņa pamasēja to ar plaukstu, likās paliek labāk, līdz viņu iztraucēja troksnis.

-          Mamm! Mamm! - skaļa balss turpat blakus izrāva viņu no vērošanas.  - Skat, kur varakvīksne! – teica maza meitenīte, pieķērusies blakus stāvošajai mammai pie rokas, lai nepakristu, tramvajam virzoties uz priekšu

Viņa pacēla acis uz augšu. Tiešām ļoti, ļoti skaista varavīksne – koša, plata un tiešām milzīga, aizņemot pusi debess juma. Viņa pavērsa savu viedtālruni uz augšu, nofotogrāfēja to un atgriezās savā mīļākajā pozā ar skatu uz leju, lai publicētu nejauši pamanīto varavīksni slavenajā bilžu aplikācijā un turpinātu sērfot sava viedtālruņa aplikācijās. Savā mazajā paradīzē.

Brīvais blogu konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
thezeezee 17. augusts 2016 13:28

Paldies dāmas par jaukajiem vārdiem :)!

Kerstyna 17. augusts 2016 12:57

Ļoti labs stāsts, ar nelielu morāles devu, kas mūsdienās ir ļoti reti sastopama rakstudarbos :)
Bija interesanti lasīt, aktuāla tēma . Paldies :)

LosOjosVerdes 17. augusts 2016 06:42

Labi uzrakstīts.

Nikte 16. augusts 2016 17:16 thezeezee

Jā,man arī ir daži zināmi gadījumi,kur gribās pajautāt,kāpēc wc uz poda neiečekojās? :D

Nikte 16. augusts 2016 17:14 VIT@

Bija viena bilde,kurā draugi sanākuši uz tusiņu..Kamēr viens taisa kopbildi,tikmēr pārējie(!!!) baksta telefonus un laiza planšetniekus :D

Ciao 16. augusts 2016 16:04

Štrunts par virinăšanos, visbēdīgākais ir satiekoties diviem draugiem kafē katram blenzt savā telefonă.. tā lūk ir baigi bēdīga situācija...

thezeezee 16. augusts 2016 15:30 Nikte

Es nemaz i necepos :)! Katrs dara kā grib.. Ja kāds grib dzīvot uz delnas, ar check-in FB ik pa stundai, tad uz priekšu.. Pati gan izvēlos citu ceļu :)

Nikte 16. augusts 2016 15:11 thezeezee

Nav ko cepties par virtuālajiem "mētelīša virinātājiem",jo vienā blogā kāda meitene parādīja kā tas skaistums,bagātība utt.tiek radīts :) Kā no sū burgera var uztaisīt augstākās klases restorāna burgeru..

Linduchy 16. augusts 2016 14:12 thezeezee

Publiskais ekshibicionisms :D

thezeezee 16. augusts 2016 14:06 Kaķmeitene

Mēs paši esam savas laimes kalēji :)! Varbūt kāds, izlasot šo, aizdomāsies par sevi un ja kaut viens cilvēks apzināsies, ka dzīve īstenībā ir forša arī tad, ja tā nav ideāla, tad mans mērķis būs sasniegts :). Man ir žēl, ka cilvēki dzīvo kompleksos, domājot, ka soc.tīklu bildes ir realitāte.. Tā ir tikai tā realitāte, ko cilvēks vēlas parādīt, vai pat paspīdēt citiem.

Teikšu godīgi, ka man nav saprotams, kā piemēram, saderināšanās var kļūt par tik publisku pasākumu no divvientulības pāris minūšu laikā..

Linduchy 16. augusts 2016 13:57 thezeezee

Tieši tas man arī likās skumji...ka dzīvojam neīstas dzīves virtuālajā realitātē :D

thezeezee 16. augusts 2016 13:43 Kaķmeitene

Tas nebija domāts kā skumjš raksts :)! Man gribējās pievērst uzmanību, ka virtuālajā vidē viss izskatās ideāli, bet mēs taču neredzam neglītās aizkulises.. Mēs soc.tīklos redzam tikai nospodrinātas photoshop bildes... Un katra paša izvēle, cik daudz laika veltīt šai paralēlai pasaulei :)

Linduchy 16. augusts 2016 13:24

Skumji....bet patiesi :S
Paldies par blogu!