Skaties interesantas filmas un seriālus martā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 2. marts 2021 11:42
210

Kinoteātru apmeklējumi joprojām izpaliek, tāpēc Shortcut ir sagatavojis interesantu un aizraujošu, kā arī skatītāju jau iemīļotu filmu un seriālu piedāvājumu. Martā varēs ļauties Eiropas kino, skatoties filmas Dubultā dzīve, Balta, balta diena un Telma. Aktuālāko seriālu vidū – Plūsma un Dzīve no jauna. Shortcut piedāvā arī interesantu saturu jauniešiem – atzinīgi novērtēto filmu Lo Bando, kā arī filmas Spontānie un Burvestība: mantojums. Ir īpaši padomāts arī par mazākajiem skatītājiem, jo martā atgriežas jau iemīļotie pašmāju seriālu Emī un Rū un Mazo ģēniju akadēmija tēli ar jauniem piedzīvojumiem, kā arī varēs skatīties aizraujošiem ceļojumiem bagāto animācijas seriālu Mazais pūķis Kokosrieksts. Savukārt no pasaulslavenā HBO piedāvājuma ienāk jauni seriāli Mēs – Zoo stacijas bērni, Allens pret Ferovu, Paaudze un filma Covid Diaries NYC. 

Mēs – Zoo stacijas bērni (We Children From Bahnhof Zoo, 2021, HBO), seriāls pieejams no 2. marta

Mūsdienīga un laikmetam atbilstoša interpretācija par sešiem jauniešiem, kuri dedzīgi un bez kompromisiem cīnās par savu sapni uz laimi. Viņi nav upuri, bet jauni, drosmīgi un spēcīgi, un viņu stāsts ir absolūti aizkustinošs. Seriāla pamatā ir Kristiānes F. patiess stāsts par viņas narkotiku lietošanas pieredzi Berlīnē divdesmitā gadsimta septiņdesmitajos gados.  

Allens pret Ferovu (Allen v. Farrow, 2021, HBO), seriāls pieejams no 2. marta

Četru sēriju dokumentālais seriāls, kur atskatīties un izpētīt senus notikumus – apsūdzību pret Vudiju Allenu saistībā ar seksuālu vardarbību, kurā iesaistīta viņa 7 gadus vecā adoptētā meita Dilana Ferova. Atspoguļojot mājas video ierakstus un intervijas ar ģimenes locekļiem, seriāla veidotāji pārbauda apsūdzībā paustos apgalvojumus, ko pret Allenu izvirzīja Dilanas māte un Dilana, kurai tobrīd bija septiņi gadi. Seriālā skatītāji varēs sekot līdzi arī cīņai starp Allenu un viņa bijušo partneri Miu Ferovu par meitas aizbildnību, kā arī notikumu attīstībai turpmākajos gados.

Alvins un burunduki (Alvin and the Chipmunks, 2007-2015), visas četras filmas pieejamas no 3. marta

Pilnmetrāžas animācijas filmas. Pirmajā filmā ir stāsts par to, kā dziesmu autors Deivids Sevils, cīnoties par savu iztikšanu, atklāj trīs dziedošus burundukus Alvinu, Teodoru un Saimonu. Izmantojot trijotnes labās dziedāšanas spējas, Deivids drīz vien cenšas kļūt slavens. Katrā filmā ir iespēja doties līdzi burunduku piedzīvojumos. Galvenās lomas ierunājuši Džastins Longs, Metjū Grejs Gablers, Džese Makartnijs.

Cilvēks, kurš izdzīvoja (The Revenant, 2015), filma pieejama no 3. marta

Filma, kas Leonardo di Kaprio atnesa ilgi gaidīto Oskaru. Pamests, pēc lāča uzbrukuma smagi ievainots un nolemts nāvei mednieks Hjū Glāss ir spējis izdzīvot un tagad viņam ir tikai viens mērķis – mest izaicinājumu pirmatnējai dabai, bargajai ziemai un mežonīgajām ciltīm, lai atriebtos saviem pāridarītājiem. Filmas pamatā ir vēsturiskos faktos balstītais Maikla Punkes romāns Izdzīvotājs. Stāsts par atriebi/ The Revenant: A Novel of Revenge, kas iznāca 2002. gadā. 

Spontānie (Spontaneous, 2020), filma pieejama no 5. marta

Vidusskolas skolniece Māra Kerlija atklāj, ka viņa un viņas klasesbiedri var bez saprotama iemesla jebkurā brīdī “uzsprāgt”. Kamēr skolēni “sprāgst” kā baloni, kas piepildīti ar asinīm, pilsētā iestājas haoss un apātija. Šajā laikā starp Māru un viņas draugu Dilanu uzplaukst negaidīta romantika, kas atklāj, ka tad, kad rītdiena vairs netiek solīta, viņi beidzot var sākt dzīvot šodienai. Galvenajās lomās Ketrīna Lengforda un Čārlijs Plumers. 

Burvestība: mantojums (The Craft: Legacy, 2020), filma pieejama no 5. marta

Šausmu filma par to, kā trīs meitenēm ar burvestību palīdzību neizdodas iesaldēt laiku, jo nepieciešams ceturtais dalībnieks. Tāpēc viņas savā kompānijā pieņem jauniņo – vecāko klašu skolnieci un  apmāca viņu burvestībās. Visas četras pusaugu raganas, liekot lietā jauniegūtās spējas, panāk vairāk, nekā sākumā domāts – viņām tik tiešām izdodas citus “iesaldēt”. Neizpaliek arī mīlas burvestības un citas maģiskas darbības. Filmā piedalās tādas zvaigznes kā Mišela Monagana, Deivids Duhovnijs un Keilija Speinija. 

Dubultā dzīve (Non-Fiction, 2018), filma pieejama no 5. marta 

Mūsdienu Parīzes intelektuāļu lokā ierasto sarunu un manieru izsmalcinātības aizsegā dzīvi piezemē mūžsenā eksistenciālā trauksme, banālas krāpšanas, vilšanās un straujā laikmeta izvirzītās prasības. Savukārt literārās daiļrades darbi izrādās vien autoru dzīves gaitu pieraksti, kuru publiskošanu to autoriem ne prātā nav nācis saskaņot ar iesaistītajiem. Šādu lasāmvielu vairs nevēlas pieņemt veiksmīgs grāmatu izdevējs. Paralēli viņš ir norūpējies arī par saturu e-vidē un sociālajos medijos. Protams, filmā novārtā nav atstātas arī grāmatu izdevēja attiecības ar paša sievu un citiem. Filma nominēta Venēcijas Zelta Lauvai un augstu novērtēta vairākos citos nozīmīgos kinofestivālos.

Balta, balta diena (White White Day, 2019), filma pieejama no 5. marta 

Nomaļā Islandes mazpilsētā dzīvo Ingimundurs – tēvs, vectēvs, atvaļināts policists un atraitnis. Laika plūdums neremdina sēras, kas viņu savalgojušas pēc sievas traģiskās nāves. Turklāt kāds nejauši uziets pavediens rada aizdomas par iepriekš nenojaustu nodevību. Vēlme noskaidrot patiesību kļūst par apdraudējumu sev pašam un tuvākajiem. Filmas nosaukums ir atsauce uz senu islandiešu ticējumu – kad baltas debesis saplūst ar sniegotām ārēm, mirušie var sazināties ar dzīvajiem.

Los Bando (Los Bando, 2018), filma pieejama no 5. marta 

Aksels un Grims ir labākie draugi. Viņi spēlē rokgrupā "Los Bando Immortale" un sapņo nokļūt Norvēģijas roka čempionātā, kas notiek valsts ziemeļos Trumsē. Puišiem gan trūkst basģitārista un… Aksels īsti neprot dziedāt. Taču pēkšņi grupai vēlas pievienoties deviņgadīgā čelliste Tilda, savukārt vietējais sacīkšu braucējs Martins negaidīti piesakās aizvest viņus līdz Trumsei. Tā sākas neprātīgs un aizraujošs ceļojums. Filma ieguvusi Rīgas Starptautiskā kinofestivāla Bērnu žūrijas balvu par labāko filmu, kā arī vairākas nominācijas. 

Telma (Thelma, 2017), filma pieejama no 5. marta 

Studente Telma pārceļas uz Oslo un iemīlas savā kursabiedrenē. Pavisam drīz viņa atklāj, ka jaunās un iepriekš nezināmās sajūtas nav tikai emocionālas, bet gan pavisam reālas – viņā parādās pārcilvēciskas spējas… Filmas režisors ir Joahims Trīrs un galvenajā lomā var redzēt Eili Harbo. 

Dzīve no jauna (Back to Life, 2019), seriāls pieejams no 10. marta

Pēc 18 aiz restēm pavadītiem gadiem Miri atgriežas mājās klaustrofobiskā piekrastes pilsētā, bet diemžēl atkal paklūp pieaugušo dzīvē. Miri mēģina atjaunot vecās attiecības un izveidot jaunas, atrast darbu un pielāgoties jaunajai dzīvei, vienlaikus izmisīgi gaidot, kad pasaule aizmirsīs to, kas notika tajā liktenīgajā naktī.

Assassin`s Creed: Slepkavas kodekss (Assassin's Creed, 2016), filma pieejama no 10. marta

Pateicoties revolucionārajai tehnoloģijai, kura atbrīvo ģenētisko atmiņu, Kalums Linčs ir spējīgs izdzīvot sava 500 gadus senā priekšteča piedzīvojumus viduslaiku Spānijā. Ieguvis neticamas zināšanas un spējas, Kalums ir gatavs mest izaicinājumu slepenajam templiešu ordenim arī mūsdienās.

Neatrodamā (Gone Girl, 2014), filma pieejama no 10. marta

Piecu gadu laulības jubilejas priekšvakarā neizskaidrojamā kārtā pazūd Nika sieva. Cīņas pēdas mājās, asinis un savādas norādes – tas ir viss, kas palicis pēc pazušanas. Un kā izskatās, šīs norādes var sniegt kādu skaidrību par sievas likteni. Tiek uzsākta izmeklēšana, kuras gaitā sabiedrības uzmanības lokā nonāk dažādas, ne visai patīkamas ģimenes dzīves detaļas un par galveno aizdomās turamo kļūst vīrs. Cik lielā mērā Niks ir vainīgs pie sievas pazušanas, un vai viņa tā arī netiks atrasta?

Noass (Noah, 2014), filma pieejama no 10. marta

Pasaulē, kuru sagrāvuši ļaužu grēki, mīt kāds svēts un taisnprātīgs cilvēks, un viņa vārds ir Noass. Viņš visapkārt redz ļaunumu un grēku Dieva priekšā. Cilvēki iedomājas sevi par dieviem un dara to, kas viņiem ienāk prātā, tie dzīvo bez izpratnes par to, ka ir Radītājs, tie aizmirsuši savus tēvus un viņu tikumu. Noass būvē šķirstu, lai uz visiem laikiem atstātu šo netīro pasauli un izpildītu uzdevumu, ko Dievs viņam ir paredzējis. Viņam palīdz debesu sūtņi, kas palikuši uz zemes kā akmens radības. Galvenajā lomā aktieris Rasels Krovs. 

Plūsma (The Feed, 2019), seriāls pieejams no 11. marta

Tuvākajā nākotnē Londonā kāds vīrietis rada smadzeņu implantu, kas ļauj cilvēkiem dalīties savās domās un emocijās. Tomēr, kad tehnoloģija nonāk nepareizajās rokās, lietotāji sāk kļūt slepkavnieciski. Galvenajās lomās Mišele Fairleja un Gajs Burnets. 

Covid dienasgrāmatas: Ņujorka (Covid Diaries NYC, 2021, HBO), filma pieejama no 11. marta

Dokumentālā filma, kas seko līdzi piecu jauno filmu veidotāju, vecumā no 17 līdz 21 gadiem, ikdienai, kad viņi ieslēdz kameras, lai stāstītu savas ģimenes stāstu Covid-19 pandēmijas pirmā viļņa laikā Ņujorkā. Dziļi personīgā filma izgaismo būtiskāko jauniešu un viņu ģimeņu Covid-19 krīzes sākuma dienās. Šajā laikā viņiem nācās iemācīties sadzīvot valstī, kuru pārņēma nāvējošais vīruss un sociāli politiskie satricinājumi.

Ronaldo (Ronaldo, 2015), filma pieejama no 11. marta

Dokumentālā filma, kurā parādīta superzvaigznes, portugāļu futbolista Krištianu Ronaldu dzīve. Sākot no viņa pazemīgajiem pirmsākumiem līdz rekordaugstajiem karjeras sasniegumiem. Tas ir stāsts par vienu no pasaules slavenākajām sporta zvaigznēm.

Paaudze (Genera+Ion, 2021, HBO), seriāls pieejams no 12. marta

Seriāls stāsta par vidusskolēnu grupu, kuri pēta savu seksualitāti mūsdienu pasaulē. Konservatīvā kopiena pārbauda viņu dziļi iesakņojušās pārliecības par dzīvi, mīlestību un ģimenes būtību. Nozagti skatieni, izmisīgi meklējumi Google un noslēpumi, kurus nevar atklāt pat savam labākajam draugam – visa drāma, ko piedzīvo pieaugot.

Emī un Rū 2. sezona (2021, Tet studio), seriāla 2. sezona pieejama no 18. marta

Izklaidējošajā un izglītojošajā Tet studio piedāvātajā detektīvseriālā bērniem galvenie varoņi Emīlija un Rūdis jeb Emī un Rū risina visdažādākos pasaules glābšanas uzdevumus. Jau zināmajā “Čimpiņ Rimpiņ aģentūrā” kopā ar abiem slepenajiem aģentiem Emī un Rū pasaules glābšanas uzdevumos turpinās darbosies arī digitālais tēls Pasaules Labklājības Uzturēšanas Ierīce jeb PaLaUzIs. Skatītāji atkal satiks arī Sētnieci, kādu svešinieci, ekstrasensu un citus iesaistītos.

Svētā Mauda (Saint Maud, 2020), filma pieejama no 30. marta

Filmas sižets seko līdzi dievbijīgās medmāsas Maudas ikdienai, kad viņa kļūst bīstami apsēsta ar kādas mirstošas pacientes dvēseles glābšanu. Slimnīcā aprūpējot izbijušo dejotāju Amandu, Mauda stoiciskā manierē izmisīgi vēlas saviļņot pacienti, vienalga ko un cik tas maksātu.

Mazo ģēniju akadēmija (2021, Tet studio), jaunie raidījumi pieejami no 31.marta

Izglītojošais un izklaidējošais Tet studio raidījums bērniem vecumā no trim līdz sešiem gadiem. Raidījuma galvenie varoņi – kaķītis Žaks un putniņš Dudū, kopā ar skolotāju Dainu un raidījumā klātesošajiem bērniem veic dažādus radošus darbiņus un izzina mākslas pasauli, aplūkojot ar mākslu un dizainu saistītus jautājumus. Līdzi darboties tiek aicināti arī bērni otrpus ekrānam. Pēc raidījumu noskatīšanās bērni un vecāki ir iedvesmoti kopā darīt interesantas un radošas lietas. 

Mazais pūķis Kokosrieksts (Coconut, The Little Dragon, 2015), seriāla 1. un 2. sezona pieejama no 22. marta

Mīlīgais animācijas seriāls skatītājiem ļauj uzzināt par Pūķu salu. Tā ir pati neatklātākā vieta, kur dzīvo daudzas un dažādas pūķu sugas: uguns pūķi, kažokādu pūķi, jūras pūķi, gardēžu pūķi, alu pūķi, zemes pūķi un daudzi citi. Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, visām šīm sugām ir gan lielie, gan arī mazie, bērnu pūķi. Tāpēc var būt grūti iejaukties lielo lietās, it īpaši, ja jūs esat īpaši mazs – tāpat kā Kokosrieksts.

Silent Legacy (HBO), filma pieejama no 25. marta

Filma stāsta par ģimenes saitēm, to spēku, pusaudžu pilngadības sasniegšanu un atbildības uzņemšanos, kad mātei un meitai jāsaskaras ar lielāko izaicinājumu viņu dzīvēs. Taņa ir gādīga un atbalstoša skolotāja nedzirdīgo bērnu skolā, bet viņa saslimst. Taņas 20 gadus vecā meita Keitija nekavējoties nolemj stāties mātes vietā. Vai ģimenes un draudzības spēks būs pietiekams, lai māte un meita šo izaicinājumu izturētu?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies