Skandināvu detektīvs: Ziemā slēgts

Linduchy
Linduchy 20. aprīlis 2018 10:37
985

Lai arī aiz loga ir īsts pavasaris, agrās rīta stundas tika veltītas rudenīgi ziemīgai lasāmvielai – skandināvu detektīvromānam “Ziemā slēgts”, kura autors ir Džorns Ljērs Horsts.

Vasarnīcu rajonā ir aplaupīti vairāki namiņi un noslepkavots nezināms vīrietis. Sākumā viss notiekošais izskatās pēc parastas laupīšanas, kuras laikā neģēļi nav sadalījuši mantu savā starpā, taču kaut kas neliek mieru Larvikas policijas Kriminālo izmeklējumu departamenta galvenajam inspektoram Viljamam Vistingam.

Inspektora aizdomas par to, ka šis nav parasts noziegums, apstiprinās, kad tiek atklāts, ka noslepkavotā noziedznieka līķis ir nolaupīts ceļā uz morgu. Un vēl tā neizskaidrojamā putnu mirstība ap nozieguma vietu. Ar katru dienu mīklu papildina jauni noziegumi, cenšoties slēpt pēdas, taču steigā noziedznieki  pieļauj kļūdas.

Domas un pavedieni tiek atšķetināti viens pēc otra, aizvedot inspektoru tālu prom no Norvēģijas – uz Lietuvu, kur rūdītie noziedznieki kļūst par nozīmīgiem lieciniekiem un palīdz aizpildīt trūkstošos gabaliņus nozieguma mīklā.

Visa stāsta garumā tiek uzdots jautājums, cik plašs ir noziedznieku tīkls – vai tajā ir iesaistīts arī slavens TV raidījumu vadītājs, vai noziegumā ir iesaistīts inspektora Vistinga meitas draugs, un atbildes lasītājs uzzina tikai stāsta noslēgumā.

Viegls un ātri lasāms kriminālromāns ar interesantu stāstu un vēl interesantāku mīklas atrisinājumu.


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies