SK pusdieno svaigēdāju restorānā "Raw Garden"

sandija
sandija 26. februāris 2011 11:15
1263

Vai zināji, kas ir raw? Tā ir pasaulē arvien populārā tendence ēst visu svaigu, zaļu, tikko no koka plūktu un termiski neapstrādātu.

Veselīgais dzīvesveids stresa nomāktos pilsētniekus tā vien vilina, solot ar raw ēdienu jaunu enerģiju un citādāku, mierīgāku skatu uz dzīvi. Ņujorkā, piemēram, raw restorāni skaitās pie visdārgākajiem, jo tas tiešām ir kas ekskluzīvs - šajās ēstuvēs nekas netiek ne cepts, ne vārīts! Vien viegli ar siltu ūdentiņu apslacīts. Visi produkti ir svaigi,ķīmiski neapstrādāti un absolūti veģetāri.

Svaigēšana ir dzīves filozofija - tā ir ne tikai tieksme pēc veselīgas pārtikas. Daudzas veselības problēmas, pat vēzis, tiek ārstētas ar svaigu, dzīvu ēdienu, no uztura izslēdzot gaļu, dzīvnieku taukus, termisko apstrādi. Raw kustības ideoloģija ir kultivēt dzīvo ēdienu un veselību. No dabas varam paņemt daudz labu lietu, ja vien protam tās izmantot.

Par Raw Garden tikko atvērto restorānu Rīgā uzzināju likumsakarīgi tajā nedēļā, kad pati biju uzsēdusies uz attīrīšanās kūres. Vajadzēja painteresēties, kur un kā iespējams paēst, ja esi uz detox? Man par lielu pārsteigumu es šo vietu atradu! Pateicoties svaigēdāju blogiem un nu vakar pienāca tas brīdis, kad ar savu kungu, kurš ir stipri aizrāvies ar veselīgo pārtiku, devāmies iemēģināt laimi.

Raw Garden -svaigēdāju pagrabiņš salātzaļās krāsās

Ienākot mājīgajās, mierīgajās ēstuves telpās pārsteidz, ka par ēdienu tā tradicionālajā izpratnē nekas neliek manīt. Krogs pagaidām ir tukšs, bez mums bija aizņemts tikai viens galdiņš. Pārsteidzoši,ņemot vērā diezgan labo atrašanās vietu uz Skolas ielas (netālu no ARSa) un pusdienas laiku. 

Taču apkalpošana ir ļoti mīlīga un personiska. Man patika, ka viesmīle uzreiz mums centās paskaidrot, kas šeit notiek, jo, ja kāds ir ienācis vienkārši no malas, viņam varētu būt zināms šoks par ēdienkarti.

Ko ēd svaigēdāji restorānā?

Menu ir mazs, bet kompakts  - 3 veidu zupas. Mēs ņēmām mango un gurķu thai ar mandelēm. Otro ēdienu nosaukumi laikam arī bija kādi 5-6 un dažas kūkas (interesanti,kā viņi  gatavo biskvītu bez termiskās apstrādes?)

Pieejami arī dažādi svaigie vitamīnu kokteiļi un labs vīns. Interesanti, ka visiem viesiem tiek pasniegta gurķūdens glāze. Garšoja svaigi, ar bazilika piešprici. Mani vispār fascinē dārzeņu ūdeņi, kaut kas tajos ir ļoti feins.

Atmosfēra Raw Garden ir ļoti mierīga - tiešām vieta, kur papusdienot lēmām, nesteidzoties, ņemot vērā rekomendācijas ēst vienu porciju apmēram stundu, lai organisms uzsūktu visas nepieciešamās minerālvielas, vitamīnus un spētu sagremot. Ēdiens šeit ir izcili veselīgs un es pieļauju, ka dažam labam stingram vegānam un svaigēdājam šī kļūs par fetiša vietu.

Bet tagad par ēdienu. Zupas bija garšīgas. Neteikšu, ka te ēst ir lēti - zupa maksā 3 lati, kas, manuprāt, ir padārgi. Esot arī pusdienu piedāvājums, kas ir lētāks, bet mēs to nedabūjām redzēt, Mums tika piedāvāta vakara ēdienkarte.

Es ēdu thai gurķu zupu, kas bija diezgan laba. Ar tādu nedaudz eksotisku, bet svaigu garšu - sablenderēti gurķi, laikam mandeles un garšaugi. Svaigi!

Mans kungs baudīja mango zupu - tā bija diezgan pasalda, rotāta ar zemenēm. Vairāk piederējās deserta galam, bet viņš bija apmierināts.

Tālāk izpētījām pamatēdienu piedāvājumu. Mūsu izvēle krita uz  rolliem - cukīni tinumi kopā ar zaļajiem salātiem un čatniju un lazanju.

Ar rolliem viss bija kārtībā. Porcija diezgan liela un šķita tiešām baudīšanas vērta, jo papildināta ar dažādām interesantām mērcītēm. Ko vēl citu var izdarīt ar termiski neapstrādātiem dārzeņiem kā pamatēdienu?

Aprunājoties ar viesmīli, uzzinājām, ka šī restorāna pamatpublika ir nevis uz diētas sēdošās, salātlapiņu grauzējas sievietes,bet tieši vīrieši! Hm, interesanti, jo ēdiens tiešām ir tādam ierindas vīrieša cilvēkam, kas pieradis uzēst Lidiņā, absolūti nesaprotams, taču tā ir - laikam svaigēdāju un veģetāriešu pulki pieaug un veselīgais dzīvesveids arī stiprajam dzimumam kļūst arvien aktuālāks.

Par lazanju man bija diezgan liela vilšanās. Nē, ēdiens bija labs,taču ko jūs padomātu, ja pasūtot piemēram, karbonādi jums tā vietā atnestu biešu vinigretu?

Līdzīgs stāsts ir par lazanju svaigēdāju restorānā - to par tādu ir ļoti grūti nosaukt, jo man tika atnesta  bļodiņa ar cukīni, tomātu un gurķu salātiem:) Garšoja normāli - kā jau svaigi dārzeņi, pasniegti ar interesantu riekstu krēmiņu, bet tā nav lazanja, jeb varbūt es nezināju, ka lazanja ir arī ēdiena pasniegšanas veids kārtojot pa kārtām, nevis itāļu tipa sacepums ar sieru.

Pareizi! Te taču ir svaigēdāju restorāns, kas neizmanto dzīvnieku izcelsmes produktu sastāvdaļas un arī lazanja tāpēc ir tāda - no svaigiem tomātiem un gurķiem. Tas bija jautri! Es gan ieteiktu nomainīt šī ēdiena nosaukumu ēdienkartē, jo man nebūtu nekas pretī pret cukīni un gurķu kārtojumu, taču domās es biju iedomājusies pavisam ko citu, redzot vārdu "lazanja".

Lai ēst mums būtu interesantāk, iepazināmies arī ar šefpavāru Sergeju. Viņš mums tiešām palīdzēja izprast svaigēdāju restorānu būtību. Sarunājām, ka paciemosimies ar videokameru arī virtuvē un uzfilmēsim kādu kopīgu recepti.

Pārsteigums - biešu kūka, kas bija ŅAMM! 

Šefpavārs Sergejs mums atnesa savu meistarstiķi - biešu kūku ar riekstu pamatnīti. Garšoja tā patiešām lieliski! Diemžēl nav fiksēta foto, jo es to vienkārši notiesāju!

Vai esi ēdusi biešu saldējumu? Tas bija kas līdzīgs, tikai bietes garšoja pēc saldētām zemenēm un riekstu saldā pamatnīte biskvīta vietā bija varen garda.

Šī bija kūka, ko bez problēmām var ēst jebkurš tievētājs. Es gan nezinu, cik saldētu biešu saldējumā ir kaloriju, bet noteikti mazāk nekā standarta tradicionālajā konditorejā. Pa acu galam redzēju, ka kāds bija atnācis pakaļ speciālam pasūtījumam un no restorāna aizgāja kopā ar veselu biešu torti. 

Katrā ziņā, deserts bija ļoti augstā līmenī un es ar nepacietību jau gaidu nākamo reizi, kad atkal pusdienošu Raw Gardenā, lai nobaudītu pārējos saldos. Starp citu, tagad viņiem iet kuponu akcija kādā no atlaižu portāliem, turklāt, dienas ēdienkarte katru dienu mainās un dažādojās.

Uzzini vairāk:http://twitter.com/#!/rawgarden_

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
intasanta 26. februāris 2011 19:59

OOO...lieliska pieredze, es kā reiz pāris nedēļas atpakaļ, kad nakšņoju Rīgā pie savas draudzenes...dikti daudz ko saklausījos par šo pieredzi....
1.Restorānā visi darbinieki esot svaigēdāji :)
2.Pusdienu piedāvājuma cenas esot demokrātiskas
TAD vēl ...tiesāju divas dienas brokastīs dažādus svaigēdāju biezeņus (draudzene, pie kuras nakšņoju kā reiz bija sev šo ēšanas veidu atklājusi)...un jāsaka ne vainas...
1.Pagatavot šādus brokastu biezeņus var ātri- ja vien iepriekšējā vakarā esi iemērcis auzu pārslas/griķus/vai ko citu no graudaugiem/varbūt arī riekstus/mandeles...sablenderē tos kopā ar da jebkādiem pēc garšas pasīgiem augļiem vai dārzeņiem.
2.Paēst var sātīgi...ja visiem dārzeņiem un augļiem klāt ēd riekstus, vai izmērcētus graudaugus....manu ēstgribu tas pilnīgi apmierināja
3. Tas viss ir sasodīti garšīgi- pat tāds brīnums, kā avokādo sablenderēts ar kivi un izmērcētiem griķiem... Par ābolu, banānu, apelsīnu biezeni ....es domāju komentāri lieki.
4....vienīgais- tas, ko es ēdu, visai apetetlīgi neizskatījās- te es saskatīju kā būtisku mīnusu šajā pasākumā..
5.....nav vienīgias mīnus. Liela daļa no produktiem ir gana eksotiski. Man labāk tiktos ar savu dzīves veidu atbalstīt ļokālos ražotājus...nevis Marokas vai Izraēlas..- bet redzu, ka šeit ir varena joma, kur izvērsties vietējiem mazajiem lauksaimniecības produkcijas ražotājiem...
Kopumā- tā turpināt! Sandija, Tu stāsti par labām lietām :)

sandija 26. februāris 2011 14:37

hm, ar apkalpošanu mūsu viesošanās laikā gan nebija nekādu problēmu, bet tiešām - krodziņš pagaidām ir patukšs, tikai mēnesi darbojas

silva9 26. februāris 2011 14:30

Tas ir intresanti,bet domaju ,kad īsti nav mans ,jo esmu izteikti gaļēdājs.

Cerīte 26. februāris 2011 14:22

Biju aizgājusi un paliku neēdusi-nogaidīju tukšā zālē /1 apmeklētājs un neviena darbinieka/ .8 min. un palika neērti- nevaru taču kliegt u-ū. Gāju prom uz Lāčplēša ielas veģetāro restorānu/ nosaukumu nemācēšu uzrakstīt/. Bet paēst ar veģetāro ēdienu var pietiekoši labi,dārzeņi ilgi aizturas kunģī un sāta sajūta ir paliekoša,bet bez smaguma.Neēd ne ko ar seju.

banderoso 26. februāris 2011 13:36

Gatavojos iet uz šo restorānu nākamnedēļ, ceru, ka man patiks :)

sandrusha 26. februāris 2011 13:24

Interesanta pieredze :) man patīk laba veģetārā virtuve arī, arī vairākas vegānu receptes esmu atzinusi par ļoti gardām un ikdienā izmantoju, kad gribās pārmaiņas ikdienas menu. Pati gan neesmu ne vegāns, ne veģetāriete, bet gan kārtīgs latviešu gaļēdājs.

Aggie 26. februāris 2011 12:46

...ļoti interesanti...

sandija 26. februāris 2011 12:41

eko dārzeņi ir dārgi

sandija 26. februāris 2011 12:40

nu..tas ir restorāns, tur jau nav jāēd ikdienas pārtika - pusdienu piedāvājumi ir lētāki. Laikam pa 3,50 kopā vairāki ēdieni, es īsti nezinu, mēs trāpījām jau uz vakara ēdienkarti

Rebeka 26. februāris 2011 12:39

Mjaa bet baigi dārgi.. ik pa 3 stundām tur pusdienot...

Vispār jau dīvaini par tām cenām ne?? Dārzeņi taču ir lētāki nekā gaļas un piena produkti, bet cenas augstākas... ja viņi nolaistu cenas varbūt būtu vairāk aizņemti galdiņi ( es tā pieļauju)

sandija 26. februāris 2011 12:11

Mans vīrs ir liela auguma, bet viņš bija labi paēdis

sandija 26. februāris 2011 12:10

sāta sajūta pēc 3 ēdieniem bija ok! Ļoti viegli, bet bads nekāds tur nepalika. ēst sagribējās pēc kādām 2-3 stundām.
Ar veģetāro uzturu (vegānu) ir tā, ka jāēd ik pa 3 stundām, tas pat ir ieteicams

Rebeka 26. februāris 2011 11:53

Izklausās interesanti.

Man viens jautājums Sandij.. pēc cik ilga laika atkal sagribējās ēst??

Atceros, ka tad kad gadu neēdu gaļu, pēc paēšanas pagāja neilgs laiciņš, kad atkal gribējās ēst, jo tie salāti dārzeņi utt.. mežonīgi ātri pārstrārstrādājās :(

Godīgi sakot LV grūti iedomāties, kurš varētu atļauties šādu dzīvesveidu, jo tas ir dārgi un man šķiet arī laikietilpīgi, ja cepeti vie iemet krāsnī un viss, tad šeit ir ilgi veikalā jālasa dažnedažādi dārzenīšu utt ( a pareizi ne veikala, kaut kādā bio veikalā kur reti var atrast pilnīgi visu vajadzīgi) tad tur ņemties ar to griešanu, blenderēšanu, karsta ūdens liešānu.

Ar to visu domāju, ka pierikš manis tas ir par sarežģītu mājas apstākļos, un restorānā pa dārgu, jo zupa vismaz bildē izskatījās ka ir divas karotes, manam draugam tādas zupas vajadzētu sešas vismaz :D