SISI. Impērijas valdniece

Linduchy
Linduchy 27. novembris 2017 14:43
1760

Austroungārijas imperatore Elizabete bija viena no skaistākajām 19. gadsimta sievietēm Eiropā. Viņu apbrīnoja un apskauda, mīlēja un ienīda, viņu atdarināja un aprunāja. Elizabetes slaidās figūras un krāšņo matu noslēpums, kā arī savdabīgais dzīvesveids bija nemitīgs tenku avots gan starp parastiem ļaudīm, gan Vīnes galma aristokrātiem.

Imperators Francis Jozefs bija valdnieks, kura dzīves moto bija “Es nemainos”. Viņš cienīja tradīcijas un strikti ievēroja karalisko protokolu. Viņš neatlaidīgi strādāja un centās uzturēt diplomātiskas attiecības ar tuvākām un tālākām valstīm un tautām, lai viņa impērija dzīvotu mierā un baudītu labklājības augļus.

Savukārt Elizabete jeb Sisī, kā viņu dēvēja, bija romantisma, žilbinoša skaistuma un brīvības gara apvienojums. Galma tenkas, liekulība un intrigas, stīvais protokols, atturīgais vīrs un stingrā vīramāte nogurdināja un nomāca Sisi, liekot viņai justies slimai, tāpēc viņa izmisīgi centās izrauties ārā. Viņa daudz ceļoja, iepazinās ar dažādu tautu kultūru un baudīja mieru savā lauku īpašumā, dodoties garās izjādēs un audzinot savu jaunāko meitiņu Valēriju – savu acuraugu un lolojumu, vienīgo, kuru vīramāte Sofija nespēja viņai atņemt.

Diemžēl traģiski jaunumi lika pārtraukt savu mierīgo un brīvo dzīvošanu laukos. Atgriešanās Vīnē bija sāpīga un mokoša, taču Elizabetei nebija izvēles. Viņai nācās pieņemt dzīves smagumu un savu likteni Austroungārijas imperatora sievas statusā.

“No tuvā attāluma viņš lieliski saredz imperatores seju, acu samirkšķināšanu un vajāta dzīvnieka tramīgo skatienu. “Jā, tāda šī sieviete patiesībā arī ir – vajāta. Viņai uzglūn ikviens, ne tikai es. Tāpat kā es, arī viņa ir bēgle. Nemitīgi uzmanīta, kritizēta, plosīta un atkal salikta kopā, viņa tēlo jebkuru lomu, ko sabiedrība uzspiež.””

Elisone Pataki ir uzrakstījusi ļoti aizkustinošu un skaistu vēsturisku romānu, kas ir balstīts apjomīgos pētījumos un vēsturisko notikumu vietu apceļošanā. Viņa savā grāmatā “SISI. Impērijas valdniece” smalki apraksta vietas, tērpus, grāmatas tēlu uzvedību un emocionālo stāvokli, pateicoties tā laika notikumu aculiecinieku pierakstiem, vēstulēm un avīžu publikācijām.

Šis romāns apbur un ieskauj, neļaujot to nolikt malā. Tas ļauj tuvāk iepazīt ne tikai karaliskās dzīves mirdzošo pusi, bet arī šīs spozmes aizkulises, sāpes, bailes, aizvainojumu, sapņus un nepiepildītas cerības.

Elisones Pataki grāmata “SISI. Impērijas valdniece” līdzinās brīnumainai pasakai … diemžēl gan ar skumjām beigām. Imperatore Elizabete jeb Sisī bija apbrīnas vērta 19. gadsimta personība un ir atstājusi neizdzēšamas pēdas vēsturē.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 27. novembris 2017 16:09

gribu 8-|ROFL