Simts vientulības gadu...

Autors: Linduchy, 2014. gada 20. augusts, 10:46:48
Simts vientulības gadu...

''Meistardarbs un neapstrīdama XX gadsimta klasika'' - šie vārdi ir precīzs apzīmējums Gabriela Garsijas Markesa romānam ''Simts vientulības gadu''. Izcila grāmata! 

Stāsts par nelielu, džungļu ieskautu Makondo ciematiņu Kolumbijā, kurā jaunumus no ārpasaules atved tikai čigāni. Makondo uzplaukums, industrializācija, pagrimums un izzušana. Stāsts par Buendiju dzimtas vēsturi vairākās paaudzēs, kur aktuāls ir incesta jautājums un bailes no pēcnācēju dzimšanas ar cūkas astīti. Stāsts par vēstures cikliskumu, jo atkal un atkal ģimenē jaundzimušajiem dod vienus un tos pašus dzimtas vārdus - zēniem Hosē Arkādio un Aureljāno, bet meitenēm Amaranta, Remediosa un Ursula, un visi notikumi dzimtā atkal un atkal notiek no jauna. Un stāsts par nebeidzamu vientulību visas Buendiju dzimtas pastāvēšanas laikā. 

Šī ir grāmata, kurai dodu 11 zvaigznes no 10. Iesaku izlasīt!

Par citām grāmatām...

Alise Kuipere ''Dzīve uz ledusskapja durvīm'' - šī ir grāmatiņa, kuras saturs veidots it kā no mazām piezīmju lapiņām, kuras mēs mēdzam līmēt pie ledusskapja. Bet grāmatas varonēm (mātei un meitai) šī ir VIENĪGĀ komunikācija. Aizkustinoša 15 minūšu lasāmviela.

Paulu Koelju ''Piektais kalns''. Jāsaka godīgi, ka mocījos, lasot šo grāmatiņu. Nu īsti negāja pie sirds. Bet, iespējams, ka cilvēkiem ar reliģiskāku noskaņojumu patiktu.

Paulu Koelju ''Vienpadsmit minūtes'' pārsteidza, jo šī grāmata nebija īsti Koelju stilā - stāsts par brazīlieti Mariju, kura nonāk Šveicē, lai strādātu par priekameitu. Viegla un diezgan interesanta lasāmviela.

Bet, protams, šī mēneša favorītgrāmata ir ''Simts vientulības gadu''. Grāmata, kura ir uz palikšanu manā grāmatu plauktā :)

Kāda ir Tava lasāmviela šonedēļ?

Bilde: http://memphisvive.today