Sieviešu klubs iemēģina pusdienas restorānā Konvents

Autors: Linduchy, 2015. gada 4. augusts, 13:01:38
Sieviešu klubs iemēģina pusdienas restorānā Konvents

Lai arī biju plānojusi šonedēļ atkal doties uz Rivjēru gaileņu gardumu medībās, tomēr mans iekšējais ES guva virsroku un veda mani uz jaunu vietu.

Saulaina un silta diena, ideāli piemērota pusdienām kādā terasē. Pusdienu piedāvājumu klāsts Vecrīgas restorānos ir plašs, bet gribējās ko vieglu un veģetāru, tāpēc beigās izvēlējāmies restorāna Konvents piedāvājumu - kuskusu ar dārzeņiem&co. 

Nonākam Konventa sētā un jauki iekārtojamies terasē. Nedaudz izbrīna, kāpēc nav cilvēku. Nu nav, tad nav - mums brīvāka sēdēšana un pļāpāšana.

Pēc brīža pienāk smaidīgs viesmīlis. Saprotam, ka šī terase nav īstā - šeit nav īpašie biznesa pusdienu piedāvājumi, nav arī mūsu kārotā kuskusa. Viesmīlis laipni pastāsta, ka mums ir jāiet uz pašu restorānu, tur būšot tas, ko mēs tik ļoti gribam nobaudīt. Nu neko, ejam ar'.

Ieejam restorānā, tur mūs laipni sagaida viesmīle. Izrādās restorānam ir vēl viena āra terase. Īsti nesapratu to konceptu - kāpēc vajadzīgas divas terases ar dažādiem piedāvājumiem, bet nu labi - galvenais, ka šeit ir mūsu noskatītās pusdienas, un varam tās baudīt āra terasē - izvēlamies galdiņu pie senlaicīga mūra, kuru rotā skaistas pelargonijas nokarenos podos.

20150804124704-46104.jpg

Pusdienās pasūtījām kuskusu ar dārzeņiem, lazdu riekstiem un ceptu ananāsu. Ļoti interesants garšu salikums - tiešām gards! Kuskuss bija papildināts ar ļoti smalki sagrieztiem burkānu, paprikas un cukīni gabaliņiem. Lazdu riekstu garšas nianses nesagaršoju, bet ananāsu skābumiņš gan bija jūtams - tas ēdienu patīkami papildināja.

20150804130924-45498.jpg

Vasaras laikā deserts, kura sastāvā ir ogas un saldējums, ir ideāls - meža ogu zupa ar vaniļas saldējumu. Saldējums, protams, vienkāršs un gards. Bet meža ogu zupas sastāvs gan bija pārsteigums. Ēdot desertu, varēja just, ka zupas ogu kokteilī ir arī jāņogas. Tikai beigās atklāju, ka tās ir kādas īpašas, man nezināmas šķirnes jāņogas - lielas un tumšas (kā nenogatavojušās upenes). Cukura dekorējums bija kā nostalģija no bērnības, kas populāri bija cugurgailīši uz kociņa. Deserts burvīgs un īpaši vasarai atbilstošs.

Rezumē - jaukas un sātīgas veģētārās biznesa pusdienas Vecrīgas sirdī par ļoti pievilcīgu cenu - 2 ēdieni EUR 5.55 (ūdens ar citronu, protams, par brīvu), bet 3 ēdieni - EUR 7.00.

Restorāns veido jaunu biznesa pusdienu ēdienkarti katru nedēļu. Piedāvājumā gan veģetāri, gan pavisam neveģetāri ēdieni. Lieliska apkalpošana, jauka vieta un garšīgi ēdieni - IESAKU!