Sestdien Rūjienā notiks XVII Latvijas Tautas mūzikas svētki

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 12. jūnijs 2014 00:00
1455

2014. gada 14. jūnijā Rūjienā, vietā ar senām un bagātām tautas muzicēšanas tradīcijām, notiks XVII Latvijas Tautas mūzikas svētki. Pasākumā piedalīsies tautas mūzikas ansambļi un lauku kapelas no visiem Latvijas novadiem, kā arī viesi – ermoņiku spēlmaņi no Igaunijas.


„Tautas mūzika allaž ir bijusi viens no spēka avotiem, kas ļāvis gan priecāties un svinēt dzīvi, gan arī izturēt pārbaudījumus. Kā veltījums komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā skanēs Sibīrijas ceļos dziedātās dziesmas, bet lielajā koncertā godināsim slaveno novadnieku Ādamu Ori ar viņa „Meldermeitiņu” apvienotā orķestra skaņās,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

20140611140942-29122.jpg

No plkst. 14.00 notiks amatnieku darbu izstāde-tirdziņš un svētku ieskaņu koncerti Rūjienas pilsētas ielās un laukumos, savukārt plkst. 19.00 XVII Latvijas Tautas mūzikas svētku lielais koncerts Rūjienas pilsētas laukumā.


Ieeja pasākumos bez maksas.

20140611140920-45330.jpg

Svētkos piedalās Aizkraukles kultūras nama folkloras kapela „KARIKSTE”, Viļānu kultūras nama lauku kapela „BUMBURNEICYS”, Rencēnu kapela „ROTA”, Tukuma pilsētas kultūras nama tautas mūzikas ansamblis „DANČU SPĒLE”, kapela „MALTA”, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas kapela „DIMDARI”, Saldus kapela „STROPS”, Karksi Nuijas kapela no Igaunijas, Lodes kapela „KRASTMALIEŠI”, kapela „RŪVENAS AURE” unNaujenes Mūzikas un mākslas skolas tautas mūzikas ansamblis.


XVII Latvijas tautas mūzikas svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Rūjienas novada domi un Rūjienas kultūras namu.


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies