Septiņi iemesli apmeklēt Dabas muzeju pavasara brīvlaikā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 7. marts 2018 09:46
603

Tuvojoties skolēnu pavasara brīvlaikam, aicinām pievērst uzmanību Latvijas Dabas muzeja izstāžu, nodarbību un pasākumu piedāvājumam no 10. līdz 18. martam.

Sestdien, 10. martā, no plkst. 11.00 līdz 15.00 nodarbība ģimenēm par tēmu „Augi un dzīvnieki daudzveidīgajā pasaulē” kopā ar zinošo muzejpedagoģi Eleonoru Zuimaču īpašā ekspozīcijā–nodarbību telpā „Par Zemi, Sauli un mums”. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67356039.

Sestdien, 10. martā, piedāvāsim iepazīt daļu no mūsu plašā krājuma, kas ikdienā apmeklētājiem nav apskatāms. Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja izpētīt vulkānisko iežu paraugus (plkst. 12.00 un 13.30) un uzzināt vairāk par Latvijā bieži sastopamu dienas tauriņu sugu – jāņogu raibeni (plkst. 12.30 un 14.00). Materiālus demonstrēs un uz apmeklētāju jautājumiem šomēnes atbildēs muzeja vecākā mineraloģe Sanita Lielbārde un vecākais entomologs Jānis Dreimanis.

Īpašs piedāvājums 1.–4. klašu skolēniem pavasara brīvlaikā, no 12. līdz 16. martam, nodarbību cikls „Rīta cēliens muzejā”. Nedēļas laikā piedāvāsim dažādas nodarbības, ekskursijas muzejā par dabas tēmām, radošas aktivitātes un izglītojošas spēles. Dalībnieki muzejā tiksies arī ar citu jomu ekspertiem. Obligāta pieteikšanās pa tālruni 67356051.

Brīvlaika nedēļā, kā ierasts, piedāvāsim arī uzdevumu trasīti, kuras tēma šoreiz būs – zaļā krāsa dabā un muzeja ekspozīcijās. Aktivitāte īpaši piemērota ģimenēm ar bērniem no piecu līdz desmit gadu vecumam.

Līdz 26. martam skatāma izstāde „Zvīņu spoguļos”, kas stāsta par Latvijas saldūdens zivju sugām, zivju uzbūvi, to barību, zivju vecuma noteikšanu, dzīves vidi un to ietekmējošiem faktoriem. Sestdienās un svētdienās plkst. 12.00 un 14.00 izstādē notiek bezmaksas ekskursijas.

Skolēnu pavasara brīvlaikā aicinām apmeklēt arī jauno ekspozīciju „Botānika un mikoloģija”, kas vizuāli pievilcīgā un viegli uztveramā veidā iepazīstina ar Latvijas augiem, sēnēm, ķērpjiem un biežāk sastopamajiem biotopiem – pļavu, purvu un mežu.

Brīvlaika nedēļā muzejs būs atvērts arī pirmdien, 12. martā, un otrdien, 13. martā.

Plašāka informācija par Dabas muzeja piedāvājumu, aktualitātēm, darba laikiem un biļešu cenām mājas lapā www.dabasmuzejs.gov.lv. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies