Šarmelšeiha: jaunas dzīves sākums

Linduchy
Linduchy 25. decembris 2019 16:41
994

Ir pagājušas jau 10 dienas pēc atgriešanās no Ēģiptes, bet Āfrikas saules siltums un gūtie iespaidi silda mani vēl aizvien.

Šis bija neplānots un pārgalvīgs brauciens - otrdien tika pieņemts lēmums un svētdien jau sēdēju lidmašīnā. Jau sen grasījos doties atvaļinājumā, bet VIENMĒR kaut kas traucēja īstenot plānus. Darbu kalni gada izskaņā neļāva pat pieļaut domu par atpūtu. Bet…

Manā darbā noteicošā loma ir radošām idejām. Ilgstoši strādājot bez pilnvērtīgas atpūtas, piezogas izdegšanas sindroms, tas ir neizbēgami pat tad, ja tu mīli savu darbu. Un tam visam klāt stress, kuru sagādāja “gandrīz-ex-vīrs”. Bija jāmūk tālu, tālu prom.

Par ceļojumu uz Šarmelšeihu parūpējās tūrisma aģentūra TUI, tāpēc mums ar draudzeni nebija īpaši jāiespringst. Tūrisma aģentūras pakalpojumu izmantošana ir diezgan ērta un pat ieteicama, ja dzīvē jau tāpat pietiek stresu, lai vēl būtu jāstreso par ceļojumu. 

Mūsu lidojums no Rīgas aizkavējās par stundu. Lidmašīnā bija pilns ar maziem bērniem, kas radīja nelielu diskomfortu, bet mierināju sevi ar domu, ka to ir jāpiecieš vien 4 stundas ar astīti. Ēdināšana lidmašīnā (Holiday Europe) arī bija atbaidoša, bet tas nemazināja prieku par ceļojumu.

20191225162941-80274.jpg 

Nonākot Šarmelšeihā, sirsniņa ietrīsējās. Sajūsma un piedzīvojumu kāre iekšā radīja pasakainas vibrācijas. Tūrisma aģentūras autobuss bez starpgadījumiem aizvizināja mūs līdz viesnīcai Royal Albatros Moderna (aptuveni 17 km attālumā no lidostas). Actiņās mirdzēja prieks, jo Šarmelšeiha spīd un laistās, pilsēta ir ietērpta spožu lampiņu un svētku dekoru rotās. Katra viesnīca sacenšas par iespaidīgākajiem rotājumiem. Iespaidīgi un krāšņi.

20191225163003-25838.jpg

Viesnīca pirms brauciena tika apskatīta bildēs, bet realitāte bija vēl iespaidīgāka. Grezns interjers. Apkārtējo teritoriju rotā koši augi, palmas un, protams, svētku dekori. Viesnīcā noklausījāmies īsu instruktāžu par to, kas, kā, ko labāk nedarīt u.t.t. Un tad jau bijām gatavas baudīt ēģiptiešu sarūpētās vakariņas.

20191225163036-93915.jpg 

Viesnīcā ir vairāki restorāni, kuros var baudīt gan Vidusjūras un Āzijas virtuvi, gan lieliskas jūras veltes, internacionālās virtuves ēdienus, picas un vācu tradicionālos ēdienus. Milzīga izvēle, katrs var atrast kaut ko sev piemērotu.

20191225163111-22518.jpg

Pirmo vakaru pavadījām, izpētot viesnīcu un baudot izklaides uz vietas. Nedaudz samulsināja tas, ka āra diskotēka beidzās 23:00. Bet tas ir tikai normāli - lai troksnis netraucētu tiem, kas ir ieradušies atpūsties un pa nakti gulēt. Un tādu cilvēku šajā viesnīcā tiešām ir daudz - tā ir īpaši piemērota ģimenēm ar bērniem. Bet tiem, kas vēlas izklaidēties pēc 23:00, ir iespēja turpināt dejas viesnīcas bārā vai doties uz kādu no Šarmelšeihas naktsklubiem.

Ilgais ceļojums un pirmie iespaidi tomēr bija pārāk milzīgi, tāpēc mēs pirmo nakti nolēmām neballēties līdz spēku izsīkumam. No rīta to it nemaz nenožēloju, pamodos ap 6, svaiga kā gurķītis.

20191225163145-30046.jpg 

Viesnīcas komplekss ir milzīgs. Godīgi sakot, nedēļas laikā mēs pat neapskatījām visu. Bet mūsu viesnīcas numurs bija ideālā lokācijā - ar skaistu skatu uz baseiniem, netālu no centrālās ēkas. 

Nākamo dienu pavadījām, baudot atpūtu un kokteiļus pie baseina. Miers, nekādas steigas, stresi pamazām sāka atkāpties. Tikai saule un siltums, kas samtaini ieskauj un ieaijā.

20191225163215-62253.jpg 

Vakarā bijām gatavas piedzīvojumiem, un piedzīvojumi atrada mūs. Karstasinīga arāba kompānijā kabrioletā traucāmies pa naksnīgo Ēģipti. Perfekti tuksneša ceļi, izgaismoti, taisni, nekādu ātruma ierobežojumu - mati plīvoja, acis mirdzēja priekā, smadzenes atslēdzās. 200, 220, 250 km stundā… Ātrums aizrāva un norāva man jumtu. Dievinu ātrumu un adrenalīnu. Manī atkal atmodās tās sajūtas, kuras atradās komā daudzu gadu garumā.

20191225163302-15620.jpg

Šarmelšeihā ir pastiprināti drošības kontroles pasākumi. Pie ieejas Soho kvartālā un citās publiskās vietās ir jārēķinās ar pārbaudēm. Līdz zobiem bruņojušies policisti sākumā lika justies nedaudz neomulīgi, bet pēc tam nomierinājos, jo tas viss ir tikai tāpēc, lai tūristi šajā pilsētā varētu justies droši.

20191225163415-59865.jpg 

Privātās tūres laikā noskatījāmies izgaismoto strūklaku muzikālo šovu, uztaisījām neskaitāmas bildes, baudījām ūdenspīpi Soho kvartālā un tad devāmies uz vecpilsētu, kuras galvenā rota ir Al-Mustafa mošeja.

Nākamajā dienā devāmies piedzīvojumu braucienā ar kvadracikliem pa tuksnesi. Extra Vip izbrauciens galvu reibinošā ātrumā un tuksneša saulrieta laika romantika, kuru nedaudz pabojāja tuksneša apkārtnē redzamās drazas, tomēr katrs mirklis ļāva izbaudīt dzīvi, prieku, sajūsmu un īpašu attieksmi. 

Pēc nelielas atpūtas un vakariņām viesnīcā bijām gatavas jauniem piedzīvojumiem. Viesnīca nodrošināja apsardzi, lai mēs varētu doties baudīt Šarmelšeihas nakts dzīvi pludmales kluba Eden Ibiza putu ballītē. Dejas, jautrības, iepazīšanās, tveice un sajūsma līdz pat 3 naktī.

20191225163612-76646.jpg 

Dažas stundas miega, brokastis un atvaļinājuma baudīšana, peldoties sāļajā Sarkanās jūras ūdenī, bet ievērojot nelielu piesardzību. Jāņem vērā, ka ūdenī ir koraļļi, tāpēc obligāti ir jāizmanto peldēšanas apavi. Peldēšanas zonā mēdz uzturēties arī jūras ežu kolonijas. Ēģiptes likumi ir diezgan strikti - jūrā mītošās būtnes, gliemežvākus un citas veltes ir kategoriski aizliegts ņemt līdzi. Ja lidostas kontroles laikā kabatā atradīs jūras dārgumus, draud iespaidīgs naudas sods (līdz pat 1000 eiro). Dabas skaitumu ir jābauda ar acīm, labāk neaiztikt un nekādā gadījumā neņemt līdzi kā suvenīru, dodoties mājās.

20191225163702-88788.jpg

Ceļojuma turpinājumā izbaudījām braucienu ar jahtu uz Balto salu, Ras Mohammad nacionālajā parkā. Jahta noenkurojās aptuveni 20 m attālumā no salas, šo attālumu bija jāpieveic peldot. Ūdens bija pasakaini silts, bet vējš gan nepatīkams. Šo salu mēdz dēvēt arī par neredzamo salu, jo paisuma laikā to klāj ūdens. 

20191225163719-62681.jpg 

Un vakarā mēs atkal bijām gatavas baudīt Šarmelšeihas kūrorta nakts dzīvi. Šoreiz devāmies ballēties uz Space Sharm klubu. Atkal izmantojām viesnīcas apsardzes pakalpojumu - visu nakti varējām justies droši, jo mūsu dzērieni tika pieskatīti, lai kāds nepieber kaut ko lieku mums kokteiļos, kā arī apsargs izrādījās ļoti noderīgs, kad vietējie puiši pāruzbudinājās no trakās dejošanas. Man patīk dejot, es tur neko nevaru darīt. Mūzika, gaismas, pūļa enerģija - tas viss mani uzkurina, liek aizmirsties un iegrimt dziļi meditatīvā stāvoklī, kad nesatrauc absolūti nekas. Dejas un kārtīga iztrakošanās šajā klubā ir garantētas, bet jāņem vērā, ka klubā smēķē. 

20191225163737-73775.jpg 

No rīta nemanāmi piezagās neliela panikas sajūta, ka atvaļinājums tuvojas noslēgumam. Godīgi sakot, it nemaz negribējās pamest šo saulaino pasaules stūrīti. Tam sekoja arī piedāvājums palikt - apartamenti ar baseinu, darbs, auto un viss pārējais, ko vien mana sirds kāro.

20191225163819-45654.jpg

Ļoti kārdinoši… Devos uz Latviju kā absolūti cits cilvēks. Viena nedēļa Šarmelšeihā var tik pielīdzināta 6 mēnešu psihoterapeita kursa apmeklēšanai. Es pamodos, es sajutos atkal dzīva un brīva. Tā sajūta, kad jūties kā 19 gadu vecumā, neprātīgi, viegli un liderīgi. Nevēlos atkal zaudēt šīs fantastiskās sajūtas, tāpēc Latvijā mani gaida tikai viena lieta - šķiršanās formalitāšu nokārtošana… 

20191225164007-64738.jpg

Mans atvaļinājums paskrēja nemanot. Esmu sajūsmā par šo braucienu. Vai bija arī kāds trūkums? Jā, viesnīcas internets ir gaužām čābīgs. Bet, iespējams, tas pat ir labi, jo mans laptops tika izmantots minimāli, tikai steidzamāko darbu apdarīšanai. Interneta trūkums ļāva man atpūsties un izbaudīt visu pēc pilnas programmas.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies