Sargies Ziemeļvēja

thezeezee
thezeezee 13. augusts 2010 00:00
931

 

Visupirms vēlētos izteikt pateicību Sieviešu Klubam par jauko dāvanu Daniela Glatauera  grāmatu „Sargies Ziemeļvēja”, ko jau pirms kāda laika vēlējos izlasīt, bet līdz šim tas tā arī nebija izdevies. Tā kā arī lasīšanas piederas pie izklaides, tad zemāk mani iespaidi par grāmatu.

 

 

Siltā pirmdienas vakarā nolēmu doties pēc savas balvas – grāmatas. Domāts – darīts. Atradu Sieviešu kluba telpas, veiksmīgi tiku pie dāvanas un jau pa ceļam uz mājām pavirši iemetu aci grāmatā (vismaz sākotnēji tā likās), bet pie mājām jau attapos, ka esmu pilnīgi un galīgi aizrāvusies ar lasīšanu. Caur veikalu devos mājup, aši pagatavoju vakariņas, ik pa brīdim turpinot lasīt. Viss vakars tika pavadīts tādā pašā garā, tāpat kā viss nākamais rīts un vakars, līdz grāmata tika pilnībā izlasīta.

 

 

Īss grāmatas rezumē – viņa un viņš iepazīstas internetā. Pavisam nejauši. Un iepatīkas viens otram. Viņa ir precējusies. Viņš – tikko šķīries. Katru dienu sarakstoties, viņi kļūst viens otram tuvāki. Viņi nekad nav tikušies...

 

 

Šis stāsts mani aizkustināja. Grāmata e-pasta vēstuļu formā. Tik personiska, it kā pati saņemtu Leo vēstules. Grāmata vienkārši „ievelk” lasītāju un liek tam lasīt, lasīt, lasīt, līdz viss ir skaidrs. Mūsdienu klasiska. Mūsdienu realitāte.

 

 

Ir divdesmit pirmais gadsimts, kurā, manuprāt, liela daļa jauniešu ir personiski saskārušies ar šādu iepazīšanās veidu.

 

 

Jā, šis stāsts arī manī atmodināja pazīstamas atmiņas – neskaitāmas stundas, kas pavadītas pie datora, rakstot e-pastus un gaidot datorā parādāmies jaunu ziņu no Viņa. Minējumi, kāds Viņš izskatās. Pirmā tikšanās un uztraukums, vai atpazīsi Viņu pūlī. Tikšanās, kurā es satiku ārēji svešu cilvēku, bet iekšēji – jau labi pazīstamu. Iedomu tēls saplūda ar reālo tēlu.

 

 

Vienmēr priecāšos par šo manu savdabīgo stāstu, kur mēs līdzīgi kā Leo un Emmija iepazināmies pavisam nejauši – tīmeklī, neizmantojot nekādus sociālos tīklus vai iepazīšanās portālus. Tas bija skaisti.

 

 

Lai arī kāda būtu mana pieredze, tomēr domāju, ka internets un iepazīšanās internetā ir bīstama. Ne fiziski, bet garīgi, jo tajā rodas ilūzijas. It kā saraksties ar reāliem cilvēkiem, bet nav šī fiziskā kontakta – nevar dzirdēt balss toni, kādā Viņš Tevi uzrunā, nav acu kontakta, nav pieskārienu, ir tikai virtuāls cilvēks, kas daļēji sajaucas ar reālo cilvēku un daļēji ar iedomu tēlu. Turklāt internets sniedz ilūziju par prasmi komunicēt ar cilvēkiem.

 

 

Varbūt šī bija neliela atkāpe no grāmatas, tomēr par tēmu – sargies ziemeļvēja.

 

 

Vai zināt, ka ir iznācis arī grāmatas turpinājums: „Visi septiņi viļņi”? Vai jau izlasījāt?

 

 

Katrā ziņā es ar nepacietību gaidu, kad otrā daļa nokļūs manās rokās, lai pāris vakarus ienirtu romantiskā stāsta turpinājumā. :)

 

Foto: www.zvaigzne.lv

www.fresheyesnow.com

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies