Sanktpēterburgas raganas

Linduchy
Linduchy 12. jūnijs 2019 15:56
1567

Kad saņēmu ziņu par Imodženas Edvardsas-Džonsas grāmatas "Sanktpēterburgas raganas" nonākšanu pie Latvijas lasītājiem, mani pārņēma patīkama sajūta, kuru varētu salīdzināt ar Ziemassvētku dāvanu atvēršanas brīdi.

Pavasara cēlienā mani bija pārņēmusi darbu jezga, tomēr domas par grāmatas lasīšanu nekur nepazuda. Iestājoties siltākam laikam, arī man beidzot parādījās brīvi vakari, kurus varēju veltīt grāmatas lasīšanai.

"Neskati vīru no cepures" - šis teiciens noteikti nav par grāmatu "Sanktpēterburgas raganas". Noformējums ir lielisks - noslēpumains, maģiski zilie toņi un grezns zelta papildinājums. 

Vēsturiskie romāni ir mans iecienītākais žanrs. Šādi stāsti ļauj ceļot laikā un telpā, sajust senatnīgo noskaņu, baudīt tā laika manieres, greznību, kā arī šausmināties par atsevišķiem notikumiem un just līdzi galveno varoņu pārdzīvojumiem.

Sanktpēterburgas raganas ir stāsts par Krievijas cara galmu gadsimtu mijā - laika posmu no 1889. gada līdz 1916. gadam.

Stāsta kodolu veido divas māsas - Melnkalnes princeses - Milica un Stana. Abas māsas ir apveltītas ar mežonīgu skaistumu un maģiskām spējām. Ieprecoties Krievijas galmā, viņu galvenais uzdevums ir iegūt cara un carienes uzticību, lai gūtu labumu Melnkalnes karalistei.

Ambīciju, skaistuma un melnās maģijas pārzināšana abām māsām ļāva iekļūt carienes uzticības personu lokā, tādā veidā gūstot varu un ietekmi.

Šo laika posmu Krievijā raksturo galējības - kamēr neskaitāmi daudzi iedzīvotāji laukos un pilsētās dzīvoja nabadzībā un cieta badu, Krievijas aristokrātija slīka greznībā, izšķērdībā, izvirtībās un krāšņās ballēs. Šim laikam ir raksturīgas arī reliģiskas pretrunas, apvienojot kristīgās baznīcas apmeklēšanu un tradīcijas ar spiritisma rituāliem un melno maģiju.

Neveiksmes karā, augošā neapmierinātība Krievijas parasto ļaužu vidū, revolūcijas draudi, cara neizlēmība un carienes bailes par savu nespēju dāvāt troņmantinieku. Nestabilitāte visos līmeņos. Tāpēc tolaik Krievijā plauka un zēla visdažādākie pūšļotāji, zīlnieces, gaišreģi un burvji. 

Grāmata "Sanktpēterburgas raganas" ir vēsturisks un patiess stāsts par ambīcijām, bailēm, mīlestību, greizsirdību, varu, nodevību, maģiju, baudām un pretrunām. Uzrakstīta ļoti krāšņi un emocionāli, papildināta ar pārdomātām, tam laikam raksturīgām detaļām. Šo grāmatu lasīju ar baudu, nespēdama atrauties. Tā burtiski ieskāva un apbūra.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ssfinkss 28. jūlijs 2019 11:27

Kad paņēmu rokās, - negaidīju, ka būs tāda grāmata. Beigās jau meklēju informāciju par galvenajiem varoņiem. Bija vēlme paskatīties uz viņiem.
Grāmata bija interesanta.