Saldi un reibinoši...

Linduchy
Linduchy 12. augusts 2019 09:53
655

Vasara straujiem soļiem virzās uz noslēgumu. Augusta plānu sarakstā vēl aizvien bija palicis viens neizsvītrots punkts - brīvdabas teātra izrādes noskatīšanās. Un jau atkal ceļi šovasar aizveda mani uz Bausku - lūkot izrāžu apvienības "Pannas teātris" jokpilno izrādi "No saldenās pudeles".

Skaists pilskalns, romantisks saulriets un humorpilna Rūdolfa Blaumaņa luga. 

Brīvdabas izrādēm piemīt savs šarms. Apkārt esošais zaļums, svaigs gaiss un vasarīgie laikapstākļi ļauj izbaudīt izrādes vieglumu un nepiespiesto noskaņu. Un Pannas teātra izrādes nekad neliek vilties. Vienmēr skaidri zinu, ka izrādes laikā pamatīgi izsmiešos un uzlādēšu pozitīvisma baterijas. 

Lai arī izrāde ir humoristiska, tā liek uzdot sev jautājumu, vai tiešām sieviete nevar vadīt saimniecību. Vai tikai vīrietis spēj savaldīt kalpus un parūpēties par to, lai nekā netrūktu? 

Izrādes laikā tika izmisīgi meklēta saimniecības "galva". Kad kandidāts bija noskaidrots, tad bija kārta lozēšanai un apvārdošanai. Jauno mīlnieku tielēšanās un klusēšana draudēja ar laulībām, kuru pamatā ir tikai aprēķins visām iesaistītajām pusēm. 

Mīlas lietu kokteili vēl papildināja tenkas, saimes tautas kūdīšana, bailes no jaunā un nezināmā, aizdomas un "uzmesta lūpa". Intrigas un pārpratumi lika smieties visas izrādes garumā.

Brīvdabas izrāde "No saldenās pudeles" neatstāja mazuma piegaršu vai skābu pēcgaršu. Tā bija vasarīgi salda un reibinoša. Lielisks aktieru sastāvs, askētiks skatuves noformējums un tērpi ar odziņu, bez liekas samākslotības - vienkārši un tautiski.

Šovasar vēl vari paspēt noskatīties pēdējo izrādi - 15. augustā Madonas estrādē.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies