Sācies Rietumu Bankas atbalstītais teātra festivāls “Zelta maska”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. oktobris 2018 11:29
524

Rīgā sākas 13. gadskārtējais festivāls „Zelta maska Latvijā”, kas uz Latviju atkal ir atvedis Krievijas labāko teātru izrādes . 

Rietumu Banka ir pastāvīgs šī plašā starptautiskā projekta ģenerālpartneris.

Šā gada festivāls notiks Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienas svinību zīmē. Par godu šim notikumam festivāla rīkotāji ir sagatavojuši īpašu programmu, kuras galvenais notikums būs Lielā teātra baleta trupas uzstāšanās ‒ šādas viesizrādes Latvijā notiek pirmoreiz pēdējo 40 gadu laikā! 

Nacionālās operas un baleta teātrī skatītāji Lielā teātra solistu un baleta mākslinieku izpildījumā varēs noskatīties baletu „Spītnieces savaldīšana”, ko ir iestudējis slavenais franču horeogrāfs Žans Kristofs Majo, izmantojot Dmitrija Šostakoviča mūziku. 

Rietumu Bankas Padomes priekšsēdētāja vietnieks Arkādijs Suharenko stāsta: „Ļoti iepriecina fakts, ka „Zelta maska” gadu no gada uztur festivāla augsto līmeni. Tā kā interese par skatuves mākslu Latvijā ir nemainīgi liela, festivālam ne tikai ir pastāvīgie skatītāji, bet tas katrā sezonā piesaista un audzina jaunus teātra cienītājus.” 

Īpašu uzmanību ir pelnījis Sofokla traģēdijas „Valdnieks Edips” iestudējums ‒ tas ir Maskavas Jevgēnija Vahtangova teātra un Grieķijas Nacionālā teātra kopdarbs. Izrāde, kas ir kļuvusi par Maskavas teātra sezonas hitu, ir saņēmusi „Zelta maskas” nominācijas šādās kategorijās: „Labākā drāmas izrāde / lielā forma”, „Labākais režisora darbs” un „Labākais mākslinieka darbs”.

Festivāla programmā ir iekļauti arī leģendārie „Šukšina stāsti”, ko Nāciju teātrī pirms dažiem gadiem iestudēja latviešu režisors Alvis Hermanis. Arī izrāde „Mūsu klase”, kurā redzēsim Jevgēnija Vahtangova teātra jaunos aktierus, un Maskavas Vladimira Majakovska teātra izrāde „Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri”. 

Festivāls tradicionāli notiek Rīgā, Liepājā un Ventspilī. 

Pilna festivāla programma ir pieejama mājaslapā www.goldenmask.lv/lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies