Sabiedrībā zināmas personības un modes cienītāji šikā ballītē iepazīst interjera zīmola Laura Ashley Ziemassvētku kolekciju!

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2017. gada 1. decembris, 15:41:08
Sabiedrībā zināmas personības un modes cienītāji šikā ballītē iepazīst interjera zīmola Laura Ashley Ziemassvētku kolekciju!

Š.g. 30.novembrī pasaulē iecienītais un nu jau vairāk kā pusotru gadu arī Latvijā pieejamais angļu modes un interjera noformēšanas zīmols Laura Ashley vienkopus pulcēja industrijas vadošos pārstāvjus – interjera dizainerus, dekoratorus un arhitektus, modes mīļotājus, ekspertus, blogerus un medijus, lai mājīgā un neformālā gaisotnē prezentētu Ziemassvētku kolekciju un pavēstītu jaunākās tendences. Pasākumu apmeklēja māksliniece Ieva Bondare, mūziķe Sanita Sējāne, interjera dizainers Aivars Bisenieks, TV sejas Ieva Brante un Jeļena Gricuka, viesnīcas īpašniece Svetlana Loeva, kulinārijas eksperte Signe Meirāne, pasākumu rīkotāja Sindija Vilde, modes dizainere Dace Krieviņa - Bahmane, kā arī vadošie pašmāju ievērojamākie modes eksperti, mīļotāji un blogeri.

Cienājot viesus ar izsmalcinātām uzkodām un dzērieniem, uzrunas teica gan zīmola pārstāvji no Igaunijas, gan pašmāju salonveikala vadītāja un uzņēmuma SIA LA Baltic vadītāja Margita Lanjarva, kuru novembrī Igaunijas tirdzniecības kamera Latvijā godalgoja ar diplomu par Latvijas un Igaunijas sadarbības veicināšanu. Margita Laanjarva pavisam negaidīti uz dzīvi Latvijā pārcēlās tieši pirms 13 gadiem - 2004.gadā 18.novembrī. Tobrīd  jaunākajam dēlam bija tikai 4 gadi, taču dzīvi mājās neizdevās izbaudīt, jo jau pēc pusgada no Igaunijas puses  Margitai piedāvāja ieviest elektronikas  un sadzīves tehnikas zīmola Euronics veikalu tīklu Latvijā. “Uzņēmumā Euronics nostrādāju 10 gadus vadītājas amatā, un šajā laikā Latvijā atvērām 6 veikalus, taču tas man prasīja ļoti daudz spēka un laika, kas tika atņemts ģimenei, un, tā kā ģimenē jau bija ienācis otrs dēls, apstākļi mudināja mani uzsākt privātbiznesu.” Stāsta Margita. “Pārcelties uz Latviju nebaidījos, jo biju pārliecināta ka varu strādāt jebkurā valstī.  Pateicoties maniem sadarbības partneriem un komandai, nu jau vairāk kā pusotru gadu Latvijā pārstāvu pasaulē iemīļoto interjera un mājas iekārtošanas zīmolu Laura Ashley. Šis bizness ir manai sievietes sirdij daudz tuvāks, un katru dienu tas mani joprojām priecē un iedvesmo. Tā kā ikdienā atrodos salonā uz vietas, mani ļoti iepriecina cilvēki, kuri šeit ienāk un smaidot slavē, cik mūsu veikalā ir skaisti un atzinīgi novērtē gan mūsu salonu, gan kolekcijas.”

Par Laura Ashley interjera dizaina salonu Margita smaidot saka: „Mums patīk, ja ir vieta, kuru varam saukt par savu, un parasti tās ir mājas, kur pavadām lielu daļu sava laika, tādēļ vēlamies, lai šī vieta atspoguļo mūsu personību un tajā pat laikā ir ērta un praktiska. Tāds ir zīmola Laura Ashley lozungs, un mūsu salonveikals ir radīts kā vieta, kurā ienākot, ikviena klientu idejas un vīzijas pārtop augstas klases oriģinālā interjerā, kurš ir nostrādāts līdz pēdējam sīkumam, iedvesmojot un pielāgojoties klienta dzīvesstilam”.

 Laura Ashley salonveikals Rīgā tika atvērts 2016.gada aprīlī, raisot milzīgu interesi un sajūsmu. Zīmola prezentācijas pasākumā pulcējās pašmāju slavenības un modes un interjera cienītāji, un toreiz telpās pat nepietika vietas visu viesu uzņemšanai.

Margita atzīst, ka pa šiem 13 gadiem Latvijā jūtās kā mājās un vairs nespēj iedomāties dzīvi citur. “Vislielākā pateicība man jāizsaka cilvēkiem, kuri mani atbalstīja, iedrošināja un palīdzēja pirmos gadus Latvijā. Dēls uzsāka mācības skolā Latvijā, nezinot ne vienu vārdu latviski, savukārt šobrīd pat būtu grūti pateikt, ka viņš nav dzimis latvietis. Latvijā esmu ieguvusis daudz labu draugu un man ļoti patīk latvieši un šīs tautas mentalitāte. Pateicoties arī Latvijas draugiem, sāku spēlēt tenisu, kas kļuvusi man par lielu aizraušanos. Brīvajā laikā patīk ar ģimeni doties ceļojumos vai uz kalniem slēpot, bet sirds ikreiz gavilē, kad esmu nolaidusies atkal Rīgas lidostā!” smaidot saka Margita.

Ziemassvētku sagaidīšanas pasākumā 30.novembrī salonveikalā tika demonstrēta Laura Ashley jaunā rudens-ziemas kolekcija, kura radīta, iedvesmojoties gan no dabā sastopamajiem sezonas toņiem un faktūrām, gan saglabājot zīmola vadlīnijas – lauku romantisms apvienojumā ar modernām apdrukām un elementiem. Kolekcijā dominē arvien populārās tīras un vēsas krāsas un rūpīgi pārdomāta tēraudu un hromu kombinācija. Biezie adījumi un matētais stikls papildina tekstūras sajūtu, savukārt detaļas nāk no dabā rodamajiem floras un faunas paraugiem. Viscaur sastopami arī šosezon tik aktuālie priekšmetu silueti, piemēram, ananāsu gabaliņi, lapsas un pūces utmldz. Savukārt elegantā Monochrome Living līnija sastāv no drosmīgs melnā, pelēkā un zelta krāsu apvienojuma. Mīkstas un ērtas mēbeles un audumi tiek ieturēti minimālistiskā stilā ar dažām akcentējošām detaļām. Viena no ikoniskākajām un Laura Ashley zīmolam raksturīgākajām kolekcijām Duck Egg ir viens no populārākajiem zīmola dizainiem. Ik sezonu tā tiek atsvaidzināta saskaņā ar jaunākajām dizaina tendencēm, un šogad kolekcija apvieno pīļu olu apdrukas ar jūras ziliem toņiem, cepumu baltu un atspirdzinošu violetu krāsu. Šis ir ilgtspējīgs dizains, ko var viegli papildināt ar jauniem piederumiem, īpaši labi kombinējams ar porcelānu un kristālu un iedvesīs eleganci jebkurā istabā.

Laura Ashley ir viens no iecienītākajiem modes un interjera dekoru  zīmoliem pasaulē, un tā stilu raksturo romantisks angļu dizains, nereti ar 19.gadsimta lauku noskaņu, kuru rada dizainos izmantotie dabīgie materiāli un Anglijas lauku burvības apvienojums ar mūsdienīgām tendencēm. Īpaši veiksmīgs jauninājums Laura Ashley apdares stilā ir saskaņoti raksti dažādos dizaina elementos, tādēļ guļamistabas preču piedāvājumā atrodams angļu stilam raksturīgais smalko ziedu raksts vienlaikus gan tapetēs, gan gultasveļā, pieskaņotos spilvenos un dekoros, un pat paklājos un lampu abažūros. Laura Ashley stilu raksturo elegance, izsmalcinātība un lieliska gaume, ko apliecina arī Britu vēstniecības Vašingtonā izvēle dekorēt telpas Laura Ashley dizaineru vadībā, kā arī Balmoras pils guļamistabu telpas iekārtotas, pateicoties šim zīmolam, tādējādi akcentējot šī brenda karaliskumu.       Laura Ashley veikala sortimentā pieejams plašs klāsts mājas mēbeļu, skaista augstas kvalitātes gultas veļa, mūsdienīgas tapetes, ar rokām darināti aizkari, audumi, spilveni un pledi, gaumīgi gaismas objekti, turklāt kolekcijas ietvaros Latvijas salonā iegādājama arī sieviešu apģērbu līnijas pavasara kolekcija, kas ataino sezonas modes tendences – ziedu rakstus, pasteļtoņus, kā arī tropu augu un zvēru apdrukas. Veikals piedāvā gan profesionālu interjera dizaineru padomus un konsultācijas uz vietas salonā, gan dizaineru izbraukuma vizītes, kuru laikā tiek sniegti padomi un izveidotas tieši klienta vēlmēm atbilstošs interjera iekārtojums, dekoratīvo elementu noformējums un krāsu gammas, kā arī iespējmas pasūtīt ekskluzīvas dzīvokļu iekārtas un citas preces no kataloga.

Laura Ashley zīmolam ir sena un bagātīga vēsture, kas balstās uz tradicionālām vērtībām – augsta kvalitāte un radošums. Kā inovatīvs un starptautisks zīmols Laura Ashley paplašinās, lai aptvertu dzīvesveida konceptu no modes līdz mājas dekoriem, mēbelēm  un aksesuāriem. Zīmola izveidotāja ir modes dizainere un biznesa sieviete Laura Ašleja no Velsas, kura 1950.gadā pamatā veidoja mēbeļu audumus un pēc desmit gadiem  paplašināja biznesu ar apģērbu dizainu un ražošanu. Laura Ashley pirmais veikals tika atvērts tikai 1961.gadā, taču šobrīd zīmola spēku un vērtības atspoguļo veiksmīgi ieviestās franšīzes visā pasaulē, kas licis vairāk koncentrēties uz zīmola menedžmentu un šo franšīžu attīstīšanu. Patreiz zīmolam ir 512 veikali visā pasaulē, no kuriem 303 ir franšīzes turētāji. Latvijā zīmolu ieviesis uzņēmums SIA LA Baltic.