Rokdarbu vērtība

Autors: Linduchy, 2015. gada 6. septembris, 17:00:03
Rokdarbu vērtība

Kādu laiku atpakaļ spriedām Sieviešu Klubā par izsmalcinātiem rokdarbiem. Kā agrākos laikos jaunas meitenes izkopa savas prasmes rokadrbu darināšanā. Neskaitāmas stundas dienu no dienas meitenes un sievietes veltīja laiku smalku un bezgala skaistu tērpu darināšanai.

Ikdienā man neatliek daudz laika un pacietības smalku rokdarbu darināšanai, bet spēju novērtēt un priecāties par citu rokdarbnieču meistardarbus. Kad saņēmu piedāvājumu apmeklēt radošo darbnīcu "Jūgendstila motīvi audumu apdrukā" Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, nespēju atteikties no tādas iespējas.

Tā nu mēs ar Nymph devāmies uz pozitīvu, radošu un izglītojošu meistarklasi, kuru vadīja mākslinieces Kristīne Šulca, Agrita Baumane un zīmola "ROTAA" radītāja Una Valtere.

20150906171020-88565.jpg

Radošās darbnīcas sākumā mums bija iespēja vēlreiz izstaigāt fantastisko Aleksandra Vasiļjeva izstādi "Ielūgums uz gadsimta balli. 1915 - 2015", smeļoties iedvesmu tērpu smalkajos izšuvumos. Tik skaisti un smalki izšuvumi liek atkal un atkal jūsmot par izdomu, pacietību un meistarību.

20150906171041-21411.jpg

Un tad ķērāmies klāt pie praktiskās nodarbības daļas, iepazīstoties ar sietspiedes tehniku. Auduma apdrukai tika izmantoti skaisti jūgendstila ornamenti, samts un zeltīta tekstilkrāsa.

Iegūstot izpratni par sietspiedes tehniku, turpinājām radošo darbošanos ar izšūšanu un pērļošanu. Katrai nodarbības dalībniecei bija iespēja papildināt sietspiedē apdrukātos auduma gabaliņus, dekorējot jūgendstila ornamentu ar krāsainu lentīšu, pērlīšu un fliteru izšuvumiem. Darbnīcas vadītājas neskopojās ar padomu, kā glītāk veidot izšuvumus. 

20150906171133-81284.jpg

3 stundas pozitīvā, sievišķīgā, draudzīgā un jautrā atmosfērā pazuda nemanot. Radošās darbnīcas laikā tapa pamats manai mazajai jūgendstila "klačiņai" ar pāva ornamentu. Vēl jau daudz darba, laika un pacietības būs jāiegulda, bet nespēju beigt jūsmot jau tagad. Skaidri zinu, ka šī būs mana rudens sezonas favorīt-klačiņa :)