Rita Lasmane: uzdāvini savējam mīlestības vēstuli

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 14. februāris 2012 09:40
963

Latvijas seksa un attiecību guru Rita Lasmane zina, kā saglabāt dzirkstelīti attiecībās 26 gadu garumā. Tieši tik ilgi viņa ir kopā ar savu otro vīru. Valentīndienu noteikti vajag svinēt! Bet īsie vārdi „Es tevi mīlu“ reizi gadā ir krietni, krietni par maz.

Kā tu ieteiktu mums sievietēm sarūpēt skaistu Valentīna dienu?

Vislabākā šīs dienas svinēšana – mīlestības vēstules uzrakstīšana. Nevajag lielas dāvanas vai grandiozas svinības. No senseniem laikiem Valentīndienā cilvēki rakstīja mīlestības vēstules. Mūsdienās ļaudis ir atradinājušies plašāk izteikties par savām jūtām. Dažs labs vispār par tām nerunā, cits aprobežojas ar trīs vārdiem – es tevi mīlu. Bet aicinu ikvienam šajā dienā uzrakstīt vēstuli. Atzīties mīlestībā. Pastāstīt, kāpēc mīlu, par ko mīlu, kā mīlu…

Kādēļ, tavuprāt, mēs tik maz rakstām? Baidāmies?

Tāda kļuvusi dzīve. Komunikācija ir stipri vien mainījusies. Bet īsta, ar roku rakstīta mīlestības vēstule ir labākā dāvana šajos svētkos. Aicinātu sievietēm padomāt – nevis, ko gribu, lai man uzdāvina, bet gan – ko varu pati dot jūtu pasaulei.

Kā tu pati svinēsi Valentīna dienu?

Mani uzaicināja piedalīties improvizācijas teātra izrādē „Spiediens“. Mēģināšu radīt svētkus citiem.

Pati nemaz nesvinēsi 14. februāri? Vai ar vīru esat sarunājuši citu svinēšanas dienu?

Mums mirklis mīlestībai ieplānots pa dienu. Vīrs apsolīja mani aizvest uz īpašu vietiņu, kur pabūsim divatā. Tur esot arī ļoti garšīga virtuve.

Pati arī rakstīsi mīlestības vēstuli?

Būšu spiesta rakstīt, ja tagad tik gudri citiem esmu to ieteikusi darīt (smaida).

Kādas ir tipiskākās kļūdas, kuras pieļaujam, veidojot attiecības?

Mēs sievietes gaidām brīnumus no otra. Gribam, lai mūs pārsteidz, lai mūs uztur.. Bet pašas slinkojam. Dzīve jau visa ir kā brīnums. Lai patiesi sajustu brīnumu, ir jābūt citam atskaites punktam. Būt kopā, tas jau vien ir brīnums.

Cik ilgi tu esi precējusies?

Visi cipari jau ir izskrējuši no galvas. Ar savu otro vīru kopā esmu kopš 85. gada.

Un kāds tad ir laimīgas un ilgas kopdzīves noslēpums?

Laime ir ļoti relatīvs jēdziens. Ir labi, ja var labi justies esot kopā. Tad var attīstīties, attīstīt savu personību. Priecāties par to, ka otrs attīstās. Visu laiku ir mācīšanās. Attiecības ir procesā. Iespējams tas ir laimes noslēpums.

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kad tu pēdējo reizi rakstīji mīlestības vēstuli? Kādu dāvanu savam mīļotajam šajā Valentīndienā esi sagatavojusi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
smukaa 14. februāris 2012 19:09

Nerakstu un nerakstīšu savam vīram vēstuli..mēs saprotamies bez vārdiem (inlove)
Bet ja nu kas,tad varam izrunāties;)

orhidea 14. februāris 2012 15:00

Es arī vakar uzrakstīju! :)
Pa šiem gadiem (diezgan daudz) esmu raikstījusi ne vienu reizi vien. Un ne tikai Valentīndienā. Man patīk grāmatnīcā izvēlēties kādu skaistu vēstuļpapīru, iesmaržot to, sarakstīt visu kas uz sirds - vienmēr tikai labu un ar roku! Tad to paslēpt kādā redzamā vietā! :) Parasti jau izpļāpājos, ka kaut kas jāmeklē! Tad seko superīgs vakars, jo abiem ir labs noskaņojums.

mumburkis 14. februāris 2012 08:04

Vakar rakstiju,jo izrunāties nespējam.....
Bet atbildes tik un tā nav,,,