Rīgas Doma baznīcā izskanējusi Ineses Galantes “Ziemassvētku prelūdija”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 10. decembris 2018 13:13
598

Aizvadītajā sestdienā, 8.decembrī, Rīgas Doma baznīcā notika visgaidītākais un nu jau tradicionālais ziemas koncerts “Ziemassvētku prelūdija”. 

20181210131120-53918.jpg 

Šā gada pasākumu iedvesmoja divi svarīgi notikumi: pirmkārt, tieši pirms 200 gadiem dzimis dižais franču komponists Šarls Guno, kas ir sarakstījis vienu no visspēcīgākajām “Ave Maria” muzikālajām interpretācijām. Otrkārt, 200 gadu jubileju svinēja vispatiesākā Ziemassvētku himna un pasaulē vispopulārākā kristiešu dziesma “Klusa nakts, svēta nakts”, tādēļ “Ziemassvētku prelūdijas” koncertprogramma šogad bija īpaši svinīga. 

20181210131151-20750.jpg 

Šajā vakarā Doma baznīcā izskanēja slavenie Kaldara, Hendeļa, Rossini, Baha, Guno, Pergolezes, Loida Vēbera un Pjacollas skaņdarbi operas dīva Ineses Galantes un viņas draugu, slavenu Latvijas mūziķu – Sergeja Jēgera, Aivara Kalēja, Andreja Osokina izpildījumā. Tāpat tradicionāli koncertā piedalījās konkursa “Ineses Galantes talanti” dalībnieki un laureāti. Šoreiz tas bija saksofonists Aigars Raumanis, akordeonists Oskars Maurers, vijolniece Taisa Ticiana Geitusa-Eitvina un jaunā arfiste Sofija Lanskaja. 

20181210131205-91229.jpg 

Jāuzsver arī Jāzepa Mediņa 1.mūzikas skolas zēnu kora izpildījuma īpašo sirsnību. Piecdesmit bērnu balsis diriģenta Romāna Vanaga vadībā aizkustināja klausītājus līdz sirds dziļumiem. Un, protams, spoži uzstājās skaistākā koloratūrsoprāna tembra īpašniece, vakara saimniece Inese Galante. 

20181210131224-23378.jpg 

“Ziemassvētku prelūdija” ir viens no spilgtākajiem Latvijas muzikālajiem notikumiem, un jau daudzus gadus koncertu apmeklē arī populāri Latvijas politiķi un sabiedriskie darbinieki. Šajā reizē “Ziemassvētku prelūdiju” apmeklēja Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, galvaspilsētas vicemērs Andris Ameriks, Signet Private bank padomes priekšsēdētāja vietniece Irina Pīgozne, Saeimas budžeta komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars ar kundzi, NEPLP pārstāve Gunta Līdaka, uzņēmējs Ivars Strautiņš, sabiedriskā darbiniece Vita Jaunzeme, zvērināts advokāts Viktors Tihonovs, Austrijas Republikas goda konsuls Latvijā Bernards Levs ar kundzi Svetlanu Levu un daudzi citi. 

“Paldies mīļai publikai par dvēseles siltumu, uzticību un sirsnību. Man un maniem kolēģiem ir ļoti patīkami, ka, pēc jūsu teiktā, Ziemassvētki jums sākas tieši ar tradicionālo koncertu Doma baznīcā,” pēc pasākuma teica Inese Galante.

Pateicoties unikālajam gaismas noformējumam, kuru veidoja kompānija PXB, un ziedu rotājumiem no ShiShi Home of Beauty, Rīgas Doma baznīca “Ziemassvētku prelūdijas” laikā pārvērtās par īstu ziemas pasaku. Koncerts bija nevainojams, pateicoties uzticamiem un ilggadīgiem partneriem — Rīgas domei, LIVE RIGA, t/c Spice, tipogrāfijai Eveko, kompānijām Antalis, VenDen, AS Gaso, Prestige Cuvée, Pure chocolate truffles, Pellini, kā arī zvērināta advokāta Viktora Tihonova birojam.

Informatīvie partneri: Lounge FM, izdevniecība Rīgas Viļņi, izdevniecība Dienas Žurnāli, aģentūra LETA, izdevniecība VESTI, žurnāli Otkritij Gorod, Riga This Week.

Koncertu organizē: Ineses Galantes fonds

http://inesegalante.com/ru/

https://www.facebook.com/InesesGalantesFonds/

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam