Rīga – Liepāja – Salvadors Dalī – Rīga

Rebeka
Rebeka 11. augusts 2013 02:09
2999

Īsumā pastāstīšu par savu dienu Liepājā...

Tā kā mans draugs ir liels Salvadora Dalī fans, nevarējām nebraukt uz Liepājas muzejā esošo viņa darbu izstādi. Tā kā brīvdienās daudz darba, bijām nolēmuši, ka brauksim uz izstādi darba dienā, un tā arī darījām. Lēnām pamodāmies, pabrokastojām, sazvanījām Liepājas muzeju, lai precizētu darbalaikus un pajautātu vai tiešām šī izstāde neatceļos arī līdz Rīgai ( Diezgan muļķīgi būtu braukt uz Liepāju, ja pēc tam paziņotu, ka izstādi ved uz Rīgu vai kādu citu tuvāku pilsētu). Tā kā darba laiks sakrita ar mūsu iespējām un kolekciju tālāk vedīšot uz Igauniju, kas nu sanāktu pavisam neizdevīgāk kā Liepāja, nolēmām, ka ir īstā diena braukt.

Patiesībā labi vien bija, ka braucām tieši todien, gada karstākajā dienā. Lielāko dienas daļu mēs pavadījām ceļā, braucot mašīnā ar ieslēgtu kondicionieri un patīkamā temperatūrā.

Tā nu mērojām visu garo ceļu līdz Liepājai, mazliet saguruši un izsalkuši devāmies paēst, un kur gan citur kā Fontaine (ātri, garšīgi un pavisam netālu no muzeja).

Labi ieturējušies devāmies aplūkot izstādi. Un tur tiešām bija ko redzēt, ar aizrautību izpētījām katru Dalī darbu un ne brīdi nenožēlojām, ka atbraucām. Iegādājāmies arī paša Salvadora Dalī sarakstīto grāmatu. Kad būšu izlasījusi noteikti padalīšos ar iespaidiem arī ar jums.

 20130811020622-24788.jpg

Lai tām, kuras par izstādi nebija dzirdējušas lielāka skaidrība iekopēju jums izstādes aprakstu....

Liepāja ir pirmā pilsēta pasaulē, uz kuru atvesta nesen Francijā izveidotā Dalī litogrāfiju pārvietojamā izstāde. Tā ir laimīga sagadīšanās, ka tikko renovētajā Liepājas muzejā uzreiz bija trīs brīvas istabas, kas izrādījās piemērotas Dali darbiem. Šeit var aplūkot 95 litogrāfijas un ksilogrāfijas. Priekš savām litogrāfijam Salvadors Dali pats sagatavoja papīru. Viņš to noplēsa, kā arī veidoja nospiedumu un autogrāfu. Bet lai izceltu litogrāfijas nozīmīgumu, mākslinieks pats ar savu roku izrotāja ar punktiem no īsta zelta. Izstāde ir unikāla ar to, ka no privātam kolekcijām savāktie darbi veido pilnus ciklus

Tie ir trīs: veltījums novelei un baletam «Trīsstūrene», «Benvenuto Čellini autobiogrāfija», un «12 apustuļi jeb Apaļā galda bruņinieki». litogrāfijas iespaido pat tos, kas ir redzējuši Dalī gleznu oriģinālus Parīzē. Salvadorā Dali izstādi Liepājā var apskatīt līdz 13. augustam.

 20130811020643-40230.jpg   

20130811020714-44897.jpg

Tā nu pēc izstādes apmeklējuma nolēmām izmantot izdevību nopeldēties Liepājas pludmalē. Un jā, atklātā jūra ir pavisam kas cits salīdzinājumā ar līča pludmalēm. Ūdens bija patīkami silts un pēc peldes bija vieglāk saņemties kāpt mašīnā un mērot garo ceļu atpakaļ uz Rīgu.

 

Ja esi apmeklējusi kādu interesantu izstādi vai pasākumu, dalies iespaidos arī tu...


Izstādes apraksta avots: Tvnet.lv

Foto:liepajniekiem.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies