Rīgā ieradīsies elektromobiļu rallija dalībnieki

pece
pece 16. maijs 2013 00:00
709

Svētdien, 19.maijā, Rīgā, Rātslaukumā, plkst.17 ieradīsies elektromobiļu rallija Tallina-Montekarlo dalībnieki, savukārt plkst.19 notiks rallija pirmā posma "Tallina-Pērnava-Rīga" uzvarētāju apbalvošana.


Šogad elektromobiļu rallijā piedalīsies 27 pilsētas no deviņām valstīm - Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Austrijas, Itālijas un Monako. Visu rallija maršrutu brauks četri elektromobiļi - "Toyota Prius" un 1958.gada "Pobeda" no Igaunijas, "Opel Ampera 2011" no Čehijas un "Tesla Roadseter 2010" no Beļģijas.

Katrā atsevišķajā rallija posmā dalībnieku skaits būs dažāds, jo organizatori ir paredzējuši, ka interesenti var pieteikt savu dalību un cīnīties par balvām jebkurā posmā atbilstoši savām vēlmēm un tehniskajām iespējām.

Šogad rallija moto ir "Senais tiekas ar jauno" ("Old meets New") un īpaši tiek aicināti piedalīties automobiļi, kas ražoti līdz 1939.gadam. Jau zināms, ka 19.maija vakarā Rīgas motormuzejs rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvās apskatīt divus automobiļus - kabrioletu "BMW 327/328" un "Citroen Traction Avant". Abi spēkrati tika ražoti oriģinālā rallija laikā 30.gados un bija populāri dalībai tamlīdzīgos rallijos.

Tāpat 19.maija vakarā būs apskatāms Latvijā vienīgais pasaulē visātrākais elektromobilis "Tesla Model S", divi pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" elektromobiļi "Think City", kā arī "blueshocktaxi.lv" piederošais "Nissan Leaf", kurš 20.maija rītā startēs rallija posmā Rīga-Jelgava.

Visi elektromobiļi būs apskatāmi Rātslaukumā līdz 20.maija rītam, kad plkst.9 tiks dots starts rallija otram posmam maršrutā Rīga-Jelgava-Paņeveža-Kauņa.

Rallijam "Tallina-Montekarlo" ir 83 gadu vēsture. Tas tika atjaunots 2011.gadā, un pirmo reizi tajā sacentās elektromobiļi.

Plašāka informācija par ralliju pieejama mājaslapā "www.electricmarathon.eu".

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies