Rīgā atklās Maskavas mākslas kritiķa un modes vēsturnieka ART-lekciju zāli

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 23. oktobris 2020 18:24
117

Latvijas laikmetīgās mākslas galerija ArtAlea kopā ar mākslas un modes vēsturnieci, tēla jeb imidža veidotāju un L’Officiel Baltics rakstu autori Nataliju Bataragu sāk mākslas lekciju ciklu: “Mākslas vēsture: no Senās Ēģiptes līdz XX gadsimtam”.

Sešpadsmit lekciju cikls sāksies novembrī un turpināsies līdz pat martam, ietverot padziļinātu mācību programmu par mākslas attīstības pamatposmiem.

5.novembrī viesnīcā “Monika Centrum” (Elizabetes ielā 21) autorlekciju cikls sāksies ar ievadlekciju “Senā Ēģipte: Tiekšanās uz Mūžību”. Tās ietvaros Natalija sniegs plašāku ieskatu par mākslas dzimšanu vienā no pašām senākajām civilizācijām. Nākamajās lekcijās tiks stāstīts par senatni, viduslaikiem, renesanci, baroku un rokoko. Detalizēti tiks iepazīts holandiešu reālisms, kā arī Flandrijas māksla, klasicisms un romantisms. Kursa nobeigumā – impresionisms, postimpresionisms un māksla XIX gadsimta beigās un XX gadsimta sākumā.

“Māksla — tā ir mana lielā kaislība, un man gribas dalīties tajā ar savām zināšanām citiem, “piepildīt” cilvēkus ar skaisto.

Lekciju programma veidota, balstoties uz apjomīgu praktiskā darba veikumu, cītīgi studējot neskaitāmus un biezus mākslas vēstures sējumus, kas ļaus klausītājiem taupīt gan laiku, gan naudu, kā arī lieliski un ar jēgu pavadīt vakarus,” stāsta Natālija.

“Esam priecīgi sākt šo jauno ArtAlea projektu — ART-lektoriju. Šobrīd mērķtiecīgi attīstās mākslas industrija, un, lai saprastu mūsdienu māksliniekus un viņu netriviālās ainavas uz audekla, jums ir jāsaprot klasiskās mākslas pamati. Pēc mūsu un Natālijas mācību kursa, tas kļūs iespējams,” papildina Viktors Duguškins, ArtAlea galerijas dibinātājs.

“Mākslas vēsture: no Senās Ēģiptes līdz XX gadsimtam” — aptver plašu kultūras lauku, pateicoties kuram, klātesošie iemācīsies redzēt mākslas vēsturi kā nepārtrauktu procesu, varēs orientēties stilos, virzienos un atslēgas vārdos. Pēc katras lekcijas klausītāji saņems mājas darbu un izdales materiālus.

Pirmā lekcija: “Senā Ēģipte: Tiekšanās uz Mūžību” notiks jau 5.novembrī viesnīcā “Monika Centrum” (Elizabetes ielā 21). Plašāka informācija: https://artalea.com/lv/makslas-vesture/

***

Natālija Bataraga — mākslas kritiķe, kostīmu un modes vēsturniece, tēla (imidža) veidotāja, māksliniece, L'officiel Baltics žurnāla rakstu autore un projekta “All About Art” (tulk. — “Viss par mākslu”) radītāja. Starptautisko un Krievijas izstāžu laureāte, vēl nepublicētu grāmatu — "Māksla bērniem" un "Lielie modes dizaineri" autore. Natālijai ir četras augstākās izglītības, taču vēlēšanās pēc zināšanām viņu nepamet, un tagad viņa iegūst piekto.

Laikmetīgās mākslas galerija ArtAlea (lat.: māksla, liktenis) apvieno unikālas gleznas, skulptūras un interjera dizaina elementus, kas vienā eksemplārā ir izveidojuši vadošie mākslinieki no visas Eiropas. Galerijas darbus rotā pasaules klases arhitektūras projekti, tostarp augstākās klases dzīvokļi Kado Karim Jūrmalā, Starptautiskās lidostas Rīga biznesa zāli un citi.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies