Rēzija Kalniņa un Uldis Marhilevičs sniegs labdarības koncertu Zvannieku ģimenes mājās

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 18. decembris 2013 00:00
1707

Gaišais Ziemassvētku laiks ir arī sirsnīgu domu un nesavtīgu darbu laiks. Tālab, neskatoties uz saspringto koncertu grafiku, aktrise Rēzija Kalniņa un komponists Uldis Marhilevičs neslēpj gandarījumu, ka piektdien, 27. decembrī, plkst. 15:00 dosies uz Zvannieku ģimenes māju Cēsu rajona „Vecrogās”, lai ar jauno oriģinālmūzikas programmu „Mana roka Tavējā…” iepriecinātu tās iemītniekus, draugus un labvēļus, sniedzot mīlestības pilnu labdarības koncertu.


"Zvannieku ģimene ir pateicīga Rēzijai par skaisto ideju koncertēt mūsu mājās. Savukārt mēs vēlamies dalīties ar šo laimi un aicinām uz koncertu draugus, neaizstājamos kaimiņus, mūsu domubiedrus un ģimenes, kas ir atsaukušās aicinājumam uzņemt savās mājās bez vecāku gādības palikušos bērnus," saviļņojumu neslēpj Zvannieku ģimenes mājas saimniece Sandra Dzenīte-Cālīte.


Zvannieki ir alternatīvās ģimenes māja, kurā apvienojušies brīvprātīgie, lai rūpētos un sniegtu palīdzību tiem lauku bērniem, kuri palikuši bez nepieciešamās iztikas un aprūpes minimuma, nonākuši pagasta bāriņtiesas uzmanības lokā, savukārt viņu vecāki ir nonākuši krīzes situācijās vai viņiem  pārtraukta vecāku vara, tālab krietna daļa bērnu nākuši no dažādiem Latvijas bērnunamiem. Zvannieki darbojas, lai apvienotu izirušās ģimenes un sniegtu ģimeni tiem, kuriem tās nekad nav bijis. Zvannieku mājas nav nedz valsts institūcija, nedz bērnu nams: tās ir ģimenes mājas, kurās netrūkst sirds siltuma un nesavtīgu rūpju. Zvannieku dibinātāji ir Rīgas Reformātu Brāļu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Juris Cālītis (viņš arī Zvannieku tētis) un draudzes priekšniece Sandra Dzenīte-Cālīte (viņa arī Zvannieku galvenā mamma). Zvanniekiem ir sava ome, vairākas mammītes, krustmātes un neskaitāmi daudz draugu un labvēļu. Par māju iemītniekiem no tāluma īpaši gādā mācītāja Sarma Eglīte (Kanāda) un Helmuts Brauers (Vācija). Kā vienu no savas darbības augstākajiem vērtējumiem Zvannieku saime uzskata 2006. gadā saņemto Latvijas Lepnuma balvu, kas tika pasniegta Jurim Cālītim un Sandrai Dzenītei-Cālītei.


Visi autori, kuru dzejoļi kļuvuši par pamatu koncertprogrammai „Mana roka Tavējā…”, izgājuši dziļas ciešanas, pārvarējuši kaislību pilnas pretrunas un beidzot atraduši ceļu uz savu būtību. Tāda ir dzejniece un skolotāja Gunta Micāne, dzejniece un teoloģe, Iļģuciema sieviešu cietuma kapelāne Rudīte Losāne, Ilga Bērza, Eva Dortāne, Tatjana Zeiliņa-Jones un citi autori – viņu dzīves ir garīgā skola, no kuras pamācīties aicināts ikviens.


Līdzās dziesmām koncertā skanēs arī instrumentālā mūzika un fragmenti no Zālamana Augstās dziesmas. Koncertos piedalīsies arī Modris Laizāns (basģitāra), Ingus Feldmanis (ģitāra un mutes harmonikas), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti) un Dzintars Beitāns (vijole).


Kā ziņots, Rēzijas Kalniņas un Ulda Marhileviča jaunā programma „Mana roka Tavējā…”, kas no 20. decembra 14 koncertos pārskanēs visu Latviju, skatītājos raisījusi plašu interesi, un biļetes uz visiem koncertiem jau tikpat kā izpārdotas.


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies